niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sprawa w sądzie

Witam. Przyszło mi wezwanie do sądu na rozprawę za spowodowanie wypadku drogowego. Wie ktoś czy muszę na nią iść skoro na policji mi powiedzieli, że jak się zgodzę (zgodziłem się) na wyrok jaki przedstawił mi prokurator to nie muszę na nią przychodzić? Miał ktoś podobną sytuację?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa w sądzie

nie musisz,ale lepiej być byłem w podobnych sytuacjach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa w sądzie

wezwanie dostales czy zawiadomienie ?:) sygnatura poczatek K czy W ?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa w sądzie

K. Zawiadomienie, ale na drugiej kartce jest "Lista osób podlegających wezwaniu na rozprawę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa w sądzie

To 335 par 1 kpk.. dostales przy zawiadomieniu odpis a/o z wnioskiem w trybie 335 ?. Jak pismo nazywa sie ZAWIADOMIENIE to nie musisz sie stawiac. Liste osob masz na odpisie a/o ( kiedy sprawa zostanie skierowana na rozprawe wtedy te osoby beda wzywane).

Jesli wniosek 335 jest identyczny z tym, co uzgodniles u Prokuratora i wszystko jest OK to Sąd go zatwierdza i wydaje wyrok, ktorego odpis otrzymasz w do domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa w sądzie

Tak. To 335. Wniosek zgadza się z ustaleniem z prokuratorem. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa w sądzie

Na pismie jest zaznaczone: obecność obowiązkowa pod rygorem takim i takim. lub obecność nieobowiązkowa. Można zadzwonić do sekretariatu i zapytać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org