piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
pc

Ratunkuuu!!! Przez odkrecanie obudowy wczoraj, cudowanie teraz wogole komp sie nie wlacza. Wyskakuje jakis blad "loading operating system" co robic??????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

witam. Przez samo odkręcenie obudowy to się nie stało, mam nadzieję, że odkręciłaś z tej strony, na której nie jest przykręcona płyta główna. Może coś rozłączyłaś, poprzyciskać kabelki by się przydało, szczególnie sprawdzić kabel do dysku twardego.

A komputer już nadaje się tylko do naprawy, wystarczy system postawić na nowo ( 70 dych w xeromax), a najgorsza opcja to uszkodzenie dysku twardego i jego wymiana. Obstawiałbym na awarię plików systemu. Pzdr.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Moze przez przypadek odlaczyl ci sie szeroki przewod od twardego.
Wepnij dobrze,moze pomoze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

dokładnie a jak Ci się uda uruchomić, wyszukaj nazwę karty sieciowej przez program cpu-z, albo popatrz tam dobrze, jak wpięta jest wtyczka do internetu i do czego jest podpięta w środku, i odczytaj najbliżej tego napisy :). Sprawdź kabel w CD-rom, dysk twardy i dysk twardy - płyta główna.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Bo miejsce kobiety jest przy mopie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

wczoraj ktos mi polecil odkrecenie obudowy w zwiazku ze sprawdzeniem jakieos kodu wiec to zrobilam. Ja pierdziele jakas masakra co z tym kompem sie dzieje a jest mi bardo potrebny...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

odkrecilam nie ta strone co trzeba i jakas srubka byla z boku prze ktora takze spadlo cos w srodku ale juz to przykrecilam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

czy moglam cos popsuc przez odkrecenie srobki?? takie czarne kolo tam jest.... pomocyyyy :(((

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

To się procek poszedł jeb.ć :):):))

Słuchaj domorosłych informatyków, którzy wiedzę zadobywali w gimnazjum, to napewno na tym dobrze wyjdziesz:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

cholera jasna :( co ja bez niego zrobie beeeee

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

ja dopiero odkręciłem u siebie obudowę, podłączyłem wiatraczek (odłączył się), założyłem i jakoś wszystko działa :). Raczej to kwesta gdzieś odłączonego kabla, lub zbieg okoliczności i system padł. Jak podczas odkręcania obudowy coś może odpaść w środku ? Widać, że z drugiej strony jest płyta główna i należy wtedy odkręcić z drgiej strony. Polecam tylko serwis.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

widać, że na tej stronie jest płyta glowna **

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc



---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

dokladnie ja tak wygladam:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

sluchajcie moi pomocnicy---> napiszecie mi po kolei co mam robic? jakie kabelki podlaczac i do czego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Żeby było prościej i szybciej:)

Odwróć go do góry dvpą i zrób sobie świecznik z niego :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Dociśnij wszystkie wtyki od dysku twardego przy dysku i na płycie głównej. (tylko przy wyłączonym kompie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

wszystko docisniete. teraz inny raport mi wyskoczyl cos tam z CD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

wyciągnij płytę z cd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

nie ma zadnych plyt w cd. nadal jest ten blad. ja juz nie wiem co robic...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

napisz co się wyświetla

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

przepisz co pisze, jeszcze z tydzień i naprawimy

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

niechaj ktoś Ci w biosie zajrzy, może się zamieszało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Jestem jutro w łomży. mogę wpaść i rzucić okiem coś tam nawyprawiała. Jak dam radę to Ci to poskładam za free. Napisz mi na maila to podam mój numer albo podaj namiary na maila to podjadę i naprawię Ci to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Edvard dziekuje baardo:) Ja niestety nie jestem lomzy, okolice wiec pewnie nic z tego nie wyjdzie. Bede musiala do serwisu gdzies zawiesc :/
Ale naprawde baaardzo dziekuje za pomoc, doceniam takich ludzi;D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Może wysypał się bios. Spróbuj włączyć komputer trzymajac wciśnięty klawisz insert (wciśnij go gdy jeszcze nie masz włączonego kompa, wciśnij przycisk włączający i nie puszczaj insertu). A co dokładnie za komunikat się teraz pojawia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Pisała, że odkręcała i jakaś śrubka jej wpadła do środka,
więc jeżeli był podłączony do prądu (co jakoś nie wiem czemu zakładam) to mogła upaść gdzieś na płytę i jakieś spięcie zrobić

zanieść do serwisu i nie kombinuj bo rozwalisz więcej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

nie nie byl wylaczony. Przy odkrecaniu bylo wszystko ok bo jeszcze wczoraj patrzylam, docisnelam wszystkie kabelki i wyskoczyl taki oto blad:
LOADING OPERATING SYSTEM
Boot from CD/DVD
DIST BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

są trzy możliwości: padł ci system na dysku albo w BIOSie się coś poprzestawiało i najgorsza wersja to padł ci dysk twardy. Jak poprawiałaś kabelki przy włączonym kompie to na pewno jest ta trzecia opcja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

hmmm nawet nie wiem dokladnie bo kolega to robil ale moliwe ze cos tak grzebal.... Czyli co do wyjebania komp? :(( czy jesli padl ten dysk to mozna jakos naprawic w serwisie??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Spróbuj jeszcze wejść do BIOS. Wciskaj klawisz DEL podczas startu kompa.
i napisz czy wyświetla ci coś obok PRIMARY IDE lub SATA.
Zobaczysz coś podobnego, wychodzisz ESC z opcją "quit without saving"



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

spróbuj zrobić format wgrywając nowy system,jeśli to nie pomoże oznacza ,że dysk twardy padł i trzeba go wymienić.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Tak z innej beczki ile można zaśpiewać za kompa:
procek Phenom x4 9550
dysk 320 GB WD 7200 rpm
grafa Radeon HD 5770
zasilacz 580W Logic
płyta Gigabyte MA770 podstawka AM2/AM2+
Nagrywarka DVD LG
RAM 4 GB DDR2 800MHz
Czytnik kart pamięci
Dzięki za odpowiedzi bo mam na sprzedar zi nie orientuje się ile można za to dostać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

150pln :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Co do problemu z kompem to polecam skrzyknij jakiegoś znajomego co się zna. Niech wpadnie i zdiagnozuje podzespoły, pogrzebie troche w BIOSie, może tam sie coś poprzestawiało gdyż ostatni komunikat oznacza, że komputer próbuje załadować system z płyty, więc albo coś się przestawiło w BIOSie, albo jest problem z dyskiem twardym tak jak ktoś wspomniał wcześniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

piotras trzymaj dla mnie tego kompa haha za 150zl to ja kupie;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

haha trzeba było zainstalować tylko stery do karty sieciowej a już ponał pół kompa rozwalona. Oddaj do naprawy, i nie dotykaj się więcej. Abym wiedział, że taka afera z otwarciem obudowy, nigdy bym tego nie radził. Od dzisiaj, jak komś to doradzę, będę pisał z instruktażem :).

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Zosia, widzę już co się dzieje. System Ci się po prostu wysypał. Przy odpalaniu kompa włóż do napędu płytę z systemem, i wciśnij F8 po czym wybierz napęd do którego jest włożona płyta z systemem i zainstaluj go od nowa, powinno pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Przywiez go mi to go chętnie naprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

tylko nie mam plyty z systemem;// tak czy siak musze oddac do serwisu. Kochani dziekuje wszystkim za pomoc i dobre rady. Pozdrawiam was!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

hahah plyta z systemem, kto taka ma :)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

no chodzi o cd z windowsem;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: pc

Jak by co to mogę ci tego kompa zobaczyć i zrobić. Pisz GG-5070817 lub dzwon 507636876.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org