sobota, 08 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Mamy w Polsce dwa równoległe systemy świadczeń emerytalnych, ZUS i KRUS.
Przejście do tego drugiego to konkretne oszczędności i większe zarobki.

Ile hektarów trzeba kupić? A może ktoś chce sprzedać udziały w gospodarstwie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Kupujesz hektar fizyczny rezygnujesz z pracy zarobkowej i możesz przejść na krus.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Nie muszę mieć wykształcenia rolniczego?
Ale ja chciałbym prowadzić firmę na KRUSie. Ziemię wydzierżawić, brac dopłaty i płacić KRUS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

ty i rolnik? przy pierwszym oporzadku cz zbiorach w sloncu plakal bys: DO MIASTA PROSZE
Gupi troll

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

nie musisz mieć wykształcenia rolniczego - ale nie zaszkodzi. Już zacznij studia zaocznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Czuję ze lepszym kapitałem by była ziemia niż emerytura w ZUSie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Na roli jest dobrze jak bachory się nudzą więc nie ma strachu jeszcze bmw se kupie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Będziesz rolnikiem. Szybko się uczysz rolować. Skoro prawo to dopuszcza, to czemu nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

haha dopłaty będziesz brać i z nich żyć jak na wiosnę wydasz te dopłaty na ropę i nawozy jak ma ci coś wyrosnąć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

vxvx
ale dlaczego ma studiować ?
Przecież twarzowcy z wiochy, mają z wielkim bólem podstawówki skończone i \"gospodarzą \"

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Ale ja tylko zaproponowałem,nie musi przecież..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

RE: jaro00 - Ja wcale nie mam zamiaru kupować ciągnika. Nie znam się i nie mam zamiaru hodować świń, czy doić krowy. Chcę mieć tylko adres na wsi i trochę ziemi. Chcę tak jak inni rolnicy korzystać ze świadczeń i nisko oprocentowanych kredytów. Zatrudniłbym też kilku chłopów i opłacał za nich KRUS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

RE: : kulig - Ci twarzowcy jak samio sobie mówią mają z dziada pradziada w genach zakodowaną wieś. Nie mam zamiaru nawet z nimi konkurować, a wykorzystać ulgi jakie im daje państwo. Nawet gdybym miał czekać 3 lata to chyba się opłaca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

poczytaj troche to nic nie kosztuje
przeskoczysz pewien dochod w firmie o dzialalnosci pozarolniczej
i tak bedziesz zmuszony placic zus
nie ma lekko
nie Ty jeden wpadles na ten patent

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Realia są niestety zupełnie inne gdyż żadnego chłopa nie zatrudnisz bo nie przyjdzie Ciebie dorabiać - będzie wolał takiemu co ma 2ha pomóc za flaszkę niż Tobie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Najprościej to musisz kupić gospodarstwo tak z 20 ha z zabudowaniami i możliwościami rozwoju. Ogólnie wydasz na to około miliona pln i wtedy będziesz mógł brać niskoprocentowe kredyty na rozwój...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

...tylko przy tych cenach zbytu surowca byłbyś pierwszym z bronami na blokadzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

RE: BMW - Widziałem te realia. :)
1. firma produkująca ogrodzenia.
2. Odpoczywając na mazurach miałem styczność z Panami pod sklepem co pracowali przy wycince lasu, a część z nich w lokalnym tartaku. Wszyscy mieszkańcy wsi i nie funkcjonujących pegeerów
3. Firma remontowa z którą współpracowałem. Pracownicy i właściciel to mieszkańcy wsi, a jeździli do Warszawy remontować mieszkania.
4. Zakład mechaniczny, a nawet kilka w pobliskich miejscowościach.
5. firma kamieniarska, żwirownia
6. firmy transportowe
7. Agroturystyka
itd.

Pozostali rolnicy dla których zabrakło miejsca jeżdżą do miasta, pracować na czarno przy układaniu kostki brukowej itp. Jak nie sprzedali ziemi to ją dzierżawią i zatrudniają się w POP, dorabiają na czarno w mieście

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?


Zmieńcie lekarza bo ten leczy Was na nogi, a trzeba leczyć głowę.

Góra tylko się cieszy, że dół jest skłócony, bo takim narodem rządzi się wtedy lepiej. Dziś każdy ma prawo wyboru być mieszczuchem czy wieśniakiem. Jest tylko pewne, że jedno bez drugiego nie może funkcjonować. Więc nie opluwajmy się na wzajem bo zgoda buduje, a niezgoda rujnuje.

Pozdrawiam jednych i drugich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Jak oni maja przyjść do ciebie do pracy ?
To przecież lenie i płaczki.
Gdzieś wkleiłem link, jak rolnik szlocha, ze w sezonie to po 16 godzin pracuje i dzieci go nie widza i to trwa... UWAGA ! ... 2(słownie dwa) miesiące.
Myślałem, że się posikam ze śmiechu

Baranie łby
znaczna część społeczeństwa haruje tak przez cały rok, i nie widzi dzieci nawet po tych 16 godzinach, bo jest za granicą.
Za granicą państwa , które utrzymuje sztucznie przy życiu taką bandę leni .

WC - nie dość , że nie pracowaliby (cham nikogo dorabiać nie będzie- łon jest pan), ale jeszcze by cie okradli, bo im wszystko i zawsze się przyda. oni wszystko co w zasięgu zagarną.
Temat z chłoporobotnikami na \"Bawełnie\" dawno przerobiony

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Nie przechodz do KUR bo nie będziesz miał na nic czasu. Będziesz musiał ciągle strajkować. Zaniedbane źone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

hehe! to ja liczę na ich pomoc. Jak mi nie wyjdzie w firmie, to będę strajkować. Tylko nie mam ciągnika, ale jak się dorzucę do paliwa to mnie podwiozą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Ciekawe dlaczego w Danii młodzi ludzie biora kredyty kupuja ziemie i zyja z tego swietnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Jest dziś impreza w Jeziorku? czas żeby nowy rolnik poszukał sobie żony HEHE

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

RE: wc... niestety mój nick to BLM nie BMW ale ty masz jakże świetnie dopasowany nick WC

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

do każdej twojej wypowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Jak mówisz że mi nie pasuje WC, to niedługo będę miał \"BMW BLM\" chcąc być przykładnym rolnikiem muszę iść z trendem wsi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

madagaskar bo tam nikt nie cisnie sprzedawac po kosztach.w holandi sprzedaja polakom drozej a od nich kupuja taniej naprzyklad :) ot taki sojusz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

pasuje do Ciebie w 100%

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Dziękuję, więc przy nim zostanę. Bo mam zamiar promować nowe zasady higieny na wsi. skończy się sranie po krzakach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

;)))))))))

\"...madagaskar bo tam nikt nie cisnie sprzedawac po kosztach.w holandi sprzedaja polakom drozej a od nich kupuja taniej naprzyklad :) ot taki sojusz...)

no widzicie ! w Holandii sprzedają nam drożej przywiozą do Polski i są jeszcze tańsi niż nasze rodzime wiejskie zryte łby.

mówiłem już dawno, zróbcie porządek z baronami z PSL. to oni od was skupują i magazynują - czytaj ruch.ją

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

Promuj kolego promuj może miasto też coś zaczerpnie z Twojej promocji i skończą się psie meteoryty na chodnikach po zimie, dziwna woń piasku w piaskownicach dla dzieci nie wspominając o śmietnikach...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

W telewizji słyszałem wypowiedzi rolników z blokad i wiem już co trzeba zrobić, by zostać rolnikiem Pierwszy warunek, to zamienić się z kapustą na głowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

kulig uśmiech by ci pobladł, po obserwacji takiego Łukowa Sokołowa itp itd :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chciałbym zostać rolnikiem, co mam zrobić?

powerfulpk

jak patrzę na rolników , to zawsze mam uśmiech, a najczęściej jeszcze uśmiech z politowaniem.

Powiem szczerze:
W Polsce świat jest postawiony na głowie, jeśli ludzie z tak niską wiedzą , ilorazem inteligencji mają dostęp do tak dużych pieniędzy i te pieniądze wkoło nich się kręcą. Są w zasięgu, mogą nimi decydować, dysponować.

To nigdy nie wróży nic dobrego, podważa jedynie wiarę w myślenie, naukę i wykształcenie.
Amen

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org