sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szkoła muzyczna

Do ilu lat przyjmują do szkoły muzycznej ? Czy są u nas jakieś kryteria wiekowe ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

Są na pewno. W każdej szkole muzycznej są kryteria wiekowe.
Po części zależy to od tego, na jakim instrumencie chce się grać i czy już się gra, tzn czy coś się umie, ale nie tylko ze strony grania, także ze strony teoretycznej (są tam też przedmioty teoretyczne).
Np skrzypce to jest nauka i ciężka praca od najmłodszych lat. Na akordeonie można zacząć uczyć się później. Pianino tak najpóźniej w ostatnich klasach podstawowki. :)
Ja np do szkoły muzycznej poszłam do drugiej klasy, idąc jednocześnie do 1 gimnazjum, ponieważ miałam już przerobiony materiał prywatnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

zadzwoń i porozmawiaj nie ma ograniczeń.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

Uczyłam się w Łomży w szkole muzycznej. I do cyklu sześcioletniego biorą chyba od 1 do 3 klasy podstawówki, a to cyklu czteroletniego od 4 klasy do 6 chyba.
A do wyższych klas zdarza się, że kogoś biorą jeśli już coś umie.. Typu: ognisko muzyczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

Jesli dziecko jest wybitnie uzdolnione muzycznie przyjma juz w wieku 4 lat.

Zbieram zamówienia na wlasnoręcznie wykonane bombki choinkowe!!

Bombeczkowo@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

Nie zgodzę się, nie w każdej szkole są kryteria wiekowe. Np. w Poznaniu w Muzosferze nie ma ograniczeń co do wieku. Program dostosowują indywidualnie do Twoich potrzeb, nie musisz uczyć się etiud i walczyków, uczysz się tego, co chcesz. Poza tym, jako jedyni w Wielkopolsce prowadzą rockschool, a myślę, że to też o czymś świadczy. Tutaj masz ich stronkę www.muzosfera.edu.pl, może się przyda :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

Sa ograniczenia inego typu. Napisz na maila to wytlumacze. Makur336@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

a gdzie na perkusistkę nauczyć bym się mogła mając prawie 40 lat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

potwierdzam co do muzosfery. moj znajomy zapisal sie na gitare, a ma na pewno ponad 50 lat. takze ograniczen wiekowych faktycznie nie ma. jest zadowolony, mowi ze kadra jest ok i ze duzo swobody maja w sensie tego, co chca grac i czego sie uczyc

pozdrowienia
Korneliusz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkoła muzyczna

Pepe-szaa! nauka gry na perkusji, flecie i lekcje śpiewu, w każdym wieku możliwe są w Korzennym Warsztacie Muzyki. Co prawda ja posyłam tam 10-letnią córkę ale wiem że przychodzą też dorosłe osoby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org