czwartek, 06 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wykrywacz Metali

Witam.
Wiecie gdzie najlepiej się udać z wykrywaczem metali ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

na pola

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

do lasu







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

pola i lasu mamy w bród

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

na grzyby :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Kulawy przetrzebil juz wszystkie pola i lasy,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Zależy co chcesz znaleźć ?



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Poczytaj o Roju i o NSZ! Mieli siedzibe w lasach w okolicach kadzidła, Dylewa, Ostrołęki Krasnosielca czy Makowa Maz. Mysle ze w tym czesciach Polski znajdziesz duzo fajnych gadzetów z okresu po II wojnie światowej a dokladnie pamiatki po żołniezach wyklętych.

http://www.youtube.com/watch?v=ckBZsuRhGfY

http://podziemiezbrojne.blox.pl/2008/06/Rajd-szlakiem-Zolnierzy-Wykletych.html

poszukaj w necie na podobne tematy, gdzie przebywali Ci żołnierze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

http://www.rekonstrukcja-las.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Po co zaraz Ostrołęka i Roj. W bliskich okolicach Łomży jest tyle świetnych miejscówek...



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

najlepiej to całe jezioro wypij i potem się tym baw na pewno sporo tam pamiątek znajdziesz :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Malachit, ale żeby napisać coś konkretnego na temat to ciężko, aby napisać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

z czym latasz jaka wykrywka ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

A Ty OjciecR myślisz że zaraz podam Ci miejscówki na tacy ?



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Na forty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Ale na wspólne wypady możemy się spiknąć...



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Cisza...



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Bo za późno i dlatego cisza, do jutra.

Mausz&Mausz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Dawaj do mnie mam kilka miejsc do poszperania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Poniżej 9 stów to nie wykrywacze to są zabawki , a prawdziwy odkrywca nie dzieli się swoimi miejscówkami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Propozycje ?



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Nie ma chętnych ?



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

malachit odbierz poczte

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

oczywiście okolice Wizny i Nowogrodu trzeba tylko trochę posiedzieć przy mapkach i literaturze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

To zależy kto czego szuka.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

chodzi mi o pamiątki powojenne bo monetki to nie wiem , nie mam odpowiedniego sprzętu na monety ale podobno przy rzece kiedyś jeszcze przed wojną był port i tam handlowano różnymi rzeczami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Jeśli interesuje Cię militarka to Giełczyniak, Jeziorko, Konarzyce...



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

@beauty lashes, dlaczego nieodpowiedni na monetki ? to monetkowiec jest nieodpowiedni na militarkę, ale nie odwrotnie. A z jakim chodzisz ?
Na militarkę : zaraz za rzeką wioski Od Drozdowa w górę rzeki do Bronowa ( w Krzewie jest tego dużo) Wizna - masa, zaraz obok Grądy Woniecko.
mapy eskploracja pl - poszukaj sobie odpowiednich na Twoje potrzeby i szukaj.
Militarka jest nudna :D

Mausz&Mausz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Jak dobry na monetki, to znaczy że ciągnie dobrze "kolor". A to z kolei znaczy że nadaje się na najciekawszą w/g mnie militarkę.
Wszystkim da się szukać i monetki i militarkę, fakt że coś może być w danej "dziedzinie" lepsze - ale to również kwestia nauczenia się sprzętu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

mam wykrywacz saper ,w tamtym sezonie chodziłem w Wiznie, mnóstwo łusek co rzeczywiście jest nudne ale trafił się tez polski hełm szkoda tylko ze w kruchym stanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

No szkoda, mi się kiedyś trafił hełm niemiecki z dziurą po kuli , ale to było gdzieś w okolicach Gubina.

@Indar, monetkowce to w większości dynamiki, a na militarkę najlepszy jest statyk, którym można zbadać od razu wielkość przedmiotu i nie wbijać się szpadlem w środek granatu, albo dynamik z pinpointem.

Mausz&Mausz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Nie zgodzę się, militarka to również kolor - szczególnie carat. Ale każdy ma swój styl i sposób szukania - w każdym razie ganianie w trybie "all metal" i szukanie fantów z II WŚ to katorga. I nuda - dla mnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Nie rozumiesz co napisałem.

Mausz&Mausz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

mausz myślę że Indar rozumie co napisałeś. Po prostu w ramach militarki jeden woli hełm na statyku, a drugi orła od pickelhauby na dynamiku.
Ja osobiście preferuję drobny kolor, ale jak wykrywka pokazuje porządny sygnał na żelazo to też kopię. Dyskryminację w wykrywce mam tak by dać szansę i pożądnemu żelaziwu. Ale to i tak wszystko są "luźne gatki" bo wszystko zależy od terenu 'kontekstu' i tego czego szukamy. Czasami jak mam konkretny namiar to chodzę na jednoczesnym (statyk + dynamika z dyskryminacją). Na forum (zwłaszcza tym) to próżna gadka. Wszystko w terenie.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

No pewnie facet facetowi doradza:). Wykrywacz metali podziała Ci przy najbliższym sklepie metalowym:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Figa więc dawaj z nami. Może się zarazisz. A i historia skorzysta.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

czy znajdzie się chętna osoba na wypożyczenie wykrywacza na kilka godzin? oczywiście za opłatą. sprawa bardzo pilna!

Ah, to życie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

jedz do Giełczyna skręć na krzyżówce w lewo potem koło Truchla (agroturystyka) w prawo w drogę i tam dojedź do lasu.
Tylko nie wykopuj złotych zębów bo jakieś durnie z Giełczyna teraz to wykopują a to jest karalne



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

A ja mam pytanie czy Ace'a 150 lub 250 polecacie?
Tak sobie się zastanawiam;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

ace 250 a najlepiej euro ace

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Malachit, chyba nie chcesz zdradzić, albo nie wiesz o miejscach, w których naprawdę coś jest. Chociaż się nie dziwię, bo też bym nie zdradził. A jest wiele ciekawych militarek tylko czasem niebezpiecznych. W niektórych miejscach może obyć się i bez wykrywacza. Chociaż osobiście go nie mam, ale może zrobię wypad ze znajomym. Czasami leży wszystko na oczach ludzi, którzy niczego nie widzą :) przez 70 lat od wojny :) a militaria są dla mnie ciekawe, bo dostarczają dużo informacji historycznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

ten kto chodzi to normalne że nie powie gdzie. dookoła łomży jest pełno takich miejsc, początkującym radzę ostrożnośc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Trzeba sie zorientowac gdzie kiedys cos było, jakies strae mapy, ludzi trzeba popytac, ale trzeba sie tez liczyc z tym ze aktualnie ciezko znalesc miejsca, ktore niebylby juz schodzone...;/

Mogę polecić frezarki cnc


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Ale pamiętacie, że co znajdziecie zgodnie z prawem należy do Skarbu Państwa? ;)

I jak ktoś napisał, ostrożnie ;) Dziadek mi opowiadał, że kiedyś w jego wiosce wybrał się jeden taki miastowy z wykrywaczem do lasu, ale cały już nie wrócił, bo trafił na minę czy jakiś tam niewybuch ;|

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

to niech skarb państwa zaopiekuje sie tymi swoimi niewypałami. teraz nawet strach zgłosic jak cos sie znajdzie bo prokurator zaraz na głowę wchodzi. . .lepiej zakopać spowrotem..... a w lasach pełno tego lezy gruzu....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

Chcę rozpocząć poszukiwania, ale drobnicy i na wykrywaczmetali.net znalazłem niedrogi wykrywacz Garrett ACE 250 cały zestaw, jak sądzicie, czy na początek może być taki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

na poczatek ci wystarczy.

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wykrywacz Metali

jakieś gwoździ znajdziesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org