wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Internet IST rozłącza

Czy ktoś z was też ma z nim problem rozłącza wi-fi, głównie rano i wieczorem. Kilkanaście telefonów do IST nic nie dało. Ich jedyna rada to wyrzuć router kupiony 2 miesiące temu i kupić jakiś od nich to ,,może'' będzie dobrze. Dodam, że to już co najmniej 3 router, który tak działa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

U mnie to samo. Są takie dni że działa ok, a czasem rozłącza co chwilę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

U mnie to zdarza się codziennie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Zgadza się, też tak mam od jakiegoś czasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

nowy internet w łomży www.tsunami.pl 4mb/s = 40zł 8mb/s = 50zł 20mb/s=60zł internet radiowy. Najnowsza infrastruktura. Nikt Ci nie da tyle co ja moge obiecać !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

no mi tez rozlacza router od jakis 3 dni !!!myslalem ze wina routera a tu prosze !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

sprawdżcie na kablu internet, jak rozłacza wam wi-fi, to nie wina łącza, tylko ograniczonj ilości kanałów w powietrzu, im więcej routerów w bloku tym więcej takich szopek w powietrzu, trzeba wrócić na kabel lub pzrejśc na router 5 Ghz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

mi również czasem sie rozłącza ostatnio..




never give up!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Marta88166 jak sama zauważyłaś rozłącza Ci wi-fi, a nie internet. Kolega klincz to dobrze opisał. Proponuję podłączyć się kablem i nic nie będzie rozłączać
Polecam też lekturę:
http://support.apple.com/kb/ht1365?viewlocale=pl_PL&locale=pl_PL
http://www.pcworld.pl/artykuly/363336/Sposob.na.zatloczone.Wi.Fi.html
http://forum.benchmark.pl/topic/101785-zak%C5%82%C3%B3cenia-w-przesyle-wi-fi/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

To jest dziwne. Od lat mam IST i nigdy nie narzekałem. Jednak od ok 2 miesięcy mam router w domu i zdarza się "rwanie", szczególnie wieczorami. Ktoś mi podpowiedział, że jak ludzie już wrócą z pracy i wokół jest duże natężenie sieci wifi mogą one ponoć jakoś się zakłócać.
Sam jestem ciekaw, bo bywa to uciążliwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

kablem podłączać to żaden problem, tylko chciałabym skorzystać z internetu na tablecie lub telefonie albo przenieść laptop do drugiego pokoju. Miesięcznie 59 zł to nie jest mało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Za opłatę miesięczną operator daje ci chyba łącze w gniazdku i tam zapewnia jego parametry, anie na jakimś wi-fi.
Proponuję zapytać ich czy mają usługę gońca który będzie ci nosił internet od routera do tabletu w wiaderku czy tym podobnym.
Zawsze możesz dać jakąś antenę o mocy 1W bądź większej (na alledrogo znajdziesz) i na 100% będziesz mieć wifi w mieszkaniu a oprócz tego ty i wszyscy twoi sąsiedzi dostaną gratis raka mózgu. :):):)

Pozdrawiam i życzę trochę rozsądku
sejmikg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

ForumowyTroll może jest w tym prawda co piszesz tylko dlaczego do tej pory wszystko bylo ok. Tez mam u nich internet od kilku lat. Cos musieli pozmieniac. Ktos mi powiedzial ze kombinuja z ip zeby im nie podkradac internet, zawsze znajda sie jakies cwaniaki ze sposobem na nieplacenie. Nie wiem dokladnie o co chodzi z tym ip, moze to tylko plotka ale tak mi powiedzieli w sklepie. Widac moj przypadek nie jest jedyny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

bo np kupuje internet za 59 zl skladam sie z sasiadami po 20 zl i se mamy dobrego neta podzielonego routerem na nas 3 dlatego oni nie chca by routery dzialaly .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

VizeV jest dokładnie tak jak piszesz. Kiedyś IST ograniczało dostęp poprzez przypisanie MAC adresu i ograniczało dostęp do 1 komputera, od jakiegoś czasu pozwalają już korzystać z routerów, bo praktycznie każdy ma w domu więcej niż jedno urządzenie łączące się z netem.
Niestety wiąże się to z możliwością różnych kombinacji.
Dlatego jak wzrasta obciążenie łącza to nagle zrywa połączenie. To nie ma nic wspólnego z WiFi, bo na kablu jest to samo, ani z routerem bo zmiany routera nic nie pomagają.
Ostatnio dochodzi już do tego, że mam odpaloną konfigurację routera w przeglądarce i jak rwie, to klikam rozłączenie i ponowne pobranie adresu od dostawcy i zaczyna działać dalej.
Wystarczy zwiększenie obciążenia na łączu, podłączenie dodatkowo np. laptopa i bum, zwiecha.
Ja rozumiem, że jakoś próbują rozwiązać sytuację z przeciążonymi łączami, czy współdzieleniem netu, ale nie tędy droga. Zaczynam mieć dość netu, który non stop się rwie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

tylko ja koszystam tylko z laptopa i zaczelo rwac.. a adres przypisowany do karty wpisuje tam wlasnorecznie bo nie wiem jak sie robi by pobral sam ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

mi stwierdzili awarię routera :). Z tydzień nawet wbić na sieć nie mogę.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

:(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

w ist za 58zł jest 30mbit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

to samo mam ostatnio... coś im siada tam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Co z tych 30 megabitów, skoro jak obciążysz łącze to zaraz rozłącza. Ale laikom zawsze można powiedzieć, że to wina ich routera, czyli czegoś za co dostawca nie bierze odpowiedzialności.
Ile czasu można tak z ludźmi w kulki lecieć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

sluchajcie ja mam 2 mega i nie obciazam i tylko lapek se jest wlaczony i rozlacza od niedawna wiec to jakas grubsza sprawa



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

### Komunikat o planowanych pracach w sieci IST ###

W dniu 31 stycznia 2014, w godzinach od 03:00 do 06:00 zaplanowane jest
okno serwisowe, w czasie którego będą prowadzone prace mające na celu
aktualizację oprogramowania na routerach usługowych. W związku z
powyższym, w czasie okna serwisowego, zaplanowana jest jedna krótka
przerwa w dostępie do wszystkich naszych usług.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

co ma piernik do wiatraka .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Przerwa w dostawie jest cały czas od kilku miesięcy to pewnie nawet większość z nas nie zauważy różnicy że 31 stycznia coś robią i rozłączają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

jakie 30mbit ? Do 30 mega (a to robi różnicę) 30-ką nie śmiga nawet w godzinach porannych. Najwyższy pomiar, to 22mega, jaki udało mi się zaobserwować. PING też d... nie urywa. A problem także zaobserwowałem od jakiegoś czasu (3-4 m-ce) Ich tłumaczenie takie samo, czyli za dużo routreów we wsi Z tego, co wiem, to n-ka... 5-ka, nie ma znaczenia. Ten biznes zaczyna ich przerastać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

"Ten biznes zaczyna ich przerastać." - napisał kajetan1410
myślę, ze nie przerasta, tylko konkurencja, a dokładnie reklama w TV robi swoje. Zadzwoń do BOK'u jakiejkolwiek firmy (Play, MNI, PLUS, TP s.a., Orange itp.)przedstaw się jako operator i zapytaj ile kosztuje 1 Mbps dostęp w hurcie,a może transmisja do X'a (najbliższego) a co za tym idzie dostęp do innych sieci.... Jak się dowiesz to zrozumiesz dlaczego.
10, 20, 30, 50 czy 100 megowy dostęp to ściema, wielka ściema. Jeżeli poprawnie działający LTE z jego miesięcznymi (!) limitami wystarcza na 8 minut dostępu do sieci to o czy mowa.
... a my tłum lecimy tylko dokąd, na co liczymy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Witam.
Jakie macie pingi w IST?
Ja mam neostradę VDSL i ping 40-85 ms.
Rzecz jasna na kablu bo po wifi stwierdzili że się tego nie sprawdza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

tpnet - dokąd masz takie pingi?
bo ja mam 8 ms.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

do:
google.pl
speedtest.net
speedtest.pl
wp.pl
onet.pl itp itd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

ode mnie do:
google.pl - 12-18 ms
wp.pl - 14-17 ms
speedtest.pl - 42-45 ms
onet.pl - 14-18 ms

wszystko dla paczek po 1440 bitów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

u mnie na początku do google.pl dochodziły do 200 ms a sam google ładował się 2 minuty. po kilku dłuższych rozmowach powiedzieli że oni w umowie pingów nie gwarantują i że w vdsl tak jest że pingi są wysokie.
dali- też masz vdsl?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

mi od wczoraj nie rozlacza ... moze cos poprawili :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Tak na marginesie co wy się macie z tym wifi?
Ja jak rozmawiałem z BOKiem tp to w ogóle ich nie interesowały parametry łącza po wifi - tylko i wyłącznie kabel.
Mi od dawna rozłącza po wifi na lifeboxie 3 i prędkości to maks 2-3 mbit i po sugestii kolegi pociągnąłem sobie przy remoncie kable do pokoi i mam spokój a w telefonie na wifi wystarczy jak działa tak jak działa- to tylko tel.
Chyba już w dzisiejszych czasach nie ma pseudo graczy którzy myślą że na wifi da się dobrze pograć, to tak samo jak myszka bezprzewodowa do gier. To jedno drugiemu zaprzecza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Widzisz "tpnet" wifi nie ma nic do grania i pingów.
A, S, V, H - DSL (i jeszcze inne z klonami typu 2 czy 2+) nie ma nic do tego. Według mnie" miedź" między centralą, a twoim router'kiem jest do kitu. Wejdź na swojego ...boxa i sprawdź parametry linii - tłumienie, SNR i zobaczysz czy jest OK, a wtedy będziesz wiedział do kogo dwonić i co zgłaszać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

do : www.tsunami.pl 4mb/s = 40zł 8mb/s = 50zł 20mb/s=60zł internet radiowy

nikt nie zapewni lepszej oferty??! hehe



Latam, Skaczę i jeżdżę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Widzisz Dali łącze spina mi się na ok 42 Mbit do mnie 4,3 ode mnie tłumienie itp według BOK i tego co piszą ludzie na forach też jest niby ok (mogę wkleić screena jak chcesz). A pingi jakie były takie są. Jakiś bardziej rozgarnięty pracownik BOK polecił mi zrobić tracerout do google.pl i wyszło że tnie na łączu w jakiejś thelii za granicą bo tam ping skakał w niebo. No i wybacz ale nie piernicz że wifi nie ma nić do gier

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

"tnie na łączu w jakiejś thelii za granicą" i to powiedział pracownik BOK'u...
Sorry, ale to Ty pytałeś się dlaczego, więc, znając to z drugiej strony chciałem ci podpowiedzieć.
"nie piernicz że wifi nie ma nić do gier" - a co według Ciebie ma?

Spokojnej nocy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

i jeszcze jedno "tpnet", po czym poznałeś, twierdzisz, że "łącze spina mi się na ok 42 Mbit do mnie 4,3 ode mnie"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza


Śledzenie trasy do google.pl [173.194.112.255]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

1 1 ms 1 ms 1 ms livebox.home [192.168.1.1]
2 21 ms 20 ms 20 ms bialy-bg1.neo.tpnet.pl [83.1.4.211]
3 20 ms 20 ms 22 ms bialy-r1.tpnet.pl [80.50.118.145]
4 27 ms 27 ms 27 ms war-r1.tpnet.pl [194.204.175.61]
5 23 ms 26 ms 24 ms war-b2-link.telia.net [213.248.89.85]
6 46 ms 46 ms 47 ms ffm-bb1-link.telia.net [80.91.250.105]
7 96 ms 46 ms * ffm-b7-link.telia.net [80.91.254.249]
8 44 ms 45 ms 45 ms google-ic-127674-ffm-b7.c.telia.net [213.248.89.
38]
9 44 ms 44 ms 44 ms 72.14.238.44
10 46 ms 46 ms 48 ms 209.85.242.51
11 46 ms 45 ms 45 ms fra02s18-in-f31.1e100.net [173.194.112.255]

Śledzenie zakończone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

Zeszliśmy z tematu.
Pytałem jakie macie pingi w IST bo myślę nad zmianą dostawcy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

a do tego adresu: http://173.194.113.183/ jaki masz ping - to też jest google.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

53 ms

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

do IST 30 ms tak z ciekawości sprawdziłem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

http://212.191.236.95 - to też jest google

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

http://212.191.236.80 - to też google

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

jeżeli zależy Ci na googlach to wpisz sobie w DHCP'ie DNS'a - 8.8.8.8

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

"do IST 30 ms" do jakiegoś konkretnego adresu, do istsc.pl (elomza.pl - czyli 91192.88.77 u nich w sieci) ja mam 17 ms

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

ja do powyższego 30 ms
Dali tu nie chodzi o mój aktualny net bo na Oranu to już psy powiesiłem.
Zaśmiecamy trochę wątek. O batalii jaką stoczyłem z Orange żeby nie mieć pingów po 200ms mógł bym książkę napisać (mojemu dziecku filmiki sd na youtube nie działały przy prędkości na speedtest.net 39 Mbit/s i ping 180 ms).
Bo moich bataliach nie łącze się jedynie przez router brzegowy w Olsztynie (jak było na początku mojej przygody z tp) a przez Białystok co widać w wątku wyżej.
Wiem że mogę DNS-y wpisać na sztywno ale nie o to chodzi. Orange odpowiedziało mi tylko że nie gwarantują przepływności neta i tyle (nie łącze się do krajów afrykańskich). Osobnym tematem jest czemu do 'POLSKIEGO" serwera łącze się przez Niemcy np. ale tak jak wspomniałem na początku to już temat na osobny wątek.

Pozdrawiam
tpnet

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

"nie chodzi o mój aktualny net" - i tu muszę się z tobą zgodzić. "O batalii jaką stoczyłem z Orange" - zdaję sobie sprawę jakie to schody. Ten człowiek z BOK'u Orange to student z Katowic (około 300 ich jest na zmianie - pewnie "obca" firma) ma procedurki których się musi trzymać.
Ja uważam, że ten/ta firma jest dobra, poważna, która nie boi spojrzeć się klientowi w oczy. Odnośnie internetu, nie liczy się tylko prędkość....
Jeszcze raz - spokojnej nocy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

i znowu zaczelo rozlaczac : )



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

mi też się poprawiło na dwa dni, myślałam, że będzie dobrze ale od wczoraj nie mam wcale. Pojawia się błąd przy łączeniu, przez kabel wszystko śmiga.

Jest jeszcze jedna sprawa forum ist, chciałam tam napisać parę słów. Niestety jak się zaloguje to znika mi dział sieć ist z problemami technicznymi. Bez zalogowania się nie mogę nic napisać ani odpowiedzieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Internet IST rozłącza

forum umarlo juz dawno



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org