niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
LPG do auta.

Witam wszystkich.Chcialbym załozyć lpg do auta skoda octavia 1.8 turbo z 2000r.Jakie firmy polecacie ?Dziekuje za pomoc.Pozdrawiam.

Gdyby kobieta była czymś dobrym...i Bóg by miał jedną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Simplex gaz piątnica

“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Fajna reklama... Chyba interes się słabo kręci... Może trzeba mniej pić w pracy to klienci będą bardziej ufać i zaczną montować lpg u was...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Senatorska, najwieksze doświadczenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Senatorska Mak&Rob najlepsze instalacje ;p

frizq

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Ze swojego doświadczenia powiem ci żebyś tylko sekwencji nie zakładał bo sie nie pyli, w okresie wiosenno jesiennym spisuje sie bardzo dobrze ale w zime to nie za bardzo, bo silnik musi sie nagrzac zeby sie na gaz przełączyć. A w zime to troche zajmuje i ci na benzynie leci. Najlepsze to są zwykle instalacje.

frizq

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

do nowego auta tylko sekwencja:) haha.. Kubus w Piatnicy! robilem tam 2 auta i nie mam problemu a z Simplexem i tymi na Senatorskiej to mialem problemy... a u Kubusia nie mam- zbieg okolicznosci? chyba nie- poprostu sie znaja i montuja dobrze.. pozdro i zycze udanego wyboru:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Jeżeli chodzi o producenta to wiem że nie polecam Agis.
Powody: Konieczność ustawiania temperatur co 2 miesiące max ze względu na badziewny sposób odczytu temperatury z reduktora.
Aktualizacje do sterownika mają dosłownie co miesiąc, bo ciągle coś nie dograne.
A potem wypuszczają nowy model i stare pozostawiają nie dopracowane bez wsparcia.

Jeżeli chodzi o zakład to bardzo miłe zaskoczenie u gazownika na Krasce.
Montują instalacje polskiej firmy, ale nie o to chodzi, chodzi o podejście, terminowość i jakość obsługi - wzorowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

chyba chciales chłopie zablysnac i sie nie udalo
badziewny odczyt temperatury z reduktora w Agisie ???
wszystkie układy elektroniczne,powtarzam wszystkie odczytuja temperature na tej samej zasadzie ,w układ wpięty jest termistor, a sterownik tylko mierzy rezystancje wraz ze wzrostem temperatury

w Agisie, w sofcie, masz do wyboru pare termistorow, ktore mozesz wpinac w obieg ,a komputer bedzie mierzyl wartosc zalezna od tego ,który z czujnikow wybierzesz i nie widzialem takiego sterownika, ktory by ta wartosc zle mierzyl.....


i co tu badziewnego ?na zamowienie jakies piszecie te pierdoły,czy jak??
to sie doszkolic troche prosze.....
chcesz polecic Kraske, to ją polec,ale nie dyskredytuj swej opini takimi idiotyzmami
to co dalej popisales o sterownikach i o wsparciu technicznym przemilczam ,bo glupota goni glupote,
wejdz sobie :

http://www.acon.com.pl/pl/programy-do-pobrania

i jak masz problem to pytaj ,jakie wsparcie ci potrzebne ,czego nie widzisz !!??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

do tych co sie znaja na sekwencji pytanie
co sie dzieje jak w momecie przelaczania z benzyny na gaz samochod zaczyna sie dusic i malo co nie gasnie tylko tyle ze tak sie robi jak swiezo jest po odpaleniu(po dluzszym postoju) bo jak w trasie mi sie przezuca to nawet nie odczowam tego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Do keicam. Mam teraz 3 pojazdy z LPG, tylko w jednym jest wieczny problem z korektą nastaw temperatury.
I to jest właśnie Agis. Rozumiem że tym handlujesz i nie tolerujesz opinii klientów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.


Autor: statystyka (---.107.techtel.pl)
Data: 04-07-14 12:01

do tych co sie znaja na sekwencji pytanie
co sie dzieje jak w momecie przelaczania z benzyny na gaz samochod zaczyna sie dusic i malo co nie gasnie tylko tyle ze tak sie robi jak swiezo jest po odpaleniu(po dluzszym postoju) bo jak w trasie mi sie przezuca to nawet nie odczowam tego


po nocy gubisz cisnienie gazu ,jakas drobna nieszczelnosc skoro nie zauwazyles i przewody doprowadzajace gaz do listwy od reduktora sa puste ,zanim cisnienie wroci do normy moze byc dziura

albo listwa wtryskiwaczy sie konczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

jac333k (130.180.193.---)
Data: 04-07-14 12:28

Do keicam. Mam teraz 3 pojazdy z LPG, tylko w jednym jest wieczny problem z korektą nastaw temperatury.
I to jest właśnie Agis. Rozumiem że tym handlujesz i nie tolerujesz opinii klientów.


sie kolego zdecyduj korekta nastaw Ci nie dzialaja, czy odczyt temperatury masz badziewny ,bo jak powiedzialem wyzej zasada odczytu jest taka sama dla wszystkich sterownikow

nie nie handluje ,wywalone mam na to co zalozysz sobie do nastepnego auta i wcale nie mam Cie zamiaru namawiac do Agisa

prostuje fakty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Odczyt temperatury mam badziewny i przez to musze ciągle go korygować.
Swoją drogą że też producenci nie zastosują jakiś cyfrowych termometrów
nawet taki DS18B20 to przecież koszt rzędu 4 pln.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

TYLKO NIE ZAKLADAJ NA SENATORSKIEJ BO GUZIK SIE ZNAJA I KIJOWO ROBIA ZE po czasie szwankuje,,, porazka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Senatorska MAK TO LIPA!!! najlepiej robia? ciekawe co i komu!!!!!! ZA BOGATE DAWKI DAJA, ciagle cos sie psuje z GAZEM,
NIE POLECAM Senatorka OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Hmm ja jeżdżę trzecim samochodem na gazie ,wszystkie montowałem u Boguckiego w Jarnutach i 4-ty też tam planuje i przyznaje ,że nie choć zawsze wszystko było po mojej myśli,(to są tyko ludzie)to i tak z wszystkich fachowców ma najwięcej pojęcia.
Ale napiszę coś o gazie który tankujecie..Otóż Orlen (tzw przygraniczny)kupuje gaz z prosto Białorusi który zanieczyszcza tak instalacje że po rozebraniu parownika jest wszystko sklejone smolistym syfem,palą sie cewki,nie działa reduktor itp.Dostawcy i CPN-y mają to gdzieś głęboko..Rownież inne firmy konkurencyjne w tym regionie. .Ich interesuje tańsza cena gazu tak jak WAS, Tak samo myślicie,i ja często niestety też.Po co więc te szczeki kto jest lepszy a kto gorszy?
Na gazie jezdzimy bo jest najtańszy mimo konsekwencjii które czasem trzeba płacić to nagradza nas to kosztem paliwa i przedłużeniem żywotności silnika o jakieś 30 proc w porównaniu z benzyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Ja bym pojechał do Białegostoku do przyfabrycznych warsztatów Stag albo LPGTech. Ten silnik wymaga dobrego montażu a nie najtańszego wrzucenia gratów pod maskę, bo szybko popłynie ci 20 zaworowa głowica.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

bob dzięki za poradę i chyba tak zrobię...pozdrawiam.

Gdyby kobieta była czymś dobrym...i Bóg by miał jedną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Białystok to teraz zagłębie producentów instalacji LPG, a właściwie sterowników. Tam mają właśnie siedziby tych firm. Ja nie mam znajomości w Łomży i też bym tam pojechał na montaż. Zawsze też lepiej coś reklamować w dużej firmie niż użerać się z majstrem z garażu co to wszystkie rozumy pozjadał.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Wojciech Dyl w Piątnicy jest bardzo dobrym fachowcem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

to dla wszystkich zainteresowanych podrozami do Bialegostoku z problemami
macie tylu na miejscu do wyboru ,ale lepiej w duzej firmie.....na pewno




https://forum.ac-sa.eu/viewtopic.php?f=7&t=6809


a silnik zwykly ,zadne halo i biedne AC poleglo .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

tu cytat z forum:

Re: Audi a3 1.8-Problem z hamowaniem silnikiem... brak pomoc

Postprzez libs » 18 cze 2014 12:51
Panie Macieju, kontaktował się już Pan ze mną w tym tygodniu w sprawie AGN. Jednak dzwoni Pan bez konkretnego rozwiązania i bez konkretnej propozycji jak rozwiązać problem. Nie macie nic. Moja cierpliwość jest już na wyczerpaniu. Nie mogę wam zostawić samochodu żeby go zamykać w zamrażarce na nie wiadomo ile godzin żeby zamarzł. Jak widzę dla Państwa problemem jest samochód zastępczy. Mogę zakwestionować zasadność użycia zamrażarki przy tym problemie. Nie jest ona potrzebna przy testowaniu rozwiązań. Obecnie występują temperatury około 10 stopni i są one wystarczające.

Ogólnie strach jest zostawić u was samochód, ponieważ Pana kolega piłuje zmrożony silnik po obrotach 8000rpm na zimnym i trzyma na światłach nogę na sprzęgle. Mogę zrozumieć, że piłujecie służbowy samochód ale bierzcie poprawkę na to że ja siedzę z tyłu na siedzeniu. Nie można mi też wciskać kitu, ze to wina samochodu że szarpie.
Jeśli ktoś ma już ostateczną chęć zostawiać u Państwa samochód to proponuję montować również kamerę w samochodzie...

Nadal czekam na rozwiązanie problemu.





sieciowka,duza firma,zaglebie gazowe ...hehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Jak chcecie zakładać w Białym to lepiej zakładać w Stagmagu niż w Stagu :)

“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

Ja natomiast bardzo zawiodłem się na Wojciechu Dylu, ma duże problemy z regulacją gazu. Według mnie nieporozumieniem jest to, aby oddawać samochód z założoną nową instalacją LPG na autokalibracji, bez wcześniejszej regulacji w trasie,a tak w simplex gaz się dzieje. Co prawda jest bezproblemowy serwis gwarancyjny, ale samochód po poprawkach dalej nie jeździł tak jak powinien.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

sami specjalisci od gazu najpierw tanio chca a pozniej olaboga nie jezdzi
zaklada sie prince lub w ostatecznosci brc i nie dotykasz oprocz obslugi filtrow nic

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: LPG do auta.

żeby założyć prince lub brc to trzeba mieć o tym pojęcie a jak się nie potrafi założyć i wystroić zwykłego STAGA to prince czy brc samo sie tez nie ustawi

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org