czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

ZAPROSZENIE
W najbliższy poniedziałek - 18 lutego br, o godz. 16'30, w holu Publicznego Przedszkola nr.4 przy ul.Spółdzielczej 8, odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie inicjatywy społecznej zainteresowanych rodziców.

Spotkanie organizacyjne skierowane jest do TYCH rodziców dzieci z
orzeczonymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, którzy zechcą połączyć swoje siły dla lepszego wsparcia rozwoju swoich dzieci.

WSPÓLNY GŁOS – zawsze znaczy WIĘCEJ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Mam koleżankę po oligofrenopedagogice- pracuje w olsztynie w znakomitym osrodku polprywatnym dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, pomogla wielu dzieciakom sie otworzyc, tam rodzice znajdywali fachowa pomoc gdy nie bylo mozna znalezc jej gdzie indziej. Takie sa tylko przykre realia w tym kraju ,ze nie mozna liczyc na pomoc panstwa, a jezeli juz ta pomoc mozna gdzies uzyskac to jest ona za daleko- w kazdym badz razie podam maila byc moze zechca panstwo dowiedziec sie czegos wiecej- looper123@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Oto sprawdzeni specjalisci z Łomży:

Pani Mirosława specjalistka terapii Si i neurologopeda tel: 0508 063 150 Pracuje w Centrum Diagnozy i terapii na Sybiraków 20A m 14 i 15

Pani Ela logopeda pedagog Z Caritasu na Rybakach prowadzi terapię behawioralną.

To są naprawdę rewelacyjni specjalisci.

A czego w Łomży brakuje odnośnie tego tematu:

Grupy wsparcia dla rodziców dzieci dotkniętych autyzmem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Tych specjalistów jest troszeczkę więcej... tylko nie do końca można się opierać na subiektywnych odczuciach.....

Od czego zależy to czy ktoś jest wspaniałym specjalistą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Odpowiedz do: doaoles (---.internetdsl.tpnet.pl)

Wiem ze w Łomży jest więcej specjalistów ale to specjaliści moim zdaniem najbardziej godni polecenia .

Od czego zależy to czy ktoś jest wspaniałym specjalistą?


Od efektów jakie osiąga autystyczne dziecko dzięki pracy jaką wkłada
terapeuta. Można porównać wiedzę dziecka przed podjęciem terapii i po paru miesiącach pracy ze specjalistą . Również dobry specjalista posiada wieloletnie doświadczenie potrafi dotrzeć do każdego dziecka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc


Temat: Autyzm i leki psychotropowe
Data: Mon, 11 Feb 2013 23:12:03 -0500
Nadawca: Maria Majewska <nonnocere3@gmail.com>
Adresat: undisclosed-recipients:;

Szanowni Państwo,



Docierają do mnie informacje, że niektórzy lekarze próbują „leczyć” dzieci autystyczne niesprawdzonymi i niezatwierdzonymi do tego celu lekami psychotropowymi, prawdopodobnie w ramach eksperymentów, o których nawet nie informuje się rodziców.



Nie ma skutecznych i bezpiecznych leków psychotropowych na autyzm! W większości przypadków autyzm jest skutkiem zatrucia mózgu i całego organizmu niemowlęcia metalami raz innymi toksynami ze szczepionek i środowiska, chronicznego stanu zapalnego mózgu i innych organów (wywołanego przez nadmiar zbyt wczesnych i toksycznych szczepień) oraz poszczepiennych reakcji autoimmunologicznych.



Jedyne sprawdzone i bezpieczne metody leczenia autyzmu to: odtruwanie i chelatacja toksycznych metali, specjalna dieta z dodatkiem witamin oraz innych bezpiecznych suplementów diety, odtruwające kąpiele w roztworze soli gorzkiej (Epsom) – w dodatku do terapii kognitywno-behawioralnych, rehabilitacji ruchowych, logopedycznych etc.



Dzieci nie powinny brać żadnych leków psychotropowych. Badania wykazały, że leki takie jeszcze bardziej je upośledzają i zaburzają prawidłowy rozwój mózgu. Ponadto, nierzadko uzależniają. Dzieci powinny się rozwijać w warunkach jak najbardziej naturalnych, a każdy lek psychotropowy to dodatkowa toksyna.



Z całą pewnością firmy farmaceutyczne ostrzą sobie zęby na nowe populacje klientów swych leków. Wywoływane szczepionkami epidemie autyzmu generują potencjalnych konsumentów farmaceutyków. Trzeba mieć tego świadomość i nie pozwalać na dalsze okaleczanie dzieci autystycznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Zalaczam list jednej mamy, ktora wyprowadzila swoje dziecko z padaczki i Zespolu Aspergera sama tylko dieta. Przy bogatej, pelnowartosciowej diecie suplementy nie sa konieczne, a niektore pokramy maja wlasciwosci chelatujace (np. cilatro. rosliny krzyzowe, cebula etc). Warto korzystac z jej doswiadczen. Z cala pewnoscia nalezy unikac wszelkich psychotropow, bo one nie lecza, tylko jeszcze bardziej zatruwaja organizm.




------------

Mój Syn miał diagnozę padaczki i Zespołu Aspergera, po szczepieniach.
Z badania włosów wynikało, że ma rtęć na poziomie 0.531 mg/kg
(grudzień 2009). Dzisaj, po trzech latach diety i NIEPRZYJMOWANIA
JAKICHKOLWIEK LEKÓW CZY SUPLEMENTÓW (W TYM - SZCZEPIONEK) jest w pełni
zdrowym, radosnym i rozwiniętym społecznie i komunikacyjnie chłopcem,
z którym nareszcie odzyskaliśmy trwały kontakt wzrokowy. Po poważnych zaburzeniach
mowy prawie nie ma śladu. A jemu równiez
proponowano (w gabinecie psychiatrycznym) leki, oczywiście nie
podałam. Jesienią 2012 zrobiłam mu ponownie analizę włosów (na
Politechnice Łódzkiej), tym razem poziom rtęci wyniósł: 0.80 mg/kg.
Nie stosowałam chelatacji.

Chcę zachować anonimowość, ze względu na poszanowanie
prywatności Syna. Nie podaję na blogu nazwiska, ani nie opisuję
dokładnie przeszłych zaburzeń neurologicznych mojego Dziecka. Jednak, jesli
byliby jacyś rodzice, którzy potrzebują pomocy, można o tych
zaburzeniach wspomnieć w korespondencji indywidulanej.\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Witam Państwa,



Amerykańska agencja kontroli chorób (CDC) właśnie ogłosiła, że w r. 2008 w USA już 1 na 88 dzieci (8-latków) chorowało na autyzm. U chłopców – ok. 1 na 50. W niektórych stanach (New Jersey i Utah) sytuacja była jeszcze gorsza i tam chorowało 1 dziecko na 49/48, a spośród chłopców 1 na 24. Liczby te nie włączają młodszych dzieci, z którymi na pewno chorych będzie znacznie więcej. Uważa się, że liczby chorych na r. 2012 będą dużo bardziej przerażające, bo chorych na autyzm dzieci lawinowo przybywa. Natomiast chronicznie chorych na różne choroby jest już ponad 64% (czyli 2 z 3) amerykańskich dzieci. To już prawdziwa pandemia trwałego kalectwa o niewątpliwie jatrogennej etiologii!



Ogromna wiekszość amerykańskich rodziców uważa, że ich dzieci zostały okaleczone neurologicznie przez szczepionki i większość cofnęła się w rozwoju po jakichś szczepieniach. Tych rodziców nic nie przekona, że szczepienia są bezpieczne. Żaden skorumpowany „autorytet”, żaden polityk, żaden lekarz. Oni wiedzą swoje. Niezależne badania naukowe (m. in. nasze) potwierdzają ich zeznania. Ponieważ agencje rządowe, takie jak CDC i FDA do tej pory notorycznie ignorowały zeznania i apele rodziców, oraz ignorowały i marginalizowały badania wskazujące na toksyczność wielu obecnych szczepionek i ich kombinacji (których bezpieczeństwa w podawanych koktajlach NIKT NIGDY nie badał), rodzice wypowiedzieli politykom oraz tym agencjom otwartą wojnę. Oskarżają rząd i skorumpowanych rządowych biurokratów z CDC i FDA o kryminalne zachowanie i świadome okaleczanie oraz zabijanie dzieci toksycznymi szczepionkami. Domagają się ustąpienia i ukarania ludzi na wysokich stanowiskach odpowiedzialnych za te zbrodnie przeciw Narodowi Amerykańskiemu. Rodzice obiecują, że nie ustąpią i nie spoczną, zanim nie pociągną do odpowiedzialności karnej osób, które kierowały programem masowego okaleczania dzieci toksycznymi szczepieniami, i zanim nie zmienią obecnego szaleńczego programu szczepień, wykreowanego wyłącznie dla zysków. I tych rodziców są już miliony.


http://www.ustream.tv/user/CanaryParty


http://www.cdc.gov/mmwr/pdf/ss/ss6103.pdf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

szczepienie przeciw grypie w ciąży a autyzm
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5288&Itemid=53

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Badanie przeprowadzone w Pittsburghu (USA) przez dr Laurę Hewitson i wsp. na niemowlętach małp, które otrzymaly porcję szczepionek z thimerosalem (takich jakie otrzymywały i nadal otrzymuja ludzkie niemowlęta), wykazało, ze zaszczepione małpki rozwinęły zaburzenia behawioralne typowe dla autyzmu. U żadnej z nieszczepionych małpek nie zaobserwowano podobnych zaburzeń. Badanie zaprezentowano na Miedzynarodowej Konferencji Badan nad Autyzmem 2012 (International Meeting for Autism Research) w Londynie.

To badanie potwierdziło (w sposob ekperymentalny) zeznania milionów rodziców którzy twierdzą, że zaobserwowali rozwój autyzmu u swych dzieci wkrótce po szczepieniach. Establiszment szczepionkowy od dawna wie o silnych zwiazkach autyzmu ze szczepieniami, dlatego torpeduje wszelkie próby przeprowadzenia badań porownujacych zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych oraz obmawia przeprowadzenia badań nad bezpieczeństwem stosowanych obecnie szczepień.

Amerykanscy rodzice mają już dość tolerowania szczepionkowych zbrodni dokonywanych na ich dzieciach dla zysków lub socjopatycznych idei. Ogłosili Deklaracje Wolnosci od Medycznej Tyranii oraz rozpoczęli rewolucje przeciw tej tyranii.

http://www.naturalnews.com/035787_vaccines_autism_monkeys.html

http://www.ageofautism.com/2012/05/the-thinking-moms-declaration-of-independence-from-medical-tyranny.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Wyrazy podziwu dla ciężkiej pracy rodziców z dziećmi autystycznymi. Jest to bardzo ciężka praca. Rodzice często się załamują, czują się osamotnieni w swojej walce z tą chorobą. Martwią się kto zaopiekuje się ich dziećmi jak ich zabraknie. Czy społeczeństwo ich nie odrzuci, jak sobie poradzą. Spróbujcie zawalczyć jak ta matka, która dietą wyleczyła swoje dziecko, wypłukując rtęć z organizmu. Może warto zrobić takie badanie. Oglądałam niedawno film na discovery o zatruciu tą substancją wydobywająca się z uszkodzonych żarówek energooszczędnych, skutki przerażające. Dziękuję zatroskany rodzicu za podjęcie tego tematu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc


Do Mija.

Przyznaje ze podałaś bardzo wartościowe informacje.
Odniosę się do Twojej wypowiedzi.
W sprawie szczepionek nie jest udowodnione w pełni naukowo jaki wpływ mają one na wywołanie autyzmu.
Odnośnie psychotropów to wpełni się z Tobą zgadzam ten typ leków nie sprawdza się w odniesieniu do dzieci autystycznych to działa tylko objawowo na krótki czas, przy długotrwałym zażywaniu mogą powstać nieodwracalne zaburzenia u autystka. Wierze że są rodzice dzieci autystycznych którzy juz nie widzą żadnych rozwiązań bo ich dziecko jest bardzo agresywne i lekarze przepisują wtedy psychotropy,ale moim zdaniem to jest zgubne i moze wyrządzic wiecej złego niż dobrego. dzieci autystyczne powinny byc przebadane pod kontem opciązenia metalami cięzkimi, czesto te dzieci maja zaburzenia metaboliczne powinny miec diete bezglutenową bezmleczną jesli są ku temu wskazania .W Warszwie jest specjalistyczny instytut VEGA MEDICA - Instytut Medycyny Holistycznej on się tym zajmuje niestety koszty są bardzo duże podjęcia takiego leczenia



Literatura warta polecenia odnośnie tematyki autyzmu:



Dzieci z głodującymi mózgami Dr Jaguelyn Mc Candless

Autyzm Na granicy zrozumienia Barbara Winczura

Byłam dzieckiem autystystycznym Temple Grandin

Ćwiczenia edukacyjne dla dzieci autystycznych Eric Schopler

Dziecko zagubione w rzeczywistości Alfred Brauner, Françoise Brauner

Podsumowując

Tak praca rodzica dziecka autystycznego jest ciężka ale jesli rodzic wcześnie zauważy niepokojące objawy, zaburzenie zostanie wczesnie zdiagnozowane. Dziecko bedzie codziennie ćwiczone ,pod stała kontrola specjalistow to moze jeszcze wiele osiągnąć .

Nie można przekreślać autystyków oni mają duży potencjał tylko trzeba wiedzieć jak do nich dotrzec obejrzyjcie film o Tempel Grandin i przeczytajcie jej ksiązke .Ta kobieta ma zdiagnozowany autyzm i ma tytuł profesora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: AUTYZM_czy rodzice w Łomży mogą liczyć na pomoc

Dziękuję za zainteresowanie tematem i przypominam zainteresowanym rodzicom o spotkaniu.

ZAPROSZENIE
W najbliższy poniedziałek - 18 lutego br, o godz. 16'30, w holu Publicznego Przedszkola nr.4 przy ul.Spółdzielczej 8, odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie inicjatywy społecznej zainteresowanych rodziców.

Spotkanie organizacyjne skierowane jest do TYCH rodziców dzieci z
orzeczonymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, którzy zechcą połączyć swoje siły dla lepszego wsparcia rozwoju swoich dzieci.

WSPÓLNY GŁOS – zawsze znaczy WIĘCEJ

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org