sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Ceny są wysokie. Trochę strach się zadłużać. Z drugiej strony jeśli całe życie będzie się jedynie wynajmować mieszkanie to człowiek zostanie z niczym...
Jak jest u Was? Wynajmujecie mieszkanie? Czy wzięliście kredyt?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

to polandia ze wzgledu na niskie place ludzie kupuja mieszkania jakbys zarabial razy 4 to bys wynajol i nie myslal o mieszkaniu tylko o budowie domu jak to sie dzieje w swiecie zachodnim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Jak się już zadłużać to w mieście z większą ilością ofert pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Ja właśnie szukam mieszkania do wynajęcia na dłuzej.

Może ktoś coś ma albo chciałby wynając ze mna ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

kazdy kogo nie stac na kupno powie, wynajmuj :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

UWAGA! Pozycjonowanie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Jeśli stac cię na kredyt to oczywiście ze kupić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Ja jak Ja - wynajęcie mieszkania lub kupno to nie zawsze decyzja, że kogoś stać na kupno lub nie. Jest wiele przykładów, ze wynajem jest dużo bardziej korzystniejszy od kupna. Jest także mnóstwo osób, których stać na kupno, a wynajmują. Nie chce mi się wszystkiego wyjaśniać, ale niech będą Tobie przykładem Niemcy. Tam około 50% ludzi wynajmuje mieszkania, gdzie w Polsce jest to chyba poniżej 10%. Myślisz, że Niemców nie stać na kupno mieszkania? ;). Oni dlatego są bogatym narodem bo nawet w kwestii kupna mieszkania potrafią bardzo dobrze liczyć. U nas niestety nad matematyką i ekonomią przewagę ma małomiasteczkowość i zasada \"co swoje to swoje\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

czyli uwazasz ze Ci ktorzy kupili by im wynajmowac sa glupsi, nie umiaja liczyc i kase robia nie Ci co zainwestowali w chalupe, tylko Ci ktorzy od nich wynajmuja? hmmm, to ciekawe :). Powiem Ci jak to dziala, czasami, ale rzadko, ludzie zamiast mieszkania/domu inwestuja w jakis biznes, z ktorego maja pieniadze, by w przyszlosci jednak nabyc jakas nieruchomosc, nigdy odwrotnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

najlepiej mieszkać całe życie u mamusi w dwóch pokoikach i to jeszcze komunalnych :):):)








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Kupić-za gotówkę !!!


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

\"czyli uwazasz ze Ci ktorzy kupili by im wynajmowac sa glupsi, nie umiaja liczyc i kase robia nie Ci co zainwestowali w chalupe, tylko Ci ktorzy od nich wynajmuja? hmmm, to ciekawe. \"

Bardzo często tak właśnie jest jak ująłeś w tym zdaniu. Jaką stopę zwrotu masz z nowego mieszkania 60m2 zakupionego w Łomży pod wynajem? Policz po swojemu, ale po mojemu wychodzi 1.92%. Odejmij od tego przestoje przynajmniej 2 miesiące w roku i remont raz na 2-3 lata. Jaka ostateczna stopa zwrotu? Poniżej jednego procenta. Uwzględnij dalej spadek wartości przez najbliższe kilka lat lub jeżeli brak spadku to odejmij inflację? Ile wychodzi?

Nie mówię, że są głupsi, bo każdy ma swoje kryteria liczenia co dla niego bardziej się opłaca. Tylko pewnie sam znasz wiele biznesów, które przynoszą przynajmniej dodatnią stopę zwrotu ;)? P
rzykładów jeszcze mógłbym Tobie podać mnóstwo, ale po co i tak masz swoje zdanie a ja nie mam na celu go zmieniać tylko czy nie zastanowił nic Ciebie przykład niemieckiego rynku wynajmu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

To jest lepsze niż allegro! Wczoraj znalazłam tę stronkę z aukcjami: http://tanieaukcie.com na której można wylicytować różne przedmioty: tablety komputery telefony itp. Każda aukcja zaczyna się od 1 zł. Strona jest nowa i mało znana bo ja wylicytowałam telefon za 22 złote. Przekonajcie się sami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Endes spróbuj tej pseudo reklamy u siebie na wsi w Gnieźnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Zdecydowanie kupić. Wynajem na dłuższą metę się nie opłaca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Czy kupisz czy wynajmiesz,to i tak splacasz jakis kredyt. Kwestia tylko czy swoj,czy czyjs.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Chodzi ot o, że bank raczej nie da od razu z ulicy kredytu - thylko trzeba zbudowąć sobie pozytywną historię kredytową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Bzdura. Ale co tam. Link wklejony. Może wejdą i parę groszy wpadnie. Na mieszkanie się nie zarobi ale na piwo wystarczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

ja w obecnej sytuacji bym wynajmował podobnie jak to czynią ludzie na całym świecie. Po co robić z siebie niewolnika na większość swego młodego życia. Kredyt bierzesz na co najmniej 30 lat i jest to cały najpiękniejszy okres życia gdzie w strachu musisz zapierniczać aby go spłacić. Ja bym wynajmował, bo takiego obciążenia jak spłacane mieszkania nie mam. Nie wyszło np w Łomży zwijam manaty i przenoszę się do innego miasta. W międzyczasie odkładam sobie spokojnie pieniądze na spokojną starość. Z tego co wsadziłeś w mieszkanie i tak ci nigdy się nie skorzystasz tylko twoi spadkobiercy po twojej śmierci. A niby czemu masz całe życie zasuwać aby potem robić komuś prezent. Wynajmuj bo wówczas jesteś człowiekiem wolnym w niewolnikiem kredytu. Tak żyją ludzie na całym świecie. Tylko u nas jest jakieś dziwne przeświadczenie,że jak mieszkam to we własnym. Oczywiście rynek będzie się zmieniał i wynajmowanie oraz standardy takich mieszkań będą się zmieniały na lepsze.

Polecam wynajmowanie.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

przepraszam za błędy szybko pisałem

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Jak cię stać, to na pewno lepiej jest kupić, ale jak masz wziąć kredyt na 500 tys i spłacać go do końca życia, to jak dla mnie nie ma to większego sensu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Edyta ale ty tępa jesteś. Dawno takiego głąba tu nie było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

kupić na kredyt jak nie ma gotówki, po co płacić właścicielowi mieszkania, jeżeli pieniądze za wynajem możesz przeznaczyć na ratę kredytu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Ceny mieszkań rosną w zastraszającym tempie, ale ceny wynajmu też przez to pójdą w górę. Uważam, ze jak kogoś stać, to powinien kupić, przynajmniej będzie spłacał już swoje, a nie wkładał do czyjejś kieszeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mieszkanie. Kupić czy wynajmować?

Czym Wy się kierowaliście podczas wyboru mieszkania dla siebie i dlaczego? Osobiście chciałbym Wam polecić stronę https://ronson.pl/blog/chcesz-zamieszkac-na-peryferiach-miasta-zobacz-jakie-sa-plusy-i-minusy/ , na której znajdziecie bardzo interesujący artykuł na temat zalet oraz minusów mieszkania na peryferiach miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org