piątek, 21 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mechaniak

Wie ktos moze od ilu punktów przyjmowali do mechaniaka w tamtym roku a od ilu w tym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

To zależy czy do Liceum, czy do Technikum i na jaki kierunek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

no ja chce isc do technikum na kierunek mechatronik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

Technikum to około 90. Ale biora każdego tylko utrzymać się jest ciężko. Bo czym wiecej wezmą tym więcej kasy dostają, bo za kaza osobe a potem wywalają aby był dobry procent zdawalności matur.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

ryzyk68 mówi prawdę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

biorą wszystkich jak leci, po pierwszym roku duży przesiew bo poziom naprawde wysoki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

Mechatronik - jestem dopiero w 1 klasie a już mam dosyć ;d

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

a mozesz mi mniej wiecej powiedziec czego sie tam uczysz i ile miales punktow jak cie przyjeli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

Punktów miałem w sumie 105 , ale na mechatronika akurat biorą wszystkich więc nie masz się co martwić u mnie jest 34 chłopów w klasie i sporo miało poniżej 100 pkt. 1 rok jest okropny , nie uczysz się niczego poza wzorami, wpychają nam multum wzorów na siłę , co z tego że 70 % klasy nic nie rozumie, podobno będzie nam to potrzebne później. Żałuję że nie ma żadnych praktycznych przykładów na konkretnych urządzeniach , ale cóż , jak trzeba to trzeba . I tak cały rok kujesz wzory. Na rysunku technicznym pol roku wymiarujesz w zeszycie kawałki drewna ( różne konstrukcje ) , później zaczyna się robić ciekawie, dochodzą różne oznaczenia,rysunki i nazwy w liczbie niemożliwej do policzenia i dzieje się to tak szybko że nie zdążysz się obejrzeć , nagle jest maj i okazuje się że zeszyt z rysunku jest jak książka po łacinie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

ok dzieki za informacje mysle ze powinienem sie dostac na ten kierunek, aby sie uczyc to dam se rade a jak jest z tymi jezykami i jaka miales srednia na koniec 3 klasy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

a słuchajcie, wiecie może do liceum jak przyjmują ? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

ale gdzie do mechaniaka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

tak do mechaniaka :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

mi sie zdaje ze chyba tez 100pkt jak do technikum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

dziękuję :)

w sumie to nie wiadomo ja też nie wiem jak to jest ale wydaję mi się, że też tak samo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

Mechaniak jest spoko. jak się myśli o przyszłości i troszkę pracuje da rade.
Nie ma nic za darmo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

ile 90 ?
do mechaniaka sie łatwo dostac ,ale trudniej utrzymac
od 40 przyjmuja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

Cześć, też mam zamiar wybrać się do mechaniaka i mam pytanie czy na mechatronice będzie trudniej niż na innych profilach? bo jak mam się męczyć to wolę inny profil. no i jak wygląda sytuacja z pracą (m.in w łomży) po takim profilu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

Mechatronika jest trudniejsza od innych , nie powiem ci jak jest z robotą bo jeszcze nie skończyłem ale jeśli nie chcesz się męczyć to polecam zawodówkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

Wszystko zalezy od tego czy bedziesz miał zamiar studiowac czy nie... Sam kończyłem technikum w tej szkole i nie żałuję. Po skończeniu mechaniaka złozyłem CV do kilku firm i od razu znalazłem pracę lecz uważam , ze lepiej sie uczyć niz pracowac i poszedłem na studia. Nie ukrywam ze jest mi o wiele lzej niz tym co sa po liceum... polecam technikum, zawodowka jest dla tych co naprawde chcą być mechanikami, co maja "smykałkę" do tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mechaniak

ja tez mam zamiar isc na mechatronika i nie przejmuje sie opiniami innych ze jest trudno jak bylem na dniach otwartch jeden z nauczycieli powiedzail jak ktos chce sie uczyc i miec wyksztalcenie niech idzie do technikum a jak ktos woli robic zamiast sie uczyc niech idzie do zawodówki

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org