niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wizyty duszpasterskie 2015

Trzeci rok z rzędu wizyta księdza u mnie w domu rozpoczyna się pytaniem: \"Czy chodzisz do kościoła?\" Potem odpowiadam \"nie\", po czym następuje umoralniający wykład księdza na który przytakuję, a w głowie mam myśl: \"skończ, bierz kopertę i zasuwaj do sąsiada\".
Macie podobnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

a kredą na drzwiach coś nabazgrałeś, czy sam się wprosił ?
trzeba było nie przyjmować, jak do kościoła nie chodzisz , teraz nie płacz








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

A gdzie tu widzisz łzy? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015


a mieszkanie przynajmniej ksiądz poświęcił, czy tylko umoralniająca gadka z ateuszem...?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

A ja czekam zawsze na wizytę księdza. Zawsze to miłe spotkanie. Uprzedzam niepotrzebne pytania: nie ja też nie chodzę do kościoła w każdą niedzielę. Idę kiedy mam potrzebę czuję chęć. Wizyta księdza w niczym mi nie przeszkadza i nie uwłacza. Dawanie koperty nie jest wymogiem, dajesz dobrze, nie dajesz nikt się nie upomina, więc nie narzekaj. Jesteś katolikiem ?? to spoczywa na Tobie obowiązek wiary i tyle w tym temacie>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Zaczął się DOCIK tj.:
-Domowe
-Odwiedziny
-Czarnej
-Izby
-Komorniczej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Nie chce was straszyć ale lepiej przyjmować księdza niż nową wiarę ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Po co to glupotu zaczynac....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Ja chetnie przyjmuje ksiedza, ale zawsze boje sie niewygodnych pytan :

- pani mieszka sama czy z kims ... pani jest mezatka, czy ... ?

- to pani mieszkanie, czy pani wynajmuje ?
- i ile za takie mieszkanie pani placi ?

- pani pracuje, studiuje - a gdzie pani pracuje ?

( a moze sprzatam ... i nie chce, zeby ksiadz wiedzial ze sprzatam, ...)

Mam nadzieje, ze moze niektorzy ksieza przeczytaja to i nie beda nietaktowni...

Pozdr. i udanych wizyt duszpasterskich !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

U mnie koleda trwala 3 minuty .koperte do kieszeni tak szybko schowal ze nawet nie zauwazylem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Moja ciotka chciała podyskutować na temat religii i tym samym wyjaśnić, dlaczego nie chodzi do kościoła. Nic z tego ksiądz, praktycznie małolat wobec wieku ciotki, parę razy powiedział, że zaraz musi iść dalej, co oznaczało chyba, ze dyskusji nie będzie. Tym bardziej , że ciotka oznajmiła, że wykształcenia jest humanistą i wiedza historyczna, filozoficzna oraz religijna nie jest jej obca. Wtedy usłyszała po raz ostatni - proszę mi nie przerywać, bo zaraz muszę iść. Wysłuchała kilku oklepanych frazesów. Do kościoła nadal nie zamierza chodzić, chociaż w Boga wierzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

abc to jakie pytania ma ci ksiądz zadawać?
nie znacie się tak na prawdę, on też ma problem jak się zachować i o czym rozmawiać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Jakie ?

Zadnych ...

Ale pytan \" panna, mezatka ?\" itd. naprawde nie lubie :(

Mozna np. porozmawiac o pogodzie.

Ja czekam na kolede, zalezy mi zeby ksiadz poblogoslawil mieszkanie - zapoznawanie sie, zadawanie mi pytan o moje osobiste i prywatne sprawy nie ma sensu ( im mniej ludzie o nas wiedza, tym lepiej).

A jesli ksiadz koniecznie chce mnie poznac i pyta \" ile pani ma lat?\", to w druga strone, ja powinnam tez zapytac ks. \"a ksiadz ile ma lat?\"

Na pewno nie przystoi krytykowac ksiedza, ale mam nadzieje, ze moze to przeczytaja i ... no wiadomo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015


rayben i zdzicho Twoja ciocia, nie chodzac do kosciola sami krzywde sobie wyrzadzacie i nie czym sie chwalic, bo nie wszystkim to imponuje.

Czasem widze / slysze, jak ludzi chwala sie, ze nie chodza do kosciola.


\" Sakrament Eucharystii został ustanowiony przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy, czyli tej nocy, której Chrystus został wydany. Jezus wiedział, że zbliża się dzień Jego śmierci, postanowił zatem zostawić swoim uczniom dowód miłości i równocześnie pamiątkę swej Męki i Zmartwychwstania. Polecił ją Apostołom celebrować aż do dnia swojego powtórnego przyjścia (1 Kor 11,26).

...

Fragment z Ewangelii św. Mateusza:

A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami nowy, w królestwie Ojca mojego». Po odśpiewaniu hymnu wyszli ku Górze Oliwnej. (Mt 26,26-30) \"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Świadkowie Jehowy też powołują się na powyższy tekst, inne religie chrześcijańskie też... Nikt z wyznawców Chrystusa go nie kwestionuje. Chyba tym co nie chodzą do kościoła - katolickiego chodzi głównie oto, że ws tym kościele forma przerosła treść...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wizyty duszpasterskie 2015

Podczas mszy sw. czytane jest SLOWO BOZE, spiewane piesni, na oltarzu za kazdym razem przelewa sie KREW CHRYSTUSA, jest przeistoczenie , pozniej my korzystamy z tego ...

Jakis przerost formy mialby mie odciagnac od tego ? Nie !

Sw. O.Pio, mistyk, odprawiajac msze widzial, jak na oltarzu za kazdym razem dokonuje sie ofiara krzyza ... podobno ze strachu chcial uciekac ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org