poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Tak swiętują w hurtowni OMEGA

nie pisanym zwyczajem jest ze pracodawcy na święta Bożego Narodzenia obdarowuja swoicch pracownikow paczkami bądz też extra pieniędzmi.Szefostwo Omegi wpadło na genialny pomysł.Tłumacząc sie niskimi obrotami nakazali pracownikom zrobienie zakupów za 150zł.zeby było śmiesznie z grudniowej wyplaty,kwota za przymusowe zakupy zostanie potrącona.wszyscy są zbulwersowani,ale kazdy siedzi cicho bo nie chce zasilić i tak listy bezrobotnych.ciekawe co na to inspekcja pracy?moze przeczyta,moze sie tym zainteresuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

o ja... jak tak można !? co za znieczulica...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Ja kiedyś słyszałam że najlepsza to tam jest wigilia,podobno na hali na paletach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Wigilia jest w deche bo te psy z zarzadu mowia ludzkim glosem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

haha ta szefowa ma hopla :). A to prawda, że polhurt upada ? Niedługo cała towarowa zniknie, już upadło FritoLays. Na Łomży magazyn zlikwidowali.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Ha!Ha! odwrócone talony jak hipoteka za emeryturę dla firmy zamiast pracowników ale to prywatny folwark

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

tak to jest jak nieszanujemy swoich sklepów tylko dajemy zarabiać biedronkom tesco i kaufland sami twożymy bezrobocie

gitara gra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

znajomy a jaki jest tego powód ! niskie pensje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Gratulacje dla właścicieli za innowacyjność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

fajny pomysł! super

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

przynajmniej se nakupicie po cenach hurtowych towaru ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

do znajomy:święta prawda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

do Jan Zysk :
niskie pensje to głupia wymówka,powód to głupi rozum polaków,niektórym trudno to zrozumiec ale wszyscy sie obudzą za ok. 15 lat tylko będzie za pózno i dopiero każdy się rozejrzy dookoła co zniszczylismy,a co zostało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

powiadom gazete i bedzie heca

Gienia_Smoliwąsowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Żal mi Was ludzie....
Życzliwy pracowniku, odpowiedzmy sobie na kilka pytań...
Kupujesz żywność? Napewno TAK! Więc co za problem jeżeli zrobisz zakupy w Omedze a nie w Biedronce? Chociaż raz zjesz makaron czy masło a nie produkt podobny do niego. I z datą 2-dniową, bo w naszych Wielkich Szanownych Marketach to ostatnio standard.
Czy te 150zł musisz wykorzystać za jednym zamachem? Nie! Możesz cały miesiąc. I dodadkowo paliwa nie spalisz na dojazd do marketu, nie wykliesz innych kierowców jak parkują idp, Twoja Szanowna DU.A Ci nie zmarźnie bo zrobisz zakupy na miejscu...
Czy wolałbyś żeby te 150zł było Ci odcięte z wypłaty bez niczego albo zostałbyś zwolniony, jak robi większość firm....? Też NIE?
To gratuluje Twojej głupoty w napisaniu tego postu.
Na rynku jest jak jest. Nie oszukujmy się. Każdy to widzi. Czy handlowiec, Czy profesor czy woźny ze szkoły. Rozwiązanie jest i nieco oburzające bo mało kto się z nim zgadza, ale to jest pewna opcja. Pięniądze zostaja i tak u Ciebie a Ty masz prace, bo nie jesteś pewień vzy jakby było trzeba zwolnić 2 os Ty niebyłbyś jedną z nich?
A z drugiej strony człowiek przychodzi do pracy i za należycie wykonaną prace dostaje odpowiednią wypłate a wątpie żebyś w tym momencie dygał nadgodziny lecz odwrotnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Wigilia?
Przynajmiej ją masz!
Teraz mało ktora firma robi imprezy, ponieważ to wszystko to koszta. Nie liczy się gdzie i jak tylko atmosfera. Jest naprawde niewiele okazji żeby się spotkać i normalnie porozmawiać, pośmiać sie... A Tu... Nie jest Twoim Pierdo.... obowiązkiem być na niej. Nie chcesz to nie przychodz i tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

I od razu. Milutka to nie Małgosia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Imię (nazwa) użytkownika: Mika125
Posty: 2
E-mail: alutkie@wp.pl
..................................

i już masz + u właścicieli OMEGI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

mika125 szefowa omegii, ma takie same podejście do tematu. Jestem wolnym człowiekiem i chce decydować, gdzie kupuję. Omega złamała zasadę wolnego rynku, z pracowników niewolników. Na prawdę, Łomża taka duża, w dwie strony do sklepu i w drugą można cały bak wypalić, haha. Głupszego argumentu nie widziałem. Niech lepiej samochody wymienią, gdzie ITD, że takie złomy poruszają się po drogach ?

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

jedynie na +, gdyby omega dała bony do siebie za 100 złotych. Robią paczki świąteczne dla firm, a dla swoich jej nie stać? Żałosne.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

I co z tego że ma takie same podejście? Ja lubie kolor niebieski to nie znaczy że nikt inny nie ma prawa też go lubić. Jezeli nie wiesz nic głebiej o temacie tylko powierzchownie i jakieś pomówienia to po co w niego wchodzić?
Wolny człowieku, skoro jesteś osobą bezstronną to skąd wiesz czy są paczki dla pracowników a czy ich nie ma?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Skoro zabieracie pracownikom 150 zł na ich paczki, to logicznie myśląc, nie macie kasy, czyli nie dajecie paczek swoim pracownikom. Na same TmT, około 120 pracowników (więcej jest, nie wiem, ile dokładnie) x 250 zł na paczkę, to już ładny zarobek. Napisała też pani, ważna atmosfera, to samo gada tam ta szefowa (nam chłopaków), więc to pani broni swej firmy. Tak atmosfera ważna, a sami pani ją psuje, nie które chłopaki po 3 tyg rzucają to robotę, bo tako pani buduje cudowną atmosferę.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

sorki za błędy*

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Jeżeli nie jesteś w stanie pojąc tak prostej sprawy że nie jestem właścicielką to dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu. ponieważ innych spraw tym bardziej nie jesteś w stanie pojąc. Nikt Ciebie na siłe nie trzymał czy trzyma. Żadnego łancucha nie masz więc droga wolna...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

ale ja pani firmie nie pracuję, ja bym taką robotę od razu rzucił :). Jesteś, jesteś ... albo przydupasem, specjalnie założone konto, hah.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

w pani*

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Skor nie pracujes to po co się udzielasz? Łatwo jest ocenić kogoś z boku a samych siebie nie widzimy. Możesz mnie nazywać jak chcesz ale nie zabiera się głosu w dyskusji jeżeli nic się nie wie. Potrafisz wymienić jakieś konkrety co do hurtowni, jej pracy, pracowników czy właścicieli? Nię? Więc to ciekawe że piszesz o czymś o czym nie wiesz....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Jakie to standardowe oklepane regułki, wymyśli pani jakieś nowe :). Mężuś dalej Starem pomyka :)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

A jak tam Twój najnowszy Merc. Nie za niski na Polskie drogi? A nie wybacz Ty piechotą chodzisz bo tak łatwiej zbierać puszki pod śmietnikiem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

hahah :) brak argumentów to bluzgi, mimo to powodzenia dla Was, abyście nie upadli jak Frito Lays, czy jak upada Polhurt. Na razie.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Upssss...... Czyżbym Cię obraźiła? Czyżbym powiedziała coś niezgodnego z prawdą? Czyżbym coś powiedziała o Tobie chociaż wcale nie wiem kim jesteś i jak żyjesz? Chyba tak...... Ale zrobiłam to samo co i Ty. Wyraźiłam swoją opinie o tym o czym nie mam pojęcia!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

ale ja się nie obraziłem :). Nie jestem taki nerwowy, jak pani kierownik, przeczulona na punkcie swojej firmy.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Czy Ty masz jakiś kompleks na punkcie Tego że na właścicieli Hurtowni Omega pracują ludzie a Ty musisz pracować na innych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

a pani ma kompleks Wiomaru, bo mają wyższe obroty

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Hym... Dyskutując z Głupim nie masz szans bo zniży rozmówcę do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem. Więc tym akcentem kończe naszą rozmowe i życze miłej nocy. Dobranoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

ładnie sobie to wytłumaczyłaś. Zabierając ludziom możliwość wyboru to osunięcie poniżej pasa. To dbanie o swój interes, a nie ludzi. W uzgodnieniu z ludźmi ok, ale wbrew ich woli? Jak by chcieli, codziennie by robili tam zakupy.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

A tak w ogóle. Doprawdy nierozumiem aluzji do kogoś zbierającego puszki. Ktoś taki, jest chyba lepszym i uczciwszym człowiekiem od jakiejś "politycznej kvrwy", czy innego pasożyta siedzącego w zakłamanym i skorumpowanym szambie, po sam wraży ryj.
Ów zbierający, przynajmniej nikomu nie czyni krzywdy, ani nikogo nie okrada. W przeciwieństwie do tych drugich, uważających się za zaradnych, bo udało im się ukraść innym.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Mika125 Twoje argumenty za takimi niespodziewanymi zakupami w miejscu pracy są wręcz genialne:)
Idąc tym tokiem myślenia, po co człowiekowi płacić pieniędzmi. Płacić mu całą wypłatę w prawdziwym!! makaronie, równie oryginalnym maśle i marchwi, bo przecież hurtownia Omega innymi towarami w przeciwieństwie do tych strasznych biedronek nie handluje, tylko prawdziwe i z datą ważności do 2015.

W dodatku taki pracownik powinien być jeszcze rozradowany, że nie musi stać w kolejkach, korkach czy marnować paliwa na dojazdy do sklepów.
Ot logika:)
no tak..po co jeździć za żarówkami do supermarketu skoro pracodawca w swej hojności zapłaciłby półrocznym ich zapasem..

worek z marchewką też ciężko przynieść z takiego kauflandu, istnieje nawet ryzyko że się człowiek spoci lub, jak przestrzega w swej dobrotliwości Mika125, coś sobie odmrozi..:)
a tak po pracy wrzuci się dwa woreczki do bagażnika i heja.. do domu do żony i dzieci:)
"Zobaczcie kochani tatuś dostał wypłatę..
albo..dzieciaki macie tu po 15kg marchewek to zapłacicie jutro za zdjęcia klasowe..
kochanie, gotujesz za dużo tych buraków.. przecież wiesz że opłaty jeszcze nie zrobione..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Czy to jest zgodne z prawem? Czy moze to taki szacher machaer co? Może na to pytanie będzie odp która nasuwa się sama..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

haha teraz taki bon do zrealizowania a za miesiąc cała wypłata w makaronie bo data ważności dobiega końca to co ma firma wyrzucić:) Może to i śmieszne na razie ale jak kierownictwo zobaczy ze pracownicy godzą się na takie coś to częściej takie "bony" będą dostawać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

to nie ludzie.... to zwierzeta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Dla większości polskich pracodawców prawo nie istnieje !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Lubie zelki jest mowa o części wypłacie a mianowicie o 150 zł a nie calości a reszte możesz wydac na inne cele. Jeżeli kupisz cukier czy mąke w omedze to korona z glowy nie spadnie. Nie masz powiedziane co masz kupic tylko sam wybierasz. Większość tyle wydaje kupując sobie picie i jedzenie w trakcie pracy.Wydajecie po 300 zł w biedronce i cieszycie sie ze dorabiacie Portugalrie. Lepszy jest pracodawca który opóźnia się z wypłatą, ucina pensje lub zwalnia ludzi przez kryzys niż ten który szuka jednorazowo rozwiązania jak przetrwać trudniejszy okres na rynku? Zastanowcie się a nie wyolbrzymiacie że cała wypłata, ze co miesiac itd.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Pracownik jest 3 tyg na zwolnieniu bo doznał wypadku w pracy. Nie dostał wypłaty bo przecież nie pracował.
Dygasz nadgodziny w sobte i niedziele bez wypłaty bo albo to zrobisz albo w poniedziałek mozesz nie przychodzic do pracy.
Ludzie nie dostali wypłaty w grudniu za październik i listopad. Jak w grudniu poszli do szefa do domu to powiedział że nie dostaną bo nie ma pieniedzy.
Już o poniżaniu pracowników nie wspomne
to tylko nieliczne przykłady z naszych łomżyńskich firm. Więc trzeba być albo albo złotym pracodawcą albo ostatnim skurw..... żeby byc uznanym przez społeczeństwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Od kiedy to ktoś ma prawo dysponować twoją wypłatą? Jeśli pracownik uczciwie zarobił to może zrobić z nią co chce i nikt nie ma prawa mu narzucać gdzie ma wydać choćby złotówkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Fajny socjal , przymusowe zakupy w Omedze dla pracownika . Zapewne po takim cudownym geście każdy pracownik z przyjemnością i radością , bo święta powinny być radosne , podzieli się z NAJDROŻSZYM pracodawcą opłatkiem , przecież to taki wspaniałomyślny gest :)
A tak poważniej porażka , narzucając taki TALON , Omega robi z siebie tylko pośmiewisko , od takich decyzji to już niedaleka droga do zostania kolejnym Wiomarem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

A jakie przewidujecie kary dla niepokornych pracowników?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Przeczytałem ten wątek i wniosek nasuwa się jeden.
Trzeba było obciąć wynagrodzenia o 150 pln i nic nie dawać.
Wtedy nie było by tego wątku.
A odnośnie relacji pracodawca/ wynagrodzenie / pracownik taki cytat Misia:
"Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam! "
Taka prawda większość myśli że firmy mają jakieś drukarki do pieniędzy.
A jedyne co mają to konkurencja zachodnich dyskontów ( mówię o branży hurtownianej ) z którymi nie da się konkurować. Cieszcie się tym co jest teraz bo za 5-10 lat nie będzie już osiedlowych sklepików i hurtowni ich zaopatrujących. A to wszystko dzięki nam pracownikom/konsumentom.
Sami sobie zabieramy pracę kupując w zachodnich dyskontach.

Do autora wątku: Masz powyższego świadomość ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Niema :)

Gdybu miał taką świadomośc, to nie wylewał by żali tylko zrobił zakupy.

A tym samym zapewnił sobie miejsce pracy:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA



Mika, tak czytam, czytam i się nadziwić nie mogę Twojej argumentacji jak podobnie pewnie tu większość. Co się musiało narobić z Twoim podejściem do życia i ludzi, że takie - za przeproszeniem - idiotyzmy tu produkujesz ? Co prawda anonimowo ale jednak ... Ciekawe też jest to, czy taki pomysł się wśród pracodawców nie upowszechni i pani np z szaletu miejskiego będzie mogła se swoje 150 złotych " odesrać " w firmie ? Przepraszam za kolokwializm ale mnie Twoje rozumowanie powaliło na kolana i się podnieść nie mogę ....

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

WIĘC DALEJ SZANOWNI ŁOMŻYNIACY I OKOLICZNI MIESZKAŃCY ŁADUJCIE PIENIĄDZE W TESCO , BIEDRONKI , KAUFLANDY, LIDLE I INNE SIECI KTÓRE WYCIAGAJĄ OD NAS PIENIĄDZE I ZBIJAJĄ NA NAS KASĘ !! MOŻE W KOŃCU SIĘ OBUDZICIE !!!!!
I PATRZĄC NA WASZE POSTY I ARGUMENTY TO JAK SPACEROWAĆ PO PSCHIATRYKU , MYŚLICIE ŻE WASZA KRYTYKA SZEFOSTWA OMEGA COŚ DA .... NIC NIE DA BO TO NIE JEST POTRZEBNE , BIEDRONKI POWSTAJĄ JAK GRZYBY PO DESZCZU A WY JE DORABIACIE I TO JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE WASZE WINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KUPUJCIE DALEJ ... ZOBACZYMY CZY WIĘKSZOŚĆ BĘDZIE MIAŁA ZA CO NAWET TAM KUPIĆ JAK WIĘKSZOŚĆ ZAKŁADÓW PRACY W ŁOMŻY UPADNIE , I NIE ZAMYDLAJCIE OCZU ZAROBKAMI , BO DOBRZE WIEMY ŻE NIE O TO CHODZI, NO TAK W DYSKONTACH ZAROBICIE KROCIE --- UMOWA ŚMIECIOWA I 800 ZŁ W PYSK !!!!!!!!!!!!!!!!
ŻAL MI WAS !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Ja też nie moge się nadziwić. Czlowiek nie chce żeby wypłate upier..., nikogo zwalniać tylko żeby pieniądze zostały w pewien sposób w kieszeni pracownika a i tak jest źle,
I najwięcej wypowiadają sie Ci którzy nigdy nie mieli i nie maja nic wspólnego z Omegą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

dvw masz rację jednak markety robią swoje.( tu chyba następni)http://astralomza.pl/swieta.jpg



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Jak komuś z pensji odejmą to według niektórych jest ok bo wspieranie biznesu lokalnego. A jak by komuś co tak się mądrzą odjęli to by zaraz mówił ze tak nie można.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Najłatwiej powiedzieć że kryzys.. Ludzie chcą pracować, mało tego chcą być wobec pracodawcy lojalni. I byliby tacy gdyby tylko w zamian otrzymali to samo.
Wszędzie wykrzykiwane słowo kryzys dało pracodawcom dobry argument do tego, by swoim pracownikom zaciskać paski, podczas gdy poziom życia ich samych nie ulega dziwnym trafem zmniejszeniu.
To co nazywasz kryzysem zwie się konkurencją, która jest coraz większa.
Ciekawe jakie oszczędności poczynione zostały 'na górze'..
Mika 125 nie rozumiem Twojej pretensji o to że wypowiadają się osoby postronne niezwiązane z Omegą. Co z tego? Wypowiedzieć może się każdy, to forum publiczne, a nie forum hurtowni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

: Mika125 "... najwięcej wypowiadają sie Ci którzy nigdy nie mieli i nie maja nic wspólnego z Omegą."
nie muszę włazić w gówno,żeby wiedzieć że to śmierdząca sprawa.
a te 150pln-ów to może jeszcze z funduszu socjalnego?Daj pracownikom bon na 150zł. extra i wszyscy będą szczęśliwi.
jac333k również o tym Pomyśl,Dałeś pracownikom możliwość wydania kasy,którą zarabiają u Ciebie;wszystko git,tylko po co mają robić to u Ciebie?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że najtrudniejszy okres w roku hurtownia omega przechodzi dokładnie w tym samym czasie kiedy wszyscy pozostali generują największe zyski i kręcą największe miesięczne obroty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA


lubię żelki

Ja się w ogóle nie znam na handlu ale Twoja wypowiedź brzmi dość logicznie :-))

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

lubię_żelki
ktoś musi mieć gorzej,żeby lepiej mógł mieć ktoś ;-)



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Nie jest powiedziane że tylko i wylącznie w Omedze... Czy w Polsce jest teraz lepiej? Czy 5-10 lat temu było gorzej niz teraz... Pojęcie kryzys dotyczy całości a nie pojedynczej jednostki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Dziwny pomysł miał właściciel, nie spotkałam się z czymś takim wcześniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Pracuje i dostaje 1200 zł tyle mam dostać! Nikt się nie zapyta czy mam pieniądze na prąd czy wodę. A jeśli od 1 do 1 muszę mieć pełne 1200 zł bo co do złotówki mam rozliczone na rachunki? Nikt nie ma prawa mi nakazać zrobić zakupów w hurtowni i to jeszcze za pieniądze z swojej wypłaty. Inaczej jakby dodatkowo dali 150 zł ale do wykorzystania w Omedze. Paranoja!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Pewnie właścicielka wolałaby po prostu uciąć po te 150 zł, ale że większość zatrudniona jest na najniższą krajową, to musiała wykombinować w inny sposób.

@Mika125, Twoje argumenty nie są całkowicie bez racji, ale nie można się zgodzić na narzucanie pracownikom, jak mają wydawać swoje pieniądze. Inaczej wyglądałaby sytuacja, jakby właścicielka hurtowni odbyła rozmowę z pracownikami, i wystosowała do nich prośbę o taką pomoc, a z tego co wyczytałem tak się nie stało, więc sytuacja jest bulwersująca, ładny przykład do czego może to prowadzić podał użytkownik Lubie_placki.

@Ja26, tak narzekasz na dyskonty, ale chciałbym zauważyć, że te sklepy zatrudniają na prawdę sporo ludzi w Łomży, i nie wszystkie dają Ci śmieciowe umowy za 800 zł.

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

A po Nowym Roku , być może nastąpi odnawianie kadry:))

I wiadomo będzie, kto jest lojalnym pracownikiem a kto ma firmę w dvpie :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Ładnie dyskusja się rozwinęła. Aby w hurtownii się lepiej opłacało, to by ludzie tam kupowali. Jak w Omedze nie kupują, załóżcie sieć markietów albo większą reklamę zróbcie. Dostajesz pensję i masz prawom wydać ją, gdzie chcesz. To jest tylko dbanie o swój interes i poniżanie pracownika. Gdzi wypłat brak, pozostaje sąd. O te 150 zł. nie będzie się chciało nikomu wojny robić, ale jak złamią te pracownicze prawo, przelamią barierę, zobaczą, ok, nie ma konsekwencji, więc można łamać prawa pracowników. Nic tego nie usprawiedliwia, tylko chciwość pracowników i powiew komunistycznego wiatru.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

edit chciwość pracodawców nie pracowników hehe :) szybko pisałem

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Tym sie powinna zainteresowac pip ale nie z lomzy tylko z bialego
Ato ze tak sie zachowali to pojechali ostro na same swieta
Ciekawe czy jeszcze z marza kazali kupic czy po "hurcie"
A najgorsze jest to ze wiedza ze pojechali po bandzie to jeszcze bronia swego zachowania , ciekawi mnie zeby tak sie zamienili miejscami z tymi ludzmi co by wtedy mowili






Hans Kloss to wszystkich szpiegów boss.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

"niskie pensje to głupia wymówka,powód to głupi rozum polaków,niektórym trudno to zrozumiec ale wszyscy sie obudzą za ok. 15 lat tylko będzie za pózno i dopiero każdy się rozejrzy dookoła co zniszczylismy,a co zostało"

tak? to chodź mi zapłać za zakupy cwaniaczku i pochwalisz się swoją wystarczalną pensją, wolę żyć chociaż trochę jak człowiek niż być "dymanym" przez rodaka, bo taka jest prawda, że polak rodaka okradnie -.-

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

mika125 ale ty jesteś porąbana jak cały ten lokalny handel i biznes. Nie jestem zwolennikiem zasilania obcego kapitału ale miejscowemu kapitałowi równie daleko do normalności. Bawicie się w handel , biznes bez szacunku dla ludzi których zatrudniacie. Rzucacie tym ludziom za cięzka pracę ochłapy sami uważając się za super pracodawców. Chetnie bym wam odpowiedział tak jak Miller Palikotowi słowami poety które niestety zapomniałem.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

dvw nie pier d ol głupot bo za komuny tak pracowników nie dymano. Nie wiem kto ci nasrał pod kopuła ale zapytaj się starszych to ci powiedzą jak za komuny szanowano pracownika. Jakie miał zabezpieczenei socjalne, jak jeździł on i jego dzieci co roku na wczasy pracownicze, jak miał zapewnione bezpłatne posiłki regeneracyjne i inny socjal. Ty pojęcia nie masz jak pracownik miał za czasów komuny.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

ale jaja, o takich sodexo pass nie słyszałem ;o)

po pierwsze nie wydaje mi się aby to było zgodne z prawem,
po drugie tłumaczenie tego dbałością o pracownika to już Himaleje hipokryzji i obłudy

dzisiaj "tylko" 150 zł, jutro połowa.. i nadejdą czasy gdy wrócimy do barteru jako sposobu wymiany handlowej

jakby co to podpowiadam, że za kota trzeba dać rower i worek pszenicy ;o)) (chociaż myślę, że Wicia przepłacił)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

komuna w swych celach ideowych miała właśnie poprawę bytu robotników i chłopów. Za czasów Polski socjalistycznej bo komuny w Polsce nigdy nie było robotnik miał zapewnione niebywałe w historii tego kraju zabezpieczenie socjalne. Socjalizm rozwalono nazywając go na przerost komuną i dzisiaj mamy to co mamy czyli kapitalizm feudalny i wyzysk robotników i chłopów w ramach demokracji.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Jak się nie umie robić biznesu, to się go nie robi.
Nie ma złych firm, są tylko źle zarządzane.
Jeśli nie poraficie poradzić sobie z konkurencją, to oznacza jedynie, że mechanizmy rynkowe są Wam obce.
A bardzo dobry marketing sobie Omega robi w tej chwili, pokazując, że traktuje swoich pracowników jak parobków.
Nie wiem jak bardzo legalne są takie poczynania jak zabieranie z wypłaty 150zł, żeby oddać w bonie na zakupy u pracodawcy.
Znam się natomiast na ekonomii i sugerują Państwu zmianę w Zarządzie, bo z tego co tu czytam, to jesteście hurtownią, która oferuje tylko PRAWDZIWE produkty, która nie potrafi obronić się na rynku i zamiast szukać rozwiązań u siebie zrzuca winę na zachodnie dyskonty... Sugeruję przeprowadzić analizę SWOT i rozważyć dalszą strategię prowadzenia przedsiębiosrtwa. Chyba, że jest do Państwa terminologia zupełnie obca, wtedy sugeruję ze skorzystania z firm consultingowych. Tylko, że im w bonach do Omegi nie zapłacicie...
Natomiast odbieranie ludziom pieniędzy z wypłaty i NAKAZ wydawania ich tylko w jednym miejscu to wygląda jak pazerna próba naprawiania błędów osób zarządzających. Jakim prawem mówicie ludziom jak maja wydawać swoje pieniądze ?! Pracownik jest wolny i zmuszanie go do niekorzystnego dysponowania własnym mieniem podpada pod paragraf!
Argumentacja uzytkowniczki Mika125 jest na poziomie rozumowania gimnazjalisty. Proszę Pani, ci ludzie mają rodziny i zobowiązania finansowe, ktorych Pani bonami na marchew nie zapłacą! Jeśli nie rozumie Pani, że za pracę należą się pieniądze, to sugeruje się dokształcić.
Pracownicy - nie dajcie się! Powodzenia!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Firma nie powinna ograniczać pracownika. Każdy ma prawo zadecydować na co kiedy i gdzie chce przeznaczyć pieniądze z wypłaty, jeżeli decyduje się na zakupy w biedronce kauflandzie czy w innym super markecie to jego kwestia. To, że ktoś pracuje w danej firmie nie oznacza, że nie ma praw!!! W ich przypadku z dwojga złego dobrze, że jest to hurtownia, a nie sexshop czy inny sklep, raczej ciężko tymi produktami było by nakarmić rodzinę ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Może warto taki przymus zastosować również w stosunku do klientów hurtowni, wchodzisz, musisz wydać przynajmniej 1500 PLN, bo nie wypuścimy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Moim zdaniem, to nie jest zgodne z prawem, lecz zamiast informować o tym ludzi na forach , lepiej np prasę lokalną o tym poinformować ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Pracowałem tam jakieś 2 tygodnie masakra co tam się dzieje nie polecam tej firmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Pewnie szefostwu brakuje na wczasy w Egipcie i Szuka dodatkowych środków ha ha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Imię (nazwa) użytkownika: tuttifrutti
Posty: 1

///////////////////////////////////////////////////////

Człowiek tak się przejął że aż konto na 4lomza założył żeby OMEGĘ wesprzeć i doradzić :)

Musi marketing i zarządzanie studiuje w Jańskim albo jakie innej łomżyńskiej uczelni :):)

Pewnie to jeden z tych co zakłądają tematy :

Kto napisze Pracę Licencjacką i za ile :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

@maruda wiesz że mam sześć kroków do Ciebie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Owszem, konto zostało założone ze względu na ten wątek, bo nie lubię, kiedy zabiera się ludziom ich zariobione pieniądze pod wymyślonymi pretekstami.
I nie, nie studiuję w Łomży. Studia już dawno zakończone, a i moje miejsce zamieszkania jest dosyć daleko. Wypowiadam się na ten temat, ponieważ znam się na zarządzaniu, owszem, ale z PRAKTYKI.
Mówiąc szczerze, sprowokowały mnie bezsensowne wypowiedzi użytkowniczki, która tak zaciekle broniła "bonów" dla pracowników.
A nie trudno było tu trafić, pomogł Wykop ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

polelum sorki, że obraiłem komunę, masz rację. Komunę znam tylko z opowieści :). I wiem, że bardziej szanowało się pracowników.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Takie działania należy zgłaszać, tylko jak, żeby nie inspekcja mogła udowodnić naruszenie a nie podawać kto zgłosił sprawę... szczerze współczuję i chyba tylko nagranie w grupie kilku rozmówców wchodzi w grę ale na to chyba za późno skoro takie słowa już padły ze strony dyrekcji... cwaniacy przecież nie dali pracownikom tego na piśmie a wiadomo że każdy się boi, widać na każde zebrania trzeba chodzić z dyktafonem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

"Sugeruję przeprowadzić analizę SWOT"

Jak na kogoś po skończonych studiach ekonomicznych to powalająca porada
od razu powiało profesjonalizmem ;o))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tak swiętują w hurtowni OMEGA

Autor: 007fond (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09-12-13 18:05

@maruda wiesz że mam sześć kroków do Ciebie :D

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

dokładnie 21, zmierzyłem :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org