sobota, 01 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Początek ciąży badanie HCG beta...

Kobietki mam problem...Zrobiłam badanie krwi HCG beta aby potwierdzic czy jestem w ciąży..wyszło mi że wynosi 84.2 mIU/ml ,lekarz mnie zaniepokoił gdyż stwierdził że ten wynik o niczym nie swiadczy, ze w 3 tygodniowej ciązy powinno być wieksze stezenie....a badanie usg ciązy nie widzi,któraś z Was miała podobne zmartwienie???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

A co wychodzi z testu, czy próbowałaś?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=138&s_id=9&ss_id=13 to powinno Ci pomóc. Byłaś prywatnie u lekarza czy na NFZ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

hej :) ja miałam podobną sytuację :P jeśli chcesz porozmawiać na ten temat, to podaj maila i wszystko Ci opiszę :) nie martw się na zapas! :)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

zrobiłam az trzy testy,każdy innej firmy...i każdy pokazał dwie kreskiaczkolwiek te kreski testowe wyszły bardzo cieniutkie i słabej barwy... okres ostni miałam 1 maja..mam bardzo długie cykle,aż 36 dniowe...byłam u lekarza na NFZ,zaniepokoił mnie maksymalnie bo powiedział tylko ze bardzo niedobrze....ze te stezenie HCG mam za niskie, to spytałam sie go co wtakim razie może oznaczać ten wynik jak nie ciąze...cięzarne mają go od 25 a ja mam przeciez 84....okresu dalej nie mam,piersi mam powiekszone,a moze ja jestem chora na noc.....ehhhh załamka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

Madzia32323 to mój mail marzenase@vp.pl byłabym Ci bardzo wdzieczna za informacje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

Ważny jest przyrost HCG. Powinnaś sprawdzić po 48 godzinach, czy prawidłowo wzrasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

Po pierwsze stężenie hormonu Hcg w organiźmie pojawia się od zapłodnienia, a nie od dnia ostatniej miesiączki. Na początku może być ono niskie, najważniejsze aby przyrastało W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin powinnaś powtórzyć wynik za dwa dni od ostatniego wyniku jeśli przyrośnie minimum o 66% oznacza to, że jesteś w ciąży, która rozwija się prawidłowo :) natomiast jeśli będzie spadał, to prawdopodobnie zarodek się nie zagnieździł i poziom hormonu Hcg spadnie do 0 i wtedy dostaniesz okres.. Często jest tak również, że niektóre leki podnoszą poziom hormonu Hcg (np te od tarczycy i również inne) tak więc jeśli zażywasz jakieś leki jest prawdopodobieństwo, że to od nich wzrósł ten hormon. Najlepiej będzie, jeśli za 2 dni powtórzysz badanie i będzie wszystko jasne. Nie denerwuj się, bo to najgorsza rzecz teraz. ja 3mam kciuki za Ciebie :)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

kreski na teście - ja traktowałabym to jako potwierdzenie, zwłaszcza, że różnych firm, jeżeli na nie to na teście nie będzie ani znaku



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

Wysłałam Ci maila :)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

powtorz badanie po dwóch dniach, wtedy będziesz miała pewność, jedno badanie o niczym nie świadczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

dokładnie wazne jest aby hcg wzrastało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Początek ciąży badanie HCG beta...

ja przy obu ciążach robiłam testy płytkowe i kreski były bledziutkie, ledwo widoczne także nasycenie kresek o niczym nie świadczył, jeśli są jakiekolwiek to jest ciąża :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org