środa, 15 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kłusownik zatrzymany na rybach....

...ja nie łapał bym takich "płotek" zapolował bym odrazu na grubą rybę jaką jest osoba sprawująca piecze nad naszą rzeką oraz jego (wiecznie pijani) kontrolerzy... Nasze łowiska są opustoszałe przez takich ludzi jak w/w kłusownik oraz ludzi którzy za pieniądze którymi opłacamy karty wędkarskie powinni zarybiać, dbać oraz pielęgnować swoją "własność"... Bo jeśli już nawet kłusownik z siecią ma w niej tylko 3 szczupaki kilka linów i karasi to znaczy że coś jest nie tak... Pozdrawiam wędkarzy ;)

..."Łomża"- miasto rond i kosciołów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

Problem kłusownicta był, jest i będzie. Walka powinna zaczynać się właśnie od tych najmniejszych. Należy zachować w tym konsekwencję działania i budować świadomość tego, że jest to przestępstwo, a złamanie obowiązującego prawa jest karane.
Z moich ostatnich obserwacji bdb robotę robi SSR Łomża (Społeczna Straż Rybacka), chłopaków widać nad rzeką, pływają nawet w nocy, kontrolują wędkarzy. Oby tak dalej.
Abstrachując od od opisywanego tematu, ostatnio w Gazecie Współczesnej pojawił się art " Kłusownik? Ja tylko sieci zarzucam" opisujący pewnego człowieka znad Narwi. Po przeczytaniu tego tekstu miałem uczucie, że jest on afirmacją i potwierdzeniem swojego rodzaju lokalnej tradycji kłusowniczej. Z przerażeniem dowiedziałem się o swobodzie działania tego jegomościa, o jego bezkarności i niszczycielskiej samowoli.
Brak wysokiej kary oraz społeczne przyzwolenie na takie działanie jest podstawą do kultywowania takich zachowań, a takie teksty są świetną podpowiedzią, gdzie i jak kłusować. Żałuję, że art ten nie brzmiał inaczej, że nie był obroną naszej Narwi przed takim ludźmi.

Dla tych, którzy widzą i chcą pomóc:

1. Policja - tel 997

2. Państwowa Straż Rybacka - 505 117 805

3. Społeczna Straż Rybacka - w najbliższym czasie tel. zostanie podany. Tym czasem zapraszam do pisania na ssrlomza@wp.pl, patrz info na dole

4. Dzierżawca - GRŁ - tel. 888866602, 602701496

Łomżyńska Społeczna Straż Rybacka uruchomiła e-mail, na który można kierować wszelkie informacje dotyczące kłusownictwa - ssrlomza@wp.pl , cenne będą wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Rafa

www.wedkarskabrac.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

rzeczywiście złapali prawdziwego kryminała, na szubienice z nim ! haha i jeszcze bezwstydne pajace się tym szczycą i chwalą, mam nadzieje, że jeszcze został dobrze spałowany, a za artykuł kują medal złoty, chory kraj i ludzie je*ani w dupska z góry, którzy wyżywają się na tych jeszcze niżej...

a tak z innej piczy, pytanie na które i tak już zapewne znam odpowiedź, ale się skusze zapytać: czy wybierając się na survival i w celu naukowo-szkoleniowym poluje na rybki, cipki i inne gadziny nie robiąc im przy tym krzywdy, a tym bardziej nie mordując, po złapaniu wypuszczając bo mam worek tajskich sajgonek na makaronie z biedronki, to też dostane baty ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

a jak



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

bat dla każdego, kto nie jest żydem i jego gestapowskim psem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

Autor: Czesio (---.elomza.pl)
Data: 13-06-12 16:37

rzeczywiście złapali prawdziwego kryminała, na szubienice z nim ! haha i jeszcze bezwstydne pajace się tym szczycą i chwalą, mam nadzieje, że jeszcze został dobrze spałowany, a za artykuł kują medal złoty, chory kraj i ludzie je*ani w dupska z góry, którzy wyżywają się na tych jeszcze niżej...




Ajajaj odezwał się w temacie w którym pojęcia nie ma. Człowieku, dla tych, którzy dbają o właściwe zarybianie naszej rzeki itp, którzy płacą składki za możliwość łowienia, to przestępca! Skąd wiesz ile on wyławiał tych ryb? Miał ze trzy sieci, kradł czyjeś dobro a tobie to nie przeszkadza. Weź się posłuchaj, bo żal czytać co piszesz. Max napisał wszystko w temacie, ale ty ie zrozumiałeś tego. No cóż. Nie powinieneś był zabierać głosu w temacie, w którym jest ci wszystko obojętne!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

Mam znajomego wędkarza i znam niektóre problemy. Życzę Wam powodzenia w walce z kłusownikami!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

może to jego jedyny zarobek w tym chorym kraju, w którym niedługo będziecie płacić składki za powietrze

zarybiają ? chyba swoje stawy, kible i kieszenie z waszych śmiesznych składek :D widocznie boli Cię, że płacisz i nic nie możesz złapać, a tu biedny dziadzia wyciągnął parę szczupaków, za które musiałeś zapłacić i zostały specjalnie wrzucone dla Ciebie i tylko czekały, aż zarzucisz bata by Cię uszczęśliwić, ale dziadek je pojmał i chciał bezczelnie je pożreć haha

szanujcie prawo, a one się wam odwdzięczy :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

To ***** do MOPS, albo za robotę się wziąć, kradzież nie jest wytłumaczeniem sytuacji materialnej. Jest wielu Ludzi, którzy choć biednie żyją uczciwie.

KŁUSOWNIK to złodziej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kradnie czyjeś dobro , jak ten w kominiarce, zakradający się do twojej piwnicy, czy kradnący Ci rower z pod sklepu.

Jestem wędkarzem od wielu lat, i nigdy nie pozwolę ,aby ktoś kradł to , za co ja płacę.

Nie jestem społeczniakiem jakimś, ale sam zadzwoniłbym na policję widząc jak ktoś stawia siatę.

Dodam jeszcze że, strażnicy też nie są OK.
Gdzie lądują ryby które oni znajdą w siatkach? Ja wiem gdzie powinny trafić, a wiem że zajadają je sami, i ich rodziny.

Pozdrawiam bez odbioru !!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

Proponuje najpierw wyłapać wszystkich "wielkich" wędkarzy co chowają 20-centymetrowe szczupaki po butach. Wtedy też jesteście tacy chojracy i od razu dzwonicie na policję. Przecież kradzież to kradzież- co za różnica czy ktoś stawia siatkę czy bierze do domu ponad limit.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

Nie bronię wędkarzy, bo wiem, że sami potrafią zrobić wiele złego. Wśród nas też są kłusownicy - nie zaprzeczam.
Ale na miłość boską nie można obniżać pewnych standartów i nie można podchodzić do sprawy - To nie mój interes, mam to gdzieś, to tylko ryby itp. To właśnie przez takie zachowania duża część "zachodu" traktuje nasz kraj i nas prawie jak "dzikich".

Wszystko zależy od światopoglądu i rodzaju wyznawanych zasad. Pewne wypowiedzi powyżej są tylko potwierdzenie tego, że społeczne przywolenie na łamanie prawa czy też obojetność są mocno w nas zakorzenione.

No cóż... jeżeli ktoś jest płytki to i płytko podchodzi do sprawy.

Niestety ludzi o 1 cm choryzontach jest dużo...

Pozdrawiam

Rafa

www.wedkarskabrac.pl

Rafa
www.wedkarskabrac.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

oczywiście horyzont ;) przepraszam

Rafa
www.wedkarskabrac.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kłusownik zatrzymany na rybach....

niech wezma się za tzw. pierwsza druga i trzecia rzekę we Włodkach ;) chodzi tu o starorzecza co tylko nie pojadę to widać pozastawiane siatki a ryby coraz mniej to jest skandal jeszcze pare lat temu można było złapać tyle lina a dziś bieda ;/

tyton

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org