czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Cyfryzacja TV w Łomży

Czy telewizja cyfrowa jest potrzebna.
Myślę że nie to tylko problem.
A co wy na to ?

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Jak Ci nie potrzebna cyfrowa to oglądaj analogową

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Analogową niedługo wyłączą i co wtedy?

Jeżeli nie będziesz miał wyj*bane na wszystko, wszystko będzie miało wyj*bane na ciebie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

bedzie tylko cyfrowa- proste

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Troche te ktatkowania i wieszanie sie w momencie kiedy cos intetesesujacego to porazka za darmo to nic dobrego nie bedzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

MNie ciekawi tylko czy normalnie będziemy musieli płacić za kablówkę czy nie

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Powinni dać ludziom wybór co wolą. A nie tak zabrać bo tak.

Jeżeli nie będziesz miał wyj*bane na wszystko, wszystko będzie miało wyj*bane na ciebie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

z tego co słyszałem w Łomży mają wyłączyć 17 czerwca ale planują z kilka lat urochomienie telewizji hybrydowej

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Jeśli kogoś interesuje ten tema to zapraszam na stronę Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji http://cyfryzacja.gov.pl/

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Od czasu uruchomienia tv naziemnej w Polsce Łomża miała dostęp do programu 2, a potem polsatu z nadajnika na Szosie Zambrowskiej.Do tego dochodził przekaz z Krynic programu 1 i tv regionalnej. W tym roku uruchomiono testowo przekaz cyfrowy, który zawiera 15 kanałów.
Nie rozumiem zatem pytania i problemu postawionego w temacie autora.
... a może nie tylko ja jeden nie rozumiem .. ?

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Tylko na co ta cała zabawa z dekoderami albo telewizorami z mpg4... Co mają powiedzieć ludzie biedni których na to nie stać żeby "się tak ulepszać"? Niech im dadzą wybór zamiast znów ślepo kase pchać a reszcie kazać kupić albo wypier*alać.

Jeżeli nie będziesz miał wyj*bane na wszystko, wszystko będzie miało wyj*bane na ciebie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

maja sporo czasu zeby na ten dekoder stuwke uzbierac



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

miasto powinno wprowadzić stworzyć miejski dekoder

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

przejście na telewizję cyfrową daje mieszkancom miasta niebywała okzaję do bezpłatnego dostępu do dużej ilości i bardzo dobrej jakości programów telewizyjnych.

Powiem prościej ten kto skorzysta z tego bezpłatnego dostepu do telewizji cyfrowej będzie miał taka sama a nawet co niekturzy nawet większa liczbe programów i lepszej jakości niz w telewizji kablowej Vectra czy Multimedia ale za to bezie płacił tylko abonament ten który i tak płaci obecnie ale nie bedzie juz musiał płacic tego drogiego abonamentu dla tych telewizji kablowych.

Ja przypomnę ze wszystkie stare bloki w zasobach komunalnych i spóldzielniach były wyposazone w zbiorcze anteny AZARD. Telewizje kablowe po wejściu ze swoim sygnałem zostały zobowiązane do konserwacji tych instalacji w celu dostarczania sygnału tv 1 i 2 tym abonentom ktorzy nie podpisza umowy o dostarczanie sygnału telewizji koablowych. Piszę o tych instalacjach bo winny one być sprawne do dzisiaj i właśnie teraz można je na powrót wykorzystać do pobierania sygnału telewizji cyfrowej. Prościej pisząc do odbioru tej telewizji jest potrzebna antena i w tym przypadku albo każdy sobie ja kupi i zainstaluje na bloku co jest kłopotliwe albo zwyczajnie po prostu każdy skorzysta z tej istniejącej instalacji azard i nie trzeba bedzie indywidulanie instalowac anten.

Telwizja cyfrowa jest lepsza od kablowej i o wiele tańsza nawet o 80% dlatego upominajcie się u swoich administratorów bloków o dostęp do zbiorczych instalacji antenowych. Ci którym administracja sieci telewizji kablowych mocno zalazła za skóre mają niebywała okazję powiedzieć im dowidzenia. W sumie wiele osób podziekuje za ofertę telewizji kablowych bo beda one droższe zdecydowanie i mniej atrakcyjne od ogólnodostepnej bezpłatnej telewizji cyfrowej.

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Fantic: "W sumie wiele osób podziekuje za ofertę telewizji kablowych bo beda one droższe zdecydowanie i mniej atrakcyjne od ogólnodostepnej bezpłatnej telewizji cyfrowej."

A skąd Ty wytrzasnąłeś te mądrości? Jak na razie to ja w telewizji naziemnej nie widzę żadnej konkurencji dla kablówki, ani pod względem jakości, ani tym bardziej oferty programowej. Wolę zapłacić i mieć możliwość wyboru tego co chcę w danej chwili oglądać i to w jakości HD, a nie oglądać to co akurat oferuje jakiś nędzny multipleks!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

e ale te anteny zbiorcze nie dzialaja przecie ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

ma ło wiesz albo udajesz ,ze mało wiesz bo pracujesz w któres z sieci kablowych pozdrawiam

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży



... ja bym nie wierzył człowiekowi, który pisze tyle o AZART, nie wiedząc nawet jak to się poprawnie pisze i tyle ...
... miłosierdzie powstrzymuje mnie tylko od wyliczenia ortów, które wystąpiły w tekście "znawcy" tematu ...

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

vectra abonament ma drogi z porównaniem z multimedia 38 programów w vectra to 80zł a w multimedia 42zł multimedia daje dekodery za free

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

o widzicie kochani jaki krzyk się zrobił po poruszeniu tematu dawnych instalacji telewizyjnych , ktore obecnie mozna wykorzystac do odbioru telewizji cyfrowej . Co w efekcie przyniesie indywidualnemu odbiorcy oszczedności i same korzyści. A wiecie dlaczego? Bo to smierdzi.

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

No właśnie proszę państwa. Czy ktoś już próbował odbierać cyfrówkę ze starego AZARTU? Ja nie mogę sprawdzić bo już nie mam takiego kabelka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Azartu ? czyli ?

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

a ktory to kabelek ? mi sie wydaje ze to odlaczone jest



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

potrzebna bo lepsza ,a czasy sie zmieniaja...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

... a czy ktoś z państwa zauważył w ciągu ostatnich 15 lat w czynszu pozycje - AZART ?

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

ja nie

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Pierre Doilain a winien być jak ci się wydaje?

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Pierre Dolain a jak rozwiązać problem lasu anten które nagle pojawia się na blokach . Wszak nie licz na to ,że z anteny pokojowej będziesz miał dobry odbiór telewizji cyfrowej. Ludziska potrafią liczyc i kazdy grosz jest ważny. Wobec alternatywy tanszej telewizji cyfrowej nie pozostaną obojętni i będą rezygnować z kablówek . Jak będą , to gdzie wystawią swoje anteny? . Czy dawna zbiorcza antena AZART nie jest w tym przypadku według ciebie dobrym razwiązaniem?

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Fantic

Otóż na całym świecie za usługi jakiekolwiek się PŁACI, bo trzeba każdemu człowiekowi płacić za pracę. Jeśli nikt nie konserwował AZART przez ostatnie 20 lat, to jest on zapewne w opłakanym stanie. Jeśli zatem oczekujesz, że wystarczy go po prostu włączyć i zadziała, to ja szanownemu Panu conajmniej się dziwię podejścia do życia, świata i w ogóle.

Poza tym specyfika instalacji AZART była taka, że przewody biegły od mieszkania do mieszkania - szeregowo - w poziomie. Po tylu latach ta instalacja została po prostu wycięta przez samych użytkowników.
.. a tak w ogóle, to jeśli o czymś się pisze, to trzeba mieć choć blade pojęcie, a nie szukać w życiu czegoś, co może być za darmo, bo to czysta głupota - po prostu. Niniejszym uważam, że wyjaśniłem cokolwiek i kończę dyskusję w temacie.

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

A co wy ględzicie??
U mnie na antenie pokojowej śmiga aż miło popatrzeć .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Pierre Dolain tak spłycić temat moze tylko facet dla którego upominanie się o te instalcje które winny byc sprawne jest zagrożeniem jego interesów.

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

oglądaj analogową, jak dla mnie za mało kanałów HD tylko TVP1HD a na telewizorze HD te kanały to podstawa, jest dopiero 15 kanałów a do 2016 r ma być 35 kanałów w tym 20HD! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Dla mnie mogą sobie cyfrować ile chcą.I tak od kilku już lat mam Nkę;)

Używasz może dr nona kosmetyki


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

No i bardzo dobrze! W końcu mamy wybór. Każdemu wg potrzeb!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Witam, prosze zapamietac to co pisze. W miejscach dzialalnosci tv vectra, nie ma wogole instalacji sieci azart. Sam je demontowalem ok. 10 lat wstecz. Bylo to oczywiscie na zlecenievektry. Zgoda spoldzielni i zgm-u byla. W razie watpliwosci prosze pisac. Postaram doac odpowiedz.
Pozdrawiam Lomzyniakow.
Mirek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

właśnie dzisiaj byłem w siędnim duzym mieście i tam o dziwo spółdzielnia mieszkaniowa wysłała do kazdego lokatora spółdzielni mieszkaniowej pismo w którym poinformowała ,że z dniem 01.12.2012 w sieć AZART w której dotychczas były udostepnione tylko analogowo dwa kanały TVP wpuszcza sygnał cyfrowy z ponad 15 kananałmi w tym 3 w jakości HD. Zaprzestaje natomiast nadawania tych dóch programów analogowo. Kto nie wyrażana na to zgodny musi to zgłosić w odrębnym wniosku pisemnym. Pozostałym z dniem 01.12.2012 zostanie do rachunku za czynsz doliczone 4,5 złotego za uruchomienie sygnału cyfrowego w ramach sieci AZART.

Jak widac gdzies potrafia mysleć i taka sieć nadal istnieje i funkcjonuje i teraz przynosi to wszystkim korzyści bo po wiele niższych kosztach korzysta się z dużej liczby programów , nie trzeba stosować indywidulanych anten i to z nie zawsze dobrym skutkiem. U nas doprowadzono do monopolu telewizji kablowych czyniąc wbrew obowiązkom sieć AZART niesprawną czym uniemożliwiono jej wykorzystanie obecnie.

Jeżeli ja się myle to proszę o informacje.

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Panie Mirku czy tą dawną siec AZART można by obecnie wykorzystac do rozprowadzania do mieszkań w blokach sygnału cyfrowego tak jak to czynią w innych miastach ?

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

o to znalazłem w necie na ten temat:


Posiadasz instalacje telewizyjną typu AZART? Chcesz w niej udostępniać cyfrową telewizję
naziemną DVB-T? Nasza oferta skierowana jest właśnie do Ciebie!
Na polskim rynku istnieje jeszcze wiele spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
z ciągle działającymi instalacjami typu AZART, które chciałyby oferować swoim abonentom
cyfrową telewizję naziemną DVB-T. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom firma TELMOR
wprowadziła do swojej oferty gamę produktów spełniających ww. oczekiwania. W przypadku
udostępniania cyfrowej telewizji DVB-T w instalacjach AZART możemy spotkać się z dwoma
przypadkami. Pierwszy zakłada, że stan instalacji kablowej jest „zły” (instalacje te były
wykonywane w latach 70-tych ubiegłego wieku) co wiąże się z tym, iż pracuje ona
w ograniczonym paśmie częstotliwościowym, które nie przenosi sygnałów cyfrowej telewizji
naziemnej DVB-T nadawanych w paśmie UHF (szerokość kanału 8MHz). Rozwiązaniem
tego problemu jest przeniesienie transmisji sygnałów TV w pasmo VHF (szerokość kanału
7MHz). Drugi przypadek zakłada „dobry” stan instalacji kablowej, która jest w stanie
bezproblemowo przenosić sygnały DVB-T bez zmiany częstotliwości. Oferta handlowa firmy
TELMOR pozwala znaleźć rozwiązanie każdego z powyższych problemów.

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Witam. Niestety pozostaly tylko maszty po antenach. Wzmacniacze, przemienniki i cale okablowanie zostalo usuniete. Wylacznie w jednym bloku gdzie demontowalem siec azart, punktowiec obok poczty, wspolnota mieszkaniowa ponowna instalacje azatr. Po uruchomieniu i sprawdzeniu siec zostala wyloczona.
Pozdrawiam
Mirek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

wolna amerykanka. A czemu usuwano?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

znaczy się tylko w jednym bloku w chwilio obecnej istnieje funkcjonująca instalacja AZART i można ja włączyć i korzystać z telewizji cyfrowej. No to niezłą decyzję ktos podjął parnaście lat temu. W sumie mamy w tej sytuacji monopol telewizji kablowych .

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Powinno nie być kablowych .Tylko jedna sieć ogólnopolska

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

U mnie też już wyłączyli azart i wszystko działa lepiej niż przedtem

Gdzie robią dobre instalacje elektryczne? Prosze o pomoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cyfryzacja TV w Łomży

Moje wiadomosci na ten temat sa z okresu ok. 10 lat wstecz, czyli jak wspolpracowalem z vectra. Jednak mysle ze nic w tym temacie sie nie zmienilo.
Pozdrawiam.
Mirek

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org