czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zambrów na rowery 1.07.2012

Czy ktoś z Łomżyńskich Cyklistów wybiera się na tę imprezę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

A kiedy w Łomży zaczną być taki imprezy. Bo u nas to nic nie tylko pochody radia Maryja i imprezy typu gdzie jest krzyż :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Kurcze jak mi się chce pojeździć rowerkiem to nie czekam na pseudohappenigi tylko wsiadam i jadę.Co to ma na celu?Spopularyzowanie jazdy rowerem?Jak ktoś nie lubi się ruszać to zawsze będzie szukał "stosownej" wymówki.Teraz ludziom troszeczkę się poprzewracało,bo narzekają,że benzyna droga a w godzinach szczytu to ciężko przez przejście dla pieszych normalnie przejść bo samochód jeden za drugim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Ja śmigam po Łomży codziennie po 30km

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Kiedy w Łomży będą takie imprezy? Jak będziemy je sobie organizować!
W lipcu (dokładnie ostatni piątek lipca) odbędzie się I Łomżyńska Maska Krytyczna która mam nadzieje przerodzi się w imprezę cykliczną a może cyklistyczną :) i będzie się odbywała w każdy ostatni piątek miesiąca.

A jak chodzi o różne wspólne wypady rowerowe to zaglądajcie na forum łomżyńskich rowerzystów www.rowerzysci.eczytaj.pl tam znajdziecie osoby chętne do jazdy rowerowej.

Wracając do tematu ja wybieram się do Zambrowa rowerem. Niedzielny rajd jest z Zambrowa do Rybna i z powrotem, więc pewnie prosto z Rybna wrócę do Łomży.
W Zambrowa akcja rozpoczyna się o 14 na Targowicy Miejskiej więc z Łomży trzeba wyjechać o 12 aby spokojnie dojechać do na miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

O... Dokladnie o takiej samej inicjatywie ostatnio myslalem :D Nawet zalozylem jakis drobny temat na forum ;)
Jesli chodzi o udzial w "I Łomżyńskiej Masie Krytycznej" to deklaruje swoj udzial ;)
enigmatus, a Ty przypadkiem nie jezdziles kiedys takim niebieskim maluchem ? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Nie kolego. Ja jeżdżę rowerem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

a na ircu sie kiedys nie siedzialo ? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

A jeśli chodzi "pseudohappenigi" to w Masie nie chodzi o przejażdżki rowerowe.
Tu chodzi o organizację rowerzystów i pokazanie władzom miasta i kierowcom, że istniejemy i chcemy poważnego traktowania naszych potrzeb. Chodzi o to aby likwidować bariery dla rowerzystów i budować ścieżki z prawdziwego zdarzenia takie, które gdzieś prowadzą i są połączone w jedną całość. I nie chodzi o to aby popularyzować rekreacyjną jazdę na rowerze ale pokazać że rower to alternatywa dla samochodu w codziennym przemieszczaniu się po mieście. Na razie Łomżyniacy przemykają po chodnikach, jeżdżą po przejściach dla pieszych a na ulicy traktowani są jak intruzi.
Ścieżki rowerowe kończą się w polu (Szosa Zambrowska), albo zmuszają do zsiadania z roweru lub jazdy slalomem (Poznańska). Ścieżki zmuszają do skakania po krawężnikach (Spokojna) albo jazdy w koło skrzyżowań (Legionów Piłsudskiego).
Nie wspominając już o przyciskach przy przejazdach rowerowych które są niezgodne z przepisami!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Zapomniałeś dodać o ludziach chodzących po ścieżkach i sapiących ze to jest chodnik a nie droga dla rowerów i jeździmy slalomem ze ścieżki na chodnik i tak cały czas wzdłuż ulicy Piłsudskiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

siema wszystkim ten rajd to zeby do niego przystapic to trzeba miec kask

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

kto wogole jedzie bo ja napewno jade

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

ja tez sie pojawie ;)

odnosnie paru powyzszych postow, to mniej maruderstwa bym proponowal, bo na naszych ulicach/chodnikach jest super ... oczywiscie w porownaniu do innych miast :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Jak ktoś jest chętny do jazdy na rowerze do Zambrowa to o 12:00 na Starym Rynku zbiórka.
Kaski są nieobowiązkowe (chyba że prawo się od wczoraj zmieniło a były takie pomysły)

Jedyne co jest obowiązkiem to sprawny i wyposażony odpowiednio rower oraz chęci :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

ueeee ja zrozumialem ze Pawcik pyta o pojawienie sie na lomzynskim "evencie" :D Jesli kogos wprowadzilem w blad ze dzis jade, to sorry ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

i kto z was byl bo ja bylem nawet moglo byc tylko bylo trzeba sie gruoy trzymac nie mozna bylo wyprzedzac organizatorow i to jest minus i zadnych nagrod nie bylo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zambrów na rowery 1.07.2012

Organizatorów się nie wyprzedza bo ktoś musi prowadzić czoło peletonu :)
A jeżeli chodzi o nagrodę, to grochówa nie smakowała? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org