sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Termometr

Witam , czy nie wiecie gdzie mogę dostać jeszcze termometr rtęciowy ?? Kupiłem już chyba z 5 termometrów elektronicznych i szlak mnie jasny trafia bo wszystkie są G... warte ... Wszystko dzięki kochanej Unii , zakazują wszystkiego , nie długo może papieru nam zakaża .. masakra jakaś .. ale tak wracając do tematu to gdzieś w mieście kupie jeszcze ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

no ale jak taki ci w dopie peknie to bedzie nie wesolo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

Poszaleliście ludzie z tą unią? Rtęci w termometrach już nie ma (i dobrze!), ale bardzo dobre termometry szklane (z bezpieczną zawartością) są. W (prawie)każdej aptece. Za kilkanaście złotych sztuka.

Np. taki:

http://www.doz.pl/apteka/p55896-Termometr_lekarski_szklany_GreenMed_bezrteciowy

PS: Też uważam że termometry elektroniczne są gówniane, ale nie pyszcz z łaski swojej na tę straszną unię bez sensu nie znając tematu!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

Elektronicznym trzeba najpierw zmierzyć temperaturę ciała jak jesteś zdrowy i później do tego pomiaru odnosić się jak zachorujesz. Są teraz termometry szklane, ale nie z rtęcią. Teraz są z alkoholem lub galem. Z alkoholem nie polecam, bo mierzy niby dobrze, ale zbić tego co zmierzył często się nie da. Z tego co wiem najlepsze są te z galem :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

Nie pyszczę i nie było w tym mojego zamiaru , jeśli nie umiesz się odnieść do mojego pytania , to trzymaj buzie i nie wciskaj swoich 5 groszy , żyjemy w wolnym kraju i nikt nikomu nie powinien niczego zabraniać , wiec szanuj moje zdanie jak ja szanuje Twoje !!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

Dzięki za odpowiedź , drzewko_szczescia .. :) pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

pyszczysz,pyszczysz a jak sie chcesz rozerwac to wsadz sobie granat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

I znowu pyszczysz. A ja Ci odpowiedziałem na pytanie w sposób sensowny, nie tak jak kolega "zxcv4", więc chyba jednak umiem odnieść się do tematu :) Gdybym "trzymał buzię" (rozumiem że na kłódkę) to dalej żyłbyś w błędnym przekonaniu, jaka ta unia jest zła.

I kto tu na złośliwca wychodzi?

Wystarczyło zadać proste pytanie i byłoby po kłopocie. Sam na własne życzenie wmieszałeś w temat "wielką politykę".

To może kupisz jednak szklany termometr bezrtęciowy i przestaniesz się pieklić? Mam nadzieję, że będzie mierzył temperaturę poprawnie.

Odnosząc się do wypowiedzi "drzewko_szczescia": ja nie zauważyłem problemów ze zbiciem pomiaru. Może to po prostu kwestia konkretnego produktu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

kolego"qmpel" bo na glupie,tendencyjne pytania z podtekstem, tak nalezy odpowiadac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

Pan "zxcv4" nie jestem moim kolegą , ale już mniejsza o większość, rozumiem że odpowiedziałeś mi na pytanie i szczerze dziękuję , natomiast odgryzłeś się co do mojego zdania , ja szanuje Twoje więc Ty uszanuj moje. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

"zxcv4" , twoje odpowiedzi są tak żenujące że szkoda strzępić sobie język , jak ci się nudzi , wsadź sobie w nos 2 ołówki i walnij o biurko, napisz później jak było . Bez pozdrowień i z pogarda .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

Fakt, rtęc jest niebezpieczna. Szczególnie w niedoświadczonych rękach. Pamiętam jak w dzieciństwie nie chciałam iść do szkoły i żeby temperatura mi podskoczyła na termometrze włożyłam go w mielonego az ten termometr wysadziło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Termometr

Nie miałem intencji żeby dyskredytować Twoją opinię, chciałem Cię tylko uświadomić, że opierasz się na nieprecyzyjnych założeniach, a to częsty błąd który wszyscy czasem popełniamy...

Niech więc tak to już pozostanie.

Dopiszę tylko:

Masakra....

(żeby troll Transponder nie musiał się już do tego tematu fatygować)

;)))

Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org