wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
MPEC

Nie mogę zrozumieć dlaczego prezesiSM tak biadolą nad pdniesieniem zysku MPEC.Jeśli ta firma w dalszym ciągu tyle będzie wykonywać modernizacji sieci ciepłowniczej,to musi mieć na to fundusze.P.Lipski niech nie ubolewa nad losemlokatorów,bo już niedługo nie 26% lokatorów będzie dopłacało do ciepła,a 40% jeśli dalej priorytetem tego pana dalej będą zabawki takie jak:mini golf,miasteczko ruchu,czy urządzenia do ćwiczeń przy każdym bloku,wtedy mieszkańcy nie włączaliby ogrzewania,a rozgrzewaliby się ćwicząc.Może p.prezesie czas wziąć przykład z ŁSM i zacząc docieplać bloki tylko trzeba wybierać do tych prac odpowiednich fachowców,a nie tych,którzy dotychczas wykonują remonty w spni /BALKONY,FALUJĄCE CHODNIKI./

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Moje oburzenie sięga również zenitu. Co roku coraz większa dopłata do ogrzewania! Pomimo, że grzanie takie samo, a nawet są oszędności w zużyciu "kresek". Nikt nie wie tym sposobem ile przyjdzie mu dopłacić za rok. Czy w myśl powiedzenia "Rosyjska ruletka", adin dwa tri, w tym roku tysiączek dopłacisz ty???.... No niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest?
I tak sobie myślę, że mnie chyba już niedługo będzie nie stać na ciepło w mieszkaniu, zwłaszcza jak czytam na forum, ile muszą niektórzy dopłacić (1000, 2000 aż po 5 tyś.!)

Czy ktoś mi może powiedzieć jak doszło do tego, że wszystkie spółdzielnie zostały "wmanewrowane" w te podzielniki? Przecież też są to dodatkowe koszty dla firmy zewnętrznej. Zastanawiam się czy nie taniej byłoby dla wszystkich, aby zrezygnować z tych dziwnych podzielników. Kiedyś tego nie było. I nikt nie marzł z swoim domu i nie płacił krocia za ogrzewanie.








" Celem miejskiej spółki, takiej jaką jest MPEC, jest zapewnienie mieszkańcom jak najtańszego dostępu do mediów, w tym ciepła. Za zwiększenie planowanego zysku, zazwyczaj płacą mieszkańcy w wyższych rachunkach za ciepło – mówi Marcin Chludziński, prezes Fundacji Republikańskiej."

No i co w związku z tym? Bo póki co "ciepło" z roku na rok drożeje! Oczywiście w górę idzie i zysk!.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

A właśnie odnośnie zewnętrznych firm-czy odczytywania podzielników nie można byłoby wykonać przez pracowników sp-ni w ramach poborów.Myślę,ze nowo wybrane RN coś nad tym pogłówkują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Nie, bo mogło by coś wyciec, i co wtedy!
Wszyscy by wiedzieli!CO?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Radni miejscy byli oburzeni gdy prezydent wspomniał o prywatyzacji MPEC, to teraz MPEC musi wypracować sobie większy zysk, żeby mieć środki na modernizację którą nakładają na MPEC wymagania unijne mające wejść w życie od 2016 roku.

OHMYGOODNESS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Tak? a czemu nie przeznaczyli tej ostatniej kasy na modernizację a poszło na nagrody?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

"Warto dodać, że w ubiegłym roku miejska spółka osiągnęła zysk netto blisko 820 tys. zł, a dwa lata temu ok. 770 tys. zł. Zgodnie z decyzjami prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z zysku w 2012 roku niemal równe pół miliona przeznaczono na nagrody dla załogi, 200 tys. zł przejęło miasto jako dywidendę, 100 tys. zł przeznaczono na podwyższenie kapitału zapasowego spółki, a nieco ponad 20 tys. zł na zwiększenie środków funduszu socjalnego. Rok wcześniej na nagrody dla załogi poszło blisko 600 tys zł, 150 tys. zł wyniosła dywidenda, a 21 tys. zł trafiło na fundusz socjalny."

http://4lomza.pl/index.php?wiad=33608

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Mam nadzieje że w tym roku nie pójdzie na nagrody

OHMYGOODNESS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Najwyższy czas wymienić prezydenta i prezesa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Autor: nowal12

odp: Piszesz o rurach proizolowanych , tylko gdzie spelnienie j.n art . ustawy.

MPEC Lomza nie wywiazal sie z ponizszego art. dlatego te koszty poniosa Mieszkancy Lomzy. Jak my bardzo dobrze pracujemy. HI. HI HI. Najlepiej sprzedajemy zlom i wynajmujemy pomieszczenia a na dodatek otrzymuje nagrody a Mieszkancy musza ponosic koszty j.n.

Majac na uwadze wynikajacy z art 12 ust 1 ustawy o efektywnosci energetycznej obowiazek w zakresie uzyskania przez MPEC i przedstawienia do umorzenia URE swiadectw efektywnosci energetycznej , odbiorcow koncowych przylaczonych do sieci obciaza sie stawka oplaty skalkulowanej w oparciu o koszty realizacji tego obowiazku w wysokosci 0.21 zl /GJ netto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

::))))))) to bede miala towarzystwo w ciupie;)))))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

No to jeśli ktoś lub coś działa na niekorzysć mieszkańców, to czemu ktoś lub coś , zwłąszcza jeśli to miejskie, nie jest pod lupą prezydenta? No jak tak? Nagradzać za nie wykonany obowiązek o którym pisze jarekducha? Nie mogę zrozumieć o co chodzi.

Mi chodzi o moją kieszeń z której opłacam za to cieplo co raz więcej, pomimo że oszczędzam. Dlatego żądam wręcz uregulowania tego stanu i obniżenia opłat za energię cieplną. Taki zysk? Przecież to zysk nasz wspólny! Wszyscy są zobowiązani do oszczędzania, nieprawdaż?

Nie chcę wyobrażać sobie sytuacji że niedługo ludzie przestaną poprostu płacić, bo ich stać na ciepło po prostu nie będzie. I co? I co wtedy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: MPEC

Autor: Brzeczyszczykiewicz

Nie bede juz sprawdzal ile MPEC produkuje ciepla w GJ. Wiec jezeli cieplownia produkuje 650 000 GJ razy 0.21 zl to zaplaci 136 500 zl netto plus VAT. Kazdy odbiorca zaplaci o 0.21 zl /GJ netto wiecej , ale po co to robic jelenie zaplaca a zarzad i pracownicy skasuja zasluzone nagrody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org