poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
oczyszczacz powietrza

Musze kupić oczyszczacz powietrza. Może ktoś ma już jakiś i byłby tak miły i udzielił mi rady. Myslę o oczyszczaczu np Sharp KCAA40 EUW lub innym podobnym. Chętnie poznam opinie na ich temat. Z góry dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Nie kombinuj otwieraj okno i nie puszczaj w domu bąków to i zima straszna nie będzie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

bardzo fajne są takie odświeżacze






Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Reklama, reklama już od rana reklama :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Najtańsze i ekologiczne.
http://www.zielonyogrodek.pl/rosliny-doniczkowe-oczyszczajace-powietrze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Ja od niedawna mam w domu oczyszczacz marki Stadler - Victor. Sprawdza się dobrze, szczególnie, że mam w domu dwie małe alergiczki. Victor jest naprawdę wydajny i cichutki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Ja mam beurer lr 330 z www.loveair.pl ale słyszałem ze dobry jest tez sharp. W każdym razie mniej choruje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

spadać trolle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Z tym otwieraniem okna to chyba lekka przesada, bedziesz grzał na zewnątrz ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Jest sporo dobrych oczyszczaczy na rynku w różnych cenach, trzeba patrzeć na parametry. Najważniejsza wydajność i zastosowane filtry, najlepiej HEPA 13. Każdy oczyszczacz ma też oszacowaną głośność, niektóre są prawie bezgłośne, inne buczą głośniej niż lodówka. I ostatnia kwestia - recenzje. Sprzęt po parametrach może wydawać się ok, a w praktyce może nie działać aż tak dobrze jak powinien. Zajrzyjcie na stronę ranking-oczyszczaczy.pl obiektywne podejście do tematu, tak jak lubię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Mam takowy oczyszczacz już 2 miesiące.Polecam.Lepiej się śpi :) powietrze w sypialni idealne.Od tego czasu zero problemów z katarem.Warto kupić.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Oczyszczanie powietrza??
Warto jest oczyścić samego siebie, a najlepiej zdrowiej się odżywiać. W końcu jesteśmy tym co jemy, dlatego warto jest zacząć od podstaw, to od nich samych wiele będzie mogło zależeć, jak i również można będzie przekonać sie o tym, w jak dużym stopniu może to mieć wpływ na nas samych. Polecam:


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Szkoda tylko, że takie oczyszczacze są strasznie drogie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

reklama

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Zgadzam się cakowicie z moim poprzednikiem.. Nic dodać oraz nic ująć...

Niesamowite uczucie. Świadomość, że za chwilę na zawsze odmienisz czyjeś życie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Hej. Oczyszczacz powietrza jest bardzo dobrą rzeczą dla osób zmagających się z alergią. W moim przypadku przydało się takie urządzenie 2w1 czyli oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. W moim przypadku zakupiony z dwóch powodów- alergia dzieci, plus bardzo suche powietrze. Od kilku dni używam oczyszczacza powietrza z nawilżaczem własnie dokładnie kc d40 euw, kupiony swoją drogą na Goodair.pl( nie płaciłam za przesyłkę i trafiłam na bardzo fajną promocję cenową jak i fakt, ze można przedłużyć gwarancję do lat 5). Co do samego oczyszczacza. Nie ukrywam, ze zanim go kupiłam to trochę się wahałam, ale ostatecznie zadecydowały wyniki z testów alergicznych od dzieci i przeraźliwie suche powietrze. W momencie uruchomienia wilgotność powietrza w moim to 30% więc..... masakra :/ potem dzięki stopniowemu nawilzaniu wzrosło do 45 % w pokoju gościnnym. Jak przeniosłam go do pokoju dzieci- osiągnął 51%. Ogólnie dużo by pisać ;) Ogólnie bardzo polecam takie urządzenie.

UJ ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Nie polecam tej firmy powyżej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

brudasom żaden oczyszczacz nie pomoże choć i tysiąc ich postawicie. Wystarczy posprzątać w mieszkaniu i wywietrzyć ile zalążków grzyba i innych świństw jest w takich oczyszczaczach więcej one smrodzą i brudzą. Urządzenie wymyślone dla legatów co myśleli że jak włączą to chata się posprząta.

Nie otwierać linków z reklamami możliwość złapania grożnego wirusa co uszkodzi komputer nieodwracalnie. A trolle z reklamami spadać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Gogus, widzę że poziom wiedzy jak i ogólnego światopoglądu do pozazdroszczenia. :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

KingOfTheKing może i ty też chcesz nam wkleić jakiś link ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Chyba masz słabą wiedzę na temat oczyszczaczów powietrza ;) po pierwsze to sa one stworzone dla alergików, po drugie urządzenia 2w1 sa bardzo dobre bo przy okazji nawilża sie powietrze. Po trzecie jak ktoś miesza w zasmogowanym mieście- jakośc powietrza w większych miastach jest kiepska, no to wiesz, wpuszczać takie powietrze do domu to trochę nie bardzo. Przypuszczam że powietrze w domu masz pewnie cacy, nie używasz żadnego oczyszczacza czy nawilżacza jakiegokolwiek. Taki typowy janusz cos wszystko wie najlepiej :D

UJ ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

do dlaczego_nie, czego nie polecasz dokładnie ? :)

UJ ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Elizea i King - https://loveair.pl/oczyszczacz/ideal-ap-40-pro - Proszę zerknąć na głośność urządzenia od 17 do 62 dB - Z tego co wiem to powyżej 60dB już uszkadzamy słuch. Jak sobie wyobrażacie siedzenie cały czas w pokoju co taka dmuchawa napierdziela przecież nie wyłączycie bo smog. Po drugie jak te urządzenie ogranicza dostęp smogu przecież stoi ono w pokoju ale zanim smog do niego trafi to my go wdychamy. Jednym słowem dziadostwo 17db to głośność wiatraka w kompie w nocy spokojnego snu życzę.
10 dB oddech, szept
20 dB szum liści
35 dB cicha muzyka
45 - 50 dB rozmowa
55 dB suszarka
60 dB odkurzacz
70 - 80 dB samochód osobowy
85 dB klakson
85 - 95 dB samochód ciężarowy
95 dB ruchliwa ulica
100 dB młot pneumatyczny, pociąg
110 dB motocykl bez tłumika
120 dB bardzo głośna muzyka (np. w dyskotece)
130 - 140 samolot odrzutowy
170 dB rakieta kosmiczn

a to powyżej odniesie byscie mieli wyobrażnie jak to chałasuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze 2w1 są lepsze niż sam oczyszczacz, bo mają nawilżanie. :D No to argument nie do przebicia, serio.

Moim zdaniem lepiej zainwestować w porządny oczyszczacz, a do niego jeżeli jest potrzeba to dokupić osobno nawilżacz. Dlaczego?

1. Będzie o wiele bardziej wydajny
2. Znacznie wygodniejsze rozwiązanie - w takim Sharpie zbiornik to 2.5 litra - serio? Komuś chce się latać co parę godzin dolewać wody?....
3. Nawilżacze w takich urządzeniach są mało efektywne, po prostu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Dobre King dalej próbuje wcisnąć wiatrak z filtrem hahah dla buraków co nie sprzątają. A najlepsze to to że oprócz że głośne dziadostwo aż 62dB to jeszcze kosztuje około 2500zł - za kawełek filtru koszt niech będzie 100-200 i wiatraczek maks 50zł to budowa cała tego oczyszczacza i troszkę elektroniki nie więcej jak 100zł taka elektronika i dizajnerskia obudowa 2000zł - Dobre nawet bym na to nie spojrzał w sklepie Zastanówcie się 100x zanim to kupicie czy chcecie by coś cały czas szumiało chuczało i wiało czy lepiej posprzątać w domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

King sam przyznał że głośność urządzenia jest argumentem nie do przebicia by to kupić patrz powyżej posty i czytaj ze zrozumieniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

To małe urządzenie jest przystosowane do 55m2, więc czego Wy oczekujecie... że na najwyższych obrotach będzie działać w 25 db i posiadać CADR na poziomie 390 m3/h?

Filtr produkowany przez jedną z największych i najlepszych firm w Europie, 90% urządzenia jest Niemiecka, jedynie czujniki posiadają od Sharpa - czyli Japońskie.
To samo tyczy się samego silnika.

Mnie to urządzenie odpowiada - osobiście w te wszystkie jonizacje nie wierzę, bo to samo zrobi porządny filtr HEPA. Lepiej poczytać testy zamiast łykać wszystko to, co napotkacie podczas marketingowego bełkotu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

\"brudasom żaden oczyszczacz nie pomoże choć i tysiąc ich postawicie. Wystarczy posprzątać w mieszkaniu i wywietrzyć ile zalążków grzyba i innych świństw jest w takich oczyszczaczach więcej one smrodzą i brudzą. Urządzenie wymyślone dla legatów co myśleli że jak włączą to chata się posprząta.

Nie otwierać linków z reklamami możliwość złapania grożnego wirusa co uszkodzi komputer nieodwracalnie. A trolle z reklamami spadać\"

Przeczytałem to jeszcze raz i żałuję, że w ogóle wdałem się w dyskusje z kimś o tak ograniczonym światopoglądzie. Bez odbioru, niech moc będzie z Wami! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

już się nie wysilajcie i tu to też nie da spokojnie pospać a nawet posiedzieć głośność 45dB znalazłem w opisie więc jak by ktoś cały czas gadał i to nie po cichu wyobrazacie sobie siedzieć w pokoju by coś tak wyło ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Taki oczyszczacz to na pewno bardzo fajna rzecz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Jest kilka rzeczy na jakie warto jest zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia:
na filtry – jnajlepsze są filtry Hepa, przydaja się również filtry węglowe, które oczyszczają z nieprzyjemnego zapachu ( hepa są najlepsze jeśli chodzi o usuwanie smogu)
na wydajność – tak aby radził sobie z oczyszczaniem powietrza w pomieszczeniu o danej wielkości
na głośność – tak aby można było przy nim spać jeśli będzie w sypialni
na wielkość i wygląd – fajnie jeśli dobrze komponuje się we wnętrzu
na opinie w internecie

Można kupić w sklepie oczyszczacze blaupunkt, ewentualnie bluair. Bardzo dobra jakość w stosunkku do ceny ( o wiele lepsze niż to co znajdziecie w wiekszych sklepach).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Powyzej wszystko co najważniejsze zostało wypisane. Wystarczy po prostu porównać i będzie wiadomo co wybrać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

zaraz następny troll dziadostwo wklei dobre dla rolników w oborze postawić by nie śmierdziało od zdechniętej krowy. Niech zareklamują do ubojni tam też smród się cięgnie. Martwej krowie hałas nie przeszkadza. a i weterynarza niech se wstawi bo smrodem też przejdzie. A do domu odradzam lepiej dobrze posprzątać te dziadostwo tego za was nie zrobi następny śmieć w domu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

gogus, wyluzuj gościu, bo chyba hormony skaczą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

co prawda w oczy kole - to że ktoś napisał że jest super to nie znaczy że tak jest wystarczy logicznie pomyśleć i przeczytać parametry techniczne a następnie zerknąć jeszcze na cenę urządzenia - gdzie mamy wiatraczek pewnie podobny do tych w komputerach - 50-100zł max i filtr węglowy niech 100zł kosztuje - troszkę elektroniki w kwocie 50-100zł i ja nie widzę sensu by za to płacić około 2000zł hahaha Ale jak to mówią zawiń ładnie g.ó.w.o to głupi kupi. oby papierek ładny i dobra reklama. Ale dobrych produktów na forum nie trzeba reklamować przez wciskanie linków

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Filtr HEPA klasy 14 to 300 zł, węgiel aktywny w zależności od ilości 200-500 zł.
Sam filtr jest w cenie niektórych oczyszczaczy, nad czym ty się człowieku tak spuszczasz.
Widocznie produkt nie dla Ciebie, proste.
Kup sobie jakieś ******, filtr który się myje, nie wiem, myśl że jestem tym \"mądrym\" i oszczędnym człowiekiem.
Trochę mi smutno jak to czytam, padaka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

i do zestawu zapach do kibla na baterie by też nie sprzątać bo przecież pachnie fiołkami i psiuka co 2 godziny. A może jednak wystarczy regularnie sprzątać jak używać tych prostackich gadżetów co i tak za 1-2 miesiące pójdzie w odstawkę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Człowieku, o czym Ty w ogóle mówisz. Typowy Polak - smogu nie ma, wymysł mediów, dorzucaj wengla do pica Halynka!

Popatrz na to co wypisujesz i pomyśl, przez moment, choć najmniejszy, bo ja już nie wiem czy Ty trollujesz czy serio taki dziwny jesteś gościu. :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Jak wyspałeś się ten szum całą noc to nie było morze. Ale parcie na te oczyszczacze masz ile prowizji płacą które dokładnie sprzedajesz i gdzie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Nikt mi nic nie płaci, dbam o swoje zdrowie i jestem świadomy problemu. ;)
Najważniejsze żeby zdrowie dopisywało, a po to się takie rzeczy kupuje - nie chcesz - nie musisz. Nikt nie zmusza, więc w czym dalej widzisz problem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Czy takie urządzenie jest potrzebne czy spełnia swoja funkcję ? Czy tylko sprytne reklamy by wydać dużo kasy za coś co ładnie jest opakowane a tam tylko wiatraczek i filtr. By dbać o zdrowie to akurat oczyszczacz raczej jest najmniej potrzebny a tym bardziej że jego praca jest uciążliwa ktoś kto lubi ciszę taki szum to porażka. By dbać o zdrowie można iść na basen, pobiegać, rower i inna aktywność fizyczna, zwracać uwagę na to co spożywamy i w jakich ilościach te czynniki to 99.9% wpływają na nasze zdrowie taki oczyszczacz to na samym końcu i więcej dobrego zrobicie jak dokładnie posprzątacie niż używanie tego oczyszczacza. Ciekawe ilu jest wspaniałych użytkowników co już odstawili ustrojstwo bo tylko zawala.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: oczyszczacz powietrza

Wystarczy trwały i w miarę wydajny ozonator. Na 2 mniejsze i nie wysokie pokoje wystarcza mi taki: Air Ionfresher

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org