niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
jedwabne

znając historię polacy spalili żydów w Jedwabnem. nierozumiem tylko jednego....telewizja informuje że polacy to zrobili.. prawda.. a czemu to zrobili...może ktoś się wypowie na tym poście na ten temat...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

obejrzyj film Pokłosie z Maciejem Stuhr to o Jedwabnym :P ,przykre,ale prawdziwe Polacy majątek Żydom grabili

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

wisienka75:)

Nie mów tego na politycznym bo nałożą na Ciebie ekskomunikę :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

to fakt. ale czy ktoś mówi jak żydzi po 17.09.39 Polaków ruskim sprzedawali?>??film ci dokładnej prawdy nie powie tak jak i telewizja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

Tak jak i teraz, te ziemie były zawsze prawicowe, endeckie i antysemickie. Drobne pogromy, pobicia i bojkoty zdarzały się i przed wojną. A potem był 1939 rok. I nałożyło się kilka rzeczy: dawne animozje, zwykłe bandyctwo, wojenne okrucieństwo, przyzwolenie Niemców i szeptana propaganda, wg której Żydzi pomagali w wywózkach i masowo kolaborowali z ZSRR.
No i przyszli. I zabili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

"wisienka75" o Jedwabnem, nie "Jedwabnym".
Poczytaj trochę książek- wiarygodnych książek, a nie sugerujesz się tylko filmem, który tylko po części ukazuje prawdzie wydarzenia. Jeśli ktoś chce się wypowiadać na temat konkretnych historycznych sytuacji niech lepiej zagląda do wiarygodnych źródeł historii a nie opowieści Czesi, Kazia itp, którzy tak naprawdę nie mają o niczym pojęcia.

"nick39"- chcesz znać historię Jedwabnego podaj maila, prześle Ci sporo materiałów.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

Z doświadczenia wiem że te wiarygodne źródła są różnie wiarygodne .
Wiarygodniejsze sa opowieści naocznych świadków :)

Chociaż z tym też różnie bywa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

Najlepiej to się zapytać starszych osób, którzy widzieli w Jedwabnym ten mord żydów. Ja się popytałem trochę o tych żydach starszych osób między innymi mojego dziadka i wcale nie było tak jak opowiadają książki jak przedstawia telewizja. Wiem to z pierwszych rąk bo dziadek był wtedy i widział jak żydów zagnano do tej stodoły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

i czy o tym była mowa?? tyle czasu minęło od wizyty ,, Kwaśniewskiego" a o nas mieszkańcach ktoś pomyślał?? nie nawiązuje do żadnej agresji. do prawdy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

birdyy- książki kłamią. ludzie z Jedwabnego też ci nic nie powiedzą . wiec tylko że polak w 39 był Polakiem jak teraz a kolaborant zawsze .................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

Mam swoje materialy, duzo sie tym interesowałam, pochodze z Jedwabnego, moj dziadek byl swiadkiem wydarzeń, sąsiad i wielu innych już śp. Nikt nie bedzie o tym rozmawiać z nieznajomymi, tacy są ludzie.
Nie każdy "świadek" mówi prawdę, sporo osób których wypowiedzi są w książkach tak naprawdę nie są zgodne z prawdą a niektórzy w tym czasie nawet nie przebywali w Jedwabnem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

No to quiz dla mieszkańców Jedwabnego, którzy na pewno słyszeli to od swoich dziadków. Proszę tylko o odpowiedzi prawda/fałsz. Pewien tutejszy żyd chodził "sra*ć" pod drzwi kościoła. Tyle w temacie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

a w ogóle to ktoś może mi opowie jak to wyglądało?? jak ma na ten temat pojęcia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

"prawdziwi polacy" twierdzą, że Żydzi spalili się sami. Tak więc było to zbiorowe samobójstwo. A, jak wiadomo, ci "prawdziwi" wiedzą najlepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze. Od swoich pradziadków - nie mieszkających w Jedwabnem słyszałam, że właśnie chodziło o majątki, jakimi dysponowali Żydzi. Pozostałe kwestie... charakter mieszkańców Jedwabnego - przynajmniej dla mnie pozostawia wiele do życzenia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jedwabne

patrzę,że w dzisiejszych czasach historii uczą się z czasów honorów,pokłosiów i m-ów jak miłościów.może i agramedonów,czy inakszych pierdołow w tv..ile w tym prawdy,skoro nie wszyscy historycy mówią jednym głosem.jedni pracowali przy produkcji tych filmów,a drudzy znają inną prawdę.Polacy nie chcieli żydów i znaleźli pretekst,przyzwolenie i okazję coby pozbyć się niepotrzebnych we wsi.nie jesteśmy święci,jak każda inna nacja mamy w swej historii różne wydarzenia.nie musimy być dumnie ze wszystkich,ale musimy o wszystkich pamiętać.ten akurat drobny szczegół, rozdmuchany urósł do rangi wydarzenia.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org