czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Budowa domu - jaki koszt?

Czy ktoś tutaj może budował ostatnio dom? Jaki był koszt realizacji tej inwestycji? Czy wystarczy mi 250k zł, przy założeniu że mam własną działkę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

dom domowi nie równy.. było sporo takich wątków ostatnio, więc poszukaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

250 może i starczy ale na parterowy max 100m2 - oczywiście mówie z wykończeniem skromnym, domek 150-160m2 z działką pod klucz ok 400-500k trzeba liczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Przy okazji podłączając się do tematu dajcie namiary na jakąś solidną ekipę do postawienia domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

1 mln powinno wystarczyć na około 250-300m2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Zależy jaki taki do 150 m2 powinieneś się wyrobić przy założeniu że parę rzeczy wykonasz sam np. malowanie, szpachlowanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

100-110 m2 postawisz muraza bierzesz na dniowki sam robisz za pomocnika jak z innymi pracami pomagasz co da rade samemu zrobisz i postawisz pod kluczyk jak jestes obrotny i pracowity

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Być może wystarczy ale raczej na mniejszy domek i przy założeniu, że część rzeczy zrobisz sam.
Na pewno w naszych okolicach będzie to tańsze niż na przykład w Warszawie.
Pamiętam,że jak sam się budowałem to zakładałem ,że budowa wyniesie tyle a tyle a wyszło o wiele więcej tak więc dobrze,że były jakieś zaskórniaki.
Na pewno warto jest zrobić sobie pewien plan na początku. Możesz skorzystać z takich kalkulatorów budowy:
http://kb.pl/budowa/ i będziesz miał jakieś tam rozeznanie ile będziesz musiał wyłożyć na domek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Ale wy się szmacicie piszący z tego dynamica...
Tylko nick się zmienia i dalej na ludziach zarabiać... Transponder!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Sprzedajemy projekty domów i współpracujemy z biurami projektowymi. Dostarczamy materiały budowlane i stawiamy domy od podstaw. Możemy także polecić solidne ekipy budowlane.

Jeśli chce Pan/Pani oszacować koszt budowy domu proszę o kontakt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Rondo o co Ci chłopie chodzi?
Już nikomu doradzić nie można?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Niestety, forum zalewane jest naiwnymi wpisami, które później okazują się prowokacją i chodzi w nich tylko o pozycjonowanie. Wybacz jeśli się mylę, ale te mendy często używają właśnie dynamica, ich wpisy wyglądają tak jak Twój, więc dla pewności będę miał Cię na oku...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Kojarzy mi się to trochę z polowaniem na czarownice.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Admin sobie nie radzi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

obie ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Autor: Rondo (---.elomza.pl) Data: 13-10-14 19:52
pierdolne spawa zaraz bede rozkminiem to

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

rondo mianuje na przewodnika jak i czekoladnika administracji swojego ego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Zależy jaki dom i gdzie...?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

jak to gdzie dom kosztuje gdzie tego nie zmieni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

koszt budowy domu parterowego od piętrowego jest droższy

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Dlaczego droższy ?

Miecio to jest gość :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Czytałam dziś ciekawy poradnik o tym jak wybudować dom tanim kosztem.
http://kb.pl/teksty/2014/05/22/tani-dom-czyli-jak-wybudowac-go-niewielkim-kosztem/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

czemu droższy? bo \"wyjście\"z ziemi więcej kosztuje
.np postawić dom o 150 m2 urzytkowych to jest dom tak +- 240 m2 całkowitych, zrób wykop , zakup bloczki cementywe, beton +zbrojenie a no i pamiętaj o fikuśnym dachu do parterówki
też myślałem że będzie tańszy parterowy do-póki go niepostawiłem

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Z tego co się orientowałam dom pasywny to tak w stanie deweloperskim kosztuje około 350 tys. zł. więc można sobie przeliczyć, że w stanie surowym około 250 tys. zł. Ale to nie wyszło, widziałam, że od ponad roku można starać się o dotacje o dofinansowanie do takiego domu i tak właśnie do domu pasywnego można uzyskać do 50 tys. zł brutto. Moim zdaniem warto się starać... Info. znalazłam tutaj: http://domy.procyon.com.pl/dotacja-na-budowe-domu-pasywnego Sama zastanawiam się nad budową takiego domu, wydaje mi się, że jest to przyszłość budownictwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Bzdurne pytanie!
To jakby zapytac.
Zamierzam kupic samochod.Ile kosztuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

140 m2 - 400 tys. bez działki. Za 250 tys. nie ma co marzyć. Robiłem kupę kosztorysów i taniej nie wychodzi. I nie chodzi tu tylko o robociznę. Po prostu ceny materiałów takie są, jakie są !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Na dom z drewna min 90m2 to może starczy, ale na porządny dom z cegły lub np. porothermu 120m2 trzeba liczyć z 500k zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Bardzo wiele czynników ma wpływ na to ile kosztuje budowa domu , finalnie te kwota najczęściej jest trochę większa niż sobie założylismy, dlatego najlepiej taką nadwyżkę uwzględnić już na poczatku :) Polecam też śledzić blogi budowlane np. MG Projekt, tam można znaleźć wiele ciekawych porad odnośnie kosztów budowy jak i samej budowy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

gutek, jakie? Użytkownik pyta, czy wystarczy mu 250 kilobajt na jego budowę. Czy te 00 w twoim nicku mówi o poziomie IQ ?


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

gutek tylko wrzuca linki do stronek nieudolnie próbując to ukryć poprzez dyskusję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Nie wiem czy płakać czy się śmiać jak czytam posty idiotów,którzy wypowiadają się na tematy,o których nie mają pojęcia.
Moja budowa pochłonęła ok 200 tys przy budowie domu o wymiarach 11mx9m plus garaż 3,6x6m plus poddasze. Wszystko zależy jak drogie materiały kupujesz. Szczególnie chodzi o wykończeniówkę i czy dasz się wydoić naciągaczom

Graf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Tak czy siak, z pozycjonowania nie wystarczy, więc idźcie sobie już pozycjonujący imbecyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Postawisz i za 200 a wykończenie można zrobić i za 2 miliony - zależy jaki masz smak...................................................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Jak na mały i skromy domek to starczy zdecydowanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Też ostatnio się interesowałem kosztami budowy domu. Na tej stronie znalazłem ciekawy cennik http://www.proeko.com/domy-drewniane-z-bali/cennik Daje jakiś pogląd na to, ile może kosztować dom z bali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Można to nieco obniżyć. Wiele osób tego nie wie ale w programie Mieszkanie dla Młodych można wybudować również i dom. Można dostać dopłatę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych a jest to bardzo duża pomoc finansowa.
Na stronie jest dobry temat:
http://www.forum-kredytowe.pl/f134/banki-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-mdm-77951.html - macie tam wypisane jakie banki biorą udział w programie.

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Normalna firma nie szuka pracowników poprzez forum internetowe wiec przestrzegam przed takimi ogłoszeniami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Koszty domu od Ciebie samego, jakie w nim zrobisz dodatki, jakie okna, czy inne bajery, typu odkurzacz centralny, klima, co na podlogach. Jak bym budowal z rozmachem to 250k na pewno by mi nie starczylo, a z nie nie mam nawet 250k to nie buduje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

won mendo z tymi reklamami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Jak masz działkę to stawiasz domek typu HOLENDERSKI za 30 tyś. i też mieszkasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Orlando spadaj do Zabrza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Bardzo przydatne info :) Dzięki wielkie za wszelkie porady :) Na pewno z nich skorzystam!

Jest nieskazitelna!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć, zbyt wiele zmiennych :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

o kepma już wróciła i znów wkleja linki . Admin nie śpij i kasuj takich trolli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

a kogo obchodzi śląsk? za co wam płąca te firmy ? wklejają trolle wszędzie gdzie się da za parę groszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Koszt budowy domu trzeba liczyć 3.500 - 4.000 tys. zł / za metr kw. z wykończeniem. Tanie się nie da, chyba , że wszystkie prace budowlane zrobisz sam. Budowałem więc wiem co piszę...
Jeśli masz 250 tys. to porywaj się na dom 100m/kw, max. 120 m/kw + najprostszy projekt domu. Oczywiście dodatkowo bez kredytu się nie obędzie ( 100-150tys.)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Odezwij się do tej firmy - http://mawit.com.pl/aktualnosci/domek-szkieletowy/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Czasem, jeśli grunt jest nieodpowiedni, to zanim zacznie się stawiać dom, przydaje się go zagęścić http://cafeteria.pl/zageszczanie-gruntu-na-czym-polega-dlaczego-wazne-w-budownictwie/, ale nie orientuję się w kosztach takiej usługi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Koszty domu mimo że są dosyć spore, zależą od wielu czynników tj. rozmiaru działki, lokalizacji, materiałów, ekipy, wszystkich instalacji. Tak czy inaczej i tak bardziej opłaca się postawić dom niż kupować mieszkanie.
_____________________
http://www.parex-kotly.com.pl/produkty/sztoker

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Budując dom, czasem można trafić na dodatkowe trudności jak np niestabilny grunt typu piaski, iły - wtedy niezbędne może się okazać posadowienie budynku aby budowa domu była wykonalna. Wiadome jest, że to podnosi koszt końcowy, ale czasem nie ma innego wyjścia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

250k Może nie wystarczyć, chociaż zależy z jakich materiałów będziesz korzystał, ile mkw... wiele czynników wpłynie na koszt budowy domu.
Z mojej strony mogę polecić gości od Odbioru Odpadów Niebezpiecznych, które często się generują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Budowa domu - jaki koszt?

Pierdolone trolle

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org