piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

Witam niedawno spowodowałem kolizję drogową była to moja pierwsza kolizja odkad mam prawo jazdy i troche panikowałem i podpisałem ten mandat. Lecz dowiedziałem się że jest możliwość napisania odwołania badz napisania prośby o obniżenie tego mandatu. Studiuje nei pracuje i troche nie za bardzo mam pieniądze lecz o tym troche za pozno dowiedziałem się i chciabym zapytać się czy teraz też istnieje jakaś taka możliwość ? proszę o normalne odpowiedzi bez zbednego trollowania.


Z góry dziękuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

Jest możliwość zrobienia mi minetki, za wszytsko zapłącę.

Jolanta 45 lat.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

Przyjęty mandat jest prawomocny i nie odwołać się od jego kwoty. Przysługuje jedynie prawo do uchylenia mandatu jeżeli został nałożony za czyn, który nie jest wykroczeniem. Istnieje możliwość rozłożenia mandatu na raty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

A spowodowanie kolizji w której najbardziej ucierpiał mój samochod a ten drugi prawie nic i nikomu się nic nie stało i nikt nie był pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem czy nie ? i w jaki sposob mozna by hmm "dojść" do tego by mandat został rozłożony na raty.?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

Napisz podanie i wyślij tam, gdzie adres masz na mandacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

W tym przypadku jest to mandat skutkowy, jeśli policja była na miejscu to była zobowiązana do jego nałożenia, skala szód mogła wpłynąć jedynie na wysokość mandatu. Mandat jest zasadny. Dodatkowo, oprócz tego za kolizję, mogłeś dostać jeszcze mandat za np. nieustąpienie pierwszeństwa, jeśli to było przyczyną kolizji. To już musisz sam poszukać, ale z tego co się orientuje to trzeba napisać wniosek do Urzędu Wojewódzkiego, tu jest jakieś info:
http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=1938



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

niee to była sytuacja gdy poprostu jechaliśmy w lini prostej i byłem za tym samochodem gwałtownie zahamował i ja też i stuknąłem go z tyłu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

jak przyjołes mandat to jedynie moze byc kredytowany na raty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.


dostałeś mandat słusznie,
jak podpisałeś to nic z tym teraz nie zrobisz,
tym bardziej, że na niego zasłużyłeś
zresztą jak byś nie podpisał to byś dostał grzywnę w sądzie


o rozłożeniu na raty mandatu nie słyszałem,
ale może, powodzenia życzę,

napisz i podziel się efektem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

nie mówię że nie slusznie tylko pytam sie bo troche kiepska sytuacja finansowa dlatego tutaj zapytalem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

A kogo to obchodzi, który samochód bardziej zniszczony ? Tłumaczyć byłą kiepską sytuację policji, często zgadzają się na niższy, jak mała kolizja. Było wiąć od razu winę na sb, spisać oświadczenie, to bez mandatu by było. Moim zdanie masz ileś dni na odwołanie od mandatu, i wtedy sprawa w sądzie, innej drogi raczej nie ma. Ale jako przegranego obciążą Cię kosztami procesowymi.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

Od daty wystawienia mandatu masz tydzień czasu na odwołanie się. Jak się odwołasz, to tak jakbyś nie przyjął mandatu i sprawa kierowana jest do sądu.

Możesz napisać też podanie o rozłożenie mandatu na raty, ale nie wiem w jakim terminie musisz to uczynić - im szybciej, tym lepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

Nie do końca jest tak, jak pisze uip_uip...
Mozna do sądu złożyć wniosek o uchylenie prawomocnego mandatu karnego (prawomocny jest z chwilą, gdy go przyjmujesz). Sąd uchyli mandat tylko wtedy, gdy czyn, za który go nałożono nie jest czynem zabronionym jako wykroczenie (czyli np. ktoś dostałby mandat za założenie żółtej koszulki - co nie jest wykroczeniem). Sąd nie bada sprawy merytorycznie, nie ocenia, czy wysokość mandatu jest prawidłowa, nie obniża wysokości mandatu. W Twojej sytuacji czyn, za który dostałeś mandat jest wykroczeniem, więc odwoływanie się do sądu nie ma sensu - no chyba, że chcesz się sam przekonać jak to wygląda.
Podstawa prawna - art. 101 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odwołanie/ obnizenie mandatu za kolizje.

Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisał mój poprzednik. A na dowód tego polecam poczytać https://zaplacmandat.pl/warto-wiedziec/kiedy-moze-dojsc-do-uchylenia-mandatu zeby nie bylo ze tak sobie tylko gadamy;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org