piątek, 10 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
straż miejska

Witam ,
Zachęcam do wypowiedzi na temat zasadności utrzymywania przez miasto( czyli nas wszystkich) straży miejskiej.
Od bardzo dawna przyglądam się działaniom tej jednostki i jakoś tak jako zwykły obywatel nie mogę znaleźć uzasadnienia utrzymywania tylu ludzi .
Niektórych znam osobiści niektórych tylko z widzenia.
Nie mam złych doświadczeń ale i dobrych działań też nie zaobserwowałem.
Poza zbieraniem kasy z radaru to przydatność tej formacji jest żadna.
Prostym przykładem mogą być Panowie którzy stoją pod filarami i zaczepiają przechodniów,śmiecąc ,używając wulgarnych słów a wszystko 50 m od siedziby straży miejskiej. To nie po to my im płacimy abyśmy w naszym mieście czuli się mniej bezpiecznie . Często chodzę po mieście ale pieszych patroli nie zauważyłem - natomiast widzę tylko uśmiechnięte buzie naszych strażników w aucie mknących gdzieś w siną dal . Nie widzę ich nigdy w akcji - zawsze gdzieś jadą .
Mam wrażenie ,że jest to przechowalnia zasobów elektoratu tak jak to podobnie jest z innymi stanowiskami w ratuszu.
W obecnej sytuacji gdzie miasto nie dysponuje zasobnym budżetem i za wszelką cenę szuka sposobów na pozyskanie nowych środków - oczywiście z naszych kieszeni podnosząc podatki gruntowe od lokali poprzez strefy płatnego parkowania etc.
Ja rozumiem ,że Pan Prezydent ma swoje przyzwyczajenia i z natury jest człowiekiem dobrym dla wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem swoich bliskich.
Tylko zastanówcie się czy my musimy się na to zgadzać?
Co na to nasi Radni - czy oni też nie załatwiają przy okazji swoich spraw (lepszych stanowisk dla swoich bliskich oraz dla siebie)
A wracając do tematu uważam ,ze bez tej formacji miasto mogło by się obejść bez uszczerbku dla bezpieczeństwa obywateli, porządku generując tym samym oszczędność w kasie miasta .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

A czy nie sądzisz, że lepiej niech pieniądze będą przeznaczone SM niz na jakieś nagrody. Jest SM, niech jest chociaż dla oka. Płacić tym czy tym, to niech oni są. Trzeba tez pamietać o tym, że zbyt dużych uprawnień to SM nie ma i za bardzo nie mogą nic zdziałać, ale jestem za tym, żeby trochę ruszyli w patrole piesze, niech się wykazą choc trochę pomocą ludziom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Jestem za zlikwidowaniem tej formacji , bo z niej tyle pożytku co ze psa gnoju!! A w te miejsce dofinansować Policję bo to oną wykrywa przestępstwa!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

jeśli mowa jest o przekazaniu pieniedzy na policje, to jak najbardziej jestem za

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

dokładnie. ale co to da że sobie tu pogadamy.....nic.... ten temat co tydzien wraca..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Na początek proponuje zlikwidować do konca małe sklepiki osiedlowe, też są nie potrzebne.A potem wasze stanowiska pracy.Podpadacie rodzinom SM, oj podpadacie, dzięki temu będziecie mieć mandaty za złe parkowanie na porządku dziennym, może wtedy się parkować nauczycie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Proponuje dodatkowe straże przed marketami, bo tam to dopiero cuda wieśniaki wydziwiają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

mimo iz nie lubie tej słuzby to pani krystyna jest czasem mila:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

A tak zapytam czy ktoś wie w jakich godzinach i kiedy pracuje Straż Miejska ??? Jaki jest do Straży Miejskiej telefon, bo nieraz widać Panowie jeżdżą o tak sobie po mieście, a dodzwonić się do nich nie można.

najważniejszy jest higieniczny, bezalkoholowy tryb życia !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

mozna sie dodzwonic ale nr wam nie podam obuzy:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

z SM sprawy trza załatwiać osobiście w ich biurze,wówczas problem z którym tam się udasz staje się mniejszy,bądź twoje nastawienie jest inne.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska


posłuchajcie sami siebie,
czytając to forum można odnieść wrażenie, ze nic nie jest potrzebne, wszystko jest źle i wszystko trzeba zlikwidować,
a może tak trzeba by się było zastanowić co zrobić, żeby ta Straż wzięła się do roboty, nie latania z radarem ale np. mandaty za złe parkowanie, za niesprzątanie po swoich zwierzętach, za lumpów na starówce, nie odśnieżanie chodników itd. itp.

najpierw wszystko chcecie likwidować a potem beczycie, że w Łomży nic nie ma, Łomża jest miastem to co ma być straż wiejska ???

na dziś straż miejska nic nie robi, no ale nie wiem czy jej likwidacja to w skali budżetu miasta jakaś wielka oszczędność a gadanie że to z naszych podatków to jakieś bzdury, to też są ludzie, też mają rodziny, też płacą składki i podatki, tylko, że biorą i wkładają do tego samego worka,

tak myśląc
to może zlikwidujmy państwo, podatki, wrócimy do jaskiń i polowań :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Mój kolega z jednego z miast południowej Polski powiedział mi, że od czasu, kiedy u nich zlikwidowano sm i doinwestowano policję, znacznie poprawił się stan bezpieczeństwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska


tak tylko czy straż miejska nie jest finansowana z miasta (samorządu)
a Policja z ministerstwa (MSW)

nie wiem się pytam, pod kogo podlega Straż Miejska ?

budżet policji na pewno ustalany jest w Warszawie,
moim zdaniem jeden z drugim nie ma nic wspólnego ale mogę się mylić,
to nie działa tak, że zaoszczędzimy na straży i dołożymy do policji, rzeczywistość jest trochę bardziej złożona :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

tomek24042004
"... to też są ludzie, też mają rodziny, też płacą składki i podatki, tylko, że biorą i wkładają do tego samego worka,..."też mi argument.może i ja z kolegami zaczniemy se w karciożki pykać a niech UM nam za to płaci.jakby się komuś to nie podobało i chciał z tym skończyć,to taki argument przeciw niemu też pasuje.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Co do policji, to jakby im płacili za efekty w pracy to może by z tego był jakiś pożytek, a z tego co widzę to błąkają się po mieście, wypalając paliwo za podatników pieniądze, i tak co dzień oby do zdania służby, a propo dziś widziałem radiowóz stojący na ulicy z zakazem zatrzymywania się i postoju, nie będę wspominał w którym miejscu, bo jeśli przeczyta to osoba, której to dotyczy, to będzie wszystko jasne i mało że utrudniając ruch, po drugie, stał w bramie wjazdu do posesji, no ale był zaawansowany, bo rozmawiał z kolegą, z łaski swojej włączył światła, tylko nie wiem w jakim celu. Następnym razem, panowie policjanci, nagram taką sytuację oraz podejdę osobiście i wyproszę, by odjechać i nie blokować, a na pogaduchy i plotki proszę się umawiać w miejscach takich jak parking czy tym podobne.

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

https://www.youtube.com/watch?v=kyE4CLM0QIA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

http://www.youtube.com/watch?v=PIb6AZdTr-A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Polecam...


http://www.youtube.com/watch?v=Ezk4Rkotl8w



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

też jestem za likwidacją SM ,tylko ten pomysł z przekazaniem kasy na Policję jest raczej nie bardzo. Policja najczęściej zarabia na mandatach za stopy, strzałki w prawo i w ten sposób dofinansowuje Białystok, a nie nasze miasto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Jeśli strażnicy miejscy mają takich znajomych (może kolegów) jak "nasza kasa" to tylko trzeba im współczuć. W oczy ładnie pięknie, a nóż w plecy. Skoro ich znasz osobiście, to powiedz im w twarz co o nich myślisz, co byś zmienił w ich działaniach. Wyczuwam tu pewną prowokację i nakręcanie ludków:-) Moim skromnym zdaniem SM jest potrzebna - jednak pewne zmiany organizacyjne tak jak we wszystkich tego typu służbach można było by przeprowadzić. Przekazanie pieniędzy dla Policji nic nie da, bo to dziura bez dna, a wszystko opiera się na statystyce...
Pozdrawiam!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/na-strazy-wlasnej-przydatnosci,345598.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

2-3 lata nie widzialam ich pod blokiem. ostatni raz jak ktos podpier....l sasiada , ze stanal jednym kolem na niby trawniku:)))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Szanowni Państwo ja myślę że Straż Miejska nie powinna zajmować się psami które idą z właścicielem i spokojnie kręcą ogonem . Na pewno to jest nie grożne .natomiast powinna zwrócić uwagę na młodzież lub pijaczki która w sklepikach osiedlowych oblewają moczem wszystkie krzaczki lub śmietniki .Natomiast nasi Panowie Strażnicy są dumni że mają pracę .... , Spasieni że trudno im d...y wysadzić z samochodu i do kogo kolwiek się odezwać lub porozmawiać z Łomżanami. Do robienia mandatów są pierwsi . winny nie winny trzeba karać . Straż powinna służyć nam Łomżanom a nie my Straży po to żeby im się dobrze wiodło .Jestem za zniesieniem Straży jak najszybciej . Przyklady można mnożyć tylko nie wiem , czy to jest jaki kolwiek sens .Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

zarty - nie pracuja po 16

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

szkoda, że mają czas i ludzi stać w krzakach z radarem a jak się ich wzywa na interwencję to nie mają ludzi żeby podjechać

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org