wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
becikowe łomża

hej. mam pytanie do osób obeznanych w temacie. jakie dokumenty trzeba miec żeby złożyć becikowe? jaka kwota przysługuje? gdzie się składa? i ile się dostanie jesli dziecko jest pierwsze? prosze o odpowiedz. z gory dzieki

Lusia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

Zamiast poruszac temat na forum jedz na Polna do Urzedu Miasta tam ci wszystko powiedza, dadza wnioski do wypelnienia. Najwazniejsze zaswiadczenie od lekarza prowadzacego ciaze

Michalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

sorry, ale chyba forum jest po to, aby móc sie zapytać ( jako facet to nie wiesz zbytnio ale kobiecie na rozwiazaniu cięzko jest sie gdziekolwiek poruszac) dlatego pytam tutaj jakie dokumenty mam szykowac, ewentualnie wniosek wypełnic na miejscu. tyle.

Lusia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

Pare dni temu sam do nich biegalem z tym wnioskiem. Ale zeby zlozyc o becikowe musisz miec pesel dziecka. Po zgloszeniu USC czekasz na niego tydzien. Wniosek moze wziac ojciec dziecka a ty spokojnie wypelnisz go w domu. Od razu wezcie wniosek o rodzinne. Do obydwu wnioskow musza byc ksera waszych dowodow osobistych, ksero aktu urodzenia dziecka. Wszystko tam wam powiedza

Michalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

Napewno potrzebna jest kopia aktu urodzenia dzieciątka, pesel, kopie dowodu osobistego rodziców. Poza tym zaświadczenie od ginekologa. Wnioski do pobrania w oddziale UM ul. Polna, ale nie wiem czy uda Ci się wypełnić na miejscu, potrzebne podpisy obojga. Tu masz link gdzie jest możliwośc pobrania wniosku http://www.lomza.pl/bip/index.php?k=863.
Możliwe, że coś przeoczyłam, ale zawsze warto zadzwonić 86/216-63-19
Zdrówka dla Mamy i Maleństwa :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

a tu madz resztę informacji http://www.lomza.pl/bip/index.php?wiad=5547

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

dziękuje slicznie za pomoc

Lusia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

ale pamietaj że od tego roku musisz miec poniżej 550 zł na członka rodziny . Takze potzrzebna informacja z urzedu skarbowego o dochodach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

chyba nie ma potrzeby wizyty w US. Wystarczy podpisać oświadczenie o dochodach, które zawarte jest we wniosku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe łomża

zaświadczenie wystawione przez lekarza lub położną potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu - wymóg dotyczy tylko biologicznych rodziców dziecka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org