czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Podlaskie

w Sobotę troszkę podróżowałem po naszym województwie: Piątnica- Wizna; Tykocin-Knyszyn; Knyszyn-Korycin; Korycin-Janów-Białousy. I przyznam atrakcyjne jest pod względem turystycznym Podlaskie: Wizna: ,,Polskie termopile,, czyli bitwy toczone w 1939 o to miasto, płynąca obok Narew wśród łąk, Tykocin: zabytkowe centrum miasta z Kościołem Św. Trójcy, pomnikiem Stefana Czarnieckiego, nieco w innym rejonie miasteczka synagoga żydowska, i ciekawy architektonicznie zamek w Tykocinie, Knyszyn niewielkie miasteczko z ładnym rynkiem, zabytkową częścią miasta i pomnikiem króla Zygmunta Augusta, Korycin zabytkowy układ urbanistyczny, rynek pomnikiem Zygmunta Augusta, coroczne ,,dni truskawki,,; zalew i wiatrak w pobliżu. Janów słynna dyskoteka ,,Panderoza,, zdjęcia m.i.n. w serialu : ,,u pana Boga za piecem,,; malownicza okolica, i w końcu podróży wieś Białousy a w niej gospodarstwo ogrodnicze Wilczewskiego, jednego z największych obszarników w Polsce liczące ok. 2000 ha, na ok. 400 ha uprawa borówki amerykańskiej, hodowla jeleni. Podsumowując jest co zwiedzać i podziwiać w naszym województwie.;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

Brawo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

no jest a duzo placza ludzie ze nie ma gdzie sie ruszyc .rowerem podejrzewam to za daleko a na stopa to za dlugo czekac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

Nic nowego Lukaso, ale dobrze, że napisałeś, bo często cudze chwalimy a swego nie znamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

WIZNA od zawsze, na zawsze. PIĘKNA! <3

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

co tam pietnego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

trawa ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

drzewa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

a moze dziolchy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

No, Tykocin jest świetny! Bardzo lubię to miasteczko, podobnie jak Ciechanowiec (wizytę warto połączyć z którymś z festynów w Muzeum Rolnictwa). Lukaso88, nie wiem, czy byłeś, ale warto zahaczyć także o Supraśl - zrobić spacer po miasteczku i odwiedzić Muzeum Ikon. Kruszyniany lub Bohoniki także. Przez Krynki, niestety, tylko przejechałam, ale wydawały się urokliwe. Jeżeli szukasz kolejnych pomysłów, odwiedź też Koryciny, a w nich Podlaski Ogród Ziołowy. A na północy województwa - koniecznie Sejny, Suwalski Park Krajobrazowy oraz Wigierski Park Narodowy. I wybierz się nad Biebrzę. Co by nie mówić - województwo mamy naprawdę malownicze.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

Tam wszystko jest piękne .. Dziołchy także !:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

A ja polecam Kurowo i Waniewo :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaskie

A Kurowo i Waniewo też fajne. Zwłaszcza spacer po kładkach :)

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org