piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Kumoterstwo to wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem, zwykle dla osiągnięcia korzyści materialnych.

Ale skupmy się na naszej małej Łomży… czy to zjawisko w Łomży jest już na tyle ogromne, że uwikłane w nią osoby publicznie chwalą się swoimi koneksjami na portalach społecznościach?

Przeglądając dzisiaj Facebooka znalazłam wpis pewnej młodej dziewczyny, która chwaliła się swoim mandatem od Straży Miejskiej za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym. Jeden z Jej znajomych – Kacper Zientalski radził: było nie przyjąć i ze mną pogadać, moja matulka robi w urzędzie miejskim Xd. Czy użytkownik Facebooka faktycznie miał rację i jego ‘’matulka’’ rzeczywiście pracuje w Urzędzie Miejskim i jest w stanie zatuszować sprawę mandatu? Po wpisaniu Nazwiska mamy Kacpra w wyszukiwarce internetowej wyskoczyła nam Pani Aldona Zientalska - koordynator zespołu Administrator BIP w Urzędzie Miejskim w Łomży.

http://images63.fotosik.pl/193/0e3c3166032950demed.jpg

Nastoletni Kacper pewnie nie rozumie nawet, że fakt o którym napisał w komentarzu nosi znamiona przestępstwa! Pisał przecież o nakłonieniu organów porządkowych ( straży miejskiej) za pośrednictwem Pani Aldony Zientalskiej – Administratora Biuletynu Informacji Publicznej w Urzędzie Miejskim w Łomży do zatuszowania sprawy mandatu z Art 141 Kodeksu Wykroczeń stanowiącym o karze za o używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym a co za tym idzie celowego niedopełnienia obowiązków służbowych przez pracowników łomżyńskiej Straży Miejskiej. Straż Miejska w przypadku odmówienia przyjęcia mandatu zobligowana jest przecież do oddania sprawy do Sądu Grodzkiego.

Konsekwencje wynikające z : Art. 231 Kodeksu Karnego. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W przypadku zatuszowania takiej sprawy osoba podżegająca do czynu również ponosi odpowiedzialność. Karę za podżeganie wymierza się w granicach przewidzianych dla sprawstwa.

Jak to jest naszej Łomży ? Jedni płacą mandaty a drudzy nie ? Gdzie jest ta obiecana sprawiedliwość przez naszego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego- kierującego Urzędem Miejskim w Łomży.

Wysłaliśmy emaile do radnych miejskich, Sekretarza oraz Rzecznika Urzędu, sekretariatu Prezydenta Czerniawskiego, Zastępców Prezydenta, Komendanta Straży Miejskiej czy taka sytuacja o, której pisał nastoletni Kacper jest w Łomży możliwa. Emaila wysłaliśmy też do samej Pani Aldony…niech zabiorze głos w tej sprawie!

Jako obywatele chcemy znać odpowiedz w jakim mieście żyjemy!

Adresy email znalezione w internecie:
azientalska@um.lomza.pl - Aldona Zientalska
ratusz@um.lomza.pl – łomżyński magistrat
sekretarz@um.lomza.pl – Sekretarz Miasta
straz.miejska@um.lomza.pl – Straż Miejska w Łomży
rzecznik@um.lomza.pl – rzecznik Urzędu Miejskiego

A oto adresy email radnych:
mariusz-chrzanowski@wp.pl
macbor@gazeta.pl
h.galazka@o2.pl
maciej.glaz@gmail.com
agatagolaszewska1@wp.pl
andy_par@op.pl
beta34@buziaczek.pl
amozel@wp.pl
bogusiaolbrys@onet.eu
henryksol@wp.pl
dekorator.lomza@wp.pl
ela.rab@interia.pl
edytasledziewska@onet.pl

Odpowiedzi wyżej wymienionych osób będziemy Państwu zamieszczać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Piszę z konta męża, mój email: lomza@twoja.info

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

A tutaj umieszczam screen


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

oj oj nieładnie Pani Aldono!
ręka rękę myje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Ja dostałem mandat za złe parkowanie w wysokosci 100 zł i musiałem zapłacić mimo ze brakowało mi pieniędzy. To co ????????????? Jeden muuuuusi płacić mandaty a ktoś kto ma zanjomosci juz nie ??????????

Ehhhhh i jeszcze się obnosić w internecie ze jest się w stanie załatwić anulowanie mandatu ????

chore !!!!!!!!

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Ale żeś wyśledził, brawo! :D
Fajnie wiedzieć o tego typu sprawach.

Pewnie że kumoterstwo i to jakie w naszej Łomży. Będąc na komunii w maju jako gość o mało aż nie padłam z wrażenia jak zobaczyłam w ławce w kościele znanego z gazet pewnego pana który do nie dawna był na baaardzo wysokim szczeblu w naszym mieście, jak stał w roli chrzestnego ( musiał nim faktycznie być ) dziecka jednego z łomżyńskich sędziów...toczyły się sprawy karne, miał siedzieć chyba, głośno było o nim ale wszystko zakończyło się po jego myśli. Teraz już wiem czemu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

hahahahahahha dobry temat!
Brawa dla autora!

Gówniarz jeszcze niedawno w majty robił a teraz chce za pośrednictwem koneksji swojej matki mandaty anulować !!!!

Żenada !


chociaż by zachował dla siebie ale nie .... w komentarzach pisać :D

Ciekawe co mamusia odpisze :D ciekawe co radni odpiszą;p Czekamy na odpowiedz ! :D

http://historialomzy.pl/ - Serwis historyczny ziemi łomżyńskiej - poznaj historię swojej małej ojczyzny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Pięknie!!!
Być może Łomża, a w zasadzie Ratusz, znów znajdzie się w centrum zainteresowania polskich mediów... o zgrozo co się dzieje w tym mieście!!!
Mam nadzieję, że informacje te znów będą przedmiotem zainteresowania CBA, który to organ w końcu pokaże swój pazur i oczyści z sitwy lokalną społeczność...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

i wszystko jasne! tak w Łomzy załatwia się sprawy! Trzeba coś z tym zrobić!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Kupę zrób mistrzuniu, to ci ulży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Łepek chciał przyszpanować a Wy przeżywacie jak stonka wykopki :)

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Nepotyzm w mieście z pewnością kwitnie, ale myślę, że przesadne jest mieszanie do tego Matki pomysłowego synka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

bez przesady... to że jakiś gówniarz chwalil się co on nie może to nie znaczy, że matka zaraz by poleciała i załatwiałaby mandat...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Łomża jest na tyl małym miasteczkiem,że każdy każdego zna,komuś coś winien,a to przysługę,odwdzięczanie i tak to niestety u nas wygląda.Myślę,że to prawdziwe zdarzenie.Należałoby się temu przyjrzeć...

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

No cóż jeden z policją się ścigał ,a potem z ojcem na kawę do komendanta chodził po nocy to i drugi swych sił chciał spróbować jak można sprawę inaczej załatwić.Współczuć tylko rodzicom tak niemądrego nastolatka , że w necie takie głupoty wypisuje.Do nauki pogonić .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

też macie się czym podniecać, małolat chciał zaszpanować i popisać się przed towarzystwem gimnazjalistów a Wy łykacie te przechwałki ,
czyżby koledzy gimbusy z gimbazy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Z ekonoma już nie gimbus rozum powinien mieć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

brać się za nich, tak samo opisywali Dobosza i jego synka. Synek dostał mandat, nie chcieli anulować to tatuś zabrał dofinansowanie na dodatkowe patrole. Widzą tylko czubek swojego nosa, nie dalej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Qr...Niedlugo Polska zniknie z mapy przez takich kretaczy...
Pan premier dumny bo w czasie kryzysu w europie Polska tak dobrze stala,ale dlaczego??? Bo panowie i panie politycy powysylali ludzie za granice zeby pieniadze do Polski pompowali i dalej pompuja zeby prezesi i urzednicy stolki zachowali i stac ich na wszystko.
Raczka raczke myje tak zawsze bylo jak ludzie dzwonili i skarzyli sie na szefa a ten zaraz telefon dostal z urzedu co i jak.A o kretactwach w Lomzy wiedza wszyscy ale nikt z tym nic nie robi np.niektore firmy zatrudniaja tylu niepelnosprawnych (dotacje z UE) ze jakby wszyscy do pracy przyszli to by sie w tej pie...,yyy w tym budynku nie zmiescili.Straszne!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Zwołajcie komisję śledczą bo czyjś synek ma bujną wyobraźnię:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

BLM ........nawet tak nie żartuj,bo jak ktoś tego żartu nie zrozumie to jeszcze pomyśli,że to prawda....Synkowi zaś to chyba zabrakło wyobrażni bo jak chciał już przed dziewczyną zabłysnąć to mógł w prywatnej rozmowie ,a nie na fejsie.Szkoda rodzicow bo się teraz z głupoty będą tłumaczyć,ale z drugiej strony każdy kto ma dziecko to raczej współczuje, podobnie jak rodzicom. 16 latka z Kolna co się też zabawił i zaimponował,a spłacać bedzie przez lata.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Ci wszyscy, którzy piszecie, że to błahostka i , że autor tematu przesadza bo ''gówniarza'' poniosła wyobraźnia. Może i poniosła ale mamusia będzie miała teraz przez to niezłe nieprzyjemności... Bo przecież żyjemy w kraju prawa...tak ? Czy aby na pewno ?

Przeczytaliście przecież, że za zatuszowanie takiej sprawy funkcjonariuszowi grozi 10 lat ? I żeby tak publicznie się tym obnosić ? To już trzeba nie mieć nici szacunku dla poszanowania prawa! Trzeba czuć się bezkarnym.

Do mistrz_artur pisałes ''Trzeba coś z tym zrobić'' według mnie trzeba wychowywać bo społeczeństwo starsze jest już zepsute.

Pozwoliłem sobie napisać do dyrektora ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH Nr 6. Poinformuje Was co mi odpisał Pan Dyrektor.

Szanowny Panie Dyrektorze,

W związku z artykułem na forum 4lomza.pl zwracam się z uprzejmą prośbą do podjęcia działań w niżej opisanej sprawie.

Link: http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=623191&t=623191

Proszę o zapoznanie się z tematem.

Pana wychowanek publicznie obnosi się, że jest w stanie poprzez swoją Matkę nakłonić funkcjonariuszy publicznych do niedopełnienia obowiązków za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. W społeczeństwie obywatelskim nie może być przyzwolenia na takie zachowania!

Zwracam się więc o zorganizowanie dodatkowych zajęć mających na celu indoktrynacje współczesnej młodzieży w ukierunkowaniu na poszanowanie podstawowych wartości – równości obywateli wobec prawa. Współczesna młodzież pokazuje, że za nic ma te wartości! Pokazał nam to przypadek Pańskiego wychowanka Kacpra Zientalskiego, który z pewnością w tym momencie nie jest chlubą dla Pana placówki. Współczesny młody człowiek nie może żyć w przeświadczeniu, ze wszystko można załatwić ‘’na lewo’’. Właśnie tak rodzą się patologie w późniejszym życiu społecznym jednostek. Miejscem gdzie może przejść pozytywną socjalizację powinna być szkoła. Należy wychowywać młodzież w poszanowaniu dla prawa! Od nauczycieli właśnie zależy jak będzie wyglądać społeczeństwo za 20 kolejnych lat. Jako autorytet powinien Pan podjąć środki zmierzające ku temu. Nie należy umywać rąk podczas takich sytuacji. Sprawa już jest na tyle głośna więc jako dyrektor placówki wychowawczej jest Pan zobligowany do podjęcia działań! Nawiązując niniejszym do łacińskiej premii Clara non sunt interpretanda. – jasne nie wymaga interpretacji, myślę ze na pewno rozumie Pan potrzebę zwołania apelu bądź też nawiązania do tematu podczas godzin wychowawczych.

Z poważaniem,



Rodzic

http://historialomzy.pl/ - Serwis historyczny ziemi łomżyńskiej - poznaj historię swojej małej ojczyzny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Jak tylko Pan dyrektor odpisze poinformuje Was. Nie mam do Pana Dyrektora prywatnego emaila lecz napisałem na email zamieszczony na stronie szkoły.

http://historialomzy.pl/ - Serwis historyczny ziemi łomżyńskiej - poznaj historię swojej małej ojczyzny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Niezle .... może dyrektor coś zaradzi, wytlumaczy gówniarzowi zeby się zachowywał dojrzale. Ehhhhh ten gówniarz to porażka ... tak się wkopać ... do neta wrzucać takie rzeczy :D Lanie będzie :D :D

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

wiesz ile dzieciakowi i rodzicom narobisz problemow-on to traktowal jako przechwalke a ty taki dym krecisz //// do tvn zglos i do uwagi. domyslam sie gdzie pracowali twoi rodzice i z kogo bierzesz przyklad JEB..CI KONFIDENCI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

a ja wiem, czy to afera?
Skąd u ludzi się bierze, ze można coś załatwić?
Zakładając, że to prawda, warto wówczas policzyć koszty.

Dziewczyna ma z chłopakiem ,,pogadać,,?
Postawić flaszkę, iść na piwo, iść do łóżka, czy tez tylko porozmawiać?
Ok. to rodzi jakieś zobowiązania, chłopaka jej coś załatwił.
Chłopak idzie z prośbą do matki.
Matka musi z kimś rozmawiać, kto w tej kwestii ma pieczę nad tymi mandatami.
No jeśli ktoś się znajdzie i załatwi tą sprawę, to kiedyś zapuka do tej ,,mamy,,
z prośbą o jakiś rewanż.
Kwota nie jest wielka a sytuacja deprawuje: dziewczynę, chłopaka, jego mamę, urzędnika i robi wała z funkcjonariusza, który karał mandatem.
Czy te operacje mają sens za 100zł?

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

To teraz wyobraźcie sobie, jak Tuska i jego rząd robi "wałki" na samej górze, tutaj sprawa ma wagę 100zł, a tam na górze? Przez głowę nam, szarym zwykłym obywatelom takie sumy nie przechodzą.

Piszecie, że chłopak chciał się pochwalic? I to zrobił, w tym momencie jest mało istotne, czy to tylko głupie przechwałki, czy faktycznie mogło dojśc lub w przeszłości dochodziło do takich incydentów. Sygnał alarmowy jest i nie można przejśc obok tego obojętnie. Tak czy inaczej, inteligencję to się on nie wykazał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

słuszna ocena wyżej, jeśli to nawet był szpan, to jest to poważny sygnał alarmowy, który powinien zostać sprawdzony przez odpowiednie służby i w postępowaniu wewnętrznym. Gówniarz powinien być objęty jakimś postępowaniem wychowawczym. Do zastanowienia jest czy to nie jest już niedostosowanie społeczne.
Problem jest też taki, że skoro przyszła mu taka myśl do głowy to coś musiało być jej podłożem, pożywką, może jakaś wiedza z życia, coś dało bodźce do takiego myślenia.

lomzan7

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Widzę, że boli Was to bardzo. Przez jeden wpis taka afera ? Za zwykły mandat ? Śmiem twierdzić, że prawie każdy załatwiał jakieś sprawy dzięki znajomościom..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Chłopak jest nieletni a to, że jego mama pracuje w urzędzie to fakt, że zna się na prawie. Oznacza to, że osoba nieletnia nie powinna przyjmować mandatu. Co za tym idzie prędzej była to dobra rada nie próba zatuszowania jakiegoś przestępstwa. Poza tym chłopak chciał sobie zażartować a społeczniakom takim jak wy już dupę ściska. Pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

" Kacper Zientalski " Może podać Cie do sądu za obrazę i wykorzystywanie jego mienia ;) Powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Chłopak sobie jaja robi a wy mało co nie zabijecie, ogarnijcie się ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Mija ...sam jestem rodzicem i wystrzegam się plucia na inne dzieci, bo nie zawsze wiem co moje jeszcze zmaluje.Pozostaje jednak aspekt wychowawczy,może to głupota ze strony tego chłopca ,a może przykład brany lub zasłyszany od innych,a stare powiedzenie mówi czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.Oczywiście ,że wszczynanie takiego alarmy wydaje mi się mocno przesadzoną reakcją,ale na pewno nie można tego tak pozostawić.To co dzisiaj jest niewinnym żartem za chwilę może stać się normą dla tych młodych ludzi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Woooow AFERA !!!!

Dzieciak chcial zaszpanowac przed kolezanka i znalazl dobry sposob na podryw, a wy zrobiliscie z tego sprawe zycia. Nikt nigdy podczas podrywania nie sprobowal ubarwnic swoich mozliwosci?

Myslicie, ze kazdy pionek w urzedzie miejskim jest w stanie anulowac mandaty wydawane na bloczkach mandatowych? Z tego co wiem to po wypisaniu mandatu jedyne jego anulowanie mozna uzyskac w sadzie.... Zastanowcie sie co piszecie bo mozecie niewinnej kobiecie narobic kolo dupy, a nawet gorzej, moze zwolnia ja z pracy ... Bo jakis niespelniony dziennikarz sledczy znalazl wypowiedz 17 latka ktora nawet wprost nie mowi o tym, ze taka mozliwosc wystepuje.... Moze myslal ze Mama pracujaca w UM ma taka mozliwosc.... No chyba sie troche przeliczyl.

Chyba kazdy mieszkaniec Lomzy ma znajomego pracujacego w UM, jezeli taka mozliwosc by byla to chyba nikt by tych mandatow nie dostawal ....

Zastanowcie sie o czym piszecie bo smiac mi sie chce z niektorych "inteligentnych" afer tutaj rozkrecanych...

Użytkownik "piątek":

Mozliwe, ale nie wierze w to, ze nasze dzieci czasami nie ubarwniaja wszystkiego o czym mowia... moj syn potrafi wciskach lepsze kity.... trzeba oduczac, ale niestety dzieci sa chyba coraz glupsze i nawet w liceum odbija im szajba...

Użytkownik "deany":

Tak, napisz jeszcze do Komendanta Policji czy aby może "Kacper Zientalski" nie dostal w zyciu zadnego mandatu??? To byloby baaardzo dziwne ... Zacznijcie ludzie myslec...


Pozdrawiam Serdecznie!

Czasami trzeba pomyslec czy robienie afery i mozliwe, ze narazenie pracownika na zwolnienie w tych ciezkich czasach jest oplacalne dla tych 4 postow wiecej....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Widzę, że kolejny Zenek trzeźwo myślący. BRAWO!
pomijam fakt 'afery' ale ciekawą sprawa jest to że KTOŚ wyszukał przez 'przypadek' rozmowę 17 latków, zrobił scren i wkleił na forum. Jak dla mnie to 'przyjaciel' zazdrosny byc może o ową koleżankę, może komórkę bądź inny gadżet, wkopał przyjaciela. Ile osób dorosłych i nieznających się czyta to co, piszą młodzi ludzie nierzadko mający ustawione opcje prywatności na fb...
Gówniarze, nie zdają sobie sprawy że niechcący mogą mocno zaszkodzić komuś kto jest bogu ducha winny... Na miejscu matki chłopaka nie zostawiłbym tej sprawy ot tak sobie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Deany oj chłopie coś Ci się pop...ło w głowie :
"Przeczytaliście przecież, że za zatuszowanie takiej sprawy funkcjonariuszowi grozi 10 lat ? I żeby tak publicznie się tym obnosić ? To już trzeba nie mieć nici szacunku dla poszanowania prawa! Trzeba czuć się bezkarnym."

z tego co tu napisałeś rozumiem, że ten małolat to funkcjonariusz państwowy i to on ten mandat miał sam osobiście anulować ?

ja też mam ciotkę i mam wuja , znajomości tu i tam mam od ch.a ,
i mogę pogadać nawet z Prezydentem o ...
i co będziemy sądzić Prezydenta czy chwalipiętę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

zenek.f......niestety trudno się z Tobą zgodzić ,bo matka tego chłopaka powinna przede wszystkim zająć się nim samym,a dopiero potem szukać niby winnych całego zamieszania.Moje dziecko samo pokazuje mi wpisy, niektórych znajomych i szczerze mówiąc ich głupota przeraża, w mojej ocenie należy kontrolować dzieci w sieci i to nie tylko dla sensacji ale czasami dla ich bezpieczeństwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Dokładnie "piatek" ale niestety, takiej mozliwosci nie mamy... Najgorsze jest to, ze taka sprawa dla tekiej kobiety moze odbic sie w pracy, a nie w domu...
Czasami ludzie powinni pomyslec czy robienie afery idzie w parze z korzysciami z tego idacymi, pomyslmy jak my bysmy sie poczuli na jej miejscu ...


ZACZNIJMY MYSLEC, a nie nasladujemy debili i glupcow pragnacych tylko zablysnac....


zenek.f

Dokladnie, kto normalny czyta takie rozmowy?? Chyba koledze kierowca102 sie nie spodobala aktywnosc "kacpra z" wokoł kolezanki... nie ladnie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

no ale kto tu zrobił aferę?
Założyciel postu?
Czy syn?

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Zalozyciel tematu... Bo Chyba osoba dorosła powinna pomyslec, ze wyglupy 17 latka nikomu nie zaszkodza.... A taki temat w takim malym miescie juz moze zaszkodzic ludziom bogu ducha winnym...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Panowie moge zalatwic przetargi i anulowanie wszystkich mandatow. Kontakt PW....



Tez zrobicie z tego afere?


Juz rozumiecie o czym mowie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

'piątek' mam syna w podobnym wieku, dużo z nim rozmawiam i czasami tez czytam fb to co dzieci tam piszą czasami powoduje że włos na głowie się jeży. Wydaje mi się że mogę ręczyć za swoje dziecko (większość rodziców uważa że ma mądre dziecko i można mu ufać) ale ręki nie dam uciąć, że mu palma nie odbije i zmaluje lub coś napisze, tak że potem wstyd będzie. Nie dlatego, ze ma taki wzór w domu, ale dlatego że dla wiekszości ludzi w tym wieku ważni są koledzy i chęć zaimponowania... każdy z nas był młody, każdy popełniał błędy. To że matka przeprowadzi rozmowę z synem napewno nie ulega wątpliwości...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

,,To że matka przeprowadzi rozmowę z synem napewno nie ulega wątpliwości...,,

Jeśli ja byłbym przełożonym mamy, to bym porozmawiał z nią.
Skąd syn czerpie wiedzę, ze coś takiego można w jakiś sposób inny od zapłacenia załatwić
Może praca przeszkadza w wychowaniu latorośli?

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

,,Panowie moge zalatwic przetargi i anulowanie wszystkich mandatow. Kontakt PW.... ,,

myślę sobie.
Jeślibyś podał swoje dane i dane osoby z którą bys to załatwiał, to na pewno ktoś by się zainteresował twoja ofertą.
W najgorszym wypadku sprawę by Ci wysmażył, ten który niby miałby Ci to załatwiać. Nie pozwoliłby na szarganie opinii.
W tym wypadku trudno, aby matka zrobiła sprawę dla syna.
Tak, czy siak w skórze syna nie chciałbym być. ;-))
O niebo lepszy był ten zawodnik w Kolnie, z tym gazem.
Chłopaki maja fantazje.
Może to wina czasów. ;-))

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Cała sytuacja przypomina mi trochę historię z książki George Orwella gdzie każdy z nas jest obserwowany 24h.W tym wypadku w "Wielkiego Brata" bawi się użytkownik "kierowca102" najwyższy stróż prawa na tym forum.Do czasu, aż jego własne śmieci nie wypłyną na wierzch .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Cuż za ambitny tekst!
zapewne autor tego tekstu chciał zabłysnąc.
Brawo!
Widzę tutaj wielkie ambicje autora zapewne chciał aby jego zacne teksty ukazywały sie na głownej 4łomża!
hmmm.. ale każdy autor jakichkolwiek tekstów ma odwagę się podpisać.
Tu niestety tej odwagi zabrakło....
Wstyd i chańba...
Idz pan donieś jeszcze że sąsiad ma dwie krowy a Ty jedna ;)

Daisy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Myślę, że kurz opadnie nad "sprawą", ktoś realnie nad nią zapanuje i odłoży tam, gdzie jej miejsce. Czyli na przysłowiowy śmietnik. Bo jest to robienie z igły wideł.

A odnośnie młodzieńca, który popisał się "znajomościami".....krótki powrót do tradycyjnych metod wychowaczych na zdrowie by mu wyszedł.
Niechaj sam zapracuje na swoje, takie czy inne, "możliwości" i nie wystawia na pośmiewisko rodzicielki, która zapewne ma tyle do mandatów co piernik do wiatraka.

I też znajdzie się zawsze jakiś detektyw, który z g..wna będzie kręcił bat........

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Nowy agent Tomek w 4lomza psia mać.Kolego jesteś pewnie z PIS-U

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Do kierowcy102
Czyżby zabrakło odwagi aby się ujawnić i podać swoje dane. Tak łatwo operować cudzym nazwiskiem i imieniem chowając głowę w piasek. Opluwasz niewinną osobę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie możesz ponieść oczerniając matkę. Co ona takiego zrobiła, że trzeba to puszczać na 4lomza.
Czy nie jesteś ojcem lub matką. Chyba w dzisiejszych czasach każdy z nas ma problem z dziećmi. Narobiłeś/aś niezłego szumu, a może ucierpieć na tym osoba Bogu ducha winna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

jazon1958 napisał(a):

> Do kierowcy102
> Czyżby zabrakło odwagi aby się ujawnić i podać swoje dane.
> Tak łatwo operować cudzym nazwiskiem i imieniem chowając
> głowę w piasek. Opluwasz niewinną osobę nie zdając sobie
> sprawy z konsekwencji jakie możesz ponieść oczerniając
> matkę. Co ona takiego zrobiła, że trzeba to puszczać na
> 4lomza.
> Czy nie jesteś ojcem lub matką. Chyba w dzisiejszych czasach
> każdy z nas ma problem z dziećmi. Narobiłeś/aś niezłego
> szumu, a może ucierpieć na tym osoba Bogu ducha winna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

skoro Kacper tak napisał, to wychodzi na to, że matka już musiała załatwiać kiedyś takie lewe sprawy, bo inaczej by chyba nie wyskoczył z taką propozycją...

" które prawo dla nas, a które prawo dla nich ... ? "
Kazik Staszewski :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Tak?

Czesio, to pokaz mi gdzie tu widnieje wpis Kacpra o tym, ze jego mama zalatwia lewe sprawy? Ja juz swoje zdanie napisalem, dla mnie to zwykly dzieciecy wybryk, tyle....

Robienie z tego afery to juz tylko zwykle nabijanie postow i robienie afery z niczego :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Czesi! Ty jesteś chyba prawdziwym czesiem.Jak łatwo ferować wyro.Wstydz się!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Czesio! Ty jesteś chyba prawdziwym czesiem.Jak łatwo ferować wyroki.Wstydz się!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Jazon, a nie uważasz przypadkiem że 18 latek powinien wiedziec co i do kogo można powiedziec, a nie rozglaszać na caly świat jakie to mamusia ma chody, sam sobie piwa naważył. Bogu ducha winna osoba??-ano winna bo taktu dziecka swojego nie nauczyła, a tak wogóle to co sie tak rozgorączkowałeś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Kierowco 102-może podasz swoje imię i nazwisko? Podajesz dokładne dane Pani Aldony to może masz tyle odwagi jako najuczciwszy z uczciwych i przedstawisz się nam wszystkim na forum.Zastanawiam się czy przypadkiem nie masz zatargów z mamą Kacpra. Śledzisz rozmowy małolatów na fb-i to Kacpra Z- w jakim celu?Nie masz co robić wieczorem w piątek?Normalni ludzie odpoczywają po tygodniu pracy.Co tak naprawdę Tobą kieruje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

eltadeo to może ty sie przedstaw skoro dwa konta zakladasz żeby sie wypowiedziec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Niby to błacha sprawa ... przecież nikt tutaj nie oskarża nikogo o przestępstwo ale przeświadczenie chłopaka, że wszystko może załatwić nie jest chyba prawidłowe ;)

Jakie sledzenie ??? ktoś przypadkowo znalazł rozmowę małolatów i wielka afera :D dobre ;p myslę ze ktoś jednak musiał zapłacić mandat i to go wkurzyło bo ktoś inny obnosi siee ze on nie musi :D

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

temat chyba do zamknięcia matka mam nadzieje nauczy trochę chłopaka i tyle:D

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Autor: eltadeo (---.elomza.pl)

ludzie nie zakładajcie nowych kont zeby tylko się wypowiedzieć w temacie!!!Sami nakręcacie ''afere'' . Forum jest po to aby wypowiedzieć się, przedstawiając anonimową, ktoś moze pisać w imieniu wiekszej grupy osób. Małolat za to upublicznił informacje podając je na facebooku i każdy mogł wejśc i to zobaczyć ... Trochę chore ... może to go czegoś nauczy. Temat do zamknięcia!

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

A może to nie 18 latek a np.14,15 lub 16 latek?Sam się zastanów.Nie masz dzieci? Jak nie masz to nie wiesz co takim młodzikom(starym także) przychodzi do głowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Ludzie ... skończcie ;)

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Z wyżej wymienionej sprawy zrobiłem lekcję wychowawczą dla własnego dziecka ,do czego prowadzą niewinne z pozoru wpisy na fejsie i jak mogą postrzegać to inni. Jest to też nauczka dla nas rodziców,że należy kochać i sprawdzać bo my też kiedyś byliśmy w ich wieku i wiemy jak to jest.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Przytaczam celną puentę Mniejszego.
Myślę, że kurz opadnie nad "sprawą", ktoś realnie nad nią zapanuje i odłoży tam, gdzie jej miejsce. Czyli na przysłowiowy śmietnik. Bo jest to robienie z igły wideł.

A odnośnie młodzieńca, który popisał się "znajomościami".....krótki powrót do tradycyjnych metod wychowaczych na zdrowie by mu wyszedł.
Niechaj sam zapracuje na swoje, takie czy inne, "możliwości" i nie wystawia na pośmiewisko rodzicielki, która zapewne ma tyle do mandatów co piernik do wiatraka.

Proponuję zakończyć to pisanie, starczy już tego, bo to już jest znęcanie nad matką.

lomzan7

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

do zamknięcia :)

Nie ma co nakręcać afery

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

do jakiego zamknięcia, nie przesadzaj. Kryminały pełne.
Konsekwencje służbowe w zupełności wystarczą.
Co się przełoży na dyscyplinę w domu pt. ,,mandaty się płaci,,

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Mówię o temacie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Możliwe,że koleś chciał przybujać,ale nie każdy ,,ubrałby'' to w taki sposób,ten jego pomysł skądś musiał się wziąć.Gdyby nie zasłyszał czegoś w domu,nie wyniósł by tego na zewnątrz by z siebie błazna robić.Dla mnie matki,cała ta sytuacja jest podejrzana,a kolega zamieszczający ten post,nie myślę,że robił to celowo,po prostu mnie również zbulwersował ten stan rzeczy jesli jest wiarygodny.Stołki znajomości wiele dają,wiemy nie od dziś.Co ma począć ubogi człowiek w obliczu takiej sytuacji i dziecka ,które dostanie mandat?Mandat ,który byc może zniknie....bo ktoś więcej może,pozdrawiam wszystkich rodziców.Niestety mnie tez się udzieliło...Dzieci są czasem nieprzewidywalne.

Judyta99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Kacper musi coś wiedzieć na temat pracy swej mamy i czego może dokonać, skoro tak napisał :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Jak myślicie czy Kacper dostał lanie na goły tyłek :D ?

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

Jak myślicie czy Kacper dostał lanie na goły tyłek :D ?

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

A po co te komentarze? Dzieciak palnął głupotę i się wszyscy brandzlują nad tym. Ja na miejscu autorki tematu bałbym się o własny zad, za pomówienia i insynuacje, że ktoś popełnia przestępstwo, nie mając na to żadnych dowodów. To się kwalifikuje do sądu, tym bardziej że padły dane osobowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

thompson dokładnie tak, dane osobowe i wizerunek!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

no najlepiej to zamknąć ryja i orać, jak się jeszcze ma co na paniczów je8anych :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

do czego to się kwalifikuje?
Do sądu?
Chyba ostatecznego. ;-))

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

hahaha ktoś wczesniej sam dodał post publicznie ;) a to nie jest naruszenie danych moi drodzy ;) Jeden Szczyl po prostu uważa się że jest lepszy od innych i coś z tym trzeba zrobić ;)
Bez komentarza ;)

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

tym różnimy się od innych. To dobry przykład.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Holendrzy-oburzeni-na-zagranicznych-kierowcow,wid,16028733,wiadomosc.html

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kumoterstwo w Łomży...Czyżby kolejna afera?

naklanianie do przestepstwa tez jest karalne :) oczywiscie u nas reka, reke myje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org