poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
korek na sikorskiego

jeżeli ktoś nie musi niech nie zbliża się w te tereny, korek jest czasami od lidla ponieważ niektórzy idioci chcący jechać prosto zamiast lewym pasem jeżdżą prawym korkując całą ulicę, nie mówiąc już o możliwości dojechania do posesji gdyż nie da się tego zrobić, to jest jakaś masakra a będzie jeszcze gorzej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Niestety kolejny raz potwierdziło się, że lepsze jest wrogiem dobrego. Mieszkając przy Wyszyńskiego kilkukrotnie w ciągu dnia poruszam się Sikorskiego. Od początku wiedziałem,, że pomysł podwójnych świateł to chory pomysł dający poprawę jedynie kilku otępiałym kierowcom z prowincji bez sprytu i umiejętności jazdy po mieście. Obecne rozwiązanie wydłuża czas przejazdu zamiast go usprawniając, na skręt w Wyszyńskiego czy wyjazd z Zawadzkiej wcale nie czeka się krócej, a prawie 2x dłużej - nie wspomnę o jadących "po prostej" Sikorskiego w dół lub w górę. Dojazd od Lidla jak pisze kolega powyżej, do ronda przy ZUSie to prawie droga przez mękę... Nie wspomnę o wjeździe na rondo przy ZUSie tylko z jednego pasa zamiast z dwóch jak wcześniej co wywołuje spory przestój ze wszystkich 4 stron !!!. Co to za popaprany standard.. (???). Gratuluję rozwoju ciągów komunikacyjnych. Przykładów poza w/w jest na pęczki od wyjazdu z Ks.; Anny w Szosę zambrowską po odwrócony ruch na Dwornej i korki na Polowej i Rządowej jadących w dół. MASAKRA do KWADRATU, TAK TRZYMAĆ !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Bo wszędzie na świecie najlepszymi skrzyżowaniami są ronda... I w tamtym miejscu przy wyszynskiego rondo sprawdziło by się najlepiej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

madre słowa Ojcze R pozdrawim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

częściowo jest to spowodowane tym, że światła te są ze sobą zsynchronizowane, co w małych miastach sprawdza się właśnie tak..w dużych gdzie można jeździć po mieście 70km/h usprawnia to ruch (stosowane jest na długich kilkupasmowych ulicach i umożliwia sprawny przejazd na zielonym na całej długości..
W takiej Łomży synchronizacja świateł ma rację bytu może tylko na legionów choć i tu nie zawsze się sprawdza.
Niestety systemy bardziej inteligentnych świateł, które dostosowują czas zmiany od realnych warunków na drodze a nie tych wprowadzonych odgórnie w komputer są poza zasięgiem..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Słusznie, rondo tańsze i sprawniejsze, a miejsca pewnie by wystarczyło. Nie wiem tylko jak rozwiązano by problem dojazdu do 2-3 posesji na wysokości ronda, ale pewnie i na to są pomysły..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

kitejumper - wtedy robia normalny zjazd na posesje, ciezko pomyslec.?

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

A powiatowe buractwo (np. ciemne Mondeo, chyba kombi) jadąc Sikorskiego w górę skręca w prawo w Zawadzką z pasa do jazdy na wprost.

_________________________________________________________________
http://www.michalkiewicz.pl/
https://myslpolska.info/
http://kresywekrwi.blogspot.com/?m=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

To jest cena za coraz większy ruch na drogach. Kiedyś w co drugim domu był samochód a teraz w niektorych sa po 3 albo i wiecej. Jedyna nadzieja w tym, ze paliwo podrożeje, hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

zdaje sie ze chceiliscie tuska...

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

kitejumper! Wyjales mi to w ust.
Jest po prostu masakra teraz. Co usprawnienie to wolniej, dłużej.

Jestem ciekaw kto to wszystko tak pierdzieli...

Bo ktoś jest odpowiedzialny za te zmiany ma gorsze!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Co ulica to kosciol i biedronka ,co 100m swiatla . To sa usprawnienia .A Jescze niedawno SM Perspektywa to bylo osiedle mieszkaniowe . Jak powstala stokrotka to juz zaczol sie wiekszy ruch na zawadzkiej ,a jaki bedzie po otwarciu nastepnego sklepu? Miasto powinno miec dzielnice przemyslowa ,handlowo-uslugowa w pewnej odleglosci od osiedli mieszkaniowych. Teraz czekamy na obwodnice miasta ,to mam nadzieje zmiejszy ruch na drogach miejskich ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

to tylko przedsmak tego co będzie jak uruchomią VENEDĘ.
A swoją drogą to może będziemy mieli z Łomży metropolię cha cha cha. Korki już mamy. Dojechanie na Prusa koszmar

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

chromax jak ciemne mondeo na BLM nie w kombi to uważaj, ostatnio je zaliczyłem przez popis tamtego kierowcy :):) W tym wypadku skręcał w lewo przy blaszakach idealnie wjezdżając przed mój pojazd xd.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

sorka powyższy post to bob

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Na Zawadzkiej też dobre jaja światła które są na wysokości Venedy działają - i tu nie wiem poco?! a te co do Ks.Anny to już nie od kilku dni więc poco to robić takie światła które nie działają lub do niczego nie służą w danej chwili ?! jak pisałem że będą jaja i na rondzie przy ZUS i na tych światłach to co nie którzy wyśmiali a teraz jednak do dup* - również skrzyżowanie z Wyszyńskiego jest bardzo super zrobione że tam osobówką trzeba uważać a co dopiero Tirem jak zajedzie do biedronki ohoh...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

rondo przy zusie miało dwa pasy, miało jako taką przepustowość a teraz wygląda wszystko ładniej ale dwa razy mniej funkcjonalnie... Nie wiem kto w ratuszu odpowiada za te "usprawnienia" ale chyba zamienił się z chujem na głowy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Ja dzisiaj jadąc Sikorskiego od strony lidla i chcąc skręcić w prawo w Zawadzką stałem w korku który sięgał od ulicy Wyszyńskiego do świateł z Zawadzką a był to korek spowodowany przez auta skręcające w prawo w Zawadzka bo zielona strzałka świeci się po pierwsze za krótko( 4 do 5 aut tylko przejadą na zielonym) po drugie czemu jest tam tylko jeden pas do skrętu w prawo skoro sam wylot zawadzkiej ma dwa pasy? Galeria jeszcze zamknięta a już ciężko skręcić w prawo w Zawadzką a co będzie jak wszyscy rusza na zakupy???
Działające światła przy galerii to bezsens skoro ruch jeszcze przez kilka miesięcy będzie odbywał się tylko na wprost...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Zielone strzałki świecą za krótko w całym mieście. Skręt w prawo powinien odbywać się cały czas. Łomża to nie New York.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Oho, chyba ktoś z magistratu czyta forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

I bardzo dobrze, może głos ludu pomoże?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

ja to omijam w ładne dni rowerem i tyle. nie męczę się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

Książkę by można napisać o łomżyńskiej organizacji ruchu.
Co remont to wtopa.
Skrzyżowanie przy Venedzie, rondo przy ZUS, Ks. Anny, Dworna, zjazd do nowej biedronki.
Slalomy, zasieki, wilcze doły.

Kto to uzgadnia, kto wydaje pozwolenia ???

Czy to ten sam urzędnik co zaprojektował za wąskie rondo, a potem w prasie tłumaczył,że kierowcy TIRów nie potrafią jeździć ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

zjazd przy rondzie w strone mostu też jest powalający.żeby tam miejsca nie było to takie rozwiązanie musiałoby być
co za uczony zezwolił na takie rozwiązanie

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: korek na sikorskiego

To co się tam dzieje przy skręcie w prawo z sikorskiego w zawadzką to masakra, a co dopiero będzie jak otworzą Venedę. Wydaje mi się, że powinny być 2 pasy do skrętu w prawo, to by trochę się rozładowało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org