sobota, 11 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Architektura miasta.

zaczynam nowy temat w ktrym chciałbym abyście podzielili się swymi uwagami w tym temacie. Ja na początku rzucam hasło ,że najpiękniejsze współczesne obiekty użyteczności publicznej budowane sa przez Pana Kurpiewskiego. Proszę zwrócić uwagę ,że pomysły na jego inwestycje są dopracowane w każdym detalu . Piekne nowoczesne bryły budynków , doskonale wykończone dobrymi materiałami.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Architektura miasta.

słuszna uwaga. Niewielu dostrzega taką potrzebę.
Zwracam uwagę na reklamy. Na zeszpecone i tak nie najładniejsze miasto, ale zeszmacone bilbordami różnej maści. Dworzec , gdziekolwiek da się wcisnąć, jest. Hotel teraz Gromada zaklejony reklamami, płoty, ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Architektura miasta.

Zapomniałeś dodać, że na bardzo atrakcyjnych działkach.
Niektórzy mają widać szczęście(nosa) do biznesu.

A dwupasmówka na sz. zambrowskiej rozwiązała dla miasta szereg problemów.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Architektura miasta.

Dla mnie perełką architektoniczną, jest szalet miejski na Placu Pocztowym :):)

A drugą :


Nowo powstający, piękny nowoczesny budynek, na ul.Poznańskiej tuż za torami :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Architektura miasta.

za torami masz chyba na myśli budynki tej uczelni?. Dla mnie pomysł niezły ale elewacje w kolorze i fakturze czarnej smoły to już poroniony pomysł. Wygląda to brudno i koszmarnie. Gdyby elewacje te zrobić całkowicie ze szkła w kolorze szmaragdowym lub błękitnym to budynki nabrałyby lekkości i estetyki.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Architektura miasta.

Mi podoba się, że coraz więcej zwykłych bloków mieszkalnych ma odnawianą elewację. Kiedyś szare, smutne, a obecnie przeciwnie - są kolorowe i różnorodne :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Architektura miasta.

Za torami w polu coś budują po lewej stronie i ta budowa mnie rajcuje architektonicznie :):):)

Uczelnia akurat mi się nie podoba bo to ozdobine jest kupą styropiany a nie architekturą :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org