czwartek, 16 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Plac zabaw Kaznodziejska.

Możę by tak i o dzieciach pomyśleć a nie tylko o swoich potrzebach ?

Na osiedlach dzieciaki mają piękne place zabaw a tu ?

http://www.youtube.com/watch?v=dy9Zn6VfBHU

Aż wstyd na to patrzeć , w centrum miasta , pod bokiem ratusza i na drodze turystycznej .

Co sobie ludzie o łomży pomyślą ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

zaraz rozbiora i sprzedadza wystarczy pomalowac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Nie rozebrali złomiarze tej ruiny która jest to i nie rozbiorą nowego tym bardziej :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

maruda dlamnie to niech robia to juz dawno powinno byc zrobione gdzie jest spoldzielnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Spóldzielnia zajmuje się roznoszeniem po klatkach kart do głosowania z zaznaczonymi kwadracikami na wymianę chodników i budowę parkingów :)

A nie jakimś placem zabaw będzie się zajmowała :)

A według mnie ten plac zabaw naprawdę jest potrzebny.

Filmik nie pokazuje stanu faktycznego tego miejsca.

Kto nie wierzy że takie miejsce istnieje może sprawdzić na własne oczy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Glos można oddać tuhttp://konsultujesz.lomza.eu/index.php?option=com_breezingforms&view=form&Itemid=210

Niema potrzeby specjalnie wybierać się do ratusza.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Na Kaznodziejskiej to blok ZGM , a nie spółdzielni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Niemożliwe, ale po raz pierwszy zgadzam się z ...Marudą ;].

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Nie ważne czyj to blok :)

Dzieci mieszkające w blokach ZGM w niczym nie są gorsze od tych które mieszkają na osiedlach, i też zasługują na ładne place zabaw:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Też się zgadzam z "Marudą". Rządowa i Kaznodziejska to wszystko ZGM - tereny miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Wszyscy chcą dokonywać wielkich czynów a te dzieciaki chcą tylko normalnego placu zabaw :)

Nie brońcie im tego, głosujcie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

maruda ten plac zabaw to 70 tysięcy a same nagrody prezesów MPWiK to ponad połowa tej kwoty
nikt nie mówi że ten plac jest niepotrzebny ale powinien już być dawno zrobiony tym dzieciom w ramach normalnego funkcjonowania miasta
Cała ta kwota 300 tysięcy do rozdysponowania dotyczy terenów miasta a nie spółdzielni i jeżeli widoczna jest gołym okiem przepaść w umiejętności gospodarowania miasta i spółdzielni to komentarz staje się zbędny

w naszym mieście dokładnie widać gdzie kończy się spółdzielnia (nieważne która) a zaczyna się teren miejski - nie sądzisz ? dlaczego tak jest ?

rzucili 300 tysięcy i teraz ludzie zabijać się będą o tą kasę - śmieszne !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

taaaa lepiej niech za te 300 tys w hali targowej parapety pozmieniaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Idąc twoim tokiem rozumowania to, w ramach normalnego funkcjonowania miasta, już dawno powinny być wymienione chodniki , uporządkowane parkingi , wymienione nawierzchnie , postawione ławeczki i kosze na śmieci i wiele innych a zawartych w Budżecie Obywatelskim projektów.

Ale nie są , i nie będą :)

Czyli z całego tego szumu Obywatelskiego, pozostaje tylko kilka projektów nie związanych z Ratuszem :)

Nie interesują mnie premie zarządu MPWiK-u ani Ratusza.

Mnie interesuje tylko radość dzieci.

I żeby nie było że jestem autorem tego projektu , bo nie jestem .

Mam zupełnie inne nazwisko i mieszkam w zupełnie innej części miasta.


Po prostu ujęła mnie nędza tego placu zabaw .

Czy te dzieci są gorsze od tych z osiedli?

Czy nie mogą bawić się normalnie , jak tamte?


Zróbmy radość dzieciom na Dzień Dziecka :)

Taki mały prezent od łomżyniaków :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

bingo maruda dokładnie taki jest mój tok rozumowania
zamiast marnotrawić miliony przez całe lata, np. budować "inkubatory" przedsiębiorczości lepiej wydać te pieniądze właśnie na to wszystko co jest w w budżecie obywatelskim w tym na plac zabaw dla dzieci z Kaznodziejskiej !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Z tą różnicą że inkubatora niema w Budżecie Obywatelskim a Plac Zabaw jest:):)

Żeby było ci łatwiej zagłosować to tu jest link i pozycja nr. 12 http://konsultujesz.lomza.eu/index.php?option=com_breezingforms&view=form&Itemid=210



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

mnie zachęcać nie musisz, bo już oddałem swój głos w poniedziałek, 12 maja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

To tak samo jak i ja :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

popieram, zagłosowałam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Niwe przesadzacie ?
Na kaznodziejskiej w bloku mieszka może z 10 dzieci

Mają rzut beretem na bulwary

N ajedno dziecko 7 tysia ?

Wystarczy przejść 50 m na rządowa i plac zabaw jak ta lala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

faktycznie tam tylko 1 blok i to tylko same staruchy zostaly

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.



... P O P I E R A M ........... Marudę, kiedyś napisałem mu, że nie rokuje, odwołuję. Ten blok i jego otoczenie jest takim kontrastem, że aż się prosi o taką decyzję. Wesprzyjcie ten projekt i Marudę, :-)))

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.



Podbijam :-)

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

ta - proponuje jeszcze lotnisko w Konarzycach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

pablo4

Trzeba było stację kolejowa zgłosić do projektu, może by dla Ciebie wybudowali :):)


A dzieciom radości nie żałuj, bo to nie ich wina że dzieciństwo miałeś do wałka :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

podbijam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

dzieciństwo miałem klawe a trzeba byś wioskowym głupkiem zeby sądzić że za 300 tyś zbudujesz stację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Takie miałeś klawe jaki masz i rozum :)

Czyli jałowy i bezpłciowy:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.



P
o
d
b
i
j
a
m
:-))

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.



Cholera, podbijajcie, może nam coś się wspólnie choć raz uda ....

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

... no i - rzecz jasna - GŁOSUJCIE ...

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

podbijam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.



Podbijam ...

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

podskakuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Czemu mieszkancy nie zbiorą swojego budżetu obywatelskiego i nie wybudują placu.. Pieniądze z miasta powinny być wydane na coś co bedzie służyło wszysykim, albo przynajmniej większości mieszkańców a nie garstce dzieci z dwóch bloków na krzyż

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Wyjaśniam dlaczego :)

http://images65.fotosik.pl/1005/c032a4f1d2a159f6gen.jpg


Czy uważasz że takie akcje są w porządku ?
Skoro jest to budżet obywatelski, rzekomo , to o co chodzi z takimi ogłoszeniami ?

Co mają SM do tego budżetu?

Czemu SM na swoich terenach nie robi tego za swoje pieniądze ?

To lepiej dzieciom sprawić prezent na Dzień Dziecka niż wydawać na tereny SM :)

Namawiam do głosowania jednak :)


http://www.youtube.com/watch?v=dy9Zn6VfBHU pozycja nr. 12



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Sory obrazek nie wszedł więć poprawiam :)





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

no no

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Zastawia mnie zadanie nr.23:)

Po co tam nowe alejki, skoro park jest po kawałku wyprzedawany deweloperowi pod bloki ?

Chyba tylko po to żeby podnieść wartość terenu :):)


Proponuję jednak głosować na zadanie nr. 12 :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.



Podbijam ...

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.



Maruda , popieram ...

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

To jest może inicjatywa, która niesie korzyści niewielkiej grupie ludzi, no może i tak ... pomysł tego funduszu raczej opiera się na głosowaniu na projekty, które zaowocują korzyściami dla większej grupy obywateli ... ale pomysł Marudy chyba się wziął z tego, że powinniśmy podarować coś fajnego od siebie bardzo małej grupie dzieciaków z jednego zapomnianego przez Boga i ludzi bloku w naszym mieście , to ja poproszę o wsparcie jeszcze raz, bo mnie się coś takiego bardzo podoba ..........

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Weźcie się zepnijcie w kupę, niech chociaż w tak małej sprawie damy dowód, że to forum rację jakiegoś bytu czy też istnienia ...

Maruda, jesteś spoko gość :-)

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Bo dzieci są najważniejsze :)

http://www.youtube.com/watch?v=dy9Zn6VfBHU

Nie chodniki , nie parkingi ale radość dzieci :)

Wszystkie kochające mamusie wiedzą o tym najlepiej, prawda? :)

Więc jeszcze jest cza,s można oddać tutaj pozycja nr.12

http://konsultujesz.lomza.eu/index.php?option=com_breezingforms&view=form&Itemid=210


Dajcie dzieciom z tego ciemnego zakątka uśmiech na buziach :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Zagłosowaliście ?

Dzień Dziecka blisko :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

"Czy uważasz że takie akcje są w porządku ?
Skoro jest to budżet obywatelski, rzekomo , to o co chodzi z takimi ogłoszeniami ?"

takie akcje są identyczne z tą, którą ty maruda prowadzisz w tym wątku

nikt nikogo nie zmusza a jedynie zachęca - Ty na 4lomza a SM na tablicach, które są jej własnością
Twoja akcja czymś się różni ? ba ! Twoja ma nawet większy zasięg bo obejmuje cały glob a nie tylko klatki SM
Każdy ma i tak swój własny rozum i zagłosuje jak chce

"Co mają SM do tego budżetu?"
Tyle samo co ty do placu zabaw na Kaznodziejskiej :) mało tego w przeciwieństwie do placu zabaw na Kaznodziejskiej zadania 4, 9 i 23 zgłosili właśnie mieszkańcy SM a nie zarząd - stąd promocja
Są to tereny bezpośrednio sąsiadujące z terenami SM, z których korzystają wszyscy w tym również członkowie SM (podobnie jak ty mieszkając na Bema)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Vladziu :)

Uważam że SM nie powinno się do tego mieszać , to były wybory mieszkańców i oni powinni głosować a nie SM-y prowadzić agitację jak na ogłoszeniu widac :)
Kto wie czy jeszcze kart z głosami nie dostarczacie do Ratusza? :)

Po takich akcjach to i tego można się po was spodziewać :)

Wybacz ale twoim sąsiadem nie jestem :)

A moje zaangażowanie w akcję placu zabaw jest chęcia sprawienia przyjemności dzieciakom w tym zakątku zapomnianym przez Boga i ludzi z Ratusza, pomimo że jest pod samym jego nosem przykre to jest :(

Sprawa wygląda tak , Budżet Obywatelski powinien być budżetem obywatelskim i nie powinny się do tego mieszać ani SM-y ani ZGM-y.

To obywatele powinni głosować a nie instytucje, były fajne projekty młodych ludzi które na bank polegną bo z SM-ami nie mają żadnych szans .

To jest moje zdanie na ten temat .

Skoro Sm prowadzi agitację w blokach to dlaczego ja mam być gorszy, ja robię to tylko na 4lomza a nie w kilkuset blokach proponując gotowe karty do głosowania :):)

Co jeszcze?

Bardziej by mnie ucieszył ten plac zabaw niż 23 bo kto wie czy za jakiś czas znowu nie zostanie sprzedany kawał parku jak to już miało miejsce.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Uważam że SM nie powinno się do tego mieszać

a ja jako mieszkaniec SM uważam, że powinna się mieszać i co mi zrobisz ? :) mam takie samo prawo do "uważania" jak ty :P

Wybacz ale twoim sąsiadem nie jestem :)

nie bądź taki pewien :)

Budżet Obywatelski powinien być budżetem obywatelskim i nie powinny się do tego mieszać ani SM-y ani ZGM-y.

a w SM-ach i ZGM-ach to pracują Eskimosi bez praw wyborczych ? a co ze sklepowymi, ślusarzami, nauczycielami też zakaz ? tylko maruda ma prawo głosu i agitacji ?

To obywatele powinni głosować a nie instytucje, były fajne projekty młodych ludzi które na bank polegną bo z SM-ami nie mają żadnych szans .

a jak instytucje mogły zagłosować ? oświeć mnie bo może nie umiem czytać regulaminu głosowania :)

Skoro Sm prowadzi agitację w blokach to dlaczego ja mam być gorszy, ja robię to tylko na 4lomza a nie w kilkuset blokach proponując gotowe karty do głosowania :):)

Skoro maruda prowadzi agitację o zasięgu globalnym to dlaczego SM ma być gorsza :) tym bardziej że chodzi o tereny po których poruszają sie wszyscy mieszkańcy nie tylko SM idąc na nowy i stary cmentarz czy przechodząc z Osiedla Górka Zawadzka na Jantar czy też odwrotnie




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

zresztą maruda nie napinaj się bo już głosowanie zamknięte




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

TY jesteś również pracownikiem SM a nie tylko mieszkańcem :):)

maruda swoją akcję rozpoczął o kilka dni później niż SM rozniosła i wrzuciła do skrzynek pocztowych karty z zaznaczonymi kwadratami :):)

Gwarantuję ci że sąsiadem twoim nie jestem :):)

Pracownicy SM i ZGM nie powinni głosować w miejscach gdzie pracują .

W ostatnim punkcie sam napisałeś w jaki sposób głosują instytucje typu SM i ZGM :):)

Na temat pozycji nr. 23 się nie wypowiedziałeś :)

Czyli coś jest na rzeczy , czyżby następny deweloper już zacierał rączki ? :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

I już w tej chwili powiedzieć ci które projekty wygrały :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

aaaaa zapomniałem maruda
na swojej czarnej liście znienawidzonych firm możesz umieścić chociażby przedszkole na Kołłątaja :) bo nie wiem czy wiesz, że panie nauczycielki wraz z rodzicami przedszkolaków to nawet po sklepach zbierali podpisy i jakoś nikt z tego powodu nie płacze
każdy miał prawo do zabiegania o "swoje" (czyt. miejskie) projekty

Pozostało czekać na wyniki

PS nic nie mam do projektu placu zabaw na Kaznodziejskiej - mało tego ucieszę się jak wygra bo faktycznie tym dzieciom należy się porządny plac zabaw :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

No i tu doszliśmy do porozumienia :):)

Mnie też ucieszyła by nowa nawierzchnia w parku, na ktorą zresztą głos oddałem również, bo lubię tam posiedzieć :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Pracownicy SM i ZGM nie powinni głosować w miejscach gdzie pracują .[\i]

a mogą sikać i spać ? bo niektórzy mieszkają w zasobach SM i ZGM czyli wychodzi na to że nawet śpią jedzą i bzykają w miejscu swojej pracy :P

na każdy temat się wypowiedziałem i spadam bo mam ciekawsze zajęcia

Idę pooglądać tv - również w miejscu mojej pracy :P
Napisz skargę do zarządu :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

A wracając do ostatniej twojej wypowiedzi jeszcze :)

Inną kwestią jest jeżeli ktoś robi to osobiście, jak w przypadku przedszkola na Kołłątaja a inną kwestią jest zlecanie tego podległym pracownikom :):)

No ale już po wszystkim :)

Zamykamy temat.

Dziękuję wszystkim którzy oddali głos na nr. 12 :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

nikt nikomu nic nie zlecał a mógł jedynie poprosić
tak samo jak dyrekcja przedszkola POPROSIŁA rodziców o wsparcie i chwała im za to - i dyrekcji i nauczycielom i rodzicom

i jeszcze jedno na koniec
maruda chciałbym dożyć czasów (a wątpię w to ) żeby nie były potrzebne żadne budżety obywatelskie - by kasy starczyło na wszystko co jest potrzebne, by nasze miasto kwitło




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Tego to na pewno nie mamy się co spodziewać Vladku:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Ostatnio przechodziłem - czy takie place zabaw nie powinny przechodzić okresowych przeglądów? Niektóre elementy wyglądały na mocno wyeksplatowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Oczywiście że powinien i pewnie przechodzą... daj spokój, gdyby ktoś to sprawdził, to właściciel leży i kwiczy :)
Normy i wymogi względem placów zabaw opisane zostały chociażby na tej stronie rządowej http://www.placezabaw.uokik.gov.pl/.
Można również to znaleźć na stronach firm które zajmują się takowymi usługami np LINK.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Plac zabaw Kaznodziejska.

Witam! Potrzebuję rekomendacji firmy, która zajmuje się przeglądami placów zabaw w Tarnowie https://foresta-placezabaw.pl/przeglady-placow-zabaw/tarnow/. Chcemy, aby nasze lokalne miejsce do zabawy dla dzieci było regularnie sprawdzane i utrzymane w dobrym stanie. Czy ktoś może coś polecić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org