środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaki wybrać kierunek studiów podyploowych

Hejka,
Jestem na piątym roku pedagogiki, ale myślę od lutego podjąć studia podyplomowe. Zastanawiam się nad terapią pedagogiczną lub socjoterapią, gdyż chciałbym otworzyć coś swojego w tym kierunku. Ktoś z was może studiuje te kierunku? Doradźcie co lepsze. Myślę też o terapii zajęciowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać kierunek studiów podyploowych

Ja sama kombinuje nad podyplomówka myslałam o mediacjach i negocjacjach w biznesie ale koniec końców niemam wizji co po nich bym miała .....

dumam by rozpocząć jakis ciekawy kurs
jesli cos wiecie to piszcie


Jola

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać kierunek studiów podyploowych

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać kierunek studiów podyploowych

Przecież po pedagogice nie ma pracy. Po co wam dodatkowe kursy, jeśli to dalej pedagogika.

Sobie przeszukajcie te tematy:
https://www.google.de/search?q=po+jakich+studiach+jest+praca&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=DUVjVPLdLIze8gfYwYG4Ag

Trzeba też sobie zadać pytanie gdzie chce się pracować. Bo w Łomży nie ma pracy w wielu gałęziach przemysłu, więc jak ktoś chce tu mieszkać to studiowanie tego mija się z celem. Generalnie studia nie przydają się większości ludzi, którzy zamierzają po nich mieszkać w mieście mniejszym niż 150 000 ludzi. W takich miastach więcej płaci się zwykle pracownikom fizycznym (oczywiście z wyjątkami)

Tak samo jak chce pracować za granicą, to wszystkie kierunki w których znajomość lokalnego języka jest istotna odpadają, bo nawet znając język innego kraju bdb, będzie to gorzej niż znają go osoby tam urodzone. Dlatego dla emigrantów dobre są kierunki inżynieryjne, matematyczna, medyczne, ewentualnie pielęgniarskie. Zaś bezużyteczne są filologie, polonistyki, socjologię, historie, czy też prawo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać kierunek studiów podyploowych

Ja co prawda wybrałem detektywistyka studia na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu, ale jedyne co Ci mogę poradzić, to to że w tym zawodzie raczej często będziesz musiała się uczyć. Fajnie jest poszerzać swoje możliwości, a nie kilka stopni studiów na tym samym kierunku. Gdybyś jednak bardzo chciała zmienić swój kierunek to polecam Ci mój http://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/detektywistyka/ - jest świetnie, polecam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki wybrać kierunek studiów podyploowych

KariKari napisał(a):

> Hejka,
> Jestem na piątym roku pedagogiki, ale myślę od lutego
> podjąć studia podyplomowe. Zastanawiam się nad terapią
> pedagogiczną lub socjoterapią, gdyż chciałbym otworzyć
> coś swojego w tym kierunku. Ktoś z was może studiuje te
> kierunku? Doradźcie co lepsze. Myślę też o terapii
> zajęciowej.

Zawsze warto spróbować podjąć się tego! A może prawo medyczne?




https://prawnik-medyczny.com.pl/prawnik-saska-kepa/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org