czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ALLEGRO- LICYTACJE !

Witam mam pytanie do kogoś kto się troche zna bo czytałam przepisy i wreście sama nie wiem. Z licytowałam przedmiot wart ok. 400 zl
Po wszystkim zadzwoniłam do gościa żeby się spytać odnośnie przesyłki i gość i mówi, że nie posiada paragonu! Nie pytałam wcześniej ponieważ byłam pewna, że paragon ma ponieważ to nowa rzecz.
Co moze on zrobić jeśli ja zrezygnowałam i napisałam mu, że rezygnuje ponieważ nowa rzecz bez paragonu jest dla mnie nie potrzebna bo co ja zrobie jeśli mi się to zepsuje?
Co może zrobić taki prywatny sprzedawca względem mnie?
proszę tylko o rzeczowe komentarze

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Z tego co się orientuje to możesz zrezygnować z zakupu bez zadnych konsekwencji. On jako sprzedający nowa rzecz powinien zaznaczyć w opisie aukcji ze nie posiada paragonu ani innego dowodu zakupu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Może też się bronic że nie zapytałaś przed licytacją.. :( Ale nie koniecznie. Może poprostu się z nim dogadaj w sensie ze skoro nie ma paragonu to nie bierzesz towrau. Ja raz nacisnęłam dwa razy niechcąco i w świetle prawa kupiłam daną rzecz podwójnie, a nie była ona tania więc problem dla mnie był jeszcze większy, bałam się ze sprzedawca tak sobie zażyczy - na szczęscie wytłumaczyłam mu i sprawa zakonczyła się pomyślnie :) Rozmawiałaś ze sprzedawcą i co on na to?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !


może ci tylko wystawić negatywny komentarz,


generalnie ty nie pytałaś, on nie mówił :-)
tak z czysto ludzkiej strony to wszystko zależy za ile kupiłaś i ile to jest warte,
czy ci ten paragon jest naprawdę potrzebny, co to w ogóle jest za rzecz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

miałam podobną sytuację, zrezygnowałam po licytacji z zakupu Allegro upomniało mnie,że za trzecim razem zablokuje mi konto,a sprzedawca zwrócił sie o zwrot prowizji do Allegro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Nie idzie się z nim dogadać napisał, że on na licytacji nie pisał, że posiada paragon wiec nic nie ukrył a ja powinnam się zapytać wcześniej zanim wylicytowałam towar. Każe mi przesłać pieniądze na konto bo inaczej poda to do komornika a " ma w rodzinie" tak napisał.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

jeżeli to Twoje pierwsze takie "wykroczenie" to rok z zawieszeniem na 3 lata odsiadki... a tak na poważnie, to sprzedający negatywa Ci wystawi, w którym to napisze za pewne, że jesteś osobą nieodpowiedzialną, nie słowną itp. itd.
Ty też wystawiając mu komentarz możesz zrewanżować się tym samym zaznaczając, że nie w pełni wystawił opis sprzedawanego towaru. w tym wypadku brak paragonu na nowo zakupiony produkt.
ale po co? lepiej mailem "dogadać się" i unieważnić transakcję. on wystawi ponownie do sprzedaży lub zaproponuje sprzedaż osobie, która "zajęła"2-gie miejsce w licytacji.
negatywny komentarz może utrudnić Ci w przyszłości zakupy, ale nie musi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Chyba komornik to mu puka do drzwi i dla tego wypisuje głupoty :) co najwyżej może ci wystawić negatywa i ubiegać się o zwrot prowizji wtedy ty dostajesz ostrzeżenie a za 3 blokują ci konto np na rok , sam miałem kilka przypadków i blokowanie konta i nic :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

dzięki bardzo wszystkim

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !


spokojnie nic nie poda do komornika,
spytaj się go czy ma sędziego w rodzinie, bo to sąd musi wystawić tytuł egzekucyjny dla komornika.

poza tym tutaj ani sąd, ani policja ani komornik nie wchodzą w grę,
jet regulamin allegro, ty popełniłaś "błądek" a ta jest jakiś cwaniak,

olej gościa, jedyne co może to wystawić negatywa,

a najlepiej sama zgłoś tą sytuację do allegro, że rezygnujesz z zakupu po koleś nie ma paragonu

generalnie spokój :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

komornikiem to on może straszyć ale nie w tym przypadku:P najprostszym wyjściem jest napisanie ze rezygnujesz z aukcji (i dogadanie się) jeżeli się nie uda on wystawia Ci negatywa a Ty jemu ze na nowy towar nie daje zadnego potwierdzenia iż jest on zakupiony w sposób zgodny z prawem i nie informuje o tym w aukcji. W zasadzie przecież to logiczne ze bez takiej informacji możesz mieć przypuszczenia ze towar jest np. kradziony

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Napisałam mu e-maila żeby mieć dowód dlaczego rezygnuje itd
no tak towar bez paragonu to tak jak by był kradziony albo kupiony na bazarze bo nie wierze w to ze orginał by kupił bez paragonu.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Nawet sobie głowy nie zawracaj, jedyne co może to wystawic negatywa,a to nie boli :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Nauczka na przyszłość że kupujesz to co jest napisane, a nie to co sobie wyobrażasz.
Jeśli sprzedawca wystawia paragon, lub fakturę umieszcza w opisie stosowna informację. W tym przypadku sprzedawał towar nowy, prawdopodobnie z importu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

no tak masz racje tyle, że byłam pewna, że jak sprzedaje nowy towar z pudełkiem i certyfikatem ale co z tego jak bez paragonu jak się zespuje to co ja zrobie do kosza go wyrzuce. Wydaje mi się, że to jest powód, żeby zrezygnować z zakupu nawet jeśli nie napisał nic na stronie licytacji, że paragonu nie ma.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Z tego co wiem to w przypadku licytacji zgodnie z art. 16ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. Nr 22 poz. 271 z późniejszymi zmianami). Natomiast co do paragonu, to sprzedawca nie musi posiadać kasy fiskalnej jeśli jego roczne obroty nie przekroczą pewnego progu, można wtedy poprosić o np. rachunek uproszczony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

zapłać mu prowizję za aukcję i już :-)

(.) (.)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

kurcze nie dokończyłam poprzedniej wypowiedzi :)
Zgodnie z ustawą wspomnianą wcześniej przedmioty nabyte w drodze licytacji nie podlegają zwrotom lub wymianie. Poza tym zakup na allegro również w drodze licytacji jest umową wiążącą obie strony więc jak się sprzedający uprze to może żadać sfinalizowania transakcji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

A do negatywa ty publikujesz sprostowanie i wytłumaczenie dlaczego zrezygnowałaś i wtedy ten negatyw uderzy w niego bo nie wyjaśnił pochodzenia tego towaru w sposób wystarczający, żle rozmawiał, straszył komornikiem itd itp więc straciłaś do niego zaufanie itp. i klijent załatwiony. Druga czy on prowadzi działalność handlową czy to rzecz używana, czy rzecz była zgodna z opisem? Możesz zwrócić prowizję dla allegro i nic nie zablokują .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Sprzedający to osoba prywatna która wystawiła nowa rzecz z pudełkiem, certyfikatem jakimś i rzecz w folii ale bez paragonu bo sam niby też kupił ją wcześniej na allegro bez paragonu komuś na prezent a tej osobie się nie spodobało i sprzedaje dalej tak napisał w opisie.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Możesz wystąpić ze sporem,wyjaśniając co jest grane.Takie wyjaśnienie nie spowoduje upomnienia,a allegro zwróci uciążliwemu typowi 6% od kwoty sprzedaży(czyli 24 zł)


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Najlepiej będzie jak podasz link do tej licytacji i zobaczymy co to za typ bo tak to możemy my wszyscy sobie gdybać co i jak bo z tego co wiem kup teraz a licytacja to też jakaś jest różnica jeśli chodzi o te sprawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Lubie_kisiel nie ma żadnej różnicy,jeśli aukcja jest nieuczciwa.Spór załatwia każdą sprawę,nawet tą najtrudniejszą.
Własnie jestem na etapie takiego (z licytacji)i to co kupiłam,a co zobaczyłam było zupełnie nie do przyjęcia.Link do zakupu:

http://allegro.pl/rk2181-s-oliver-kozaki-brazowe-ocieplane-r-38-i3810626872.html


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Sprzedaję na allegro. Po zachowaniu sprzedawcy, absolutnie od niego nie kupuj - moim zdaniem to nie do końca uczciwy człowiek, skoro próbuje Cię zastraszyć. Transakcja internetowa to nie żaden cyrograf z diabłem. Wystarczy tylko i wyłącznie dobra wola, aby się dogadać. Faktycznie on musi zwrócić się o zwrot prowizji, bo allegro nalicza ją od razu jak ktoś kupi. Potem allegro wyśle do Ciebie zapytanie w tej sprawie i po wyjaśnieniu sprzedający otrzyma ten zwrot, a Ty ostrzeżenie ( tak jak już pisali inni - do razy 3 sztuka) Oczywiście może też wystawić negatywny komentarz - ale Ty też możesz to zrobić. Lepiej poczekaj aż on wystawi komentarz jako pierwszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

A czy kupując towar na odległość nie masz 10 dni na rezygnację z niego? Bierz i ewentualnie odeślij.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

oburzonamama, za 26 zł to nie wiem czego ty się spodziewałaś...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Tak ma prawo kupujący zwrócić towar ale ten sprzedawca od razu do mnie przez telefon, że on ani rezygnacji ani zwrotów nie uznaję bo nie napisał tego na licytacji. Wiec z tego co widzę jeśli ja bym odebrała ten towar to będzie problem bo on go nie przyjmię spowrotem. Zacznie wymyślać i nie odbierać itd
kiedyś miałam taki przypadek dla koleżanki zamówiłam włosy do doczepienia, jak przyszły okazały nie zupełnie inne jak były na zdjęciu cienkie- dziadostwo jednym słowem. Koleżanka dzwoniła do nich to najpierw że niby to załatwią potem nie odbierali juz wcale a duża firma która od lat sprzedaje a na koniec zaczeli e-maile pisać, że mają w rodzinie adwokata itd cyrki nie szło dogadać się i odpuściła.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

daj spokój - wysyłka w obie strony też będzie kosztować. Spróbuj jeszcze wysłać maila do allegro. Napisz, że facet Cię straszy. A na marginesie - nie ma takiej opcji, że sprzedawca nie uznaje na allegro tego czy tamtego. Jest regulamin allegro i on obowiązuje wszystkich. A na zwrot towaru w ciągu 10 dni jest po prostu ustawa. To jakiś zupełnie niepoważny typ, a jak tak nachalnie chce Cię zmusić do tego zakupu, to podejrzewam że i towar nie jest I klasa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

No właśnie o to chodzi dlatego napisałam mu jeszcze raz ze rezygnuje i niech zgłosi się do allegro o zwrot prowizji.Towar nie ma paragonu i powinien to sam napisać na licytacji. Zobaczymy jak to dalej bedzie z to sprawą może będzie dalej to ciągnął i się upierał bo na takiego wygląda.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Osoba prywatna nie musi dać ci paragonu, nie masz też 10 dni na zwrotu towaru (to prawo przysługuje jeśli kupujesz od firmy) ani gwarancji Towar zakupiony od osoby prywatnej objęty rękojmią tzn. jeśli okaże się zepsuty, wadliwy sprzedający musi oddać ci pieniądze (także za przesyłkę) jeśli nie będzie chciał, idziesz do rzeczoznawcy i jeśli on stwierdzi, że uszkodzenie nastąpiło nie z twojej winy to sprzedający musi ponieść wszystkie koszty :towar+przesyłki+rzeczoznawca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

No niby tak ale to znaczy, że ja nie mam żadnych praw żeby zrezygnować po zakończeniu licytacji? Jakie ma prawa wtedy ten sprzedający jeśli ja nie chcę tego towaru w takim razie?

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

krótko mówiąc lepiej weź dobrego adwokata, masz przechlapane..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

No jak załóż spór i napisz że nie możesz z nim dojść do porozumienie, że cię straszy i straciłaś do niego zaufanie podejrzewając że to jakiś oszust, sprawdzo twoje i jego transakcje i spór rozwiążą.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Ojciec R. nie bądz taki mądry

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Napisz odstąpienie od umowy zawartej na odległość. Wzory dostępne w Internecie. Na każdy zakup masz 10 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Niestety przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje się do sprzedaży z licytacji więc nie można odstąpić od umowy. Wszystkie wątpliwości należy rozwiać przed licytacją. Udział w aukcji oznacza akceptację oferty i zawarcie umowy na przedstawionych warunkach. Z umowy trzeba się wywiązać. Jeśli towar okaże się niezgodny z opisem przysługuje rękojmia. Może się zdarzyć, że sprzedający nie będzie chciał zawracać sobie głowy i uda się to jakoś po ludzku załatwić ale z tego co piszesz to może ci narobić problemów włącznie z ciąganiem po sądach a wtedy koszty będą większe niż wylicytowana kwota.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Prawo zwrotu w ciągu 10 dni od zakupu dotyczy wyłącznie: zakupu poprzez Kup teraz (lub sklep) - i wyłącznie jeśli kupuje się od FIRMY/PROWADZĄCEGO DZIAŁALNOŚĆ GOSP. W Przypadku Licytacji prawo to nie ma zastosowania. Zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów (rozdz.2 art.16.1 pkpkt 10). W Przypadku Opcji Kup teraz od osoby prywatnej - zwrot w ciągu 10 dni nie ma również zastosowania. W Przypadku wprowadzenia w błąd konsumenta - przysluguje PEŁNE PRAWO ZWROTO wraz z KOSZTAMI PRZESYŁKI - USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. Art. 8. 1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia. 2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia. Zachęcam również do zajrzenia na stronę UOKIK gdzie wszystkie te zagadnienia są dokładnie opisane.

"Jeżeli sprzedawcą jest rzeczywiście osoba prywatna wtedy też zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące rękojmi za wady fizyczne rzeczy. Nie będzie też można zastosować przepisów dotyczących sprzedaży konsumenckiej. Odpowiedzialność z tytułu rękojmi, określona w Kodeksie cywilny nie chroni interesów kupującego w taki sposób, jak ma to miejsce przy sprzedaży konsumenckiej. Kupujący musi szybciej zawiadomić sprzedawcę o stwierdzonych wadach. Zgodnie z art. 563 ma na to miesiąc (dla porównania przy sprzedaży konsumenckiej są 2 miesiące). Ponadto strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi ograniczyć lub w ogóle wyłączyć, co w przypadku zastosowania przepisów o sprzedaży konsumenckiej nie byłoby możliwe. W porównaniu z odpowiedzialnością przy sprzedaży konsumenckiej, krótsza jest również odpowiedzialność sprzedawcy i trwa jedynie przez 12 miesięcy(art. 568 ust. 1). Mniejsze będą także uprawnienia kupującego w porównaniu z prawami konsumenta przy zakupach internetowych. Nie będzie on mógł skorzystać z prawa odstąpienia od umowy w terminie 10 dni, co jest przewidziane dla umów zawieranych na odległość przez konsumentów." Źródło: prawa-konsumenta.wieszjak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Najlepiej załatw sprawę przez allegro.

Zakup zakupem, ale jeśli sprzedawca nie ma paragonu lub innego dokumentu potwierdzającego zakup towaru (np. przelew bankowy lub wyciąg przy płatności kartą), to przy takich kwotach można mieć wątpliwość o pochodzenie z legalnego źródła.
Możesz mieć kłopoty np. jeśli zepsuje ci się towar nawet przy rękojmi, lub co gorsza z policją, jeśli towar pochodził z nielegalnych źródeł.
Nawet jeśli towar jest prezentem, to przecież osoba go posiadająca raczej wolałaby posiadać dokument zakupu na wypadek reklamacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Sprzedawcę możesz zaskarżyć, gdyż straszenie komornikiem jest nielegalne i karalne.
Ogólnie sprzedawca nie ma obowiązku dołączać paragonu do towaru (jeśli to osoba prywatna), jednak jeśli zaznaczył, że towar jest jeszcze na gwarancji, a nie dołączy do niego żadnego dowodu zakupu, to możesz zrezygnować z kupna, gdyż towar jest niezgodny z opisem.
Zawsze możesz napisać do allegro, że obawiasz się, że dana rzecz może pochodzić z niewiadomego źródła, a sprzedawca nie chce Ci przedstawić stosownych dokumentów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

To jest informacja z allegro,w pomocy znajdziesz wszystko:)

Realizacja umowy po zakupie


,,Nie zrealizowałem umowy. Czy poniosę konsekwencje z tego powodu?"

Zakup przedmiotu w transakcji oznacza zawarcie umowy kupna-sprzedaży pomiędzy stronami transakcji. Wszystkie czynności (np. wydanie towaru kupującemu przez sprzedawcę lub zapłata przez kupującego za zakupiony towar) podejmowane po dokonaniu zakupu, czyli po zawarciu umowy, wiążą się z realizacją umowy.

Jeśli z określonych powodów umowa nie zostanie zrealizowana, sprzedający może wystąpić o zwrot prowizji od sprzedaży. Otrzymasz wówczas e-mail dotyczący niezrealizowanej transakcji. W e-mailu poprosimy Cię o potwierdzenie wersji sprzedającego. Wystarczy, że klikniesz w odpowiedni przycisk (TAK lub NIE), zawarty w treści wiadomości. W przypadku, gdy nie odpowiesz w ciągu 7 dni - zwrot prowizji będzie rozpatrzony na korzyść sprzedającego, z przyznaniem Tobie ostrzeżenia.

Otrzymanie ostrzeżenia w wyniku procedury zwrotu prowizji, uruchomionej przez 5 różnych sprzedających, powoduje blokadę konta.


TYLKO TAKIE KONSEKWENCJE PONIESIESZ Z CAŁEJ TEJ TRANSAKCJI,ALE JEŚLI WYJAŚNISZ W E-MAILU JAK POWYŻEJ JEST NAPISANE,NIE BĘDZIE ŻADNEGO OSTRZEŻENIA-;)
POWODZENIA


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Wkleje wam opis jaki dał ten sprzedawca na licytacji.


"Witam Mam do sprzedania męski zegarek firmy Emporio Armanii, model AR1400 z certyfikatem oryginalności. Cały zestaw jaki sprzedają w sklepie. Zegarek jest nowy z certyfikatem potwierdzającym oryginalność produktu. Miał być prezentem lecz okazał się nietrafionym wiec sprzedaje taniej !!! Więcej info udzielam e-mailowo lub telefonicznie: 886778***. Zdjęcia są realne sprzedawanego zegarka. Pozdrawiam i zapraszam Państwa do licytacji


Dla mnie nie jasną sprawą jest to jak napisał, że ma CAŁY ZESTAW JAKI SPRZEDAJĄ W SKLEPIE. Wieć i paragon powinien być jak taki caly zestaw jak w sklepie. Bo ten certyfikat to nie gwarancja ani paragon tylko tyle, że jest certyfikat i ciekawe czy to orginał czy podróbka?

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

w sklepie nie sprzedają paragonów, tylko wystawiają je jako dowód sprzedaży ,
a paragon nie jest integralną częścią całego zestawu , czytaj zegarka

a osoba sprzedająca - prywatna, nie firma, nigdzie nie pisała, że posiada dowód zakupu, a i takowego nie musi mieć

po prostu Ty to przeoczyłaś i tyle , Twoja strata jak towar zgodny z opisem wystawiającego
... jakby to była podróbka, to co innego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Ok, co do odstąpienia to rpzyznaję się, że nie wiedziałęm że nie ma to zastosowania do prywatnej licytacji.

Co do powyższego - jak dla mnie paragon nie jest elementem zestawu więc nie miał gość obowiązku jego dołączania. Tym bardziej jeżeli napisał, że jest to nietrafiony prezent to nie ma podstaw do kwestionowania legalności pochodzenia. Zestaw to: opakowanie, przedmiot, ewentualne akcesoria, ale jak dla mnie nie paragon. Certyfikat nie jest gwarancją - jest tylko potwierdzeniem oryginalności (o ile sam certyfikat jest oryginalny).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

a gdzie sprzedający pisał , że sprzedaje z dowodem zakupu ( paragon/faktura?)
pisał coś o gwarancji , że dołączy ?

wniosek: czytać dokładnie opis aukcji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

No fakt ale na[ewno facet coś kręci bo raz mówi, że paragon wyrzucił od razu po zakupie (kto wyrzuca paragony drogich rzeczy do kosza po zakupie)a potem pisze emaila, ze kupił go sam na allegro też bez paragonu.

Myśle, że najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli go kupię przez przelew bankowy żeby mieć dowód. Jak przyjdzie sprawdze go czy jest orginalny itd
Jesli nie będzie chciał przyjąć zwrotu a napewno nie bo powie, że nie przyjmuję zwrotów to zgłoszę to na policje i tyle.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

I jeszcze napisał że to miał być prezent, może on go dostał w prezencie i go sprzedaje a przecież prezentów nie dostaje się z paragonem..więc paragonu nie ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

na Policję, a to on Cię gdzieś oszukał, okradł?
nie bądż śmieszna, teraz to on Ci może wszystko mówić

jak towar zgodny z opisem aukcji i bez wad, to mu nic nie zrobisz,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

napisał :Więcej info udzielam e-mailowo lub telefonicznie: 886778***

wniosek: czytać dokładnie opis aukcji, Ty nie pomyślałaś , on to wykorzystał ale nigdzie nie skłamał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Egzorcysta Czytaj ze zrozumieniem.
Jak przyjdzie zegarek sprawdzę go jeśli jest orginalny to ok jesli nie to zgłosze na policję wtedy on będzie za to odpowiadał że chandluje podróbkami.
Jeśli bedzie orginał to zostawie go i tyle.

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

aniag78 Sprzedawcę możesz zaskarżyć, gdyż straszenie komornikiem jest nielegalne i karalne? możesz to rozwinąć? bo napisałaś jakiś nonsens..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

no i czego się unosisz ,
czytać tekstu ze zrozumieniem nie potrafisz - choćby opis aukcji,
a i sama piszesz tak, że nie wiadomo o co chodzi :

Myśle, że najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli go kupię przez przelew bankowy żeby mieć dowód. Jak przyjdzie sprawdze go czy jest orginalny itd
dowód na co, na zakup tego towaru przez Ciebie?
i to zrób, jak to podróbka, to masz go w garści ,

a gdzie Ty napisałaś, że podasz go na Policję z powodu, że to oszustwo i podróbka?
Jesli nie będzie chciał przyjąć zwrotu a napewno nie bo powie, że nie przyjmuję zwrotów to zgłoszę to na policje i tyle.

bo ja czytam, że : ... bo powie, że nie przyjmuję zwrotów to zgłoszę to na policje i tyle --- wynika z tego, że podasz go TYLKO z powodu, że nie przyjmuje zwrotów towaru !

naucz się poprawnie pisać po polsku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Zawsze musi jakiś idiota się do rozmowy przyłączyć i jest.
nie interesuje mnie to co piszesz człowieku sam się naucz pisać i czytać.
Na tym kończę rozmowę z tobą!
Dla reszty dzięki wielkie za porady i już wiem co i jak :) pozdrawiam

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Re: weta
Autor: laur1111xxx (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23-09-13 15:14

Tak potwierdzam bo kończyłam to szkolę guwno nie szkoła ale jeśli chcesz przechodzić to szkoła dobra uczyć się w niej napewno nie trzeba.

/////////////////////

to jednak NA PEWNO cię gó.no tam nauczyli,
musisz być wyjątkowo oporna na wiedzę - pustaku umysłowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

he he he i już idiota linki z forum ściąga i co ci to da?
wez czlowieku się za jakieś zajęcie bo siedzisz na 4 lomza od rana do nocy już w każdym temacie cię mają dość- tyle, że ja nie mam czasupatrzeć i wklejać co tam za głupoty wypisujesz codziennie- wieć ciśnij frajerze!
Głupiemu trzeba ustąpić więc nara
Reszcie dzięki trzymajcie się pa

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

to ty już RECYDYWA ,

laur1111xxx nie jest to twój pierwszy problem z Allegro

musisz być typowo odporna na wiedzę, że nie uczysz się na błędach

[URL]http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=582142&t=582142#REPLY[/URL]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=582142&t=582142

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Omg czytam ciebie to mi się przypomina pewna sytuacja z allegro z pewnym gimbusem co kupił telefon a później tydzień zadawał pytania i że raz zapłaci raz nie i dowodów jakiś itd. a nie przeczytał aukcji ani nie zadał pytania przed zakupem ,trzeba trochę myśleć i czytać ?! a jeśli widzisz w tym wszystkim problem to nie płać i napisz mu raz a konkretnie że nie bierzesz tego on otrzyma prowizje wystawi ci negatywa i będzie spokój poco to komuś czas i nerwy psuć .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

(.)(.) Te forum jest po to, zeby się doradzić innych osób nie widzę problemu komu przeszkadza niech się nie wypowiada i tyle.
Sa jednak osoby które umieją normalnie odpisać i pomoc.
Egzorcysta weż się do jakieś roboty bo już czas i pora bo ośmieszasz się sam pisaniem w każdym temacie i do każdego.
Twoje pisanie lata mi koło dupy.
podrawiam

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

bezmyślność kupujących nie zna granic- najpierw kupuje potem pyta... chyba robi się to odwrotnie. skoro nie napisał że ma paragon to chyba logiczne że go nie miał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

i TO właśnie grzecznie gimbusowi napisałem,

ale prawda w oczy kole, dobrze tylko, że głupota nie boli


.... logicznie myśleć ani czytać tekstu ze zrozumieniem nie potrafi a jak się sadzi i odgryza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

No nie no, muszę zacytować Transpondera: MASAKRA... Laurka, olaboga!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

I jeszcze składnia tej Twojej, pożal się Boże, sygnaturki.. O tempora, o mores, o curva!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

he he he he he he co drugi to lepszy... dawajcie coś jeszcze moi drodzy...

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Podoba mi się zdanie:

Autor: laur1111xxx
Data: 04-02-14 20:41

Egzorcysta weż się do jakieś roboty bo już czas i pora bo ośmieszasz się sam pisaniem w każdym temacie i do każdego.
Twoje pisanie lata mi koło dupy.
podrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

to poczytaj posty innych osób
co sadzą o inteligencji autorki tego tematu ,

widać reprezentujesz taki sam poziom umysłowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

za to się mścisz :
Witold_Cyranowicz nabijanie postów?
http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=647867&t=647867

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Egzorcysta weż sie człowieku do roboty bo żałosny jesteś bez kitu

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ALLEGRO- LICYTACJE !

Wklejasz jakieś tematy a co to mnie obchodzi nie mam tyle wolnego czasu co ty, żeby takimi bzdurami się zajmować. Do psychiatry !!!
Kończe pisanie bo z mądrymy ludzimi się tylko w dyskuje wchodzi a nie z takimi jak Egzorcysta (wszystko wiedzący) haha Każdym temacie na 4lomza się udziela a na niczym się nie zna...

Nie znasz mnie tak naprawdę,ale nie martw się.
Wszystkiego dowiesz się od ludzi którzy nawet ze mną nie rozmawiali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org