wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ślub w Katedrze

Orientuje się ktoś ile teraz ksiądz sobie życzy za ślub w Katedrze? Chodzi mi o cały koszt- ksiądz, organista i jakieś te głupie kaucje, które podobno też biorą (kaucja za posprzątanie czegoś co Ci rzucą na szczęście... jak nie sprzątniesz to kaska zostaje u nich, a jak sprzątniesz to oddają).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

1000 najmniej . Teraz to nie księża tylko biznesmeni. Dokładnie nie wiem. Proponuje przejść się i zapytać. Osobiście proponuje kapucynków, bezproblemowo i co łaska.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

No ale wiesz, w katedrze to wystawniej.... i inaczej brzmi a nie tam u Kapucynków...Co goście powiedzą...! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

idz do kapucynkow tam jest skromnie ale uczciwie i co laska . Ksieza teraz to przedsiembiorcy kasy maja jak lodow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

Goście będą zachwyceni ,w Katedrze wcale nie jest wystawniej .U Kapucynków jest naprawdę wspaniała atmosfera.

beta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

za zaświadczenia ze swego Kościoła i tak będziesz musiał-a zapłacić żeby wziąć ślub w innym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

Marsz Mendelsona w katedrze najlepszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

ych.. jak zwykle jakieś zbędne komentarze... nie chodzi o to, że wystawniej w Katedrze, a o to, że to moja parafia... ;/ i że proboszcz jest problemowy, co do zmiany kościoła na jakąś uroczystość... bo już miałam problem na I Komunię... a co do kosztów pytałam, ale oczywiście nic się nie dowiedziałam.. przedział cenowy- ile liczy się na księdza, a dla organisty to trzeba oddzielnie pytać i każdy doda swoje 3 grosze w ostatniej chwili i nie wiem ile wyjdzie... dlatego pytam czy ktoś się dokładnie orientuje, np. brał tam ostatnio ślub.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

2 lata temu placilismy: 500zl dla ksiedza, 250zl dla organisty(organista chce ok 1/2 tego co ksiadz) i 100 za akta i/albo zapowiedzi 100zl (nie jestem pewna co do tego, napewno bylo dodatkowe 100zl)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

ahaa, i nie było żadnych kaucji za sprzątanie czy coś? ciekawe czy nic się nie zmieniło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

ta jeszcze posprzataj kosciol po slubie haaaa, po co sie pytasz taka ceremonia zawsze wiaze sie z wydadkami moim zdaniem poszla krowa to niech idzie cielak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

na 100 200 zlotych nie oszczedzisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

A na wódkę ile wydasz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

Najlepiej postawic czeska wódzie.Po polnocy
juz nic na stoly nie trzeba stawiac bo pijacy
poslepna i nie beda widziec ze puchy na stolach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

ja byłem na weselu gdzie z mety wódkę brali i było ok... na pewno tanio było . 5 zł
za butelke. polecam

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

teraz na weselach tak nie pija kazdy probuje fason trzymac ,wiec duzo nie idzie tej gorzalypol na glowe wystarcza i zostanie plus piwko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

bez kitu... co ma wódka do kościoła? Chyba kościół to odrębna sprawa? Dla mnie to jest wogóle chore, że udzielenie ślubu jest płatne i jest na to wyznaczona suma... To jest sakrament... A później się dziwią dlaczego młodzi ludzie żyją bez ślubu... Sami to powodują.Nie mówię, że wogole nic nie płacić bo wiadomo, ale wystarczy powiedzieć, co łaska... a co jak nie mam tyle i dam mniej? nie udzielą ślubu? .... ;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

Katedra: ksiądz - 700 zł
organista - 300 zł
dokumenty - 100 zł
zapowiedzi - 50zł lub 100 zł
kaucja - (którą zwracają jeśli zostanie porządek w i przed kościołem) - 200 zł



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

i slubu nie bedzie za drogo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

ha! ładnie. ślub będzie nie martw się a najlepiej nie interesuj. dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

najfajniej u ojców Kapucunów...skromnie z klasą i w atmosferze wiary...bez pychy i faryzeuszów;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

Wszystkim osobom zainteresowanym tematem mogę polecić ofertę sklepu, z którego sam korzystałem. Jeżeli jesteście w trakcie organizowania ślubu, to polecam Wam sprawdzić ofertę sklepu internetowego - https://www.slubnezakupy.pl/ozdoby-na-wodke-kieliszki/6207-zawieszki-na-alkohol-weselny-lesna-paproc-10szt.html , gdzie znajdziecie najróżniejsze akcesoria i dekorację ślubne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ślub w Katedrze

Jak ślub to TYLKO gejowski!

I najlepiej z murzynem!

Może być HIV+, jak przewielebny Simon Molekke

ale to już rzecz gustu...





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org