wtorek, 14 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
problem z ksenonem w Mercedesie

moze ktos wie o co chodzi byle na przegladzie i lewe swiatlo niby swieci ale gorzej nie daje na scianie czy to wina zarowki ksenonowej czy jakiegos urzadzenia moze ktos wie o co chodzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

Tak powinno być ze lewe świeci krócej prawe oświetla Ci pobocze a lewe świeci krócej po to żeby kierowców nie oślepiać. Jeśli tak masz to wszystko jest w porządku. No chyba ze jedno ci świeci na biało a drugie na różowo/fioletowo to wtedy się żarnik wypala niedługo będzie do wymiany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

wiesz masz racje ze lewe nizej ale ten na przegladzie powiedzial ze jest zle ze nie daje swiatla moze masz racje ze ten zarnik sie wypala nigdy nie mialem ksenonon to zielony jestem w tym temacie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

A jeśli ustawisz przy ścianie i włączysz światła i przekręcisz zapłon to widać ruchy lamp? Takie charakterystyczne najpierw opuszczają się na max w dół a potem wracają do jakiegoś tam poziomu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

no wlasnie tylko prawe tak sie zachowuje jak piszesz to mowisz ze to zarnik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

a to jak tylko prawe to problem jakiegoś urządzenia odpowiadającego za poziomowanie miałem to samo. Lewa lampa wchodzi na tryb awaryjny i jest opuszczona na max w dół i świeci 2 metry przed maskę. Przyczyn może być dużo czujniki poziomowania poziomowania, jakiż problem w lampie, instalacji, albo przetwornica ksenonu. Nie zazdroszczę to ładnie wygląda ale każda naprawa to 500zł w górę. Nie polecam też wkładać części zamienników lub regenerowanych z allegro. Już 3 razy tak robiłem i po 2 tygodniach znów to samo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

pierwszy i ostatni mercedes w miom zyciu zaluje ze znow mondka nie kupilem auto bez zadnych problemow bylo a tu ciagle to oprawka nie laczy na stopie itp. a teraz to do elektryka pojade

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

jak jedziesz to bierz fakturę która jest podstawą gwarancji. Ja raz nie wziąłem i po 2 tygodniach znów się popsuło i fachowiec powiedział ze nie naprawi. U mnie był problem coś z przetwornicą. Możesz to sam sprawdzić po prostu podmień przetwornicę na miejsca i jeżeli problem zniknie w lewej a pojawi się w prawej to jej wina. Xenony to ładny bajer ale strasznie drogi. I niekoniecznie chodzi ze to mercedes ja mam auto koncernu VAG i też miałem z tym trochę przebojów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

a idzie zalozyc zwykle swiatla jak tak w te miejsce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

a przed jazdą do elektryka sprawdź jeszcze jedno. U mnie kiedyś były takie akcje że jak było mokro a w nocy mróz to coś zamarzało i przestawał się poziomować. Postaraj się wstawić na noc do ogrzewanego garażu potem przejedź około 100 km może się zdarzyć że samo się naprawi. Jeśli usterka zdarzyła się raz np zamarznięcie to błąd po około 100 km sam się skasuje i wszystko wróci do normy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

a co do zwykłych to tam jest sporo przerabiania instalacji. Po pierwsze masz czujniki poziomowania a zwykłe maja pokrętło na desce rozdzielczej. Trzeba zrobić dziurę i dorobić. nie wiadomo co zrobić z czujnikami. Jeśli masz komputer a pewnie masz to też bedą po takiej przeróbce błędy jakieś na pewno wskakiwać. Ogólnie niełatwa sprawa ale jeśli ci się uda to za żarówkę zapłacisz 10 zł zamiast 200.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

też mam xenon i mam taki problem że np. jedąc po mokrej drodze prawie nie widać świateł miałem już różne barwy 6000k i 4300k na bielszej jest troszkę lepiej ale dalej jest bardzo słabe odbicie jaka może być tego przyczyna??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

widze ze te ksenony to bubel i wynalazek jak tak piszecie u mnie tez jakos mam takie wrazenie ze gorzej na mokrej drodze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

moja rada żeby oszczędzić kosztów z tymi ksenonami. Zainwestować około 100 zł kupić sobie dzienne z legalizacją, zamontować i we dnie jeździć na nich. Jednemu to się podoba drugiemu nie ale im rzadziej używasz ksenonów tym taniej dla Ciebie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

moze to i dobre rozwiazanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: problem z ksenonem w Mercedesie

Stary, to gdzie ty na przeglądy jezdzisz, olej gościa jedz poza lomze gdzie nie patrzą na taki glupoty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org