środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ŁSM JAJCA!!

Szanowni Państwo


Od 1 lipca 2013r. będą obowiązywały nowe zasady związane z wywozem i unieszkodliwianiem odpadów. Rada Miejska Łomży zadecydowała o wprowadzeniu segregacji odpadów na cztery frakcje: plastik, szkło, papier, odpady biodegradowalne oraz pozostałe zmieszane.
Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży informuje, że zadeklarował w imieniu mieszkańców spółdzielczych osiedli segregowanie odpadów.
W związku z tym, mają Państwo obowiązek segregacji odpadów wyrzucanych do śmietników Spółdzielni.
Nie stosowanie segregacji będzie skutkowało wypowiedzeniem usługi składowania odpadów.



Łomża 15.05.2013r.



Zarząd ŁSM w Łomży



panie prezes, a jakas podstawa prawna? pan nie bedziesz mi tu dyktowal obowiazkow nie jestes pan moim ojcem....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Oni mogą sobie uchwalac :):)

A ja i tak będę wynosił tak jak będę chciał:):)

Dziś jest środa a pojemniki na butelki plastokowe wierzchem się przesypuja . I po co ja mam segregować ?? Skoro i tak wszystko idzie do jednej śmieciary?!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

pan prezes lsm:



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Ja mam 2 zasadnicze pytania:

1. Gdzie w tej typowej "ogromnej" kuchni w bloku zmiescic 4 dodatkowe kosze na segregacje odpadow?
2. Jak wynika z ulotki, jaka otrzymaliśmy, zawierającej instrukcje sortowania, części odpadow nie wolno najwyraźniej wyrzucać do zadnego z posortowanych pojemnikow, to co z nimi robic? Wyrzucac przez balkon?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Hahahahaha spółdzielnie mieszkaniowe - relikt czerwonej epoki - niech żyją wspólnoty, my jak nie chcemy nie segregujemy - żryjcie gruz Cyganie z wielkiej płyty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

A ja mam pytanie jak w bloku z zsypem mam segregować odpady ? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

zsypy będą zamkniętę, np na ul Łagody w śmietniku zsypowym będą postawione kosze na odpady i 3eba będzię wynosić i segregować baaaa i jak ktoś sobie temat oleje źle umieści swoje odpady to firma xxx nie odbierze ich i czeka np. taki blok kara finansowa ( głupie ale prawdziew )

wrrrr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

1.W Perspektywie śmietniki przebudowane, nie ma miejsca na nowe kontenery.

2.Wg Was kto powinien zakupić kontenery - spółdzielnia czy firma, która wygra przetarg! na wywóz

3.Wystarczy,że jedna osoba wyrzuci śmieci nieposegregowane i te całe oszczędzanie szlag trafi

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

to będę wyrzucał śmieci nie posegregowane do innego śmietnika, zanim do swojego 100 metrów, do drugiego mam 200 metrów :). Albo będę walił do swojego i jak co powiemy, że to z innego bloku się tu bezprawnie wypróżniają swoje kubły w Naszym śmietniku. Będzie jak u kiepskich, u nich bezprawnie boczek się wypróżnia hahah

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Panie biznesman wkleiłeś Pan wyjęty z kontekstu fragment całego tekstu i szukasz sensacji ?
Całość tekstu znajduje się pod poniższym linkiem i dot. osób które wynajmują lokale użytkowe a nie wszystkich mieszkańców

http://lsm.lomza.pl/smieci_3.htm

Poza tym miejcie pretensję do ustawodawców o ustawę a do radnych o taki a nie inny sposób sortowania, który uradzili Z pewnością nie do spółdzielni. To nie był wymysł ŁSM ani Perspektywy - spółdzielnie mają obowiązek dostosować się do obowiązującego prawa. które wejdzie w życie 1 lipca czyli przygotować jedynie śmietniki pod nowe przepisy. Śmieci są własnością samorządu.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Vlad mieszkancy tez dostali stosowne pisemko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Owszem dostali ale z pewnością nie o takiej treści jak wkleił Pan biznesman

Mieszkańcy dostali informację o treści :
http://lsm.lomza.pl/smieci_1.htm




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

No wiec chyba na jedno wychodzi? Czy dzialalnosc, czy mieszkaniec, będzie trzeba segregować smieci. Spoldzielnia zamierza podjąć taka decyzje w imieniu mieszkancow, chociaż był wybor.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Dran jeżeli zadeklarujesz, że nie będziesz segregował śmieci - to nie musisz tego robić - płacisz 20 zł od mieszkania i tyle

Ustawa mówi:
Art. 3c. 1. Gminy są obowiązane ograniczyć masę odpadów komunalnych
ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania:
1) do dnia 16 lipca 2013 r.do nie więcej niż 50% wagowo
całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
przekazywanych do składowania,
2) do dnia 16 lipca 2020 r. – do nie więcej niż 35% wagowo
całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji
przekazywanych do składowania
– w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r.

nie segregując odpadów będziesz w tych 50% (do 16 lipca 2013) lub 35 % (do 16 lipca 2020)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

czyli osobiście zapłacę 20pln i segregować nie muszę,wywalę gdzie mnie się spodoba?czy też będą pojemniki na niesortowane śmieci?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Muszą być pojemniki na śmieci niesegregowane bo takich jak Ty niewolniku na pewno będzie więcej :) Ustawa zakłada, że do 2020 świadomość potrzeby segregacji jak i samo przyzwyczajenie ludzi do czegoś takiego jak segregacja będą rosły :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

a ja tam to wale i mam gdzies, nie po to z moich podatkow za kilka milionow zlotych wybudowano segregowalnie odpadow w miastkowie zebym teraz sam musial segregowac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

ja,to tylko przykład.sam już dawno segreguję na ile mogę.nawet zakrętki zbieram,puszki z alu wieszam w reklamówce itd.ale jak będą wyrzucać niesegregowane śmieci na jedną kupę w Miastkowie,to jaki sens ma ten projekt.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

"segregowane"



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

biznesman masz takie prawo :) nie masz natomiast prawa do manipulacji (świadomej czy nie), a wklejenie wyrwanego z kontekstu fragmentu czyjejś wypowiedzi jest niczym innym jak właśnie manipulacją i próbą wprowadzenia w błąd. Gdybyś był prawdziwym biznesmenem to byś przeprosił. Zakładam, że tego nie zrobisz :P
wolny niewolnik nie będę rzecznikiem Urzędu Miasta :) może Pani Sobocińska albo Pan Czech Ci odpowie :) ale zadam Ci tylko pytanie: byłeś w tym zakładzie w Miastkowie ? Jesteś pewien, że tam wszystko wyrzucane jest na jedną kupę ?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Vlad a z tymi ,ktorzy podjezdzaja z rana samochodami i wyrzucaja smieci do spoldzielczych smietnikow? Dzis godz 6:30 slowackiego?! Beda jakies hasla do tych smietnikow czy jak? -a w pisemku kary takie ,ze chyba bedzie najmniej pregierz a dla wybitnie krnabrnych gilotyna na rynku pod ratuszem -------- gawiedz bedzie miala ucieche - kat juz wynajety??

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Jeśli mieszkam w bloku i nie chcę segregować śmieci i płacić 20 zł, to można tak? Skoro spółdzielnia sama zdecydowała o obowiązku segregacji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

a tą deklarację,to muszę wypełniać?interesują mnie różnice finansowe.jeżeli nie wypełnie i nie oddam,to z urzędu jestem "sortującym"i płacę 15pln.tak?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Vlad

Powtórka z Bema :):)


Jak załatwicie problem kukułek, podrzucających śmieci z domków jednorodzinnych na osiedla ??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

To może lokatorzy niech powołają NOCNE PATROLE ŚMIECIOWE ??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Zwykła kuźwa prowizorka i spychologia jak w całej polsce:)


Tym razem na lokatorów :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

rzepicha i maruda a co Wy zrobiliście widząc, że ktoś podrzuca śmieci do Waszych śmietników ? Pokiwaliście główkami i pomyśleliście "ja wam dam !opiszę Was na forum!" ? :) jako Członkowie spółdzielni macie takie samo prawo reagować i gonić dziadów na trzy wiatry, możecie spisać nr rejestracyjne, możecie zrobić fotki ... jest tyle możliwości ... ale po co ...

mika26 - owszem tak można - deklarując, że nie będziesz segregowała płacisz 20 PLN . Spółdzielnia deklarując segregowanie śmieci do miasta tym samym zadeklarowała przygotowanie swoich śmietników do możliwości segregacji odpadów czyli zakup odpowiednich pojemników, ale te osoby, które nie będą sortować odpadów i to zadeklarowały robić tego nie muszą.

wolny niewolnik - wszystko masz w linku, który już wkleiłem powyżej, mimo to przekleję jeszcze raz dla Ciebie specjalnie :"W przypadku nie dostarczenia wypełnionego druku Zarząd ŁSM ujmie w zbiorczej deklaracji do Prezydenta Miasta oraz uwzględni w opłatach za Państwa mieszkanie:
- zobowiązanie selektywnej zbiórki odpadów
- opłatę w wysokości 15,00 zł/m-c ."





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

vlad: spisze numery rejestracyjne zadzwonie na policje i co powiem? ze ktos smieci do smietnika na osiedlu wyrzuca? a pod jaki powiedz mi paragraf to podchodzi ze nie moge? wytlumacz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

nie na policję tylko do straży miejskiej :) oni tam Ci już wytłumaczą jakie są od tego paragrafy :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Vlad dzięki :) Czyli będą śmietniki na niesortowane odpady. Więc to trochę się kupy nie trzyma, bo ludzie którzy opowiedzą się za segregacją wcale nie muszą tego robić. Będą wywalać śmieci tam gdzie ludzie co nie segregują, a płacić będą mniej. Chyba że to będzie pod kluczem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

mika26 nie ma ustawy doskonałej a ta jest tego przykładem :) osobiście nie sortowałbym śmieci z czystego lenistwa ale chcę czegoś nauczyć własne dziecko a przy okazji zadbać o naszą Matkę Ziemię dla przyszłych pokoleń ;)
Będzie to problem ratusza, pewnie jakieś kontrole itp będą musieli przeprowadzać bo zgodnie z ustawą to samorząd "rządzi" śmieciami a nie spółdzielnia




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

vlad no ale powiedz mi jaki jest paragraf na to ze smieci wyrzucam do smietnika? nie ma i przez to cala ta ustawa jest o kant dupy potluc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

No tak Vlad masz rację :)

Każdy kto wraca z pracy o 5.00 lub 6.00 ma pod reka aparat fotograficzny , kartke i długopis , oraz nr telefonu do Strazy Miejskiej . A oni mają dyzur całodobowy i czekają na takie zgłoszenia , zwłaszcza wtedy kiedy 3 osiłków targa do śmietnika gruz z jakiejś rozbiórki :):)

Brawo Vlad za doskonały pomysł rozwiązania tego problemu :):)

A lokatorzy będa bulic kary, za to że SM przeprowadziła spychologie zamiast dobrze się do tego przygotować :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

biznesman jest to zwykłe prawo własności, które każdy powinien przestrzegać, w USA potrafią strzelać do tych, którzy włażą na prywatny teren :D
maruda Ty cykorze :P będziesz bulił karę za to, że boisz się odezwać :D psu potrafiłeś fotkę strzelić ( i jakoś znalazłeś aparat) a boisz się kilku osiłków :D




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

No co ty nie powiesz Vlad ?

Nie potraficie zabezpieczyć śmietników przed takimi sytuacjami ??

A niby tacy fachowcy jesteście niezastąpieni hahahaha



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

VLAD dziękuję za wytłumaczenie,
co do "podrzucania" śmieci,jest to znany mnie proceder już chyba 2-gą dekadę."bosowie"małych sklepików,kiebabowni:) itp.wracając po pracy do domu,zatrzymują auta przy śmietnikach i wywalają śmieci do śmietników pod blokiem.w lokalu najuboższa umowa na wywóz,a śmieci pojemnik dziennie.nikt im nie zwraca uwagi,bo to sąsiad,a u siebie się nie sra.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

tchórz ! :D




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

vlad ale jakie prawo wlasnosci? smietnik jest wlasnoscia gminy bedzie a ja jako mieszkaniec tej gminy moge wywalac smieci do ktorego smietnika mi sie podoba a nie smietnika o konkretnym numerze id. dalej czekam na paragraf ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

śmietnik spółdzielniany jest własnością spółdzielni a nie gminy, czego Ty nie rozumiesz, tracę powoli cierpliwość :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Vlad za dużo się tych paragrafów naczytał i żyje w świecie paragrafów i przepisów :):):)


I dobrze wie że ani spółdzielnia nic na te kukułki nie poradzi, ani lokatorzy :):)

Najprościej dla SM jest obciążyc kara lokatorów, bo to ich wina :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

tak ale nowe smietniki nie beda spoldzielniane tylko wlasnoscia gminy beda :P

wedlug nowej ustawy smiec po wrzuceniu do smietnika staje sie wlasnoscia gminy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

to ciekawe;)teraz kukułeczki będą ładować więcej,bo umowy w domkach nie zawierają już ilości wywozów.może raz w m-cu?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

biznesman zmień nick bo widzę że ni chu chu nie jarzysz o czym mowa :) jak Twoje interesy tak samo idą jak Twój tok rozumowania to gratuluję :D
powtarzam śmieci będą własnością samorządu a nie śmietniki w sensie małej architektury i nie pojemniki i żeby móc skorzystać z takowego trzeba partycypować w kosztach czyli być mieszkańcem.

maruda o jakiej Ty karze mówisz ? w jaki sposób spółdzielnia może Ciebie ukarać jak to nie jest problem spółdzielni tylko Urzędu Miasta powtarzam do bólu już ! od siedzenia na forum to Tobie się chyba poprzestawiało panie cykor, który tylko pieskom umie zdjęcie zrobić a kilku osiłków go przeraża :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

No tak trudne to dla mnie do zrozumienia :)

Tym bardziej że UM będzie obciążał SM a SM będzie to sobie odbierałą od lokatorów :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

a lokatorzy typu maruda boją się gęby otworzyć i wolą płacić za kogoś byleby tylko mieć święty spokój :D ktoś tu dobrze napisał żeś mocny tylko za monitorem panie maruda :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

poza tym maruda na samym początku tematu sam napisałeś "Oni mogą sobie uchwalac :):) A ja i tak będę wynosił tak jak będę chciał:):)" Płacić więc będziesz maksymalną stawkę 20 PLN więc o czym Ty w ogóle mówisz ? Już wyższej stawki nie ma przewidzianej O jakich karach zatem Ty prawisz




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Bo maruda uważa że zabezpieczenie śmietników przed takimi kukułkami, nalezy do SM a nie do marudy :):):)

To SM odpowiada za smietniki a nie maruda :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

tyle, że maruda widząc kukułki robi w portki ze strachu zamiast reagować jak facet




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Wielka mi tu łaska :)
Obłozyc się torbami ze śmieciami tylko po to żeby płacić 5 zł mniej hahahaha .

A kary? Pozyjemy zobaczymy , po 1 roku działalności tej spychologi, nie omieszkam ci przypomnieć, jaki nowy składnik czynszu pojawi się na rachunku za mieszkanie :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Autor: Vlad (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 23-05-13 14:46

tyle, że maruda widząc kukułki robi w portki ze strachu zamiast reagować jak facet

/////////////////////////////////////////////////////////


Bo marudzie to bimba co kto do śmietnika wyrzuca:)

Niech SM zabezbieczy śmietniki tak żeby żadna kukułka nie miała do nich dostępu :)

Albo niech postawi przy każdym ochroniarza najlepiej :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

nawet jak spółdzielnia zabezpieczy śmietniki przed kukułkami to zapłaci za to maruda (między innymi) bo za darmo to maruda może sobie enter wcisnąć w swojej klawiaturce
a skoro marudzie to bimba to po co zabezpieczać ? :P




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

Bo marudzie jest bez róznicy 5zł. w tę czy w tamtą stronę . Tylko że SM zapomniała o tych którym to nie bimba i jak wiekszośc panów na Spóldzielni ma to głęboko w duszy , a to juz jest smutne.

A SM niema żadnego pomysłu na zabezpieczenie śmietników więc i tak za wszysto zapłacą lokatorzy i tak :):)


Więc maruda uważa że jesteście gównianymi fachowcami :):)

I idzieci po najmniejszej lini oporu :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

taaaa poużywaj sobie, jak nie ma argumentów to agresja i wyzwiska :D




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

żebyś tyle odwagi miał do tych osiłków to nikt by gruzu przez rok nie wyrzucił na Bema :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

A gdzież tu widzisz agresję i wyzwiska ?

Vladziu jesteś chyba za bardzo przeczulony :):)

No ale tak czy tak to wcale przyjemnie mi sie rozmawiało z tobą :)

A teraz czas kończyc pracę i do domciu na obiadek :)

Trzym się ciepło i mam nadzieje że jeszcze porozmawiamy nie jeden raz :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

re.....wolny niewolnik mylisz się ja mieszkam w domku i mam umowę na śmieci niesegregowane płacę 35zl miesięcznie i mam dwa wywozy ful wypas to znaczy wystawiam wszystko ,a oni wszystko zabierają w tej kwocie.Tak przynajmniej zostałem poinformowany w urzędzie miasta.Na tym polega ta ustawa że ludzie nie będą wywozić po lasach bo gmina musi to zabrać.Do tej pory płaciłem 30 zł i segregowałem butelki,szkło i papier,teraz jednak zrezygnowałem z segregacji bo sam muszę kupować worki i jeszcze nieżle kombinować,gdzie co wrzucić.Zapłacę 5zł drożej i mam święty spokój.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!


Zobacz to koniecznie|:


http://www.ermail.pl/link/YllJcVYXJClaNYaXjYeCVX2CYJXCTmj2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

http://www.youtube.com/watch?v=0UvMklDh26Q



TAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

zys
już to pisałem ;)



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

do cholorey na czym sie skonczylo??!!!!!!!! poruszylam temat dzikich lokatorow! wiec dlaczego mam placic za innych , VLAD podaje jako rozwiazanie straz miejska ---o godz 6;30 to ona spi!!!!!!!!!! tak samo o godz 21:30 !!!!!!!!!! VLAD jak widze umie sie slizgac po ***** ale nie swojej!!!!!! nie jego malpy nie jego cyrk!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ŁSM JAJCA!!

To se Karolak nasegregował :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org