czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

Od niedzieli, 26 marca, będzie obowiązywał w Polsce czas letni środkowoeuropejski. Wskazówki zegarów przestawimy z godz. 2.00 na godz. 3.00.
W nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2.00 na 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego (wschodnioeuropejskiego). Będzie on obowiązywać do 29 października 2006 r., kiedy powrócimy do czasu zimowego, czyli środkowoeuropejskiego.

Przejście z czasu zimowego na letni pozwoli na "przedłużenie" zegarowego dnia o godzinę.
Zmiana czasu w Polsce, dokonywana w ostatnią niedzielę marca i ostatnią niedzielę października, powiązana jest z wprowadzaniem czasu letniego w krajach UE.

Kraje europejskie położone są w kilku strefach czasowych - nie ma więc wspólnej unijnej godziny. Praktycznie cała Europa posługuje się "podwójnym" czasem.

Wszystkie kraje Unii Europejskiej (niezależnie od tego, w jakiej leżą strefie czasowej) zmieniają czas jednocześnie - reguluje to unijna dyrektywa.

Poza Europą czas letni stosuje się m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

Czas letni w Polsce wprowadzany jest rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z z 15 marca 2004 roku.

no wreszcie ;-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

ale będziemy spać o godzinkę krócej :/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

Ktoś, kto pisał ten tekst chyba się pomylił

Teraz jesteśmy w czasie CET (Central European Time) a przejdziemy w CEST (Central European SUMMER Time) więc nie ma mowy o czymkolwiek „wschodnioeuropejskim”.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

No nareszcie ... ja tam lubię długie dni :) To może w końcu prawdziwa wiosna przyjdzie, choć dzisiaj jest już ładnie :)

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

makmarc włąśnie że dobrze :) ale godzinke krócej spimy :(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

no i będzie spanie krótsze o godzinkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

zawsze coś wymyślą mnie już się oczy zamykają, ledwie siedzę a tu jeszcze muszę czekać do drugiej, koniec świata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

Po co czekać do drugiej? Zegarki przestawiasz, kiedy tylko chcesz :D

Jest ślicznie, coraz więcej sygnałów, że wiosna jest JUŻ :) Naprawdę, już za nią tęskniłam :) Aż mi się mordka śmieje

NiemoralnieNormalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

Kazali przecież z 2 na 3 to jestem pewna że to będzie prawidłowo działało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

No i kiedy przestawiamy czas? :P Wydaje mi się, że mieliśmy w 2022 już chyba tego nie robić, a zdaje się, że będzie jak zawsze. Jakbym miał wybierać przy którym czasie zostać, to wybrałbym letni :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

Już niedługo będziemy zmieniać na czas zimowy i chętniej będzie nam się chciało spać, zachęcam do poszukania informacji na temat tego jak wygodne są materace kieszeniowe...
Można powiedzieć że są coraz bardziej popularne na rynku!
Wiele informacji na ten temat można znaleźć na stronie sklepu https://www.fdm.pl/materace-kieszeniowe
Wiadomo każdy sam decyduje na czym śpi i jak wypoczywa ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org