poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=33610

Ja też będę zamawiał audyt, mam to samo zimą, i już teraz z okien leje się woda , zamontowane wywietrzniki wietrzone mieszkanie, sprawna wentylacja i rolki papieru trzeba kupować i wycierać okna, zimą leje się i zamarza też mieszkam na sybiraków w bloku developera o którym jest w artykule !!!. Czy to jaka wada ukryta? . Kto robi takie audyty ? proszę o namiary

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

...na Sybiraków wszystko powinno zamarzać, a to z racji nazwy ulicy...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

U mnie też to samo. Zimą szron na ramie wewnątrz. Poproszę namiar na audytora!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Jaki jest koszt takiego audytu i na czym polega?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

U mnie jest to samo na Sybiraków, pochłaniacze wilgoci sporo pomagają.
Poniżej namiar na usługę:
http://www.bialystokonline.pl/bialystok,ogloszenie,2155586,37,1.html

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Według mnie przyczyną jest zbyt duża wilgotność powietrza. Woda będzie skraplać się na ścianach zewnętrznych i urośnie tam grzyb.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Hej
o czym "nie dotyczy" piszesz ?????

Wreszcie ktoś się bierze za tych pożal się Boże developerów.
To są kamikadze budują z byle czego, aby taniej, a chcą kokosy.
To samo dotyczy spółdzielczych bloków , pan prezio razem z wykonawcami rączki tylko zaciera , a wiocha płaci za te współczesne szałasy ciężki szmal.
Sam widziałem jak przy temperaturze -20 budowali.
Okna bez atestów. Aby taniej, aby przebita była
Dobrze że w Łomży są już dostępne takie badania( na zachodzie standard od wielu lat).
Nie tylko okna można sprawdzić , ale i przenikliwość murów, pokryć dachowych itp.
Może skończy się te eldorado dla lewusów.
Sytuacja ma się tak, prezio i administracja są szczęśliwi, wykonawca szczęśliwy, MPEC szczęśliwy nawet rejon energetyczny szczęśliwy. Tylko nowy nabywca musi ponieść koszty tej radosnej twórczości obiboków

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

to nie wina okien tylko złej wentylacji - punkt rosy jest tak niski ,że powoduje właśnie takie wykraplanie. Należy poprawić wentylacje i będzie w porządku. Ten audyt termowizyjny jest do dupy wszystkie okna tak mają.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

jeszcze raz powtarzam wentylacja w waszych chatach jest do dupy. Duża wilgotności plus temperatura i punkt rosy jest bardzo niski efekt wykraplanie wody w pierwszej kolejności na oknach czyli tam gdzie zwyczajowo jest chłodniej ale i na bank macie to samo w rogach zewnętrznych każdego pomieszczenia. Może tego nie widać ale sprawdźcie sobie rączką czy aby nie jest tam wilgotno. Poprawcie wentylacje bo to nie wina okien.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Jak już coś polecam tego Pana:


usługi i badania termowizyjne Łomża i okolice

Wykonujemy po promocyjnych cenach badania termowizyjne budynków oraz świadectwa charakterystyki energetycznej tel.692 695 300
WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE!

<www.termo-wizja.net>


http://www.termo-wizja.net/index.php/swiadectwa-energetyczne



http://ofero24.muratordom.pl/wokol-budowy/ekspertyzy-kosztorysy-posrednictwo-w-formalnosciac/usugi-i-badania-termowizyjne-omza-i-okolice,7542/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

http://www.termo-wizja.net/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Punkt rosy to jedno ale zamarzac nie może żaden pochlaniacz wilgoci nic nie da przy skopanych oknach. Kiedyś rozszczelnil mi się pakiet "te szyby miedzy którymi jest gaz" i w zimie na jednym oknie lód na drugim tylko trochę rosy. Ogólnie w Waszym przypadku to ewidentnie wina okien.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

hm widać po linku ,że to jednak profesjonalna firma i wie co robi tak więc odnośnie tego audytu to ja odszczekuje jego negatywną ocenę i chyba sam skorzystam z audytu tej firmy bo robi to profesjonalnie. Problem to teraz będą mieć wykonawcy ociepleń i okien bo w końcu jest u nas ktoś na rynku co zweryfikuje ich wykonanie i bardzo dobrze. Okazę się ,ze 90% okien na rynku to bubel.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Również mam problem z oknami na w tym bloku na Sybiraków. Może ktoś w temacie kiedy upływa termin zgłaszania tej wady?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Wiadomo o które bloki i dewelopera chodzi. Zbierzcie się do kupy to i audyt zrobiony zbiorowo wyjdzie może taniej i koszt ewentualnej obsługi prawnej też rozłoży się na kilku zainteresowanych.
Też mieszkam w tych blokach i nie mam wyżej opisanego problemu ale tak z ciekawości bo odezwało się kilka osób a następnych kilka jeszcze się zapewne odezwie na co czekaliście dotychczas. Ruszcie się bo czas działa na Waszą niekorzyść. Zima też za pasem a to dobry okres na audyt, kolejny taki czas przyjdzie za rok - może być już za późno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

100% macie słabą wentylację. W pomieszczeniu z niską wilgotnością nawet przy uchylonym oknie, nic nie ma prawa się skraplać ani zamarzać. Można spróbować zamontować wiatraki elektryczne w kanałach wentylacyjnych lub kupić osuszacz powietrza za ok 600zł




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Słaba wentylacja? Dobre sobie. Wiesz co mam? Na zawiasach mi hula wiatr, a rama przemarza i tak jest zaszroniona ja na obrazku. Pytanie tylko czy po okresie gwarancyjnym da się coś z tym zrobić, bo niestety problem był odkładany i bagatelizowany, a firma która zakładała okna przyjeżdżała co roku zmieniać....uszczelki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

oczywiście bagatelizowana przez tych komu było zgłaszane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Sybiraków 20, w sybiraków 4c i 5 też mokną okna mówią znajomi

skąd ta firma termo-wizja? nie ma adresu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Betterware ma w ofercie pochlaniacze wilgoci, ale takie male - 21zł, jakby ktos chcial zamowic, to moj mail wyswietla sie.

-----------------------------------

Profi Credit : tel. 506 930 248 ; https://lp.proficredit.pl/?prt=MTAxMjYz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Nie wiem czy to wina okien czy nie, może takie badanie wyjaśni sytuację.

Oto moje okno o poranku.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Wstawcie okna drewniane i problem się skończy. Na zachodzie nie wstawia się okien PCV są rakotwórcze. Podstawą jest wentylacja i ogólnie rzecz ujmując wietrzenie a nie oszczędzanie na kreskach. Obecnie jak wchodzi się do klatek chodowych nawet do starych bloków to czuje się zapach wilgoci. Lokatorzy nie otwierają okien, a pod parapetami hoduje się grzyb. Jak nie było zwrotów za ogrzewanie takie sytuacje się nie zdarzały, żeby w budynku gdzie jest CO była pleśń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Jak czytam niektóre wypowiedzi tutaj to aż żal na nie odpowiadać. Tu sprawa wyjaśniająca "punkt rosy" np. zdjęcia Tarczyn

http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/ciepla-ramka

Natomiast sprawa/ problem marznących zawiasów oraz nieszczelności mdz. ramą a skrzydłem okiennym to temat rzeka. Sprawdźcie sobie w jaki sposób macie wykonane zgrzewy ram okiennych tzn. czy zgrzew np naroża skrzydła okiennego oraz ramy okiennej był wykonany wraz z uszczelką (jeśli tak to macie w tym miejscu zgrubienie przez co uszczelka może prawidłowo nie dolegać do ościeżnicy i takie "kwiatki" mogą występować a mianowicie zimne/ lodowate powietrze sobie dmucha na zawias okienny i powstaje na nim szron... itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Porostu : okna były marnej jakości, firma nie wiadomo skąd, mało komeptentna w całym bloku są problemy,a to ramy przekoszone, a to znowu coś innego, można by książkę napisać. Montaż też pewnie zawalony i stąd wszystkie problemy u nas. Jak nadejdą mrozy, zrobię wam fotkę sopelka na wywietrzniku:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Ja na razie obserwuje, nie wiem czy winne są okna, montaż czy wentylacja.

Po prostu zamówię sprawdzenie okien i sprawdzenie wentylacji oraz poczekam na to jak sprawa zakończy się u osoby która poszła do sądu.

Ile można wietrzyć mieszkania ? raz dziennie powinno się to robić a nie siedzieć w chłodzie całą zimę, bez przesady. W ŁSM jak mieszkałem i miałem okna z Domela takich efektów nie było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Podbijamy temat!
Czy już coś wiadomo w tej sprawie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

A mozan wiedziec, o ktore konkretnie bloki na ul Sybirakow chodzi?

Moze odp. na maila.

Profi Credit : tel. 506 930 248 ; https://lp.proficredit.pl/?prt=MTAxMjYz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

U mnie w mieszkaniu to samo, szyby zaparowae..co z tym robic, gdzie zgłaszac?...Sybiraków 22A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

rozumiem , ze to sa nowe bloki?jesli tak to glowny wykonawca i inwestor ! on ma rekojmie, okresowe spr. stanu bloku.Nikt z was nie kupowal okien ale mieszkania! Widxialm tutaj zdjecie ale nie zauwazylam wywietrznikow.?!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Właśnie wywietrzniki. Jak ich nie ma, to powietrze nie zostanie wyssane przez kanał wentylacyjny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

to co widzialam na zdjeciu -to tragedia!!!!!to juz cholera lepiej mieszkac w psiej budzie! Ja takze mam plastiki chyba z 10 lat?jaak sie nie myle. ale nie mam zadnych zastrzezen , nic tak tragicznego sie nie dzieje. Po wstawieniu okien byl odbior razem z SM , wykonawca i dostawca okien.Mam wstawione dwa wywietrzniki na przeciw(tzn. na krzyz jeden w duzym pokoju drugi w malym) sa zawsze otwarte - wtedy kosztowaly drogo!!! (chociaz to 5-6 dziur i przykrywka regulowana) najprosciej mowiac. ale swoje zadanie spelniaja! ponadto mam klamki w oknach ktore moge zamknac na <beton> ale takze moge zamknac na tzw. pol gwizdka.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Heh a jak w samochodzie szyby parują to wszyscy wiedzą co zrobić i producenta nie obwiniają.
Winni są mieszkańcy i stopień zawilgocenia do którego doprowadzili swoje mieszkania. Mam mieszkanie na Sybiraków (pod wynajem) i jakoś lokatorzy na okna się nie skarżą. Jak to jest, że u innych mieszkańców nic złego się nie dzieje? W całym bloku akurat w jednym mieszkaniu trafiły się wszystkie wadliwe :) ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Kiedyś ,jak był duży mróz ,to żeby wyjrzeć przez okno to trzeba było pochuchać na szybę żeby ją trochę odmrozić ,a jakie piękne obrazy malował mróz i było dobrze ,ludzie byli bardziej zahartowani ,a teraz mały sopelek i problem ! wietrzyć ,ludzie wietrzyć i hartować się od małego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

u mnie też to samo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

do "remi25"
kiedyś, kiedyś...kiedyś - wiadomość, którą napisałaś/eś, końmi dostarczona byłaby chyba po 2 tygodniach (może miesiącach), kiedyś "ten mały sopelek" pojawiał się za stodołą lub w wersji inclusive - w wychodku. Kiedyś... nie płaciłaś/eś za ten sopelek prawie 4 tys.
Możesz mieć sentyment oglądając "Sami Swoi" lub "Konopielkę", ale musisz zrozumieć, że mamy 2013r. Tu nie ma miejsca na "sopelki" - jeśli tego nie rozumiesz to chyba nadal masz wersję "inlcusive"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Jakiś rok temu ocieplono blok z wielkiej płyty w którym mieszkają znajomi. Po zimie przyszły większe rachunki niż przed termomodernizacją. Zaczeli szukać przyczyny no bo przecież nic się poza ociepleniem nie zmieniło. Jakiś spec od budynków pasywnych powiedział, że ściany są teraz "szczelniejsze" i wilgoć słabiej wydostaje się z mieszkania a powietrze wilgotne jest ciężej ogrzać niż suche (nie wspominając już o trwającej do połowy kwietnia zimie :/).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

czy na ul Sybirakow jest wielka plyta gosiu? nie bylam tam ale nie sadz!e- wiec przyczyny nalezy szukac gdzie indziej. !!!!!Tzn. , ze teraz wielka plyta to dobrodziejstwo:)))(bo mieszkam w takiej i nie mam takich sensacji) jak opisuja lokatorzy z ul. Sybirakow. Krotko ! jest zly projekt architektoniczny!!!!!!!!! za doope nalezy wziac glownego projektanta! to on odpowiada za szczegoly.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

i temat ucichł .... Proszę o informację jak sprawa została rozwiązana? Wie ktoś coś :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

no właśnie ja też jestem ciekawa finału tej sprawy:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

I co tam, dziś też macie skropliny na oknach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Tu macie coś w temacie: http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=34142



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Witam, Pierwszy raz wypowiadam się na łamach forum. Jestem inżynierem budownictwa. Uczestniczyłem w realizacji projektów związanych budową chłodni i mrozi. Tam też pojawi się problem skraplania na materiałach budowlanych ale od strony ciepłej- otoczenia. Można zaobserwować,skropliny w miejscach gdzie nie ma ruchu powietrza, w martwych strefach. Tam gdzie jest ruch powietrza minimalne ilości skroplin odparowują. W martwych strefach wilgoć się zbiera. Podobnie jest u Państwa w blokach. Po stronie zewnętrznej okna jest temperatura zewnętrzna, nawet poniżej -20 stopni, po stronie mieszkania jest około 20 stopni. Nie ma idealnych izolacji, a tym bardziej jeśli piszemy o oknie. Cześć ciepła wydostaje się na zewnątrz, części zimna dostaje się do środka budynku ( na drodze przewodzenia). Tak więc okno na zewnątrz ma temperaturę wyższą niż - 20 stopni, a od zewnątrz niższą niż +20 stopni (o ile wyższą , a o ile niższa to zależy od współczynnika przewodzenia ciepła). Powietrze ciepłe które jest wewnątrz mieszkania stykając się z przegrodą chłodniejszą ( okno) może osiągnąć punk rosy i dojdzie do skroplenia. I przypadek- Punkt rosy zostanie osiągnięty wtedy gdy wilgotność względna będzie bardzo wysoka ( blisko 100%), wtedy dojdzie do skroplenia nawet na przedmiotach kilka stopni chłodniejszych od powietrza. II - przypadek- Punkt rosy zostanie osiągnięty w powietrzu o niskiej wilgotności gdy powietrze zetknie się z przegrodą o dużo niższej temperaturze niż powietrze ( okno ma kiepskie właściwości izolacyjne). Jeśli wentylacja jest skuteczna to ususzy powierzchnie z wilgoci w każdym z tych przypadków. należy sobie tylko odpowiedzieć na pytanie czy w pokoju jest ruch powietrza? Czy izolacyjność okna jest poprawna? Czy wilgotność w pomieszczeniu nie jest za wysoka? Korzystałem kilka razy z opinii audytorów. Przeważająca większość ma problemy ze stwierdzeniem czy mostek termiczny mieści się w normie. Należy pamiętać , ze mostki są zawsze. Jeśli mogę coś Państwu doradzić zanim wydacie pieniądze na opinie audytorów sami postarajcie się odnaleźć przyczynę. To nie jest trudne. Wentylacja- postawcie wentylator przy oknie ( bez nagrzewania- szyba może pęknąć) i sprawdźcie czy jak działa to wilgoć się nie pojawia. Duża wilgotność jest odczuwalna, może pojawiać się wilgoć w narożach mieszkania , jesli jest ten przypadek to wystarczy wietrzyć mieszkanie powietrzem z zewnątrz, które ma niską zawartość wilgoci. Złe właściwości izolacyjne okna- może pojawić się lód od środka.

hunter1985

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

A co sądzicie o metodzie stosowanej przez tego dewelopera polegającej na wierceniu otworów w ościeżnicach i wpuszczaniu przez nie piany montażowej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Ja nie jestem z Sybiraków, kupiłam mieszkanie w starszym bloku, "z płyty", okna pcv, blok po świeżym remoncie, docieplony.
Mieliśmy ten sam problem, zimą dosłownie całe okna były mokre, lała się woda, zimą zamarzała. Po wielu próbach uszczelniania, doklejania uszczelek, wycierania i odgrzybiania ram zainwestowaliśmy w wymianę okien.
Ze względów finansowych wymieniliśmy jedną stronę mieszkania czyli okna w 3 pomieszczeniach (pokoik, jadalnia i kuchnia), w dwóch pokojach okna zostały na razie stare.
Nowe okna są idealnie suche nawet podczas gotowania obiadu, w starych oknach bez zmian - wody tyle samo. Kupiliśmy okna 3- szybowe firmy Geal - sucho, ekstra cicho i powietrze jakby przyjemniejsze w tych pomieszczeniach.
także drugą część mieszkania również wymienimy. Mam więc żywy dowód na to że to wina złych okien.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

I z zew. i od wew. widac, ze z nowymi blokami jest cos nie tak i pierwsza mysl, jaka sie nasuwa to taka, ze byly budowane jak najtanszym kosztem.

Pozdr.

Profi Credit : tel. 506 930 248 ; https://lp.proficredit.pl/?prt=MTAxMjYz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Mam nowe mieszkanie na Sybiraków tyle, że w SM... Okna plastykowe.. Robotnicy jak je osadzali to mówili, że badziew żeby wymienić, ale myślę, za tyle kasy mieszkanie i bubel? Zostawiliśmy. Porażka. Co tam skraplanie... Jak deszcz popada, trzeba okna otwierać i szmatą wycierać bo woda zbiera się! Sasiedzi mieli gorzej, bo mieszkanie im zalało przy...zamkniętych oknach! I żeby to jednym sąsiadom, w jednej z klatek kilku sąsiadom. Wywietrzniki też najtańsze, jak "te dziury" otworzyć to zapalenia płuc można dostać... Przed wprowadzeniem się zgłosiłam okna do regulacji, pan przyjechał, głupio się popatrzył i powiedział, że sama mogę sobie wyregulować... Balony robiły się z folii zabezpieczającej drzwi balkonowe, bo malowali ściany majstrowie... Tak wyregulował, że ja wywietrzników nie muszę otwierać, wieje przez futryny .......! Badziew nie okna.
Podwójne drzwi balkonowe w SM na Sybiraków... Z zawiasów spadają! Badziew !
A jak zgłaszasz do SM to ci mówią, że najgorszy blok bo wszyscy usterki zgłaszają... Wymieniajcie ludzie okna!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Z tego co zauważyłem nowe bloki w SM na Sybiraków mają inną konstrukcję drzwi balkonowych- brak jest podziału poziomego okna. Starsze bloki mają drzwi balkonowe bez podziału. Dodatkowy profil usztywnia skrzydło i zmniejsza możliwość odkształceń. Zauważyłem to różnicę przechodząc pomiędzy tymi blokami. Nowszy z nich został oddany rok temu , starszy ma już dwa lata.

hunter1985

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

sweetdream skąd wiesz o takich praktykach developera, to jest potwierdzone. Jak dobrze rozumiem to robi nawierty w ramach okiennych ? i tak wstrzykuje piankę montażową?
Co za idiotyzm !
W ten sposób profil okienny pcv traci swe właściwości i kształt, przez co okno na styku skrzydło - ościeżnica nie nadaje się do regulacji i poprostu wieje.

Idąc dalej tematem skraplania - powstaje ono w miejscu mostka termicznego okna jest to spowodowane złym osadzeniem pakietu szybowego w skrzydle. Podobno efekt ten może zmniejszyć tzw ciepła ramka tworzywowa w pakiecie szybowym - ale nie zniweluje go całkowicie.

Wentylacja w mieszkaniu jest podstawową sprawą, ale na taki problem jak opisany wyżej może składać się jeszcze więcej rzeczy a mianowicie: nieprawidłowy montaż stolarki okiennej, jakość wyrobu (okna), prawidłowa regulacja.

Temat morze ....

Swoją drogą jestem ciekaw jak skończyła się sprawa człowieka na podstawie, którego powstał artykuł na 4lomza.pl.

Lidzie mają prawo wiedzieć, więc skoro przed całą sprawą było komu napisać artykuł, należy się kontynuacja i wynik sprawy nie sądzicie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

O praktykach dewelopera wiem, bo zaproponowano mi takie „innowacyjne” rozwiązanie. Oprócz tego zaproponowano mi ocieplenie okna poprzez przyklejenie od zewnątrz styropianu i obicie blachą aluminiową – takich nowinek Bill Gates by się nie powstydził.
Ciekawostka I
Blok budowała firma: PB Szeliga Sp. Z o.o., okna wyprodukowała firma PPHU „WIDOK” Tadeusz Kazimierz Szeliga – zbieżność nazwisk nieprzypadkowa
Ciekawostka II
Development SJ Zacharzewski i Skowroński, zgodnie z wpisem w KRS rozpoczął działalność 21.08.2007r.; producent okien PPHU Widok Tadeusz Kazimierz Szeliga działalność rozpoczął 25.06.2007r. Jakie doświadczenie w produkcji okien miała nowopowstała firma?? Czy zbieżność dat powstawania tych firm jest przypadkowa?
Dlaczego, mając na rynku łomżyńskim tylu doświadczonych i renomowanych producentów okien, wybiera się nowopowstałą firmę z Białegostoku?
Czy ktoś zna odpowiedź na te pytania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

A jak to powinno zatem wyglądać przy tym zadaszeniu? Czy przy takich blachodachówkach będzie w porządku - [urlhttp://www.budmat.pl/index.php/blachodachowki ? Jeśli nie, to jakie konkretnie powinno to być zadaszenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Polecam sprawdzić ofertę i realizacja producenta okien i drzwi markę https://bertrand.pl/pl/Okna niezwykle szczelne jednocześnie bardzo nowoczesne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Jeśli okna to także problem parowania. Z tym problemem poradziłem sobie dzięki wpisowi na blogu Wentsystem. Teraz jestem mądrzejszy i wiem co i jak. Dla zainteresowanych podaje link: https://wentsystem.com/Zaparowane-okna-w-domu-sposob-na-parujace-szyby-blog-pol-1540465056.html. WIęcej ciekawych wpisów również na tym blogu. Zachęcam:-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonej firmy od czyszczenia i regularnie wentylacji lub klimatyzacji, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie - https://wentmaster.pl/ .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Winne są... okna? - artykuł - namiar na audytora

Jeśli szukacie doświadczonego i sprawdzonego audytora energetycznego ja polecam Audyt energetyczny Iława sprawdźcie na stronę tam macie kontakt i wszystkie potrzebne informacje. Celem audytorów jest przeanalizowanie możliwych realizacji inwestycji. Warto więc wybierać najlepszych i korzystac z ich usług.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org