czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Noszę się od jakiegoś czasu z założeniem sobie konta oszczędnościowego. Głównie z tego powodu,że totalnie nie mogę się zmusić do oszczędzania. Niby zarobki nie takie złe a kasa ucieka jak cholera.
Może mnie to trochę zmobilizuje. Lokaty jak na razie nie chcę sobie zakładać. Gdzie warto będzie założyć sobie taką lokatę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Znaczy się nie lokatę ale konto oszczędnościowe. Moja pomyłka :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Bank 4lomza, pion forum, stanowisko historia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Obecnie w zasadzie dwa konta oferują najlepsze oprocentowanie na kontach oszczędnościowych. Millenium Bank i Bank Smart - 4 %.
Są to raczej chwilowe promocje ponieważ w przypadku tego pierwszego będzie to obowiązywało jedynie przez 4 miesiące i w przypadku deponowanych środków. Tak więc służy raczej naganianiu klientów.
Tak na dłużej to w zasadzie niewiele dają zarówno na lokatach jak i na kontach oszczędnościowych. Tak więc warto by było znaleźć sobie jakieś aktualne porównanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Można? Można.
Bez linków proszę i będzie ok.
Lester - przeszukaj sobie historię bo takich tematów jest mnóstwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Przy zakładaniu konta w Ing założono mi też rachunek oszczędnościowy. Oprocentowanie jest małe, ale w sumie nie o to mi chodziło, bardziej o to czego i Ty szukasz. Po prostu motywacja, żeby nie wydawać wszystkiego :) Co miesiąc przelewam sobie kasę na ten drugi rachunek. W każdej chwili można wypłacić z niego pieniądze, ale ja jak już zrobię przelew na oszczędnościówkę, to nie ruszam :) Widziałam, że można założyć przez internet konto. Poczytaj sobie o tym :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Ja mam założone takie konto obok rorki w WBK, dawniej KredytBank. Oprocentowanie jest chyba wszędzie podobne. Ale największym plusem jest to, że sama mogę przelewać, czyli dokładać na nie pieniądze, ale nie mogę z niego zrobić przelewu przez internet, a żeby dostać się do tych pieniędzy, muszę osobiście pofatygować się do banku. Dzięki temu zaoszczędziłam już chyba kilka dobrych tysięcy. Nie wiem, czy dalej to konto jest na podobnych zasadach, bo ja mam je już wiele lat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

nie warto lepiej kup ziemi marchwi posiej najlepsze konto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Jak już zalożysz konto oszczędnościowe, pomyśl nad IKE, będą tam wpływac pieniążki z podatku belki. poczytaj sobie o tym na http://klubseniora.pl/

Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Osobiście nie jestem przekonany do kupowania nieruchomości oraz ziemi.
Może była to inwestycja kiedyś ale obecnie rynek nieruchomości jest bardzo niepewny. Ceny mieszkań ale i ziemi mogą tanieć. Szczególnie jeśli chodzi o mniejsze miejscowości.
Tak wiec trzymanie kasy na koncie oszczędnościowym czy na lokacie nie jest w sumie takim złym pomysłem.
Zerknij sobie tutaj:
http://www.comperia.pl/ranking-kont-oszczednosciowych.html - masz ranking kont.
Tak jak ktoś już tutaj wspomniał najlepsze konta mają Millenium Bank oraz Bank Smart.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

U mnie najlepiej, tylko nie gwarantuję zwrotu kasy ;D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Heh nie dziękuję :P
A czy nie warto jest zastanowić się jeszcze nad czymś innym? Na przykład nad funduszami inwestycyjnymi? Jesli ktoś się orientuje trochę w temacie to może wiele zarobić ( niektórzy wyciągają w skali roku 10 czy 15%).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

też polecam ING,przelewasz miedzy kontem oszczędnościowym i zwykłym, dodatkowym plusem jest wpłatomat, nie trzeba stać w kolejce, dostępny 24/h

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Wpłatomat? Czyli jeszcze inne banki oprócz mbanku mają również takie rozwiązanie? I czy w Łomży jest taka możliwość? Bo jeśli by była to zakładam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Na kontach oszczędnościowych czy lokatach możemy w chwili obecnej liczyć na około 4-5% w skali roku. Może się to wydawać mało, ale rzućcie okiem na wskaźnik inflacji, jest obecnie na śladowym poziomie - a w wakacje była mowa o deflacji (czyli wartość pieniądza wzrastała w stosunku do niektórych towarów i usług). Kiedyś lokaty rzeczywiście były oprocentowane na 7% w skali roku, ale mieliśmy większą inflację. Wychodziło na to samo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Hej pkobp sa ma konta oszczednosciowe. 15 zł za mies prowadzenie i masz dostęp za darmo do wszystkich bankomatów w polsce. I maja wplatomaty. Korzystalam juz z niego probnie . Stoi w banku pko bp sa na Niemcewicza. Konto oczywicie jest internetowe. W tej cenie karta debetowa tez jest. Sa tez konta za darmo ale musisz wydac miesięcznie na zakupy karta 300zl. Idz popytaj na miejscu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Ale te 15 zł za prowadzenie to również nie jest tak mało. Aby w miarę się opłaciło to chyba trzeba mieć na takim koncie dużą sumę.
Sam raczej wpłacam co miesiąc na takie konto po 300 zł tak więc raczej by mi się to nie opłaciło :P Chociaż jak ktoś trzyma na takim koncie grube pieniądze to nie oczywiście jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

SKOK Wołomin oferuje najlepsze oprocentowanie depozytów. 4,5% na rok. Wadą jest bardzo powolne działanie placówki. Każda wizyta w oddziale to 10 - 30 min. Dodatkowo przy rejestracji trzeba wykupić zwrotną składkę członkowską, chyba 75zł. Na stronie internetowej podają niższe oprocentowanie niż w rzeczywistości. Ostatnio źle się piszę o tym skoku, ale konkretnych informacji o braku stabilności nie ma. Jakby co do Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci depozyty wraz z odsetkami.

Placówka jest na:
Ulica: Al. Legionów 32D
18-400, Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

W skoku to jest lokata czy konto oszczędnościowe? Bo te 4,5% to faktycznie nieźle. Chociaż z drugiej strony ta składka jest dość duża : 75 zł tak wiec raczej opłaci się to przy większych kwotach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Teraz nigdzie się nie opłaca zakładać konta oszczędnościowego, bo wszystko jest uzależnione od aktualnego oprocentowania, które ciągle spada.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

No tak ale z drugiej strony takie konto ma ułatwić oszczędzanie. Zwykle wpłaca się na nie niewielkie kwoty z codziennej wypłaty. Dzięki temu na pewno jest łatwiej coś zaoszczędzić. Niż jakby kasa leżała sobie na widoku i po prostu kusiła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

W PZU BEZ OPŁAT I KOSZTÓW ZA WPŁATY I WYPŁATY, OPROCENTOWANIE MIĘDZY 3-5% NAZYWA SIĘ ŚWIĘTY SPOKÓJ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

Serio jest tam takie oprocentowanie?
5% na koncie oszczędnościowym? Trochę nie chce mi się w to wierzyć....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie warto jest założyć konto oszczędnościowe

w szafie na ubrania 2 pólka od góry z lewej strony. Zarobisz bo nie stracisz:opłat za prowadzenie konta za wykonywanie operacji itp..

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org