niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Problem z odszkodowaniem, prosze o rade

Witam, chcialbym sie do Was zwrocic z typowym problemem. Zglosilem szkode dotyczaca laptopa. Laptop sie zepsul po przypadkowym odpieciu ladowarki od laptopa ktory nie mial zamontowanej baterii.

Nie chcialem aby ubezpieczyciel zarzucil mi uzytkowania niezgodnego z zasadami napisalem taki tekst:

Cytat:
Witam,
Urządzenie pozostawało caly czas podlaczone do sieci elektrycznej w okresie pomiedzy zakonczeniem pracy a zauwazeniem usterki pod zasilacz lecz bateria nie byla umieszczona w laptopie - laptop uzywany byl jako \"komputer stacjonarny\". Przed zauwazeniem usterki urzadzenie nie uleglo zadnym uszkodzeniom mechanicznym, nie zostalo rowniez zalane.
Bylem pewny ze przejdzie ale sie przeliczylem.

DOSTLAEM TAKI LIST: http://zapodaj.net/3d67fff2a4980.jpg.html

Tutaj link do regulaminu http://www.x-kom.pl/setup/userfiles/image/OWU_X_KOM.pdf

1.Czy w takim razie zle postapilem piszac ze nie odlaczylem? Domyslam sie ze zle postapilem o ile pkt.2/3 sa na moja korzysc,
2.Czy praca na laptopie bez baterii na ladowarce jest dozwolona?
3.Czy mimo ze jest dozwolona to przypadkowe odlaczenie kabla zasilajacego jest podstawa do nieprzyznania odszkodowania z powodu zaniedbania z mojej strony?

Jesli pkt.2 mowi ze mozna, a pkt 3 ze jest to moje zaniedbanie to jest to bledne kolo i nie jestem w stanie uzyskac pozytywnego rozpatrzenia sprawy?

Nie mam limitu zglaszania uszkodzen wiec moze lepiej zgloscic nowa szkode niz pisac odwolanie do spr. 1 i tlumaczyc ze jednak to bylo nieumyslne?

Jaka jest granica prawna pomiedzy nieszczęśliwym wypadekiem a brakiem zachowania ostrożnosci ? Zapewno mozna to interpretowac jak kto chce dlatego ubezpieczyciel jest prawie zawsze bezkarny ;/

Rozpisalem sie ale chcialem odrazu wszystko przedstawic jasno.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z odszkodowaniem, prosze o rade

Niestety musisz sobie kupić drugi laptop.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z odszkodowaniem, prosze o rade

To po coś się przyznawała. Bierz przykład z naszych polityków. Jak Cię złapią za rękę mów, że to nie twoja ręka :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z odszkodowaniem, prosze o rade

RZECZNIK UBEZPIECZONYCH trzeba napisać pismo z prośbą o rozpatrzenie, są jeszcze dwie instytucje, ale dokładnie nie pamiętam agenci pzu to wiedzą i inspekcja handlowa -ks.janusza budynek poczty w łomży...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z odszkodowaniem, prosze o rade

Z tego wynika, że nie masz ubezpieczenia typu \"przedłużona gwarancja\", tylko od uszkodzeń powstałych przyczynami zewnętrznymi jak np. burza, przepięcie sieci, zalanie, upadek, zgniecenie...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Problem z odszkodowaniem, prosze o rade

Może pomoże tutaj profesjonalna porada od radcy prawnego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org