wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ogródki pod balkonami

Co sadzicie o takich ogródkach ? czy trzeba jakis pozwolen aby se je urzadzac?czy mozna pozniej nakazac likwidacji ogrodkow ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Zlikwidować w cholerę!!W starszym budownictwie , ludzie ze wsi rozplemili się z tymi ogródkami i traktują je jak prywatny folwark, może jeszcze będą chcieli dopłaty za gospodarowanie terenu he.Precz z tym !!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Sponsor po co zakladasz takie glupie watki, za robote sie wez a nie siedzisz glupoty wymyslasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Bardzo fajna sprawa, chyba że ktoś robi imprezy komuś pod oknem, wtedy to już gorzej. Ale jeśli rosną sobie kwiatki i roślinki, komu to przeszkadza? Sielankowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

W niektórych miastach spółdzielnie pozwalają mieszkańcom urządzać ogródki pozbywając się tym samym problemu z koszeniem trawy czy z utrzymaniem czystości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

chodzi mi bardziej czy jak wydam z 5 tysiecy na ogrodzenie i wystroj to pozniej ktos nie bedzie mogl mi tego zniszczyc w cholere .. bo inni maja ogrodzenia itp ja mam tylko jakies krzaczki brzydkie ale nie wiem jak to jest



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Cebule se tam posadź..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Niestety ogródki pod blokami - balkonami są własnością wszystkich mieszkańców, którzy mają wykupione mieszkania bo również są właścicielami gruntu znajdującego się pod blokiem. Dlatego niektórym osobom wydaje się, że działka jest ich własnością. W rzeczywistości jest tak, że każdy mieszkaniec płaci podatek za ogródek a korzystają Ci, którzy mieszkają na dole. Zatem najpierw trzeba uzyskać zgodę od wspólnoty lub spółdzielni. Co do ogrodzenia i roślinności, może tak się zdarzyć, że w ramach docieplenia bloku lub innych prac - rozbiorą Panu to ale nikt nie poczuje się do obowiązku przywrócenia stanu pierwotnego tzn. takiego jaki Pan sam zrobił - zadbał o ogródek. Ewentualnie wyrównają ziemię i zasieją trawę. Proszę przejść się koło bloków na Konstytucji. Tam w zeszłym roku wymieniano rury. Ogródki strasznie poniszczono, ogrodzenia rozebrano i tak zostało. Są to bloki blisko dawnej strzelnicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

agula swieta racja! chociaz z zadrzewiem tak latwo nie pojdzie:)))wycieli mi krzewy aronii , zglosilam na policje --------ale byl raban:))))) (jeden krzak kosztuje 5 tys. zl nie wiem jak teraz) za to od tamtej pory nawet piety ze spoldzielni nie postawia w ogrodku.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

hahahaha... rzepicha bzdury wypisuje :
http://zielonyogrod-24.pl/Drzewa-i-krzewy-owocowe/Aronia
http://www.sadowniczy.pl/product-pol-31944-Aronia-czarnoowocowa-kpl-10szt-Mikoryza-Balot.html - tu 10 szt za 35 pln
ten twój krzew to chyba zamiast owoców aronii rodzi brylanty, jak taki drogi ,

a co do wejścia na teren ogródka przez spółdzielnię , to ty masz tam tyle do powiedzenia co " Żyd za okupacji " - buhhahaha...
... masz notarialny akt własności tego ogródka ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

pod blokiem, w którym mieszkam, jest może 3-4 ogródki, gdzie ich "właściciele" posadzili piękne krzewy, drzewka i kwiaty.
aż miło popatrzeć.

reszta zarośnięta jest trawą, którą od czasu do czasu gospodarz kosiarką przystrzyże.
a trawnik ten "służy kulturalnym" mieszkańcom do wyrzucania pustych puszek i butelek po alkoholu.
ot i łomżyńska kultura!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Egzorcysta przekonaj sie ,idz komus wyrwij a ten ktos niech zglosi na policje-------------------to wtedy mozemy porozmawiac jak nie znasz sie na opresyjnym prawie polskim.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

co innego wandalizm czy dewastacja cudzej własności a co innego prawo dostępu do terenu, którego właścicielem jest spółdzielnia, więc nie pisz bzdur że cyt " od tamtej pory nawet piety ze spoldzielni nie postawia w ogrodku."

cyt "wycieli mi krzewy aronii , zglosilam na policje --------ale byl raban:)))) " -
i co z tego, raban i co więcej ?
dali ci odszkodowanie ? posadzili nowe krzewy ?
twoje tylko , że sobie pokrzyczałaś i tyle ,



nawet jak głupiec będzie głośno krzyczał, to nie znaczy, że ma rację
Egzorcysta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Egzorcysta ty nie dziel wlosa na czworo!!!! bo najpierw ciebie naprowadzilam co grozi z a wyrwanie krzewow - A TERAZ DORABIASZ TEORIE. zEGNAM -zapoznaj sie z tematem a potem dyskutuj. Sayonara!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

no wlasnie to chyba nie ma sensu za bardzo o to dbac jak maja pozniej zdewastowac.. chociaz widze niektorzy maja ogrodki doinwestowane i sie nie boja .....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Każda spółdzielnia czy wspólnota ma różne warunki i podejście do tematu ogródków przyblokowych. Z ewentualnymi wnioskami o pozwolenie na utrzymanie ogródka, należy zwrócić się do administratora budynku. ( i lepiej abyś uzyskał zgodę na użytkowanie na piśmie )
Należy mieć na uwadze, że często przeszkadzają one w swobodnym dostępie do budynku w chwili nagłego zagrożenia lub konieczności wykonania prac remontowych (np. ocieplenia, pomalowania budynku, ustawienia rusztowań) i w takim pozwoleniu/zgodzie , będziesz miał określone warunki użytkowania, raczej nikt ci nie zagwarantuje, że to co tam posadzisz ( czy nawet ogrodzenie ) będzie tam na wieki wieków i tylko twoje. Twoje ryzyko, nikt ci tego specjalnie niszczyć nie będzie ale gdy zaistnieje wyższa konieczność, to nikt ci za szkody nie zwróci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

EG,....sta , firma(jakakolwiek) ktora ociepla budynki lub jakies inne prace stara sie aby jak najmniej zniszczyc!!!! CHYBA DOSKONALE wszyscy wiemy ----zieleni powinno byc jak najwiecej.!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Ja mam taki ogródek, jednak ostatnio zainwestowałem w krzewy na ogrodzenie z tej strony https://www.zgarden.pl/ zawsze doda to uroku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Ogród to ma być ogród :D U mnie najważniejsza w ogrodzie jest wykoszona trawa. Ale nie mam też sporo drzew, żadnych krzewów, czy też kwiatów, więc przynajmniej mogę skupić się na przepięknej trawie. Dlatego też mam w garażu świetną kosiarkę spalinową i podkaszarkę. Nie jest to wymagane ale ja uznałam że kupie sobie obie Jeżeli chcecie zdecydować się na taki zakup zajrzyjcie na https://www.stukpuk.pl/blog/podkaszarka-a-kosa-mechaniczna-czym-sie-roznia/ porównacie sobie podkaszarkę z kosą mechaniczną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogródki pod balkonami

Jeżeli są zadbane to dlatego mają być zakazane?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org