poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

zaczelam sie zaglebiac w szczegoly!!!!!!!! Zaczelam dopytywac skad sie biora mnozniki 1,1 tzn przychodzi ,patrzy na licznik , wstukuje x 1,1 i wyskakuje jemu NIEDOPLATA (jak zuzyles wiecej to i wiecej zaplacisz) . . Po glebokiej dyskusji na Slowackiego , gdzie jest 35 mieszkan nalezy doplacic za 15,06 m3 wody! .Pytam sie skad doplata ???!!! - JESLI KLUCZE DO PRALNI I WODOMIERZY MA SPOLDZIELNIA??? KTO kurVa zuzyl 15 m3 wody?????Pytam sie owego pana - po jaki swianc mam liczniki":?????????? czy placimy z atych , ktorzy nie placa ------------- PRACOWNIK TWIERDZI ,ZE NIE!!!!!!!!!!!!! WIEC KUVA ZA CO???!!!!!!!!! Jak tlumaczy za ubytki ale te ubytki musialy przejsc przez licznik - wiec kto kradnie i kto oszukuje?????????????/!!!!!!!!!!! czekam na odpowiedz PREZESA SPOLDZIELNI ODPOWIEDZIALNEGO ZA SPRAWY TECHNICZNE!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=531230&t=531230 ten sam temat !!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

przejrzalam strone LSM - nigdzie nie widze ,skad sie wzial mnoznik 1,1 , nie widze konkretnych wyjasnien_______________ NIE MA PANIE PREZESIE! Wchodza na chate licznik spisuja i razy 1,1 ( skad taki sie wzial ???) na jakiej podstawie??. Kto rzadzi woda ? ,skad dodatkowe m3 ????? TEGO OCZEKUJA MIESZKANCY PREZESIE???????????!!!!!!!!!!!!! nie masz doczynienia z durniami!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Prosimy skontaktowac sie z panem prezesem, a nie tu na forum bo tu nikt Ci nie pomoze :)

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Rzepicha poczekaj jeszcze trochę bo nie długo skończy się te towarzystwo wzajemnej adoracji w spółdzielniach.

http://finanse.wp.pl/kat,104492,title,To-koniec-spoldzielni-mieszkaniowych,wid,14741696,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1ede3

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

I co??? PiSowskie ścierwo?? PO jednak rządzi :PPP czekamy na te zmiany!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Tylko bez wyzywania czy popierasz PiS czy PO lub inną partie to w SM walą nas po rogach równo po kolei .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Ktoś musi w bloku bimber pedzić....

Członkowie spółdzielni będący właścicielami lokali są obowiązani uczestniczyć w wydatkach związanych z eksploatacją i utrzymaniem ich lokali, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości wspólnych, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni oraz w zobowiązaniach spółdzielni z innych tytułów przez uiszczanie opłat zgodnie z postanowieniami statutu.

Wysokość ryczałtu jest ustalana w oparciu o prognozę. Opłata ta może być rozłożona równomiernie na wszystkich właścicieli lub nierównomiernie. Nierównomierne rozłożenie może się odbywać w oparciu o pewne kryteria jak liczba mieszkańców.

Oczywistym jest, że określenie ryczałtu w przeliczeniu na jedną osobę jest dopuszczalne. Odbywać się powinno ono w oparciu o średnie zużycie z lat poprzednich oraz prognozę sporządzoną przez organ ustalający.

Jeżeli spółdzielnia wyliczyła ryczałt za wodę 100 zł na jednego mieszkańca w kwartale prognozując zużycie wody na poziomie 15 metrów sześciennych a okaże się, że w okresie rozliczeniowym zużycie na jednego mieszkańca wynosiło 10 metrów sześciennych, wtedy spółdzielnia jest wzbogacona względem mieszkańców. Statut spółdzielni może określać co należy zrobić z nadwyżką pieniędzy w tym przypadku. Taka nadwyżka może zostać zwrócona lub zaliczona na poczet przyszłych opłat za wodę.

Należy stwierdzić, że nie ma jakiegoś górnego limitu ryczałtu - byleby nie był ten ryczałt wygórowany i powodował zbyt duże obciążenie mieszkańców.

http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo-mieszkaniowe/wysokosc-ryczaltu-za-wode-w-spoldzielni.html

http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/nie-chodzi-o-to-by-na-wodociagach-nie-bylo-strat-ale-by-tracic-tyle-wody-zeby-sie-oplacalo,23348_0.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

rzepicha coś słabo szukałaś bo na stronie ŁSM jest informacja :
Zasady rozliczania zużycia wody
(zmiany od 1 lutego 2005 roku)
Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży uprzejmie informuje, że:

1. Od 1 lutego 2005 roku ŁSM wprowadza pełne rozliczenie kosztów zużycia wody w budynkach poprzez zastosowanie współczynników korygujących wskazania wodomierzy lokalowych.

2. Współczynnik korygujący ustalony będzie dla każdego budynku na podstawie różnicy między odczytem wodomierza głównego budynku a sumą odczytów wodomierzy lokalowych, zgodnie z zawartą z użytkownikami lokali "Umową na rozliczanie ciepłej i zimnej wody".

3. Podstawą do obliczenia opłaty będzie przemnożenie wskazania wodomierza lokalowego przez współczynnik.

a swoją drogą to te zasady obowiązują od 2005 roku a Ty dopiero teraz się tego dopatrzyłaś ? :)

pozdrowienia




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

SKAD I NA JAKIEJ PODSTAWIE JEST WYLICZONY WSPOLCZYNNIK??.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

na podstawie Umowy ktorą sama podpisywałaś a współczynnik wynika z różnicy pomiędzy sumą wskazań wodomierzy w mieszkaniach a wodomierzem MPWiK w piwnicy na podstawie którego MPWiK właśnie obciąża co miesiąc spóldzielnię
różnice zawsze były i będą a wynikają z chociażby z klasy dokładności urządzeń pomiarowych czy też cieknących spłuczek w mieszkaniach czego domowe wodomierze nie wyłapują a wyłapuje ten w piwnicy
Temat rzeka ale mam ciekawsze zajęcia na urlopie :) zadzwoń do swojej administracji na Wyszyńskiego to dokładnie Ci wytłumaczą :) Nr znajdziesz na ich stronie lsm.lomza.pl Prościej jest zasięgnąć wiedzy u źródła niż pytać na forum ;)

milego dzionka




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Janusz Kos piszesz,że niedługo się skończy to towarzystwo wzajemnej adoracji ale,niekyórzy prezesi już teraz powoli przekazują działy sp-ni rodzince patrz SP PE-ktywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Vlad nie pamietam takiej umowy , jesli LSM cos daje do podpisu to wybacz ale uwage mam szczegolnie wytezona. Rozumiem ,ze obciazaja nas roznica pomiedzy licznikami lokatorskimi a glownym ----------- WIEC PO JAKA CHOLERE LICZNIKI W DOMU? WYSTARCZY GLOWNY NA "LBY" PODZIELIC I TO SAMO WYJDZIE!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

To bardzo proste , zaklady dostarczajęce wodę do odbiorców doskonale wiedzą jak można zarobić . Każdy prywatny odbiorca ma zainstalowany licznik skrzydełkowy który dodaje i minusuje prądy . Wodomierze zainstalowane na blokach są typu śrubowego i przy małych przepływach wstecznych ich nie minusują. Prądy wsteczne powstają na wskutek różnic poboru wody w każdym bloku w jednostce czasu. Z badań wynika że różnice takie mogą osągać nawet do 30% .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

rzepcia umowę podpisywałaś na 100 % w momencie gdy lata temu zamontowałaś po raz pierwszy wodomierze. Powinnaś mieć 1 egz. tej Umowy w swoim domowym archiwum. Jeden jest też w archiwum w spóldzielni więc możesz go obejrzec jeśli swój zgubilaś :)
Na "łby" byłoby niesprawiedliwie bo teraz doliczają każdemu z nas różnicę proporcjonalnie do zużycia a nie od ilości osób :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

opisać to na głównej NATYCHMIAST !!! To ważniejsze niż piach na drodze !!!

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Heh, to samo dzieje się w innych miastach, żadna nowość. Liczniki niby są, wszystkie mieszkania niby zostały obejrzane i niby nikt nie kradnie a co miesiąc brakuje ileś tam metrów sześciennych wody. Gdzie pojawił się ubytek? Jakim cudem? Kto tę wodę wziął i w jaki sposób? Nikt nie wie, ale kasę za niewidzialną, podobno zużytą wodę przez smerfy, spółdzielnia dzieli na liczbę obywateli i każdy musi płacić. Znam przypadki, gdzie nawet po 200 zł na rok ludzie dopłacają. Nie wiedzą za co. Chodzą, kłócą się i nic z tego nie wynika. Także doprawdy, Łomża nie jest tu wyjątkiem. Ale osobiście radziłbym złożyć skargę do UOKiK, oni dość dogłębnie zajmują się mataczeniem i takimi nieuczciwymi praktykami. Z tym, że oficjalna skarga jest potrzebna. Jak nikt z 30 mieszkańców danego bloku nie ma jaj i boi się nie wiadomo czego, by złożyć skargę to i tak się dzieje, że są dymani w pupę. Powodzenia. Moi rodzice też walczą z tymi złodziejami, aczkolwiek na terenie innego miasta. Ja nie mieszkam tam od 10 lat, ale jak słyszę co się dzieje to włos mi się jeży na głowie. A swojej łomżyńskiej spółdzielni też muszę się przyjrzeć, skoro i u nas takie kwiatki się pojawiają.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Liczniki niby są, wszystkie mieszkania niby zostały obejrzane i niby nikt nie kradnie a co miesiąc brakuje ileś tam metrów sześciennych wody. Gdzie pojawił się ubytek? Jakim cudem? Kto tę wodę wziął i w jaki sposób? Nikt nie wie, !!!!!!!!!!!!!!! Mysle ,ze to dobry sposob UOKiK!!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Są sposoby żeby cofnąć cyferki na wodomierzu..... elektronicznego nie da się oszukać wystarczy trochę odkręcić kurek i już na licza:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

CXRSa1 wiem o czy piszesz:)))) ALE NIE O TO CHODZI ALE O PRAWDE!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Nie możliwe że na na linii przesyłowej wody są aż duże ubytki wody .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

a powiedziec wam cos ciekawego???? pracownicy spni hydraulicy pare lat temu podlanczali wode omijajac liczniki, znam taki przypadek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Autor: nowal12 (---.lomza.mm.pl)
Data: 25-07-12 14:15

Janusz Kos piszesz,że niedługo się skończy to towarzystwo wzajemnej adoracji ale,niekyórzy prezesi już teraz powoli przekazują działy sp-ni rodzince patrz SP PE-ktywa

Nowal12 w internecie jest strona CBA możesz to zgłosić;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

wiesz co rzepicha ? Ty jesteś jednak niereformowalną aferzystką :) tłumaczyć Ci jak krowie na miedzy a Ty dalej swoje :) przecież napisałem C skąd się biorą te "ubytki" a Ty próbujesz wkładać kij w mrowisko, tyle że jest to mrowisko urojone. Ocknęłaś się po ponad 7 latach od wprowadzenia współczynników, że coś takiego w ogóle istnieje i drążysz jak kret. Poczytaj w necie o klasie dokładności urządzeń pomiarowych i chociażby o tym że nie ma idealnego pomiaru bo nawet pomiar laboratoryjny obarczony jest błędem. Ciekawe czy byś drążyła temat gdybyś miała współczynnik pomniejszający Twoje wskazanie (bywa i tak) czy nadal tak głośno byś się tu wydzierała albo czy byś honorowo oddała kasę do spółdzielni :) no przecież masz licznik by płacić tylko za siebie :) ech szkoda słów i czasu




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

hhehehhe halina znowu ma jakis problem ? hehehhe nie zwracajcie na nia uwagi to chora z nienawisci baba

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

:DDD

http://www.youtube.com/watch?v=QN7VJVHFxeM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Vlad twoj cytat : "napisałem C skąd się biorą te "ubytki" no i to wystarczy!!!!!!!! Wracajac do meritum nie tylko ja "wkladam kij w mrowisko" jak to ujales ale sa inne posty mowiace WPROST lsm UPRAWIA ZLODZIEJSTWO !!!!!!!!kTO JEST "aferzysta" ???? Ja??? naprawde??Jeszcze troche to wmowisz mi ,ze jestem wielbladem!!Tylko dla polglowkow takich jak rikitiki twoje wyjasnienia brzmia prawdomownie a ow kalaruch prowadzi jakas prywatna wojna ze mna. Jesli podpisalam umowe ? - to liczniki mam dluzej niz od 2005 roku i JAKOS NIE WIDZIALAM ANEKSU DO TEJ UMOWY!! ZMIENIAJA SIE WARUNKI ROZLICZEN WIEC ROZUMIESZ ALBO NOWA UMOWA ALBO ANEKS )(Powyzej wkleilam inny watek o tej samej tematyce a najsmieszniejsze j.t. ze tam jest z koleji inne tlumaczenie:)))- wiec co tak ciebie ugryzlo w moim POSCIE? , NAWET NIE UMIECIE UZGODNIC JEDNEGO "PRAWDZIWEGO" KLAMSTWA!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

alez to czuc ze to ktorys z ydiotow ze spni pisze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

OW osobnik VLAD od czasu do czasu tutaj wchodzi :)))Ja zadaje KONKRETNE PYTANIA !!!!!!!!!!!!!! a ten ze mnie robi POLGLOWKA:))) CHOCIAZ SAM NIE WIADOMO KIM JEST??!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Zapewne ten co zajmuje się licznikami;) ja wiem:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Janusz Kos a ty z wody nie korzystasz???
dlaczego ten twoj post "na dwoje babka wrozyla"? A moze to ty jestes ten co w pralni sie oplukuje??

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

rzepicha tobie brakuje faceta, który wieczorem by ci to wszystko dokładnie wytłumaczył :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

nie`dotyczy~:))))))))))))))))))))))))))))))))))) JESLI BYLBY NA POZIOMIE!!!!!!!!!!!:)))))))))))))))))) A NIE JAKIS CZUBEK ,KTO WIE:))))))))))))))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Pani rzepicho :)

Nie musiało być żadnego aneksu bo zasady rozliczania są ujęte już w tej pierwszej umowie przez Panią podpisaną, tyle że przed 2005 rokiem różnice pomiędzy sumą wskazań wodomierzy mieszkaniowych a wodomierzem głównym były pokrywane z innego funduszu. Te różnice były są i będą od początku istnienia każdego bloku i nie ma tu żadnego złodziejstwa - to zwykła niedoskonałość pomiaru. W każdej pralni są wodomierze więc nie warto wysyłać Janusza Kosa by tam się mył, bo jeśli to zrobi będzie musiał za tą wodę zapłacić :) Spółdzielnia od mieszkańców bierze dokładnie tyle ile ma zapłacić MPWiK i są na to dokumenty (jeśli nie wierzysz wybierz się do biura spółdzielni). Proszę liczyć się też ze słowami bo nazywanie kogoś otwarcie złodziejem może mieć swoje następstwa :) Nie robię z Pani półgłówka chcę jedynie wytłumaczyć coś czego najwyraźniej Pani nie rozumie i w swej bucie wprowadza Pani opinię publiczną w błąd. Dla niektórych to forum to całe życie i to co tu przeczytają uważają ze jedyny pewnik życiowy. To ile razy wchodzę na to forum to moja prywatna sprawa i nie Pani to osądzać, bo ja do Pani licznika ilości postów nie zaglądam. :) :)
Pozdrawiam z urlopu :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

i jeszcze jedno :) powyższy post był moim ostatnim w tym temacie. Myślę, że każdy kto ma głowę na karku zrozumiał co chciałem przekazać a Pani rzepisze i tak nikt nie przetłumaczy
Afery spiskowe i złodziejskie to Jej najwyraźniej całe życie :)

PAPA




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jak to jest z woda w LSM W LOMZY??!

Vlad nie wiem czym urazilam? na konkretne pytania nie odpowiedziales!!!!!!!! Po drugie jak zwrocilam tobie uwage ,nie tylko ja pisze o rozliczeniach wody!!!!!!!! Nastepnie osobiscie ciebie zlodziejem nie nazwalam ale nazwalam takie rozlicznie jest "zlodziejstwem' wiec nie proboj mnie zastraszac!!!!!!!!!!!!Przeczytaj swoj post ------------- wyraznie zasugerowales !!!!!!!!!koniec w tym temacie z mojej strony!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org