piątek, 10 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

czy któraś z was stosowała taki lek? ginekolog taki własnie mi przepisał ale boje sie go zażywać niewiem czy nie zaszkodzi mojemu dziecku. prosze o informacje dzieki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

to b ardzo stary lek którego juz mało kto stosuje - jest beta bloker - śa już bardziej nowoczesne odpowiedniki idż ty do kardiologa leczyć ta przypadłośc a nie u ginekologa.

Fantic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Czy jesteś w pierwszym trymestrze ciąży? Jeżeli tak, to skonsultowałabym to jeszcze z jakimś lekarzem. Na ulotce jest napisane, że można przyjmować, jeżeli tak zaleci lekarz.Tu masz więcej informacji:
http://forum.kardiolo.pl/temat3676.htm

Dużo zdrowia i mniej nerwów Ci życze.

તે રાખવા

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Propranololu WZF lepiej nie brać, chyba, że w ostateczności, ale ja osobiście nie polecam tego rozwiązania. Ma tu też znaczenie stopień zaawansowania ciąży. Poczytaj ulotkę tego leku-są dostępne w internecie. I pamiętaj, że to forum nie jest miejscem do takich pytań. Skonsultuj to ze swoim lekarzem rodzinnym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Ja brałam Dopegyt...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

jak sama nazwa wskazuje jest robiony z produktow pszczelich a wy co proponujecie?!Sadzicie ,ze inne sa robione z czego innego ?? bzdury!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

a ty Fantic nie wprowadzaj w blad !!! Propanolol nie jest blokerem!!!!!!!!!Co innego obnizenie cisnienia a co innego betabloker!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Propranolol jest blokerem, blokuje działanie amin katecholowych, konkretniej to blokuje działanie adrenaliny i noradrenaliny na serce, przez co spada zapotrzebowanie na tlen przez serce, co powoduje zwolnienie pracy serca i spadek ciśnienia skurczowego krwi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Ja w ciąży miałam Dopegyt. Jak przestał działać to niestety szpital i kroplówka z ...czymś... 24 na dobę.

Ale jeżeli masz wątpliwości to idź skonsultuj to z innym lekarzem a nie szukasz specjalistów na forum.
Nadciśnienie w ciąży jest bardzo niebezpieczne o czym się przekonałam na własnej skórze więc albo do innego lekarza albo za tabletki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Zgadzam się z Majorką011.
Nadciśnienie w ciąży jest niebezpieczne dla dziecka.
Dopegyt jest wskazany przy łagodnym i umiarkowanym nadciśnieniu tętniczym. Propranol działa podobnie chociaż powiedziałabym, że jest mocniejszy i dodatkowo ma działanie przeciwlękowe i przeciwmigrenowe.
Jeśli lekarz przepisał Tobie ten lek to znaczy, że jest odpowiedni dla Ciebie. Jeśli nie masz pewności co do tego leku zawsze możesz umówić się do innego lekarza i zapytać o opinię i oczywiście żeby ocenił Twój stan w ciąży.

Wiem, że moja znajoma w ciąży miała gestozę i tym samym nadciśnienie i brała Dopegyt ale pomagał do czasu. Potem i tak oparła się w szpitalu i miała cięcie. Ale to tylko przykład, u Ciebie lolka23 nie musi tak być. Więc się nie martw i bądź dobrej myśli. Życzę zdrówka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Czy nadciśnienie leczy się jedynie lekami?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Propranol w ciąży na nadciśnienie czy ktoś stosował

Absolutnie nie. W większości przypadków pomaga zmiana trybu życia. oczywiście jeśli nadciśnienie jest lekkie, jedynie w pierwszej fazie. Jemy zwykle również za duzo soli.

Na tej stronie jest kilka dobrych informacji na temat tego jak leczyc nadciśnienie:
http://dobrecisnienie.org.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org