poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

W godzinę \"W\" mieliśmy zatrzymać się na minutę. Syreny zawyły a na osiedlu Konstytucji, chodnikiem przy Piłsudskiego, maszeruje towarzystwo, jadą rowery. Tak ciężko w tej jednej minucie zjednoczyć się i oddać cześć bohaterom tamtych dni. Przykro było patrzeć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

Nie tylko jadą rowery, ale i policjanty na motorach na sygnale prowadzą cały wyścig. Bo to kolarze się dziś w Łomży ścigają, ale chołota o tym nie wie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

kto byl pierwszy na mecie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

Mnie akurat w tym momencie pocisnęło i nie mogłem wstać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

Przede wszystkim nie moglo byc obchodow rocznicy Powstania bo o godzinie 17 tej wjechali rowerzyści i zaczeli to wydarzenie komentować sprawozdawcy sportowi. Żenada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

Jak można świętować klęskę i rzeź 200 tysięcy niewinnych ludzi za którą nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Ci co wydali rozkaz o rozpoczęciu powstania powinni stanąć przed sądem polowym .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

Jacek21, piszesz to w taki sposób jakby ludzie z AK, KEDYWu i innych organizacji Państwa Podziemnego wysłali na rzeź 200 tys ludzi.

W naszych czasach lepiej zza komputera krzyczeć jak jest źle, nie uczestnicząc w wyborach, nie popierając polskiego przemysłu etc
oni nie mieli tego !
ONI WALCZYLI ZA TO BYŚ MÓGŁ ŻYĆ W WOLNEJ POLSCE !
zapamiętaj

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

Świętować klęskę nie, ale pamiętać i czcić poległych tak. Co do wydających rozkazy o rozpoczęciu powstania, tutaj z Tobą zgadzam się Jacek21.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

Może żle to rozumiem, dla mnie to cała polityka rządu w Londynie roku1944 to są same pomyłki, wiedzieli że zachód sprzedał nas Stalinowi to nie powinni podejmować takich decyzji . A co chodzi o mieszkańców że o godzinie W się nie zatrzymali to jestem pewien że 50% to nie wie co to za rocznica .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

brawa i ukłony za temat tej treści... lepiej sama bym tego nie ujeła i chodzi mi nie tylko o sprawy poruszane w tym temacie ale o ogólne zachowanie Łomżyniaków.... na wsi w gminie Ryjec ludzie mają więcej kultury

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: a jednak chołota mieszka w tym naszym mieście

W Piątnicy w godzinę \"W\" kilka osób na minutę stanęło na środku ulicy w stronę Kisielnicy (wysokość kościoła), mieli flagi, stali na baczność, słychać było syreny, samochody (kilka) zatrzymało się a reszta omijała tych ludzi bokiem bo przecież zielone było i każdego zbawi te 60 sekund dla chwały powstańców. Tak jak ktoś już napisał, nie świętujemy powstania tylko oddajemy hołd poległym w nim ludziom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org