piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ubezpieczenie a alarm w domu

Czy w związku z tym, że posiadam alarm antywłamaniowy w domu mogę ubiegać się o niższe stawkę polisy ubezpieczeniowej? Jak to z tym jest, bo słyszałem różne opinie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Powiem Ci, że towarzystwa ubezpieczeniowe nawet nie sprawdzają za mocno czy rzeczywiście masz alarm. Po prostu układ jest taki, że dostajesz np rabat 30% na polisę - a jeżeli system alarmowy nie zadziała, to ewentualne odszkodowanie pomniejszane jest o % udzielonego rabatu. Myślę, że to uczciwe. Jakie normy musi spełnić system alarmowy zostało opisane w tym wpisie https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/120,alarmy-domowe-a-ubezpieczenie/.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Alarm musi zainstalować osoba z uprawnieniami inaczej. To ważne żeby mieć na to papier. Przy realizacji polisy jest to konieczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Aha i jeszcze jedna sprawa, sama instalacja alarmowa nie wystarczy, np. konieczna jest umowa serwisowa na konserwację nawet 50zł na rok ale coś musi być.
Klient miał taką sytuację ostatnio. Brak umowy konserwacyjnej był podstawą do odmowy wypłaty świadczenia ( PZU ).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Ja mam alarm firmy Electrosafe i mi uzględnili zniżkę w polisie ubezpieczeniowej, może to zależy od ubezpieczyciela, u kogo masz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Spadaj wiesniaku z tą reklamą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Ja również dostałem zniżkę od ubezpieczyciela za zamontowanie sobie alarmu .Mieszkam w domu na odludziu tak więc alarm był moim zdaniem w takiej sytuacji niezbędny .Jednoczęśnie nie wyobrażałem sobie aby nie kupić ubezpieczenia z uwagi na to,zę zdarzają się bardzo różne sytuacje i złodzieje czasami są tak sprytni, ze mogą przechytrzyć alarm...
Możecie porównać sobie zniżki na stronie:
https://superpolisa.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Zarówno ubezpieczenie domu jak i systemy zabezpieczające są sprawą pierwszorzędną i nie powinno się oszczędzać na ich jakości. Dlatego warto pomyśleć nad opcją alarmów z powiadamianiem od Diamond dzięki czemu, w razie czego zostać od razu poinformowanym o problemie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Ja na pewno bym we własnym domu inwestowała w alarmy ipsel na swoim bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, a zawsze człowiek czuje się bezpiecznie gdy jest w ten sposób zabezpieczony. Ja jestem na etapie budowy, ale na pewno na tego typu alarm się zdecyduję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Czy macie alarm w domu czy alarm i ochronę. buduję dom i chciałem się zapytać czy warto montować takie systemy zabezpieczań. Nie wiem czy to się sprawdza. Opłaty za ochrę nie są duże.Zwykle na jednym terenie działa kilka firm ochroniarskich. Mają one zwyczaj wywieszania na ogrodzeniach monitorowanych domów tabliczek informacyjnych ze swoimi danymi (co jest też pewnym ostrzeżeniem dla złodzieja). Znalazłam taki sklep co oferuje w atrakcyjnych cenach produkty jak ten tani system alarmowy satel Czy warto montować samemu czy zmówić firmę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Alarm w domu.. Co sądzicie o samodzielnym zrealizowaniu systemu alarmowego w oparciu o komponenty smart home (Czujniki ruchu zigbee, kontaktrony, sonoffy, jakieś customowe na ESPHome) zintegrowane w Home Assistancie? Jestem na etapie wdrażania inteligentnych rozwiązań w swoim domu i też przymierzam się do systemu alarmowego, który docelowo i tak miał być zintegrowany z HA. W związku z tym pomyślałem, że mogę zbudować system alarmowy bezpośrednio na HA i ogólnodostępnych komponentach pewnie za połowę ceny dobrego bezprzewodowego satela. Co o tym myślicie? Ktoś może budował w taki sposób system alarmowy ? Zaznaczam, że alarmy to dla mnie nie pierwszyzna bo przez kilka lat pracowałem jako monter/serwisant w agencji ochrony wiec znam temat od podszewki.
https://agencjahunter.pl/bezprzewodowe-systemy-alarmowe-zadbaj-o-bezpieczenstwo-bez-klopotliwych-kabli/

Nie mam możliwości poprowadzenia wieu kabli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ubezpieczenie a alarm w domu

Zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego IVEL - https://ivel.pl/k783,elektronika-agregaty-pradotworcze.html , gdzie znajdziecie najrózniejsze systemy alarmowe oraz systemy monitoringu. Według mnie posiadają ogromną baze produktów, kazdy znajdzie to czego potrzebuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org