wtorek, 14 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Blokada rolników!!!

Wiecznie im mało rozumiem kiedyś może mieli ciężej ale teraz :dopłaty bezpośrednie, dopłaty do paliwa, preferencyjne kredyty, KRUS ok. 500zł na kwartał (dla porównania ZUS miesięcznie ok 1000zł!!!) itp. Kiedyś to byli rolnicy a teraz co niektórzy to biznesmeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

A co ci nie pasuje.?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Dobrze załatwił sprawę kierowca TIRa z blokadą górników - przejechał po prostu po nich. To samo powinno być z blokadami rolników. Przecież kierowcy płacą podatek drogowy i dlaczego jakiś kmiot ma im uniemożliwiać jazdę, bo coś mu się nie podoba. Czy to znaczy, że jak kierowca TIRa uzna, że mu źle, bo za mało zarabia, to ma jechać i temu wieśniakowi blokować wyjazd z obejścia. Analogia usprawiedliwiona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!



Był taki komentarz jednego z redaktorów:rolnicy,którzy wyjeżdżają swoimi traktorami blokując drogę nie dając innym pracować są chuliganami.Jest inna metoda rozmów!!!

Klid

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Do jeszcze-tu-wrócę.
Skoro rolnicy mają tak dobrze jak ci się wydaje to dlaczego sam nie zostaniesz rolnikiem? Też będziesz biznesmenem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Powiedzial co wiedzial . Zyles kiedys na wsi jako ten rolnik wyzyskiwacz, ktoremu ciagle malo? Widzisz tylko te doplaty i super samochody nie kazdy ma te super samochody. A poza tym kto Ci broni sprzedaj mieszkanue wal na wies zobacz jak jest kolorowo .Bronisz ludziom walczyc o swoje czy ty uwazasz zeby byla inna mozliwosc to co ja podejzewam ze taki rolnikwolalby posiedziec w domu a nie tylek chlodzic na mrozie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Kiedyś to się nazywał rolnik a teraz mają firmy Jak im mało to niech się upominaią ale tak by nie utrudniać innym . Czy jak my będziemy protestować to możemy im blokować wjazd do posesji , jak ok. to spoko

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

tak to jeżeli jest ci tak ciężko to sprzedaj gospodarę i idź do normalnej pracy za 1500 zł miesięcznie wtedy pogadamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Do lemingow tvnowyborczych..
Ten bandycki rzad zniszczyl juz wszystko w tym kraju ,gdyby istnialy w polsce wieksze zaklady pracy rowniz by strajkowaly,lemingi tuczone tvnowyborcza propaganda nie moga zrozumiec ze dzieki nim czytajcie Wam doprowadzacie Polske do zaglady,
Zdrajcy zniszczyli caly przemysl-narod milczal,
Zdrajcy zniszczyli pl.armie pod przykrywka restrukturyzacji-narod milczal,
Zdrajcy zniszczyli sluzbe zdrowia tworzac twor nfz-pozwolili na bezkarny mord na pacjentach-narod milczy,
Zdrajcy reprezentujacy prawo zamykaja do wiezien za kradziez batonika ,nie tykaja kolegow rzadzacych ,ktorzy jawnie okradli tysiace polakow czytaj ambgold-narod milczy,
Zdrajcy ,ktorzy zamiast wspierac ubogich zabieraja im dzieci przy jednoczesnym dofinansowaniu inwitro i rodzin zastepczych ,ktore katuja dzieci-narod milczy,
Zdrajcy,ktorzy karza pracowac do smierci bez prawa do godnej emerytury-narod milczy,
Zdrajcy ,ktorzy wypedzili tysiace mlodych wyksztalconych ludzi z pl.(emigracja za chlebem)-narod milczy,
Zdrajcy ktorych jedynym celem jest eksterminacja narodu polskiego chca nam wmowic ze my uczciwi ludzie mamy milczec i bic brawo bandyckiej wladzy,wladzy ktora robi z nas huligans ,z ludzi ktorzy walcza o lepszy byt o godne zycie !!!
Zdradzieckie media nie pokazuja prawdy a my jako polscy obywatele mamy prawo i obowiazek przeciwstawiac sie wladzy ,ktora niszczy ten kraj i ludzi w nim zyjacych...Polaku czas wyjsc na ulice ,w pelni solidaryzuje sie z ludzmi ,ktorzy sprzeciwiaja sie bandyckim rzadom.
Solidaryzuje sie z ludzmi ktorzy jeszcze moga i maja odwage strajkowac pomimo represji wladz i medi.
Solidaryzuje sie z rolnikami,gornikami i pielegniarkami .I zapewniam lemingow ze caly kraj by strajkowal gdyby nie fakt ze niemamy bandyci zlikwidowali zaklady pracy ,pozbawili ludzi zycia i chleba ,zniewolili i upodlili narod, ktorego duza czesc jest tak zrezygnowana ze obojetna na ten bandytyzmLudzie czas to przerwac!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Im ciągle zle i bieda jeszcze nie spotkałem zadowolonego niech kupują jeszcze droższe traktorki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Hahahahaha \"Zablokowac im wjazd do posesji\" i \"PRZEJECHAC PO NICH TIREM\"... No jak to wiesniakow nie nauczy docenic luksusowe zycie na wsi, to ja nie wiem co....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

To napisze ktos wreszcie w ktorym miejscu Konarzyc ta blokada
bo planuje to objechac tylko nie wiem gdzie stoja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Za blokady mleko będzie po 80 groszy.
.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Obrośli w piórka po 2004r i teraz je stroszą.
Gdzie stoi ta ,wiejska husaria?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Blond dziw..o tobie nikt nie zaluje kupywac drozszych dildo
Jony mieszczuchu chleb pewnie z wlasnego gowna robisz i jesz ?tak cie wies razi
I zeby nie bylo z dziadaxi babki matki i ojca jestem Lomzanem .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

DZIAD Z DZIADA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Choc jeden zal do rolnikow mam.
Glosowaliscie na partie ,ktora wspolpracuje z tymi ktorza niszcza nasz kraj i doprowadzili do tego co mamy .Wiec nie zapomnijcie o tym przy kolejnych wyborach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

No nie --- Nie razi mnie wies kolego, chetnie bym kupil dom na wsi...Smieje sie tylko z wypowiedzi, ktore zacytowalem......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Bardzo dobry pomysl rolnicy do miasta a co tam wies komu to potrzebne. Reszte sciagniemyz zagranicy. W koncu stac nas a co 1500 zl to przeciez kupa kasy . Miesko smaczne wszystko takie amerykanskie zagraniczne a wszyscy wiemy wszystko co nie naszeto lepsze a co.Dajcie spokoj. Zaloze ze wiekszisc tych krzykaczy naprawde malo wie o polskiek wsi jaki koszt jest produkcji itp. I jak ktos chce o swoje walczyc to juz a co mnie to obchodzi jak mi zle to czemu on ma miec lepiej Sposob moze nie najlepszy ale taki ten nasz kraj dziwny ze inaczej sie nie da bo inaczej nikt nie slucha.A solidarnosc to u nas tylko przy kieliszku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

ZOMO wróć!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Badzmy juz powazni ktos musi pracowac na wsi tak samo jak i miasto bez tuch roboli za 1500 finkcjonowac by nie mogla bo ktos robic musi bo tak mozna bez konca tobie zle na wsi to wal na miasto jak ci zle w miescie wal na wies bo jednemu i drugiemu noe jest latwo ale czyja to wina Nasza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Chamy nie mają co robić w głowach im się poprzewracało. Ciągniki po 150 koni. Bmw mercedesay na podwórku. Jak sąsiad kupuje za 60tys to drugi musi mieć za 70 tys.

grzybek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

O tak mietek tu masz rację albo gestapo z pałą i źadan nawet do obory by nie wyszedł
Niby Polacy i katolicy powiedcie skurwesynki co wam cały narud zawinił? bo to już nie protest a nękanie zwykłych obywateli

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Tak to już jest na świecie, że kto ma prawdziwie mało, to siedzi cicho, a ten, co jest rozwydrzony krzyczy, że mu mało. Rozumiałbym protesty matek kalekich dzieci, pań z osiedlowych sklepików, okradzionych emerytów z głodowymi emeryturami, ale protesty farmerów (wiele z nich z racji rozmachu powinna nosić te właśnie miano) powinny być rozgonione brutalną, bezwzględną siłą.
Chciałoby się spytać: \"Po coś chłopie głosował na PSL?\"
Nikt nikogo nie zmusza do pracy na wsi. Jest ciężko, nie ma wakacji, ferii, wyjazdów, świąt itp., ale ile osób ma podobnie? Czy budowlańcy mają aż tyle wolnego? Nierzadko muszą odłożyć na cały sezon tj. na zimę. Ktoś pisze: Jak tam dobrze, to przeprowadź się na wieś. A kto ziemię mi sprzeda? Nie podoba się, to sprzedać maszyny, ziemię, zwierzęta i za te pieniądze zakupić mieszkanie i dostać pracę w Łomży - której jak wiemy jest dużo. Zapraszamy,
System obfitych dopłat, fakt, że my wszyscy składamy się na niemałe emerytury dla nich, ich rozwydrzenie i roszczeniowa postawa każe po raz kolejny poprzeć rząd. Po raz kolejny, gdyż poparłem rząd w konflikcie z górnikami.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Dokładnie i za nie swoje . Bo unia dała

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

do nonie
podpisuje się pod Twoją wypowiedzią
Bardzo dobrze robią mają do tego prawo haha w końcu się postawili, a Ci co wszystkie rozumy pozjadali niech na jeden dzień się z nimi zamienią i zobaczą jak to im jest lekko i jacy są bogaci. Niech idą do zapaszku w którym oni pracują i z czym im przychodzi się zmagać codziennie .Mądrale od siedmiu boleści.

Mnie nie zdziwi już

Agi2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Chłop jak nie ma co robić to mu się we łbie przewraca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Dlaczego nie blokują w źniwa lub w wykopki bo mają zajęcie chłop bez zajęcia dostaje p...lca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

A ja mieszkam w mieście i w pełni popieram rolników, z jednym małym wyjątkiem, nie powinni utrudniać życia nam zwykłym obywatelom, tylko powinni jechać na Wiejską i tam dziękować naszym rządzącym.A dla zawistnych ludzi, którzy tak \" zazdroszczą\" tego dobrobytu, ciągników, aut to jest rozwiązanie zostać rolnikiem i poczuć smak tego unijnego miodu.Obszczekujecie rolników, a tak naprawdę gdyby nie oni to byśmy mieli marketowe żarcie z gmo, zero swojskiego jajka, mleka, mięsa.Ja często kupuję żywność bezpośrednio od gospodarza i nie zazdroszczę im tej pracy na roli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Chociaż jestem rolnikiem w pełni popieram De. Wstyd mi za tych co dla osiągnięcia własnych korzyści utrudniają życie innym. Wierzcie mi sytuacja na wsi w obecnej chwili wcale nie jest najgorsza , bywało gorzej , a Ci co blokują drogi to albo dali się zmanipulować , albą są takimi rolnikami jak Izdebski (http://wyborcza.pl/1,75478,17360863,Byl_z_Lepperem__troche_w_PiS__teraz_z_Korwinem__Kim.html)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Ci co strajkuja to banda debili ktorym w glowach i du.... sie poprzewracalo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Większość którzy tak zazdroszczą im tej \"najwspanialszej\" na świecie pracy siedzi teraz przed kompem i tych \"łatwych pieniędzy\" i obżera sie żywnością którą mamunia kupiła i powiedziała, że to zdrowa bo prosto od chłopa/ któremu się rzekomo z bezrobocia w głowach poprzewracało\" i z tej \"radości\" stoją tam w mrozie, żeby zakomunikować Wam szczekającym ,o tym, że chcą , żeby nadal nie zabrakło dla was najlepszego mięska od nich,najlepszego jajka, kartofli itd. A wy możecie nadal spać spokojnie obżerać się tymi ich \"łatwo osiągalnymi\" bez nakładu żadnej pracy produktami.

Nie chciałabym się z nimi zamienić nawet na godzinę z ich pracą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

szkoda mi tych chłopów takimi ledwo jeżdżącymi ciągnikami przyjechali bieda straszna :-(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Jak można pisać że skoro zazdrościmy rolnikom to mamy posprzedawać mieszkania i iść na rolę pracowac. Dajta nam te hektary co kiedyś za grosze pokupowaliśta, to pójdziem i będziem na nich robić. Chamucie nie popuszczą - blokują drogi, takie to bodaj z widłami a swego dopną. Moim zdaniem to : ZABRAĆ IM DOTACJE, niech będzie tak jak kiedyś było. I to byłoby sprawiedliwe. I koniec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Pewnie mają wielkie kredyty do spłacenia za te \"wypasione\" ciągniki /wzięte na preferencyjnych warunkach/ w celu ożywienia pracy na wsi w rolnictwie, a teraz nie mają za co spłacić, bo za mleko mają grosze , a do tego kary jak zakolczykowana krowa da za dużo mleczka. Kara przewyższa pewnie zarobki i z tej dobroci protestują. Zamiast brać kredyty na b-my i lansować się po mieścinie za matczyne pieniądze, to oni musieli kredyt wziąć na ten piękny ciągniczek aby statystyki rządowe poprawić i siać propagandę zakłamania o dostatku rolnictwa w kraju.
Niestety banki widzą realne strony rolnictwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Kto za matczyne pieniądze się lansuje ? A jeśli nawet to zarobione , matki w miastach dotacji nie biorą, a wieśniaki całymi pokoleniami siedzą w domach, dziadki renty mają i jeszcze pomagają na roli, dotacje biorą, jedne przed drugimi się pokazują kto lepszy, kto ma lepiej a przestaw płotu kawałek na jego działkę to zabije.. Oj porobiło się porobiło, dziś wieśniaki mają za dobrze poprostu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Wiecie co przemawia przez Was zawiść typowego małego \" polaczka\", a czemu on ma mieć lepiej skoro ja mam gorzej, wstyd! Ja bym z żadnym rolnikiem nie chciała się zamienić i tyrać na roli całymi dniami, a czy to rolnik ma się czuć winny, że ma dotację? Idzcie z pretensjami do Unii i rządu, nie jeden mieszczuch, który wiesza psy na rolnikach, jakby sam miał jakąś dotację od Unii to by cicho siedział.Prawdą jest, że Polak Polaka to by w łyżce wody utopił, wstyd jak ch.lera, zamiast trzymać się w kupie jako naród to jeden na drugiego tylko ujada jak burek sołtysa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Polaku zastanów się przez chwilę ,czego zazdrościsz rolnikowi ,czy górnikowi,czy innej grupie społecznej ,która domaga się lepszego bytu ...
Ja ci drogi rodaku odpowiem>zazdrościsz mu właśnie tego lepszego bytu.
Więc dlaczego sam się upadlasz i pracujesz za 1200/1500zł ,dając się poniżać i wyzyskiwać,ja wiem>
masz rodzinę i dzieci i trzeba jakoś wegetować bo przecież przyznasz że nie żyjesz normalnie..
Polaku nie zazdrość innym tylko stań ramię w ramię z protestującymi ,dołącz do nich i zaprotestuj przeciwko tym ,którzy cie upadlają,przeciw temu wyzyskowi>wiem boisz się stracić pracę itp..rozumiem cie doskonale ale czy ty już rozumiesz kto jest twoim wrogiem?
nie jest nim ciężko pracujący górnik,
nie jest nim pracująca ponad siły pielęgniarka,która wyręcza się lekarz biorący nieraz 15 krotnie wyższą pensje*przeciw tej nierówności plac nie protestujesz a potrafisz i łapówkę im dać |
nie jest nim nawet ten rolnik, który dał się nabrać bandytom z PSiL,Pel bo i ty dałeś się nabrać
Myślisz rodaku że żyjesz?że tak wygląda normalne życie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Jaka zawiść. Rolnik w cholerę kasy dostaje z unii a jeszcze im Malo drogi blokowac teraz naszym kosztem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Różowe okulary o to jest właśnie zawiść :\"Rolnik w cholerę kasy dostaje z unii, a jeszcze im Mało\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Popieram tę akcję, lepiej, niech zwykły obywatel ma więcej, niż jakiś polityk. Pracownicy u prywaciarzy (w tym ja) - możemy tylko pozazdrościć solidarności itp., bo my nie bylibyśmy w stanie wyjść z największych zakładów w Łomży zaprotestować przeciw wynagrodzeniu minimalnemu (podnieść), wywalczyć 13 (dlaczego pracownik państwowy ma ją mieć?), już nawet paczki na święta znoszą. Możemy tylko im zazdrościć organizacji, aby im się udało. Ci, którzy tutaj ujadają przeciw rolnikom, to nie będę ich oczerniał, ale nie rozumiem takiej postawy. Wolisz, aby politycy mieli więcej dla sb, albo żeby za Twoją krwawicę odbudowywano Donbas (abyś nie szukał w google, Donbas to jak by województwo na Ukrainie, które stało się celem ataków przez siły zbrojne Rosji).

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

dvw weś się ogarnij i przeczytaj co napisałeś
(Popieram tę akcję, lepiej, niech zwykły obywatel ma więcej, niż jakiś polityk.)
właśnie dokuczają zwykłym obywatelom a rząd to wali czy przyjechał ktś? owszem mają swoje racje ale komu dokuczyl nam czy dla rządu więc panie i panowie, kierowcy kupciena drugi raz po beibeisbolu jak się uzbiera koejka i będzie nas więcej to wstać i jeb... chołotę dziwię się naszym Łomźyńskim władzom miasta źe na to pozwalają. Karetki teź maią prolem z dojazdem do pacjenta jak zabraknie tej chwili i nie zdąźą TO COC POWIECIE !!
Zawsze byłem za rolnikie bo znam tą prace z dzieciństwa i tu nie trzeba mieć magistra by to zrozumieć i powiem w prost źal mi was zkoda że Unia nie dotuje badań ppsychicznych dla rolników by wyeliminować tych co utrudnili nam dzien

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Konsul2 chyba jestes przed kolacja bo z taaakim
apetytem palaszujesz litery z napisanych wyrazow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Dotyk siada i w tym proglem eh kiedys to był sprzęt klawiarura i ok. spoko i sorki

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Raz sierpem raz młotem rolniczo chołote !! Zacznijcie płacić składki zdrowotne i ZUS jak porządni obywatele !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

konsul każdy strajk przeszkadza zwykłemu obywateli, czy to w Warszawie, czy Konarzycach. Jak mają strajkować, w internecie? Przecież strajk pod rządem tez blokuje ulice i cierpią normalni obywatele. Twoje argumenty karetki itp. są śmieszne, ponieważ są one przepuszczane. Jesteś po prostu egoistą, ty z tego nic nie skubniesz, więc po co masz ciepieć przez rolników, proste.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Rolnicy to nacja która zyskała najwięcej na wejściu do euro , teraz górnicy i rolnicy to siła sterująca krajem, a my pracownicy sektora prywatnego co ***** od gorszej matki. Zablokujmy wieśniakom dojazd do pola, niech ku...a zobaczą jak to jest jak nie możesz wykonywać swojej pracy,



I nie tłumaczcie mi wieśniaki biznesmeny że ku,,a jest inaczej.

Macie kredyty na mieszkania dla swoich dzieci?

Macie kredyty na mieszkania które wynajmujecie

KURESTWO KURESTWO i jeszcze raz KURESTWO z waszej strony

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Zgadza się kaźdy strajk przeszkadza ale roiąc to tu i w ten sposub gnębiąc zwykłych ludzi to jak myślisz zyskcie aprobatę czy potępienie w naszym środowisku Czy naprawdę myślicie źe wszyscy maja ful wypas! dziś dokuczyliście nam a nie rządowi więc znaczna większość powie zdecydowanie H.. W.. W..D..E czo o to chodzilo czy jaki kretyn bez muzgi źe tak powiem munipuluje wami a wam z tym dobrze rubce tak dalej ☺

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Popieram belfer daj cynk a wyjadę i ja

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Do mieszczuchów takich jak ja : wyjdźmy i domagajmy się dotacji i my! I nam się należy, a co

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

ja to mysle ze wiekszosc z tych co tam protestowali to poprostu przy ***** im sie pali bo nabrali kredytow na ciagniki maszyny no i oczywiscie samochody a kredyt trzeba splacac jak sie chcialo pokazac nowym ciagnikiem a nie bylo siee stac to teraz wychodzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

mysla ze wszystko sie im nalezy swiete krowy a drudzy to ta cholota górnicy co tez mysla ze wszystko im sie nalezy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Najgorsze w tym wszystkim jest to ,ze udało się ,,Narodowi Wybranemu,,zamydlić oczy Polakom i wprowadzać wojnę domową.
Obudźcie się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Dommiś ja myślałam że cały naród śpi,a jednak widzę, że Ty jako jedna(y) z nielicznych potrafisz myśleć:).Oby więcej takich ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Czytam i oczom swoim nie wierzę! Do wszystkich ściskodupców którzy plują na rolnika mam pewną intratną propozycję! Otóż! Nie patrzą na wykształcenie, referencje i koneksje proponuję intraty biznes w zamian za rzetelność! Ktoś chętny? Ktoś z ujadaczy i hejterów się wychyli? proponuję podwójną krajową i bez kosztów! Czysta kasa do ręki! Baaa! w zamian za podpisanie umowy i jej upublicznienie z danymi personalnymi jestem w stanie wypłacić kasę z góry i też to upublicznić! Ktoś chętny ujadacze i anty rolnicy?
Warunki objaśnię też publicznie jak zgłosi się ktoś chętny!

kijem tego co nie pilnuje swego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Jesteś rolnikiem to Cie w końcu stać na wywalenie od tak 2 srednich krajowych ;) ?

http://historialomzy.pl/ - Serwis historyczny ziemi łomżyńskiej - poznaj historię swojej małej ojczyzny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Widząc, że się źle dzieje -
Naród traci nadzieję,
Nie chce orać, siać ni zbierać, śni o kuciu kos -
Raczył przyjąć Pan Chama
W towarzystwie Plebana
By wysłuchać, co poradzą jak odmienić los.

Nędza piszczy za progiem,
Pola leżą odłogiem,
Krowy, zamiast dawać mleko, poszły precz pod nóż;
Pustką zieje komora,
Co stoi wedle dwora,
A tu zima, jak to zima, czai się tuż tuż.

Mówi Pan - mój Plebanie,
Co to z nami się stanie,
Jak tak dalej pójdzie, folwark diabli wezmą wnet -
Tu za stratą wciąż strata,
Nikt nie boi się bata:
Postrasz Bogiem lud leniwy, by do pracy szedł.

Pleban na to swe dłonie
Na pulchniutkim splótł łonie
I do góry wzniósł niebieskie oczy z krasnych lic;
- Powiem Panu niewiele,
Pan nie bywasz w kościele
I na tace bożej chwały nie dorzucasz nic.

Ludziom dajesz mniej jeszcze
I proroctwa złowieszcze
Po folwarku całym z dawna krążą z ust do ust -
Trzeba nam dziś dialogu,
Słowa miłego Bogu,
Co powstrzyma niechrześcijański gniew chrześcijańskich dusz.

Cham zaś głową potrząsa,
Ręka sięga do wąsa
I dosadnie po swojemu mówi, co ma rzec:
Nędza winą jest dworu,
My nie marny wyboru
Jak o życie godne walczyć, albo w walce lec.

Ludzie ciężko harują,
Ekonomi katują,
Żony złe i dzieci głodne, ma cierpliwość kres:
My żądamy kontroli
Nad rym, co kto partoli,
Co kto ile z czego na i co tracone jest.

Pan pięściami w stół wali -
Chcecie znieść feudalizm,
Nie pozwolę na to, jakem pan i władca twój:
Cham mu na to - Dwór dworem,
Zajrzyj pan za oborę:
Jak się tu nie dogadamy, kto posprząta gnój?

- Pax vobiscum - Ksiądz woła -
Bo jest wolą kościoła
Aby się nie brali bliźni w Chrystusie za łby:
Ty się Chamie nie indycz
I nie żądaj rewindy-
Kacji praw, co głoszą, że gnój posprzątacie wy.

A ty, Panie pamiętaj,
Że człek boży - rzecz święta
I bez niego nie ustoi kościół ani dwór;
Niechże ma swoje zdanie,
A do pracy wnet stanie,
Tylko zakaż ekonomom garbowania skór.

Pan, choć jeszcze się zżyma,
Obiecuje dotrzymać
Tego, co obiecał przecież chamom już nie raz.
Cham się księdzu pokłonił
Za uczciwy kompromis
I na stertę gnoju wrócił znów na jakiś czas.

Tak to pouzgadniali,
A ekonom wciąż wali,
Bo go przecież na rozmowy nie zaprosił nikt -
Wie, że gdy się Pan złości,
Chamom trza liczyć kości,
Ksiądz im i tak obieca w niebie naprawienie krzywd!


Krótka rozmowa między panem, wójtem i plebanem
wg M. Reja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Najlepiej ziemię oddać w dzierżawę, brać dotacje, płacić Kruz i iść do pracy na czarno

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

\"płacić Kruz\" - emerytury są równe składkom, o co ten krzyk?
Własnością można zarządzać jak się chce...

I bez niego nie ustoi kościół ani dwór;
.....
Tylko zakaż ekonomom garbowania skór.

sorry za cytat- ale jest wieczny - uniwersalny....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

A kto krzyczy na tych blokadach? PanDaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Widząc, że się źle dzieje -
Naród traci nadzieję...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Deany Chodzi mi o coś zupełnie innego! Ale widzisz i słyszysz to co chcesz. Widać Twój poziom:-) Pozdrawiam!

kijem tego co nie pilnuje swego!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Polak to taka ***** zamiast miecz w zyda to swojemu spicze wsadza. rolnicy gornicy mieszczuchy bezdomni... wasz problem na wiejskiej... a nie w drugim czlowieku. zjednoczyc sie pogonic skurwysynstwo powolac krola i krolowa i skonczyc wkoncu te wojny miedzy soba bo dajecie tylko ickom wielka satysfakcje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Powerfulpk dobrze rozumujesz\"Naród Wybrany\" ma satysfakcję, że Polak Polakowi do gardła skacze i nie widzi gdzie tkwi przyczyna upadku Polski...A Polak popadł w marazm i nic nie robi żeby to zmienić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

fafikor
może przyjdziesz do miasta- bez kasy ze sprzedanej ziemi, bez dotacji, bez Krusu , bez wałówek.
Jak na tej wsi jest tak źle , to po co tam siedzisz .

Przyjdź do miasta znajdź prace i mieszkanie.
albo lepiej - chcesz zatrudnić - kapitalista ;)
Otwórz działalność, zapłać ZUS , wynajmij pomieszczenia i zatrudniaj .
Zapraszam
Stań taki nagi i bosy na ulicy, jak ustały dzieci tych co pracowali w fabrykach.
Stań kołtunie i pokaż co potrafisz.

Wieśniaki to grupa która skorzystała najbardziej na wszelki przewrotach w kraju w tym i wejściu do Unii.

Jeżeli jest im źle , to niech zrobią porządek ze soja partia , która jak dziwka nadstawia doopy każdemu. Przyklejona do każdego rządu. Nieprzerwanie rządzi przez wiele lat.

Rozbawiają mnie głosy, ze oni walczą o swoje ;)

Oni zawsze się będą koorwić, to taka wieśniacka natura do się, pod się , tylko zagarniać i zagarniać, co się im jeszcze należy. i co jeszcze.
Jak sie czegoś domagają to po siedzibę swoich pupili (PSL), rządu , sejmu , a nawet do Brukseli.
Dlaczego oni coś chcą moim kosztem ?
Dlaczego ja mam po doopie dostać, bo wieśniaki sie przeliczyli z kredytami.
O tej *******.nej zdrowej żywności to też nie piszcie , bo tyle ile te biedne świnie i krowy opierd.lą, antybiotyków i tych spreparowanych karm, to tylko one wiedzą.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

No ba tu nie trzeba rozumowac. Starczy znac troche histori, inaczej jest sie takim niedorozwojem umyslowym jak ten pan wyzej mojego postu niejaki Kulig.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

niedorozwojem? to jak nazwać rozrzucaniem gnojem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Poszukaj żony, a najlepiej z gromadką dzieci do roboty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

kolejny przyklad polaka zaprezentowano wyzej. powinni takich spuszczac w klozecie na bezdechu ^^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

powerfulpk

ile byś głupot i inwektyw nie wymyślił, to i tak nie zmienisz rzeczywistości. Cham chamem był i basta.
Ten chłopski pomyślunek nigdy się nie zmieni, żeby nie wiem ile mieszkał w mieście.
Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy.
Zawsze będzie płacz o zapomogę, dotacje , dofinansowanie, stypendium jakieś dodatkowe punkty na studia( kiedyś) Zawsze tych warchołów, bimbrowników i kłusowników trzeba jakoś wspomagać. Inaczej brud smród i wszy ich opierd.lą.

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

??? kolejny przykład? policz rolników i się wypowiadaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

kulig i wcpiker... wyjdzcie glowka na swiat, zobaczcie co sie wokol dzieje... zastanowcie sie, pomyslcie... moze przy odrobinie szczescia zrozumiecie te dotacje, zrozumiecie rolnikow, zwyklych ludzi, i pojmoecie ze dotacje ida nie tylko dla rolnikow i miast. mielibyscie chciaz troche oliwy w glowach to nie pieprzylibyscie gupot. nie robcie z ludzi durnia OK?
Tylko co wam tlumazyc, tv i prasa wyprala wam mozgi i nie ma juz ratunku. Do kiosku przed tv spadajcie, zobaczcie co tam maja dla was na jutro. Bywajcie Papa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

\"... nie robcie z ludzi durnia OK...\"

z niektórych nie trzeba robić.
Są nimi od urodzenia i pozostaną do śmierci. :)
Amen

" Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

re powerfulpk: Ja z Ciebie nie robię durnia. blokując drogę sam z siebie robisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

ja rolnikem już nie jestem bo cena żywaca doprowadziła mnie do bankructwa i może mieszczuchy to zrozumieją , rolnik który chowa to bierze za sztuke 450zł a koszt wychowania to 350 -400 zł a pośrednik tylko go ubije i sprzedaje go dwa razy drożej i on nie musi strajkowac bo ma dobro kasę

a jest takie przysłowie od myszki do cesarza wszyscy żyją z gospodarza

więc zrozumcie że cena żywca jaka jest to porażka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

bercik... ja Ciebie rozumiem, ale wytłumacz mi, co ja zwykły Iksiński Wam zawiniłem?
dlaczego mnie nie pozwalacie przejechać?
tak teoretycznie... jeżeli w piątek przez Konarzyce miałby przejechać ktoś \"ważny\", to w przeciągu pół godziny by Was z tej drogi znieśli. dosłownie i w przenośni!
przykro mi, że zbankrutowałeś... ale mnie też często nie jest stać, żeby iść i kupić akurat to, na co mam ochotę! myślę tu o bardzo drogiej wędlinie i nie tylko.
czy ja zastawiam Ci drogę na pole?
jednego nie potraficie zrozumieć (lub nie chcecie?). i Wy z wiosek i Wy z miasta.
w całej tej rozgrywce jesteśmy tylko pionkami! trwa walka o dostęp do \"koryta\" i manipulują nami jak tylko chcą!
obrzucacie się tylko obelgami, wyzywacie od najgorszych, a oni się w głos śmieją! i osiągną to co zamierzają, dzięki właśnie takiej postawie.
nie raz już pisałem, że brzydzę się polityką i wszystkimi tymi karierowiczami, ale \"woda się w chłodnicy gotuje\" jak czytam te Wasze wpisy.
wrzućcie na luz! i tak to nic nie da!

macie teraz więcej czasu... jedźcie na Wiejską. pokażcie swoją siłę. tylko im, a nie nam!

... a skoro nie możemy mieć mądrego Prezydenta... miejmy chociaż ładnego!
ja będę głosował na p. Ogórek!

miłej niedzieli i Tym z wiosek i Tym z miasta życzę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

i tak was zachod wydymal, zamiast im to sobie do gardel skaczecie. brawo. z gory odrazu zakladac i kazdego ujadac ot taki kulig czy wucet.... do wora i ***^^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

a ta blokada wracajac to jakis niewypal wyszedl. powinni wsi zablokowac na amen to mieszczuch zamiast do pracy moze mialby w koncu czas tez zawalczyc o swoje ^^ a tak to morda i do obozow ^^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Tobie to chyba zablokowali wejście do szkoły, albo za daleko miałeś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

rozepchać takie blokady spychem!jak chcą coś powiedzieć,to niech się umówią na spotkanie i se debatują!dlaczego ja mam cierpieć niewygodę?
rolnicy sami z siebie nie wychodzą na ulicę,to jest ciąg dalszy górników,a w niedługim czasie służba zdrowia,nauczyciele...i reszta hołoty na rządowym garnku.polityczne zaplecze opozycji(czyt.związki zawodowe).
jednakże większość społeczeństwa nie ma fundowanych wczasów pod gruszą,czternastek itd. ale i nie ma związków zawodowych coby mogły się o to upomnieć.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

niewolnik a co to za problem, większość strajku to spotykacie się pod zakładem, protest zgłaszacie do Solidarności prosząc o wsparcie prawne. Jednak to nie do spełnienia, bo ludzie u prywaciarzy są zbyt zastraszeni. Więc miej trochę szacunku dla odważnych rolników, a nie pajacujesz na forum.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Co to ma z wspolnego z odwaga?chyba to,ze jakis tir moze ich potracic,a mimo to potrfia blokowac.a protestowac to trzeba tak,by takim jak ja \"zastraszonym\"utrudniac zycie?czy nie moga sie udac do ministerstwa i zablokowac jego prace?czy to my,\"zastraszeni\"pracownicy prywatnych firm,jestesmy odpowiedzialni za ich sytuacje?
A pajacowal bede,skoro budzetowka moze to i mnie nikt nie zabroni,tyle za ja robie to nikomu nieutrudniajac zycia



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Ludzie co wy oczekujecie od tych co się upominają o swoje wyszli gurnicy, rolnicy wyidzmy i my rząd jest ślepy bo ich dobrobyt nie ma granic więc zamiast się uźerać pomyślcie czy nie wato zainwestować i coś z tym zrobić bo jak by wyszli emeryci , renciści , bezrobotni i ci co pracują za najniższą krajową to by coś napewno walneło
Jak nie nasze darmozjady by dupę ruszyły to moźe unia europejska czy wam naprawdę tak dobrze się źyje cała Polonia też by poszła za nami , tylko źe oni wyiechali i mają lepiej a nas dalei okradają i teraz jest dobry czas BY WYSZLŁA RESZTA

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Blokada rolników!!!

Oo co się upominają???? Oo swoje?
jakie 14, kto dziś ma 14? to była premia za dobre wyniki. A co to za wyniki ze trzeba w firmy dotować żeby nie upadły. Jak jest ciężko i nie płacą 14 to trzeba poszukać sobie nowej pracy. To nie jest obóz pracy, gdzie Hans wyjście blokuje?
A rolnicy o co się upominają? Dziki zniszczyły kukurydzę???
to chyba ściągacie odszkodowania z ubezpieczeń kółek łowieckich. Za mało? to idź do sądu, nie od dziś wiadomo żeby odzyskać realne odszkodowanie to trzeba walczyć w sądzie a nie na ulicy.
Co ma zrobić Pan Kowalski któremu dzik wybiegł na drogę, uszkodził samochód? Np. 2008 rok - ilość wypadków 156 - zabici 6 - ranni 207
Nie słyszałem żeby jakiś poszkodowany przez dziki blokowali drogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org