niedziela, 19 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

W sumie nie jest to zły pomysł bo przy spełnieniu odpowiednich warunków może to się udać i być dochodowe. Połączenie kolejowe do Warszawy czy Białegostoku jest dobrym pomysłem pod warunkiem , że będzie zapewniona odpowiednia prędkość przejazdu co najmniej 120 km na godzinę. Wówczas czas przejazdu będzie krótki a na dodatek komfort który jest zdecydowanie większy niż jazda samochodem czy autobusem też przyciągnie pasażerów. Nie wspomnę o bezpłatnych dostępie do internetu w czasie jazdy , czystych toaletach czy możliwości kupna ciepłej herbaty czy kawy. To się może udać i są na to całkiem realne szanse.

problem w tym na ile poważnie władze samorządowe województwa traktują ten problem i czy nie są to tylko obiecanki przedwyborcze. Sprawa zwykle rozbija się o środki na ten cel a liczba jakieś tam 50 milionów na rewitalizacje linii na trasie Łapy - Ostrołęka z odgałęzieniem do Śniadowa jest zdecydowanie niewystarczająca i świadczy ,że są to zwykłe obiecanki cacanki a wielka szkoda.

To podam wam dane przykładowo. Przebudowa linii kolejowej Olsztyn - Szczytno , Szymany długości 59 km kosztowała 179 milinów złotych. Wymieniono dosłownie wszystkie szyny, zmieniono całą infrastrukture kolejową , przejazdy. wiadukty przystosowują linię do prędkości przejazdu 100 km na godzinę. W naszym przypadku do moderniacji jest około 140 km a posiadane środki to 50 milinów złotych.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

ja osobiście jestem za modernizacja tej linii kolejowej bo ona przyniesie wymierne korzyści dla naszego miasta i tej części regionu . Co więcej stworzy nowe perspektywy rozwoju oraz podniesie atrakcyjność tej części regionu dla ewentualnych inwestorów. Na rzecz realizacji tej właśnie inicjatywy zaniechałbym realizacji pomysłu lotniska regionalnego który to pomysł jest nierentowny i nie przyniesie żadnych wymiernych korzyści dla naszego regionu.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

zgadzam się z przedmówcą. Biorąc pod uwagę, że mamy szansę na specjalną podstrefę ekonomiczną i przemysłowy park maszynowy wypadałoby mieć szybki i tani dostęp do tych inwestycji.

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

przepraszam odcinek do ewentualnej przebudowy pod prędkości 120km /h to 100 km więc potrzeba na to gdzieś 350 milionów.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

ja w swych dywagacjach uwzględniłem tylko sprawę kolejowego ruchu osobowego a trzeba dodać , że ta reaktywacja wpłynie w sposób niesamowity na transport towarów koleją. Miasto w tej chwili potrzebuje dostaw miału węglowego do ciepłowni . Ożywi to ruch twarowy bo jest tańszy od kołowego i na dodatek będzie szybszy. I to jest szansa dla miasta i tej cześci naszego regionu która pośrednio przyczyni się do jego znacznego rozwoju.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

Marzył indyk o niedzieli a w sobotę łeb ucięli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

Od cudów to był kiedyś taki człowiek, co chodził po wodzie... Nie wierzę w reaktywacje kolei, ponieważ praktycznie oznacza to budowę , a remontowanie szlaku kolejowego. Uważam natomiast, że warto rozważać turystyczne rejsy na trasie np. Łomża - Czerwony Bór. Trochę atrakcji, trochę historii, trochę przyrody. Dla grup zorganizowanych, przy okazji dla pasażerów indywidualnych. Pytanie, kto się tym zajmie? Gdzie będzie stacjonował "pociąg"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

ten co po wodzie chodził to dynamo,czy Criss Angel?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

*chodziło mi oczywiście o Park Przemysłowy Łomża :)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

nie wierzę w to, ale jestem za

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

i tak to jest wazne tematy idą na dół, a tematy o głupotach się utrzymują. żałosne

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: reaktywacja ruchu kolejowego z Łomży

kolej w takim wydaniu do 120km/h to moim zdaniem jedyna przyszłość na ożywienie tej części tego regionu i to całkiem poważnie. Szybki dojazd do Warszawy i Białegostoku to szansa na zatrudnienie w tych ośrodkach z codziennym dojazdem. Podobnie ruch towarowy to też szansa innej drogi nie widze. Transport kołowy niższe prędkości przejazdu , większe koszty

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org