niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Chlamydia trachomatis

Czy w Łomżylub okolicach można zrobić badanie na Chlamydia trachomatis z wymazu z cewki moczowej?

Proszę o odpowiedz gdzie można wykonać to badanie i jaki jest koszt?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chlamydia trachomatis

tak

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chlamydia trachomatis

Rozpoznanie infekcji jest bardzo trudne i wymaga bardzo specjalistycznych i kosztownych badań. Obecnie, stosunkowo niewiele jest laboratoriów wykonujących badania na obecność chlamydii. Pełna diagnostyka zakażenia chlamydia trachomatis najczęściej polega na oznaczeniu poziomu immunoglobulin IgM i IgG we krwi, jak również stwierdzeniu obecności drobnoustrojów w wymazie, pobranym z miejsca podejrzanego o ich bytowanie. Najczęściej wymaz pobiera się specjalną szczoteczką na pożywkę transportową, ze zmian na sromie, z szyjki macicy lub ujścia cewki moczowej.

Chlamydia wykrywane są:

w hodowli komórkowej – czułość wynosi około 80% (czasami uzyskuje się fałszywie ujemne wyniki badania, co jest spowodowane obumarciem komórek w czasie transportu); wymaga niskiej temperatury transportu
metodami immunofluorescencji bezpośredniej (DFA) – czułość wynosi około 80%; materiał utrwalony na szkiełku podstawowym ogląda się pod mikroskopem
metodą immunoenzymatyczną (EIA) – czułość wynosi około 90%; do badania wykorzystuje się specjalny aparat zwany spektrofotometrem
na podstawie testów enzymatycznych – charakteryzują się niską czułością, jednak mogą być wykonywane bezpośrednio w gabinecie lekarskim za pomocą testów płytkowych
metodami opartymi na wykrywaniu DNA (PCR, LCR) – czułość wynosi do 98%, wykonywane z wymazu z szyjki macicy lub przedsionka pochwy albo próbki moczu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chlamydia trachomatis

Szerzy się z człowieka na człowieka drogą płciową, w czasie porodu lub przez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chlamydia trachomatis

Dzięki za porady ale dalej nie wiem czy w Łomży i okolicach ktoś wykonuje te badania :(((

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chlamydia trachomatis

Zadzwoń do Diagnostyki na Kazańskiej i zapytaj 86 218 07 85 , 723 979 007
myślę ,ze oni mogą robić to badanie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chlamydia trachomatis

Skontaktuj się z diagnostyką na kazańskiej , a takie badanie to koszt 20 kilku złotych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Chlamydia trachomatis

Dzieki wszystkim za informacje iuż doszłam gdzie wykonują to badanie z wymazu z cewki moczowej.W Białymstoku na ul. Św. Rocha

na Kazańską dzwoniłam ale tam robią z surowicy

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org