czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Polecacie i czy w ogóle w Łomży jest ktoś kto specjalizuję się w naprawie bądź przynajmniej sprawdzeniu poprawnej pracy wtrysków? Wiem że gdzieś to już było na forum ale nie mogłem znaleźć. Żeby oszczędzić zbędnego pisania podawajcie od razu ewentualną ulice na której taki warsztat się znajduje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

zrób sam próbę przelewową i sam ocenisz. Napisz model samochodu i rodzaj silnika to łatwiej będzie coś doradzić.
Swoje wyniki dużo już powiedzą o stanie wtrysków a i będziesz mógł 'po cichu' porównać je z wynikami u mechanika. Jak masz francuza to polecam serwis na marynarskiej. Podepną pod komputer i sprawdzą a regeneracji to nikt w łomży nie robi. Może bosch service się tym zajmuje ale ceny mają zapewne kosmiczne.
Regenerować można z dużym powodzeniem samemu. Myjka ultradźwiękowa, izopropanol, dobre forum samochodowe i heja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

ja robilem regeneracje w serwisie boscha w bialym ale nie polecam....po ich regeneracji jeden wtrysk byl juz kompletnie do wymiany.....a sprawdzic mozna praktycznie u kazdego mechaniki podpinacjac auto pod compa....powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

W Łomży nikt nie regeneruje a jedynie wysyłają w Polskę. Wychodzi pewnie podobnie, gdyż warsztaty mają upusty a my nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Mam forda 1.8 TDCI samemu to raczej tego nie zrobię :D ale dzięki za odp ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Polecam servis diesel Białystok Ul Bacieczki Robiłem tam pompę tantemową Nasi łomżyńscy mechanicy nie chcieli się tego podjąć a tam zrobili mi to w 2 godzinki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

co to jest pompa tantemowa ?

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Witam posiadam tester diagnostyczny Mega Macs 66 i jestem w stanie sprawdzic czy wtryskiwacze dzialaja poprawnie . ewentualne pytania na e-maila

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Pompa tandemowa tzw Vacum pompa paliwa i podciśnienia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

I tak właśnie się kończą wpisy , jak jakiś muzyk porównuje tandem VW do CR forda, a drugi chce przelewami sprawdzić delphi.

Podjedź do któregoś z warsztatów i spytaj a najwyżej gdzieś cię skierują.

Tylko nie do takiego co tanio robi, bo jak tanio robi to niby z kąt ma mieć kasę na dobry sprzęt który to zbada??????????????????????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Mcarol, pewnie.. masz rację trzeba jechać do serwisu delphi i tam zrobią profesjonalnie za cenę przewyższającą wartość auta..:) to już lepiej od razu nowe wtryskiwacze kupić.
Przelewami nie sprawdzisz profesjonalnie, ale dowiesz się który wtryskiwacz padł, dzięki tej wiadomości będziesz mógł wymienić zaworki przelewowe tylko w padniętych wtryskach.

Wtryskiwacze daje się rozebrać bez większych problemów, czyszczenie ultradźwiękowe też nie jest specjalnie skomplikowane.
Jeżeli na przelewach nie wyjdzie dużo paliwa, a podpięty komp pokaże za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej to znaczy że zaworki są ok, a leją końcówki i to je trzeba wymienić, też żaden problem zrobić to samemu.
Ryzyko jest bo mimo wszystko zawsze coś może pójść nie tak, ale uważam że warto. Jak kogoś stać to nic nie stoi na przeszkodzie zamówić nowy komplet wtryskiwaczy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Ja tylko Pisze że w Białym robiłem vacum i jest to servis zajmujący się tylko dieslem a mianowicie Diagnostyko i naprawo Układu paliwowego Diesla widziałem jak robią wtryski i z czystym sumieniem mogę polecić. http://www.serwisdiesel.bialystok.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

Lubię_żelki może i kumasz o co chodzi, ale powinieneś przynajmniej wiedzieć że w przypadku delphi w fordzie wtryski są tylko skutkiem.......

Tak czy inaczej właściciela czeka spory wydatek, to nie bosch.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

nie mam forda więc nie wiem czy zawsze.. ale we francuzach na delphi padnięte wtryski nie znaczą zawsze że pompa paliwa zdechła, więc myślę że fordy mają podobnie
Wtryski to części mechaniczne pracujące z precyzją nowoczesnej elektroniki więc niewiele trzeba by coś je uszkodziło, starczy jedno tankowanie słabej jakości oleju i gotowe.
Wiem że 'regeneracja' jaką polecam jest trochę garażowa, ale w większości przypadków efekty są satysfakcjonujące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

regeneracja wtryskiwaczy Common Rail to trudny orzech do zgryzienia i mało kto się na tym zna. Osobiście polecam ten zakład [ulr]http://ezmp-serwis.pl/2017/12/regeneracja-wtryskiwaczy-common-rail/ Mają fachowców z najwyższej półki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Regeneracja/sprawdzenie wtrysków

polecam wtryski-serwis w miejscowości Pilzno nie daleko Krakowa. Rzetelni pracownicy i przede wszystkim uczciwi, zawsze ich polecam znajomym, sam też korzystam z ich usług ;) http://www.wtryski-serwis.pl/



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org