piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

Witam! Czy ktoś z Was dostał pismo z nijakiej Centralnej ewidencji Podmiotów Gospodarczych .Tzn chodzi o nijakie zawiadomienie o tym ,że celem CEPG jest przechowywanie informacji o firmach i działalnościach gospodarczych i jeżeli chcę aby moja firma została dopisana to musze uiścić opłate wpisową w wysokości 87,00 zł.
Mam co do tego wiele wątpliwości i nie wiem czy to nie jakieś oszustwo!
1.nie ma adresu na kopercie ani na przekazie ,który dostałm już wypełniony
2.Firmę mam już 7 lat i dopiero takie pismo dostaje
3.sprawdzałam na internecie i jest tylko CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ A NIE CENTRALNA EWIDENCJA PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH
4.I wpis do Centralnej ewidencji i informacji o działalnosci gospodarczej jest BEZPŁATNY!

Jeżeli ktoś z państwa coś wie na ten temat to proszę o informacje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14542782,Oszusci_masowo_naciagaja_poczatkujacych_przedsiebiorcow.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

W sumie sam sobie już odpowiedziałeś - to na 99% próba wyłudzenia pieniędzy.

Jakiś czas temu było o tym w radiu. Nic nie wpłacaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

Parę lat temu jak zakładałem działalność też dostałem podobne pismo - które od razu wylądowało w koszu. Swoją drogą powinna się tym zająć prokuratura - bo skąd ta firma krzak czerpie informacje o nowych firmach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą


do kosza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

z CEIDG?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

poczytaj to orginał i bezpłatny to prowadzi ministerstwo gospodarki.https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

dostalam 4 listy z takimi oplatami, po 2 listy sa z 1 adresu... NACIAGACZE i OSZUSCI!! nie placi sie ani grosza za wpis do ewidencji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: do osób prowadzących działąlnośc gospodarczą

Takie pismo nadaje się tylko i wyłącznie do kosza. Po pierwsze aby rozpocząć działalność gospodarczą należy dokonać jej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a nie Centralnej Ewidencji Podmiotów Gospodarczych. Poza tym wpis do CEIDG jest zupełnie bezpłatny, i obecnie można go dokonać online, lub też osobiście w urzędzie. Z pewnością nie na podstawie pisma, które nie posiada adresu zwrotnego:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org