poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
przeciętna płaca w łomży

http://4lomza.pl/index.php?wiad=34489

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

2,8 tysiąca przecietna płaca. skąd oni biiorą te informacje??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

to raptem 2020 zł netto To nie jest dużo, średnia jest ze wszystkich pracujących, np. właścicieli firm itd.

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

1,300 to i prawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

to nielepiej napisać prawde 1300 zł płaca przeciętnego łomżyniaka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

niech idą do tesco i zapytają o płace

gitara gra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Informacja jak każda inna, mnie natomiast zastanawia skąd się biorą ludzie, którzy piszą Łomża z małej litery i nie wiedzą co oznacza słowo brutto... Oto dopiero pytanie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Przeciętna płaca to ok 1500zł w moim przypadku 10h dziennie i wszystkie soboty w miesiącu wiec ja dwa miechy napierdzielam na taką średnią. Mogli od razu napisać średnia zarobków to 5tys tylko ze dla niektórych przez 5 miesięcy ale średnia jest średnią która podnoszą urzędasy, przedsiębiorcy i jest sztuczną liczbą...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

emerytury też nie godne,ktoś dostaje 3000pln-ów,a ktoś kto nie pracował w "budżetówce''...to też może być jedna z przyczyn braku kasy na emerytury.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Trzeba robić a nie się lenić, samo nie przyjdzie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

BLM- tacy ludzie biorą się z łomży właśnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

zdrowy,młody mężczyzna przepracował 15 lat w straży,policji itd i ma 3000pln-ów emerytury.potem pracuje i zabiera miejsca pracy innym.teraz się trochę im pozmieniało,ale emerytury mają kosmiczne,a dla zwykłych "roboli"brak środków,jak i miejsc pracy ubywa."...Ten system musi upaść!teraz i zaraz..."



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

A ty skąd masz takie informacje? Nie wiem jak teraz, ale kiedyś dostawali 40%, więc to zaledwie jakieś 1000-1200 pln. Żeby po 15 latach mieć 3000 emerytury musieliby zarabiać 7500, a tyle to ma pewnie sam komendant! Tylko komendantem nie zostaje się po 15 latach...

PS. A straż miejska nie podlega pod emerytury mundurowe!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

http://www.polityka.pl/rynek/1530087,1,dlaczego-mundurowym-spieszno-do-emerytury.read
mam znajomych co tak mają,a to kolejny przykład



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Nie rób zamętu! Matematyki nie oszukasz! Pokaż mi takiego strażaka lub policjanta co po 15 latach ma 7,5 tysia i odchodzi ze służby!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

W przykładzie, na który się powołujesz żołnierz odchodzi po 29 latach (a nie po 15) służby i z 4800 pln poborów dostaje 3600 emerytury (po 25 latach jest pełna wysługa, tj. 75%). Gdyby odszedł po 15 latach, to tak jak mówię dostałby pewnie z 1200 (40% poborów, ale z niższej grupy zaszeregowania, z mniejszą wysługą, niższym stopniem i dodatkami).

A swoją drogą gratuluję takich znajomych (chyba sami komendanci?).
Po 15 latach służby 3600 emki. Ja takich znajomych w Łomży nie mam :D.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

to tak orientacyjnie pisałem.kolega pracował w straży(nie był komendantem) ok.18 lat i ze wszystkim ma koło 2600.teraz pracuje i zawija jeszcze koło 1700 pomijając to,już Wiesz chyba,że to nie jest sprawiedliwe.patrząc po przykładzie mózg się lasuje,jak porównamy te sumy ze zwykłym robotnikiem,który tyle lat musi pracować żeby dostać gołą kwotę co miesiąc,bez tych"uprawnień"np.na przeprowadzkę.może ich fach jest ważny dla społeczeństwa(ważniejszy niż nasz), ale całe te odprawy,13-tki,14-tki itd to dla mnie przesada.nie ma co się dziwić,że dla reszty brak jest środków na em.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

1200

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

No cóż. Nikt nikogo nie zmuszał żeby został żołnierzem, policjantem, strażakiem, czy innym "agentem Tomkiem". I Ty pewnie też nim mogłeś być. A to, że tego nie zrobiłeś, to zapewne Twój wybór. Więc teraz nie narzekaj, że jedni mają to czy tamto, albo mają lepiej od innych, bo wszystko co dostają jest zagwarantowane w ustawie. Sorry...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

No ale zapomniałeś dodać, że kolega w straży pożarnej narażał przez te 18 lat swoje życie i zdrowie. Nie? Taka mała drobnostka, ale co tam dla ciebie. Dla ciebie najważniejsze, że koolega po 18 latach ma dwa kafle emerytury i jeszcze zarabia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

No właśnie. Jak to mówią: "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
Proponuję "posłużyć" (świadomie nie piszę "popracować") te "naście" lat...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

a treser lwów w cyrku też swe życie naraża i ma bardziej niebezpieczną robotę !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

A gdzieś tu przed chwilą napisałeś, że należysz do tych poważnych...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

nie chodzi mnie o tych ludzi co to mają,ale o niesprawiedliwy system,wspomniałem też o wadze ich fachu.robiłeś,masz wysoką emeryturę,powinieneś dostać całkowity zakaz zajmowania miejsc pracy pod karą utraty tych"groszy"do których musisz dorabiać.proste:też bym brał jakby dawali.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

.... ci na misjach wojskowych,policjanci, straż graniczna, klawisze .... górnicy,
a i spawacze, budowlańcy i rolnicy - też pracują i mają niebezpieczną robotę


to może w wieku 40 latek każdemu emeryturę WIĘKSZĄ niż zarabia przeciętny robol np tu w Łomży - na rękę ok 1300-1500pln?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

ciekawe co na to " normalni robole" co uczciwie przepracowali 35-40 latek i mają po ok 1000pln na rączkę - oni mają inne potrzeby i żołądki ?

zróżnicowanie TAK , ale nie w takiej dysproporcji

jednemu na "chleb" nie starcza, drugi emeryturka TRZY razy większa niż obecnie pracującemu jeszcze robolowi na ich emerytury , PARANOJA

mamy już taki dobrobyt, że siła robocza- aktywny zawodowo pracownik, wytwarzający PKB utrzymuje i zarabia TRZY razy MNIEJ od młodego emeryta!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

caps lock ci się zacina?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

tylko tyle masz do powiedzenia?

czyżby młody " trep"? broni swojej emeryturki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

były pies...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

egzorcysta 100 procent racji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

ale se jadzieta.szok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

tu młodym ludziom zaczynającym życie, gdzie na wszystko potrzeba , od noża i widelca poprzez przysłowiowy dach nad głową, o ferują pracę za pis grosz 1300 -1500 na rękę, A I TAKOWEJ NIE MA ! a tam renta dla 40 latków w wys 3000 pln?

zróżnicowanie TAK - ale nie w takiej dysproporcji - pracownik produkcyjny a emeryt!

PS: takie są realia i koszty pracy ponoszone przez pracodawców - sam raczej nie płacę więcej, bo i z CZEGO?
... na chyba, że ktoś jest naprawdę tego wart ( doświadczenie ,umiejętności, chęć i zaangażowanie )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

i to właśnie mam na myśli



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

a Analny_Julek się zaciął !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Ty onanista nie bądź taki dowciapny... Może sobie "robić jaja", ale nie obrażaj!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

sorry, analny czy oralny ?

jest różnica kto ci i GDZIE? hehehehehe........

wybacz, takie skojarzenia !hahahahaha...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

widzicie. i miasto się dziwi że w łomzy coraz mniej ludzi jest . tu tylko układy się liczą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

a łomża przez małe bo nie mam dla tego miasta szacunku..........................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

jakbyś miał trochę chęci do pracy i chociaż przeciętne umiejętności manualne ( bo nigdy nie uwierzę, że masz jakiekolwiek zdolności intelektualne ) -

i NIE WYGÓROWANE finansowe roszczenia w stosunku do swojej wiedzy, umiejętności i doświadczenia - to byś robotę znalazł !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

jak jesteś DUPEK i nieudacznik , to do odśnieżania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Egzorcysta. licz się ze słowami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Przeciętna płaca liczona jest tylko w przedsiębiorstwach, które zatrudniają powyżej 50 osób. Nikt nie będzie zbierać danych w jakichś sklepikach osiedlowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

zasrance

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

ryba22-popieram

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

nuicku ,

soli na kant .ch.. możesz mi nasypać !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

to ze stare SB( bo tak nazywam milicjantów i inne te ochroniarskie z PRL) maja po 3tys emerytury to dla mnie fakt i ze zabieraja robote młodym tez.
a to ze pisze sie ze w łomzy srednio maja po 2800zł to tylko dowód na to jak zarabiaja wasi szefowie i wala was w rogi ciage skomlajac jaka to bida panuje i jak my damy rade abyscie wy nie skomlali o podwyzke i zapierdalaaji na ich chamskie zycie.
ale w sumie w łomzy to jest bida wszechobecna.
ja na zmywaku mam 2koła ale na tydzien

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

daj spokój, już nie raz wcześniej się tu skomprowitowałeś i nie rób więcej już z siebie idioty,

wróć do Polski i tu żyj , póżniej się wymądżaj ,

przywieziesz dzieciaku swoje ok pół bańki po 5 latkach , to wtedy dużo tu zwojujesz ,


A PRZYPOMNIEĆ JAK PISAŁEŚ, ŻE JESTEŚ " mENADŻEREM " i ile ty tam zarabiasz?

hahahahha....hehehehhe...

..........pracownik branży mięsnej ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

OŚMIESZAM NASTĘPNEGO IDIOTĘ !!!

zaraz powstanie nowy nick niezadowolenego hahahahaha..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

"póżniej się wymądżaj" - sam najpierw naucz się pisać idioto!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

tak myślisz koleżko??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Egzorcysta a może się jutro spotkamy i porozmawiamy po polsku co??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

oj, sorry jak uraziłem saddama, jak gó*wno nie ma się czego przyczepić ???

sensu stricto : sprawa śmierdzi !

hahahahaha..hehehhe...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Łomżyniacy nie poto te forum zostało stworzone by jeden drugiego obrażał.przepraszam was
ale nie tego idiote m.Egzorcyste

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

słuchaj chłopak. wiesz co to jest szacunek?? napisz szczeże co ci zrobiłem ,jak cos nie pasuje to się na jutro umówimy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Z poborami w Polsce jest paranoja. Zróznicowanie w zarobkach jest ogromne, a przecież każdy ma takie same potrzeby życiowe. Zwykły pracownik dostanie 1200 pln na rękę, natomiast zarobki prezesów są gigantyczne. Pamiętam, że kiedyś była afera z prezesem bodajże Orlenu. Gościu po kilku dniach podał się do dymisji i dostał odprawę w wysokości kilku MLN pln. To jakaś kpina, zwykły człowiek takiej kasy przez całe życie nie zobaczy. Wszędzie rządzą układy i znajomości. Za dużo rozrośnięta jest biurokracja. Nie ma możliwości rozwoju małych i srednich przedsiębiorstw bo wszędzie potrzebne są znajomości. Za dużo jest formalności i zezwoleń potrzebnych do rozkręcenia interesu. Śmieszne są licencje wydawane na wykonywanie niektórych zawodów. Niech ktoś się zastanowi po co to jest. Oczywiście aby regulować ceny danych usług. Gdyby nie było limitu zatrudniennia w danej branży wzrosłaby konkurencja i zmalały ceny. Coraz więcej jest zagranicznych firm, które niestety dochody wyprowadzają do własnych państw, a poza tym na wiele lat zwolnieni są z podatków. Wszystko tak się dzieje dzięki naszym kochanym ludziom rządzącym, których od roku 1990 wybieramy. Zwróćcie uwagie, że u koryta obracają się ciągle te same twarze niezmiennie. Przed kolejnymi wyborami głoszą tylko inne śpiewki, z których później i tak nie są rozliczani. Ja się pytam to ma być demokracja.???? Co my jako ludzie mamy faktycznie do powiedzenia wybieramy naszych przedstawicieli, którzy powinni być rozliczani z realizacji swoich działań przez nas. Niestety tak nie jest wystarczy popatrzyć na pobory posłów, senatorów, kilkanaście tys na miesiąc. Jakby tego było mało mieszkania służbowe, samochody służbowe, przeloty i przejazdy darmowe (jakby ich nie było stać na nie). Wszystko to pokrywają podatnicy. Niech nikt tu mi nie wyjeżdża tylko, że praca którą wykonują jest niebezpieczna czy odpowiedzialna. Odpowiedzialna to ona powinna być, ale u nas jest tak, że po ***** zawsze jeśli coś źle jest zrobione dostaje najniższy w hierarchii. Wystarczy przypomnieć sobie przetargi i przekręty z nimi związane oraz rózne afery...i ja się pytam czy ktoś na wysokim stołku za nie beknął bo jakoś sobie nie przypominam. Dla szaraka gdy ukradnie coś kara jest surowa, a dla gości co marnują grube miliony z budżetu państwa nie ma żadnej kary. Ewentualnie zwolnienie ze stołka, ale czy to jest adekwatna kara do czynu. Ok zostawie to waszej refleksji. Aha chciałem jeszcze dodać coś o systemie emerytalnym, który jest bardzo niesprawiedliwy i krzywdzi bardzo dużo osób, które wiele lat poswięciły pracy a na starość nie mają często na leki i co do garnka włożyć. Tak już się rozpisałem sporo więc o emeryturach nie będę więcej pisać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

synku, już się boję i unikam spotkania z takimi internetowi kozakami jak t=y dzieciaku,
wybacz, że mam cię głęboko w du*pie i z takim parchem się nie spotkam,

... a jakbyś się dziecinko " ochwacił ? " i póżniej by było przepraszam ?
NIE mam czasu z każdym zasrańcem się spotykać i szarpać hahahahaha..


...........................

musiałbyś mnie NAPRAWDĘ wku*rwić abym poświecił swój czas hehehehehe..


////////////////////////////////////////

a tak a propos : skąd ty wiesz, że ja nie jestem np jednorękim inwalidom , niewidomym czy jeżdżącym na wózku inwalidzkim ? hehehehe..
KOZACZEK z netu hehehehe.. obyś się nie żdziwił synku!

... dyskutujesz z " nickiem" a w realu ????

synku, A WIESZ KTO TAM DO CIEBIE PRZYJEDZIE ??? hehehehe...

WIĘC NIE STRASZ, BO SIĘ OBSRASZ !
hehehehehe...hahahaha..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

Egzorcysta a ile miałeś lat jak ci stary do wanny wlazł??

Ewidentnie masz zrytą banię, obrażasz wszystkich na prawo i lewo, ale jak ci "nick39" proponuje spotkanie to jakoś się nie palisz do tego. Jesteś takim trochę przygłupawym internetowym kozakiem. Udajesz najmądrzejszego na tym forum a nawet poprawnie po polsku pisać nie potrafisz.
I pisanie co chwilę " hehehehehe.......hahahaha" - co to ***** jest? masz 15 lat czy jak??

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przeciętna płaca w łomży

kozioł, a ty przypadkiem nie jesteś jeleniem ? mam wrażenie że jesteś typowym CAPEM , wszyscy walą na twoje konto , a ty łapy liżesz ,
może ty masz jakieś kompleksy i w jajach pusty wór ,
baba cię olała i rogi ci doprawiła?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org