czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Mam pytanie i proszę tylko o odpowiedź osoby mające wiedzę na ten temat,a mianowicie:
jest prowadzona sprawa rozwodowa w innym mieście(nie Łomża),czy w jej trakcie można założyć nową sprawę o podział majątku w łomżyńskim sądzie,zaznaczam,że nie mam nigdzie zameldowania,a w Łomży jestem od 3 lat.


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Jeżeli między stronami jest zgoda co do podziału majątku to na ostatniej sprawie rozwodowej to sie może odbyć
Przykład
Do
Sądu Okręgowego
Wydział Cywilny w Łomży

W sprawie IC 456/10


Pozwany: Jan Kowalski
P i s m o p r o c e s o w e

W n o s i m y na zasadzie art. 58 § 3 krio zgodny wniosek o dokonanie podziału majątku wspólnego, w ten sposób, że:


Strony zgodnie ustalają, że w skład majątku wchodzi:
1. wymieniamy co wchodzi w skład
2. Oraz dokonanie podziału majątku wspólnego w ten sposób, że i tutaj na jaki podział sie decydujecie



Wtedy nie ponosi się kosztów, albo bardzo małe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

sprawe o podzial majatku mozna tylko zalozyc miejscu zameldowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

a jeśli nie ma się zameldowania(bezdomny)?to można w Łomży?


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Ajajajaj! Tak się wystawić. Obowiązek meldukowy w naszym kraju jeszcze obowiązuje.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Mija...ja załozyłem sprawę rozwodową w Warszawie i jest w toku,czy teraz nie mając nigdzie zameldowania mogę założyć o podział w Łomży?


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Mniejszy--nie udzielaj się,jesli nie jesteś w temacie(z góry dziękuję)


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Przepraszam!!!

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Witam,
W tego typu sprawach proszę zawsze słuchać profesjonalistów, a nigdy laików.

Jeśli do podziału dochodzi w sądzie, postępowanie musi zostać poprzedzone złożeniem stosownego wniosku. Wniosek winien zawierać wszystkie elementy wymagane przepisami prawa. Zgodnie z art. 566 Kodeksu postępowania cywilnego, w sprawie o podziale majątku wspólnego małżonków rozstrzyga sąd miejsca położenia majątku, a jeżeli jeden z małżonków zmarł - sąd spadku. Właściwy do rozpoznania wniosku jest sąd rejonowy.
Stosownie do art. 38 § 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2005 r. Nr 167, poz. 1398), od wniosku o podział majątku wspólnego po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej pobiera się opłatę stałą w kwocie 1 000 zł. Jeżeli zaś wniosek zawiera zgodny projekt podziału tego majątku, opłata stała wynosi 300 zł.
Pozdrawiam polecając swoje usługi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Autor: Setlex (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15-10-12 14:15

Witam,
W tego typu sprawach proszę zawsze słuchać profesjonalistów, a nigdy laików.


Setlex : albo osób które mają lub miały identyczną sytuację...bo kożystać z profesjonalnych porad to też kosztuje, składanie wniosków/pozwów w sądzie też...a matkom w trakcie takiej sytuacji i tak jest bardzo ciężko..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

korzystać*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Setlex--czyli jak dla mnie nie ma wyjścia,muszę czekać?Tylko jak to zrobić,jak płacę na żonę(nie dziecko-ci)alimenty w wysokości 1,100 zł,a teraz chce zagarnąć nasz wspólny majątek


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

oburzonamama --- pamietaj MADRY ADWOKAT POPROWADZI SPRAWE ZA "JEDNYM ZAMACHEM" tz. rozwod , alimenty dla dzieci ,podzial majatku -------------------ALE... jesli trafilas na lobuza adwokata(jak ja) bedziesz placic za kazda sprawe oddzielnie!((((((((((wiem z wlasnego doswiadczenia) Glowa do gory -przezyjesz i zapomnisz tak jak ja w chwili obecnej. Pamietaj , jeszcze o tym ,ze jak "zonkos" ma znajomosci to sedzia poprostu ciebie "uwali" a byl taki w Lomzy __________ Wyszynski i nie boje sie napisac dlatego ,ze skrzywdziwl moje dzieci i jak powiedzial "on umie inaczej liczyc" PAMIETAM TO DO DZIS!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

oburzonamamo jesteś facetem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

rzepicha--chyba już nic gorszego nie może być,jak to co mnie teraz spotkało--alimenty na żonę nieroba,celowo się zwolniła,aby brać ode mnie kasę,mało tego siedzi co roku w USA po kilka miesięcy,dzisiaj usłyszałem w sądzie,że mnie jest łatwiej znaleźć pracę,pomimo,że jestem po wypadku,operacji,bo... mam dobry zawód,tyle,że ona w Warszawie,a ja w Łomży--pytam --kto ma większe możliwości?ja ,czy ona w znalezieniu tej pracy?


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Kama 30 -tak jestem facetem,korzystam grzecznościowo z komputera,nicku


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

acha, rozumiem, bo chciałam doradzać jako kobiecie...
poza tym współczuję - napewno znajdzie się ktoś kto Ci pomoże, doradzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

miałem obrońcę,musiałem zrezygnować(sprawy finansowe)-jestem w rozsypce i nie wiem w co włożyć ręce


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

no nie ciekawie ------- ale ty szukaj papierow i swiadkow! z czyjej winy byl rozwod? jesli z twojej - to "dopa zimna" za wszystko bedziesz bulic.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Niestety nie wiem czy możesz, na zdrowy rozsądek raczej tak. Myślę, że jak zadzwonisz do adwokata to bezpłatnie Ci odpowie. Współczuję tej sytuacji, dzieci nie ma a trzeba płacić. Weź dobrego adwokata polecam Ewę Krasowską, sam nie dasz rady. Sąd to teatr ten wygrywa kto lepiej gra.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Albo zadzwoń do sądu 862166281

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Sprawę o podział majątku małżonków można wnieść po ustaniu wspólności ustawowej małżeńskiej. Jesli więc przed sprawą rozwodową nie znieśliście wspólności ustawowej, ustanie ona z chwilą orzeczenia (prawomocnie !) rozwodu. I wówczas można dzielić majątek - zgodnie przed notariuszem lub przed sądem, jeżeli nie ma porozumienia - tylko przed sądem. Właściwy jest sąd miejsca położenia majątku (art. 566 kpc.). Nie ma więc znaczenia, gdzie jesteś zameldowany, tylko to , gdzie jest majątek (np. mieszkanie) który ma być podzielony.
Na podstawie art. 58 § 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, na wniosek jednego z małżonków sąd może dokonać podziału majątku wspólnego w wyroku orzekającym rozwód, jeżeli przeprowadzenie podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki. Ale to rzadkość, praktycznie stosowane wtedy, gdy oboje małżonkowie zgadzają się na sposób podziału.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Pociągnę swoją historię dalej-płacę alimenty w wysokości w/w,choć nigdy nie dostałem żadnego wezwania na sprawę,nie miałam informacji o takiej sprawie,małego tego,nie dostałem wyroku o zasądzonych alimentach,dowiedziałem się,że jestem dłużnikiem w momencie,kiedy to zablokowano moje konto w banku.Bank poinformował mnie,że blokada nastąpiła na żądanie komornika--byłem w szoku,jakiego komornika,jakie alimenty?
Pytam--czy to nie jest bezprawie?-jak miałem się bronić,skoro nigdy nie dostałem żadnego wezwania na sprawę?zaznaczam przy tym,że moja prawie była żona miała ze mną kontakt tel.,wiedziała gdzie mieszkam.


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

oburzonamama ty chyba z choinki sie urwalas??( bo juz nie wiem czy ty kobieta czy mezczyzna?) jak mozna nie pilnowac swoich spraw??!!! to faktycznie tylko chlop potrafi wszystko tak olac!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Mogło być tak, że w pozwie o alimenty żona podała adres, pod którym juz nie mieszkałeś, np. ostatniego waszego wspólnego zamieszkania. Mogła odebrac wezwanie z sądu za ciebie albo w ogóle nie odbierać, po dwukrtonym awizo przesyłka wróciła do sądu. Sąd uznał, że unikasz procesu lub nie chcesz się bronić i wydał wyrok zaoczny, który znów wysłał na adres podany w pozwie. Ponieważ nie wniosłeś sprzeciwu, wyrok się uprawomocnił.
Masz prawo przejrzeć akta sprawy w której wydano wyrok. Jeżeli nie mieszkałeś pod adresem podanym w pozwie, masz prawo wnieść skargę o wznowienie postępowania z uwagi na pozbawienie ciebie możliwości obrony swych praw.
Nie jesetś pierwszą osobą, która nic nie wiedziała o procesie, a dowiedziała się dopiero, jak komornik zajął jej konto lub wynagrodzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

wujek....bardzo dziękuję za tą cenną inf.,


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Niezła suka z tej Twojej byłej żony, walcz o swoje chłopie, a w ogóle to na jakiej podstawie Ty masz jej płacić...tyle o rozwodach słyszalam ale takich cudów nie widziałam jeszcze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Kama...dokładnie tak--MOŻNA NAZWAĆ TO CUDEM,bo jest zdrowa z wykształceniem,celowo się zwolniła,przedstawiając świadectwo pracy o upadłości firmy,która nadal jest i doskonale prosperuje...takie cyrki tylko w PL


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

A w ogóle to moze ona tak to specjalnie sprytnie zrobiła zebyś ty na żadną sprawe fizycznie się nie dostał..bo jeszcze mógłbyś się wybronić i nie przyznano by jej tyle kasy co miesiac..paranoja poprostu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Przypuszczam,że właśnie taka sytuacja miała miejsce,siedzę,myślę i mam pustkę w głowie,załamka,a dług od października ubiegłego roku rośnie,bo...zostałem zwolniony z pracy za jej udziałem,dzwoniła,nękała tel.pracowników,przełożonych,firma chcąc mieć spokój-wypisała świadectwo:(


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

oburzonamama jesli byles na ostatniej rozprawie - to sedzia podaje termin nastepnej!!!!!!!!! to gdzies byl??"?

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

jakiej ostatniej?sprawa alimentacyjna była w Le.... ,wydano wyrok,oczyszczono moje konto,więc wniosłem sprawę o rozwód w Warszawie,to Pani mecenas ,,prawie byłej ,,połączyła na wniosek obie sprawy,gdzie było jej to na rękę--znajoma sędzina...i zaczął się koszmar
Kobieto--nie udzielaj się jak nie masz bladego pojęcia


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

rzepicha nie drzyj się !
oburzonamama zarejestruj się na tym forum http://forumprawne.org/ i przedstaw swoją sytuację - tam są między innymi prawnicy, a przede wszystkim piszą na temat i się nie drą....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Kama...Wujek...dziękuję Wam za te słowne wsparcie.Pozdrawiam


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa rozwodowa ,a podział majątku

Wszystko da się przeżyć. Takie sprawy nie są łatwe, zwłaszcza gdy majątek jest spory. W pierwszej kolejności, jeszcze przed wizytą u prawnika warto sobie zerknąć tutaj www.rozwod-i-podzial-majatku.pl/podzial-majatku-po-rozwodzie/ i poczytać. Można się tam naprawdę sporo dowiedzieć. Na blogu są też informacje na temat samego rozwodu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org